کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش به روش FUT و مراقبت های بعد از آن چیست؟

0
(0)

کاشت ریش به روش FUT و مراقبت های بعد از آن چیست؟

کاشت ریش به روش FUT

کاشت ریش و سبیل، فرآیندی است که می تواند رشد تار های طبیعی ریش و سبیل را در صورت شما رقم بزند. این فرآیند امروزه در تمام دنیا محبوبیت زیادی به دست آورده اما همه تکنیک های آن، نتایج یکسانی به دنبال ندارند.

کاشت ریش به روش FUT یکی از روش های سنتی در این فعالیت به شمار می رود. به طور معمول بیشتر افراد ترجیح می دهند که جدیدترین روش کاشت ریش را برای خودشان در نظر بگیرند اما گروهی نیز علاقه دارند تا به سراغ متد های ارزان تر و قدیمی تر بروند. این موضوع به انتخاب خود فرد و همچنین نظر مشورتی پزشک بستگی خواهد داشت.

 

کاشت ریش به روش fut

 

متد FUT یکی از اولین روش های فراگیر کاشت ریش و سبیل در دنیا بود. روشی که برای مدتی تنها انتخاب در این زمینه به شمار می رفت اما به مرور زمان با بهبود ابزار لازم برای انجام این فعالیت، متد های جدید تری جایگزین آن شدند. با این حال هنوز هم کسانی هستند که این روش را برای خودشان مناسب می دانند.

اگر قصد کاشت ریش و سبیل را دارید، بهتر است این فعالیت را در کلینیک هایی انجام بدهید که قادر به ارائه متد های مختلفی برای شما باشند. انجام تنها یک روش سنتی و گرفتن حق انتخاب از شما، بدون تردید یک نقطه ضعف تلقی خواهد شد.

درخواست مشاوره رایگان کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش به روش FUT چطور انجام می شود؟

این متد از کاشت ریش و سبیل، پروسه ای شبیه به یک جراحی دارد. در ابتدا پزشک پوست سر شما را براش خواهد داد تا فولیکول ها را به صورت یک نوار از آن جدا کند. معمولا این ناحیه برش، قسمت های پشتی سر در فاصله بین دو گوش در نظر گرفته می شود.

سپس این ناحیه با استفاده از بخیه، بسته می شود. در بین متد های کاشت ریش و سبیل، این تنها متدی است که در آن به بخیه نیاز می شود.

 

کاشت ریش به روش FUT چطور انجام می شود؟

 

در مرحله بعدی پزشک متخصص به همراه اعضای تیم پزشکی، قسمت جدا شده از پوست سر را به قسمت های کوچک تری تقسیم می کنند. هر کدام از این قسمت های کوچک شده، یک گرافت هستند.

با استفاده از یک سوزن بسیار نازک، پزشک حفره های کوچکی در صورت شما ایجاد می کند تا فضا برای کاشت گرافت ها آماده شود.

سپس این گرافت ها در برش های کوچک ایجاد شده کاشته می شوند و فرآیند به پایان می رسد. پس از پایان این فعالیت، پزشک توصیه های دارویی، درمانی و مراقبتی را با شما در میان می گذارد. اگر می خواهید به بهترین نتیجه از کاشت طبیعی ریش و سبیل دست پیدا کنید، رعایت این توصیه ها برای شما الزامی خواهد بود.

 

مراقبت های قبل از کاشت ریش به روش FUT

رعایت نکات مراقبتی برای کاشت ریش، تنها به بعد از انجام این فعالیت مربوط نمی شود. شما پیش از انجام آن نیز باید رعایت نکته های خاصی را مد نظر قرار بدهید.

1- تا 10 روز قبل از انجام این فرآیند، مصرف هر دارویی که درون آن آسپرین به کار رفته ممنوع است. شما نباید از دارو های مسکن با خاصیت رقیق کنندگی خون استفاده کنید. این کار ممکن است سلامتی شما را در جریان انجام کاشت طبیعی ریش به خطر بیاندازد.

2- تا 3 روز قبل از انجام این فعالیت، مصرف الکل کاملا ممنوع است. الکل نیز همانند دارو های ذکر شده، موجب رقیق شدن خون می شود و در جریان این فعالیت برای شما دردسر ایجاد می کند.

