جراحی بینی

مزایای جراحی بینی چیست؟

مزایای جراحی بینی چیست؟

مزایای جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی که معمولاً به عنوان “رینوپلاستی” شناخته می شود یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی است. هزاران نفر از مردان، زنان و کودکان همه ساله به دلیل مسائل زیبایی شناختی و عملکردی به جراحی بینی می پردازند.

نتایج آن خواه تغییر در شکل طبیعی بینی باشد یا ترمیم آسیب های ناشی از حادثه یا جراحت، یا مسائل ساختاری که مانع تنفس می شود، بسیار قابل توجه و ملموس است.

مزایای جراحی بینی چیست؟

 

رینوپلاستی اگر به خوبی انجام شود معمولاً به بازیابی و تقویت تعادل صورت منجر شده و باعث تقویت زیبایی در چهره می شود. مطالعات علمی مکرر نشان داده است که وقتی به کسی نگاه می کنید، ابتدا به چشمان او خیره می شوید و سپس به بینی و دهان.

هر عضوی که جذابیت بیشتری در این بین داشته باشد فرد بر روی آن متمرکز می شود. به همین دلیل افراد زیادی برای انواع مختلفی از روش های جراحی زیبایی بینی و دستیابی به مزایای آن اقدام می کنند.

دلایل زیادی برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد. به طور کلی، بیشتر روش ها برای تغییر ظاهر و یا تغییر دادن شکل یا تغییر اندازه بینی یا کاهش آسیب های موضعی ناشی از ناهنجاری ساختاری یا صدمات انجام می شود.

همه می دانند که جراحی زیبایی بینی یا “عمل بینی ” می تواند شکل بینی شما را تغییر دهد. آنچه همه درک نمی کنند این است که چه تاثیری می تواند بر سلامت عاطفی، روحی و حتی جسمی بیمار داشته باشد.

هنگامی که این عمل توسط یک جراح پلاستیک صورت ماهر انجام شود، مزایای شگفت انگیزتری را ارائه می دهد. به طور کلی می توان مزایای جراحی بینی را به دو دسته عملکردی و سلامت و مزایای عاطفی تقسیم کرد.

مزایای عملکردی

برخی از مزایا و نتایج جراحی بینی به صورت مستقیم بر روی سلامت و زیبایی اثر دارند که اغلب بسیار مشهود و ملموس هستند؛ مانند نفس کشیدن راحت تر، اصلاح فرم بینی و غیره که در ادامه به آنها می پردازیم.

 

مزایای عملکردی

 

 •  بهبود تنفس

بسیاری از افراد می خواهند کمی راحت تر نفس بکشند. در حقیقت، داروخانه مملو از محصولات مختلف است که می تواند تنفس شما را بهبود بخشد، از نوارهای بینی گرفته تا رطوبت گیرها و اسپری های نمکی بینی!

همه ما می خواهیم راهی آسانتر برای بهبود جریان اکسیژن خود پیدا کنیم. برای بسیاری از بیماران، جراحی زیبایی بینی می تواند با ایجاد تغییر در مجاری هوایی، این هدف را انجام دهد.

همچنین افراد گاهی به مدت طولانی با مسائل مربوط به تنفس که گاه حتی مادرزادی است سر و کله می زنند. رینوپلاستی می تواند برای آنها تغییرات و نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد. همچنین برای رفع مشکلات تنفسی و سینوزیت مزمن ممکن است رینوپلاستی با جراحی سینوس ترکیب شود.

سینوزیت به معنی این است که سینوسهای شما ملتهب است. علت آن می تواند عفونت باشد یا مشکلات دیگر. احساس دائمی گرفتگی، مشکل در تنفس و سردردهای شدید همه می تواند مربوط به مشکلات سینوسی باشد که از طریق جراحی بینی کاهش می یابد.

 • اصلاح شکستگی بینی

شکستگی بینی در اثر سقوط، تصادف یا نزاع و ناهنجاری بینی ناشی از آن می تواند بر ظاهر و عملکرد این عضو مهم در صورت تأثیر منفی بگذارد و همچنین باعث ایجاد درد شود.

این نقایص را به راحتی با جراحی بینی می توان از بین برد و زیبایی و عملکرد درست را به بینی برگرداند و ناهنجاری های بینی مربوط به آسیب را بهبود بخشد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 • برطرف کردن نقص مادرزادی در بیماران

توده‌ ها، شکاف ها و برخی ناهنجاری های دیگر بینی ممکن است در هنگام تولد رخ دهد. جراحی بینی در زمان مناسب می تواند این ناهنجاری های مادرزادی را برطرف کند.