برای اطلاع از هزینه کاشت ریش خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ریش و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

3- در فاصله یک هفته تا قبل از انجام این فرآیند، هر روز یک قرص ویتامین سی مصرف کنید. این قرص هم سلامتی بدن شما را در وضعیت مطلوب تری قرار می دهد و هم شرایط ایده آل تری برای انجام فعالیت ایجاد می کند.

4- یک روز قبل از انجام این فعالیت، باید از مصرف نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید. چرا که این نوشیدنی ها ممکن است حساسیت پوستی و احتمال خونریزی را افزایش بدهند.

 

مراقبت های پس از انجام کاشت ریش به روش FUT

استفاده از آنتی بیوتیک ها پس از پایان فعالیت، می تواند در جلوگیری از بروز عفونت ها موثر باشد. البته شما تنها در صورتی باید به سراغ مصرف این آنتی بیوتیک ها بروید، که پزشک متخصص کاشت ریش، این کار را به شما توصیه کرده باشد.

پس از انجام این فعالیت الکل و دخانیات مصرف نکنید. این کار روند رسیدن شما به بهبودی را به تاخیر می اندازد.

همچنین تا دو هفته پس از انجام این فعالیت، انجام ورزش های سنگین بسیار مضر است و باعث تشدید آثار جانبی برای شما می شود.

سعی کنید تا جایی که می توانید در معرض اشعه مستقیم خورشید قرار نگیرید. تابش مداوم و مستمر این اشعه، ممکن است سلامتی گرافت های کاشته شده در صورت شما را با تهدید جدی روبرو کند.

مدتی پس از انجام این فعالیت، ریش و سبیل شما شروع به ریزش می کنند و سپس به تدریج رشد مو های نهایی شروع می شود. کامل شدن پروسه رشد این تار های مو گاهی ممکن است تا یک سال نیز طول بکشد.

 

مزایای کاشت ریش به روش FUT

شاید بعضی ها این روش را منسوخ شده بدانند اما هنوز افرادی هستند که این متد را برای کاشت ریش و سبیل خود در نظر می گیرند. یکی از دلایل آن، دخالت کامل دست در این فعالیت است. چرا که بعضی ها علاقه ای به پشت سر گذاشتن کاشت ریش و سبیل با دستگاه های اتوماتیک یا تجهیزات جدید تر ندارند.

 

مزایای کاشت ریش به روش FUT

 

وقتی از این فرآیند استفاده می کنید، دیگر نیازی به تراشیدن همه مو های سر خود نخواهید داشت و تنها باید مو های یک نقطه از سر خود را کوتاه کنید.

علاوه بر این با توجه به برداشت نواری گرافت ها، زمان کم تری را برای کاشت ریش صرف خواهید کرد.

تراکمی که با استفاده از این متد به دست می آید، معمولا تراکم بسیار خوبی تلقی می شود.

 

عوارض جانبی کاشت ریش به روش FUT

بزرگ ترین مشکل این فعالیت، جای زخمی است که در منطقه بانک مو باقی می گذارد. این جای زخم ممکن است برای مدتی نسبتا طولانی ماندگار شود و احتمال بروز عفونت ها را افزایش بدهد. این محل در پایان فرآیند بخیه زده می شود اما در روزهای پس از انجام کاشت ریش، احتمال خونریزی آن وجود خواهد داشت.

تورم، بی حسی در سر، قرمزی و کبودی پوست و احساس خارش، برخی از عوارض جانبی ناشی از این روش کاشت ریش به شمار می روند. این عوارض البته معمولا تنها موقتی هستند و مدت زیادی باقی نمی مانند.

 

هزینه کاشت ریش به روش FUT چقدر است؟

به طور کلی نمی توان یک متد را به عنوان ارزان ترین روش کاشت ریش و سبیل در نظر گرفت. چرا که عواملی مثل میزان گرافت ها و شرایط اولیه فرد متقاضی، در تعیین قیمت ها موثر هستند.

با این حال در یک بررسی کلی، متد FUT ارزان تر از متد های دیگر کاشت ریش و سبیل به شمار می رود. این هم یکی دیگر از دلایلی است که بعضی از افراد را به طرف انجام این متد سنتی از کاشت طبیعی ریش، سوق می دهد و آن ها را به این متد علاقه مند می کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ریش خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)