 • تقارن صورت را بازگردانی کنید

طیف گسترده ای از موضوعات که باعث عدم تقارن بینی با کل صورت می شود را می توان با جراحی بینی برطرف کرد و تقارن و تعادل را به این عضو برگرداند. برخی از دلایل برای مراجعه به جراح در این راستا عبارتند از:

 1. کاهش اندازه بینی
 2. تغییر شکل نوک آن
 3. کاهش اندازه سوراخ بینی
 4. تغییر زاویه نوک بینی
 5. اصلاح برآمدگی بر روی بینی
 6. و مواردی از این دست

 

 • کاهش خروپف

خروپف در واقع بسیار جدی است و به کیفیت پایین خواب و همچنین مشکلات تنفسی مرتبط است. در بسیاری از موارد جراحی بینی باعث شده تا این اختلال به میزان قابل توجهی کم شود و یا از بین برود.

 

مزایای عاطفی

مزایای عاطفی جراحی زیبایی بینی بخشی از نتایج شگفت انگیز این عمل جراحی است. در حقیقت، جراحی زیبایی بینی می تواند بخش های زیادی از زندگی شما را تغییر دهد و منجر به بهبود اعتماد به نفس و پایان گفتگوی منفی شما در مورد خودتان شود. البته موارد دیگری هم هم هست که به صورت خلاصه در ادامه ذکر شده است.

 

مزایای عاطفی

 

 • افزایش اعتماد به نفس

افزایش اعتماد به نفس انگیزه اول بسیاری از افراد برای انجام رینوپلاستی است. این عمل باعث افزایش اعتماد به نفس در افرادی می شود که نسبت به ظاهر و شکل بینی خود ناراضی هستند و همین امر باعث شده تا حس خوبی از حاضر شدن در جمع و مکان‌های شلوغ و حتی محیط کاری نداشته باشند. افزایش اعتماد به نفس باعث بالا رفتن کیفیت زندگی و عزت نفس برای حضور در جمع می شود.

 • تغییر دیدگاه شخصی درباره خود

اگر مقدار زیادی از انرژی منفی خود را به سمت شکل بینی متمرکز کرده اید و نمی توانید این وضعیت را تحمل کنید، جراحی زیبایی بینی می تواند به شما آرامش بخشیده و به شما اجازه دهد نگرش خود را تغییر دهید. تغییر نگرش خودتان نسبت به زیبایی ظاهری باعث حس مثبت تر و بهبود کیفیت زندگی می شود.

 • کارایی بهتر در شغل

بسیاری از بیماران بر این باورند که عمل جراحی بینی باعث پیشرفت شغلی آنها شده و به موفقیت و قدرت آنها در شغل کمک می کند. بسیاری از افراد برای حفظ رقابت در بازار کار و جوان به نظر رسیدن جراحی زیبایی بینی انجام می دهند.

در واقع با دید مثبتی که از خود بعد از عمل به دست آورده اید و همچنین افزایش عزت نفس؛ در کار تیمی بهتر حضور می یابید، وظایف محوله را به بهترین شکل انجام می دهید و از جمع گریزان نیستید. این عوامل باعث پیشرفت و ارتقای شغلی نیز در مواردی خواهد شد.

 

سخن پایانی

دو مورد اصلی مزیت جراحی زیبایی بینی وجود دارد: تقویت زیبایی و بهبود عملکرد. در بعضی موارد، عمل بینی می تواند هر دو هدف را به طور همزمان انجام دهد. جراحی زیبایی بینی می تواند اندازه و شکل بینی شما را بهبود بخشد.

همچنین این جراحی زیبایی برای بازگرداندن عملکرد مطلوب و طبیعی بینی، مزایای زیادی دارد. ناهنجاری های بینی ممکن است از بدو تولد در فرد وجود داشته باشد یا به مرور زمان رخ دهد، جراحی زیبایی بینی قادر است تا این مشکلات فیزیولوژیکی را برطرف کند. در کنار این موارد، نباید از مزایای آن در زندگی روانی و عاطفی فرد نیز غافل شد.

اگر می خواهید نتایج جراحی بینی این مزایای شگفت انگیز را به شما بدهد، مشورت با جراح پلاستیک دارای تجربه در این زمینه را شروع کنید و بعد از بین انتظارات و خواسته های خود برای عمل آماده شوید. بدون شک بعد از عمل و با پایان یافتن دوران نقاهت، به شرط آنکه نکات مراقبتی را به درستی رعایت نمایید، شاهد این مزایا و اثرات شگفت در سلامت و روحیه خود خواهید بود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان