بهترین سن برای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک را حل بسیار موثر برای پایان بخشیدن به چین و چروک‌های مزاحم روی صورت و گردن است. این ماده جادویی در دهه نود میلادی به عنوان یک راه حل درمانی و زیبایی معرفی شد و در سال ۲۰۱۲ از سمت سازمان غذا و دارو ایالات متحده (FDA) “ایمن” اعلام شد. با این حال، اینکه از چند سالگی می‌توان بوتاکس کرد یک چالش بااهمیت برای زیباجویان و طرفداران این متد است. شما می‌توانید بوتاکس را از ۲۰ سالگی تزریق کنید اما احتمالاً این سن مناسب برای بوتاکس نخواهد بود، زیرا “معمولا” چروک‌ها در این سن بروز نمی‌کنند.

بهترین سن برای بوتاکس برای کسانی که مستعد چین و چروک پوست هستند و می‌خواهند از بروز آن جلوگیری کنند، به طور متوسط ۳۵ سالگی است. کلینیک پوست و موی هلیا در این مقاله تمام نکات ایمنی مرتبط با تزریق بوتاکس را بررسی می‌کنیم تا در نهایت به این جمع بندی برسیم که بهترین سن بوتاکس چه زیمانی خواهد بود.

چه افرادی بیشتر مستعد ایجاد چین و چروک در سنین پایین هستند؟

آسیب پوست در اثر اشعه خورشید و استعمال دخانیات از دلایل اصلی پیری زودرس هستند. خانم‌ها و آقایانی که سیگار می‌کشند بیشتر در معرض خطر ایجاد چین و چروک زودرس در سنین پایین زیرا هستند:

  1. سیگار، اکسیژن را از پوست می‌گیرد.
  2. سطح پوست را خشک می‌کند.
  3. میزان جریان خون به پوست را کاهش می‌دهد که در نتیجه باعث کاهش جدی اکسیژن و مواد مغذی در دسترس برای پوست می‌شود.

گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ سال بیشترین درصد سیگاری‌های جوامع را در بر دارد (در واقع تقریباً ۲۰ درصد از جمعیت) که همگی آن‌ها در معرض خطرات ذکر شده قرار دارند و کاندیدهای مناسبی برای تزریق بوتاکس و جلوگیری از ایجاد چین و چروک‌های عمیق خواهند بود. به این کار، تزریق بوتاکس پیشگیرانه گفته می‌شود.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس چند سالگی است

بهترین سن برای تزریق بوتاکس 

در پاسخ به این سوال که از چه سنی می‌توان بوتاکس کرد باید گفت سن مناسب تزریق بوتاکس بستگی زیادی به وضعیت پوستی افراد دارد. برخی افراد حتی با وجود استعمال دخانیات نیز پوست سفت و باکیفیتی دارند و دیرتر از سایرین دچار آسیب‌های پوستی می‌شوند و بدین ترتیب ممکن است حتی تا ۳۵ سالگی نیز نیاز جدی به تزریق بوتاکس نداشته باشند. در حالت کلی نمی‌توان یک سن مناسب برای بوتاکس ذکر کرد و آن را به همه افراد جامعه تعمیم داد. اما می‌توان با استناد به مراکز آمار و تجربه کاری پزشکان قاطعانه گفت که بیشتر افراد دارای سن زیر ۳۰ سال احتیاجی به تزریق نوروتیروکسین بوتولینوم (بوتاکس) ندارند. در شرایط خاصی مانند ابتلا به برخی بیماری‌ها و یا آسیب‌ها و جراحات، برخی افراد مجبور به تزریق بوتاکس در سنین پایین می‌شوند که برای اطلاع این افراد باید گفت از سن ۲۰ سالگی به بعد مجاز به تزریق این دارو هستند.

برای اینکه بهترین سن را برای این کار انتخاب کنید، در این مقاله دهه‌های زندگی و دلیل نیاز به بوتاکس در دهه‌های مختلف بررسی شده است. تنها نکته مهمی که پیش از آغاز بحث باید بدان اشاره نمود، ممنوع بودن تزریق بوتاکس در سن زیر ۱۸ سال است به همین دلیل در ادامه از بیست سالگی به بعد بررسی شده است.

تزریق Botox را در چه سنی انجام دهیم؟ بهترین سن برای تزریق بوتاکس در فاصله بین ۳۰ تا ۵۰ سالگی است.
چرا تزریق بوتاکس در زیر ۲۰ سال ممنوع است؟ زیرا افراد در دوران بلوغ قرار داشته و هنوز رشد آن‌ها ادامه دارد. زمانی که شما Botox را تزریق می‌کنید، عضله به صورت موقت فلج شده و نمی‌تواند دوره رشد خود را کامل کند. پس صورت شما دچار مشکل خواهد شد.
آیا تزریق botax بعد از ۵۰ سال ممکن است؟ شما می‌توانید در این بازه سنی نیز بوتاکس را تزریق کنید اما چون قدرت کشسانی پوست به شدت کاهش یافته، نیاز به Botox بیشتری خواهد بود و شاید نتوان به نتیجه دلخواه خود رسید.

آیا تزریق بوتاکس در ۲۰ سالگی بی خطر است؟

طبق گزارشات سازمان پیشگیری و کنترل بیمار (CDC) خطرات مختلف و بعضا جدی‌ متوجه افراد نوجوان است و به همین دلیل باید از سن ۲۰ سالگی اقدام به تزریق نمود. در بعضی موارد، عضلات فرد کم سن و سالی که تحت درمان با بوتاکس قرار گرفته است، می‌تواند مستعد آتروفی عضلانی (ضعف عضلانی) شود. طی این اتفاق، از این عضلات کم استفاده می‌شود و موجب کاهش حجم صورت خواهد شد زیرا این عضله‌ها که هنوز رشد کافی نکرده‌اند، با فلج شدن توسط بوتاکس، کوچک و ضعیف شده و کارایی خود را از دست می‌دهند که در واقع این اتفاق می‌تواند باعث پیرتر شدن صورت فرد گردد. به طور کلی افراد زیر ۲۰ سال نباید از این ماده استفاده کنند و اقدامات منع استفاده از مواد تزریقی در کشور برای این افراد صورت گرفته است.

بوتاکس در بیست تا سی سالگی

تزریق بوتاکس در این بازه سنی، یک اقدام پیشگیرانه برای متوقف کردن پیدایش چین و چروک است. از آنجایی که به احتمال زیاد در این سن چروک‌های کمی در چهره دارید، ممکن است کاندیدای خوبی برای Baby Botox باشید که در این حالت از دوز‌های کمتری نسبت به روش استاندارد استفاده خواهد شد. خیلی از افراد در این سن چین و چروک های‌ ریزی را در صورت خود مشاهده می‌کنند. هر عمل و واکنشی در صورت می‌تواند دلیلی برای ایجاد چین و چروک‌های ریز باشدزیرا تنها در هنگام حرکت دادن عضلات صورت ظاهر می‌شوند. بنابراین تزریق بوتاکس در ۲۰ تا ۳۰ سالگی، اقدامی برای جلوگیری از بروز چین و چروک در آینده است.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک تزریق بوتاکس هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

تزریق بوتاکس از ۳۰ سالگی تا قبل از ورود به دوران پیری

هدف اصلی از تزریق بوتاکس در این بازه سنی، کمک به جلوگیری از ایجاد چروک‌های دائمی و عمیق است. از آنجایی که بوتاکس حرکت در عضلات را محدود می‌کند، عضلات صورت در می‌میک‌های مختلف حرکت نخواهند کرد و چین و چروک‌ها قادر به تعمیق بیشتر نخواهند بود. علاوه بر این، چین‌های پنجه کلاغی (چین‌هایی که در گوشه چشم‌ها ایجاد می‌شوند) نیز در این سن بیشتر می‌شوند و شروع به ازدیاد در گوشه چشم می‌کنند. پوست در گوشه چشم نازک‌تر است و حاوی غده‌های‌ ترشح روغن کمتری می‌باشد که باعث می‌گردد این منطقه مستعد چروک شود. درمان چروک‌های پنجه کلاغی با تزریق بوتاکس، یک روش مؤثر برای مهار کردن چین و چروک در این منطقه است.

تزریق بوتاکس در سی تا چهل سالگی

اگر در دهه سوم زندگی خود هستید، احتمالاً متوجه خط و چروک‌های خود شده‌اید. چین و چروک در این سن به ویژه در اطراف چشم خود را نشان می‌دهند. آفتاب گرفتن مداوم، استعمال سیگار و نوشیدن الکل، عدم مراقبت از پوست و… می‌توانند باعث ایجاد چین و چروک زودرس شوند.  با این وجود، یکی از دلایل اصلی ایجاد چین و چروک در این سن، استرس است. ثابت شده است که استرس باعث کاهش توانایی پوست در ترمیم خود می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که زنان بین ۳۵ تا ۴۴ سال بیشترین فشار و استرس را دارند و همین موضوع باعث چروک شدن پوست می‌گردد. هدف اصلی داشتن بوتاکس در این سن، کمک به جلوگیری از ایجاد چروک است. از آنجایی که بوتاکس حرکت در عضلات شما را محدود می‌کند، شما نمی‌توانید آن‌ها را با سایر عضلات صورت و در حالات مختلف حرکت دهید و چین و چروک‌های شما قادر به تعمیق بیشتر نخواهند بود.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در سن ۴۰ تا ۵۰ سالگی

با رسیدن به دهه چهارم زندگی، احتمالاً چین و چروک‌های مشخص‌تری دارید. این امر به این دلیل است که سلول‌های بدن توانایی خود را برای تولید کلاژن و الاستین از دست می‌دهند. طبق یک منبع تحقیقاتی، ۶۰٪ از افراد اقدام‌کننده برای بوتاکس، بین ۴۰ تا ۵۴ سال سن دارند. بسیاری از خانم‌ها اولین بار در این دهه سعی می‌کنند بوتاکس را امتحان کنند زیرا چروک‌ها عمیق‌تر می‌شوند. افزایش سن یکی از دلایل اصلی برای داشتن چین و چروک در این سن است. با این حال، شیوه زندگی شما می‌تواند روند پیری را تسریع کند زیرا استرس، پوست زنان را در این سن بریا چروکیده شدن، مستعدتر می‌کند. در این سن بعید است کرم ضد پیری و مراقبت از پوست تأثیر زیادی روی چین و چروک داشته باشد. به همین دلیل است که بسیاری از خانم‌ها در این مرحله از زندگی خود سعی می‌کنند بوتاکس را امتحان کنند. اگر قبلا تزریق بوتاکس انجام نداده باشید شاید به چند مرحله درمان نیاز باشد و یا می‌توانید از روش‌های دیگری استفاده کنید. از آنجایی که احتمالاً چین و چروک بسیار عمیق است، برای دستیابی به نتایج مورد نظر به درمان‌های لیزر یا پرکننده‌های پوستی دیگر نیز احتیاج دارید.

تزریق بوتاکس در سن ۵۰ تا ۶۰ سالگی

در ۵۰ سالگی بسیاری از چین و چروک‌ها عمیق هستند و بافت پوست شما به میزان قابل توجهی تغییر کرده است. به احتمال زیاد به دلیل آسیب آفتاب، لکه‌های بزرگی را بر روی پوست صورت خود مشاهده خواهید کرد و افتادگی پوست، شما را اذیت می‌کند زیرا سطح کلاژن و الاستین با افزایش سن همچنان کاهش می‌یابد.
یائسگی تأثیر قابل توجهی بر سلامت و شادابی پوست دارد. با کاهش سطح استروژن، حفظ رطوبت پوست برای شما دشوار‌تر خواهد بود و باعث خشک شدن و چروک شدن آن می‌گردد. بوتاکس را می‌توان با سایر روش‌های درمانی مانند پرکننده‌های پوستی ترکیب کرد تا چین و چروک‌های سرسخت را کاهش دهد. همچنین حجم گونه‌های زنان در دهه ۵۰ به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد و ممکن است نیاز به درمان با پرکننده‌های پوستی داشته باشند. لکه‌های قهوه‌ای روی پوست به روش‌های مختلف از جمله لایه‌برداری پوست و لیزر قابل درمان هستند.

تزریق بوتاکس در سن 50 تا 60 سالگی

مطالب بیشتر: درمان عدم تقارن صورت

تزریق بوتاکس در ۶۰ تا ۷۰ سالگی

اغلب در این سن، تزریق بوتاکس با سایر درمان‌ها همراه است تا نتیجه مورد نظر را ارائه دهد. میزان چین و چروک شما بستگی به میزان مراقبت شما از پوست شما دارد. اگر در سال‌های زندگی مدام سیگار کشیدید، مرتباً الکل نوشیده‌اید یا آفتاب گرفته‌اید، احتمالاً چین و چروک بیشتری دارید. اگر در این سن هستید و می‌خواهید ۳۰ ساله به نظر برسید، چنین چیزی ممکن نخواهد بود. بوتاکس و سایر روش‌ها مانند پرکننده‌های تزریقی تنها می‌توانند به کم شدن چین و چروک کمک کنند.

مشاوره رایگان با کلینیک پوست و مو هلیا در مورد سن تزریق بوتاکس

ما سعی کردیم در این مقاله با ارائه شواهد و مستندات، دلایل قانع‌کننده‌ای را برای انتخاب سن مناسب بوتاکس ارائه دهیم. با این حال اگر هنوز برای تصمیم‌گیری تردید دارید، می‌توانید با مشاورین ما از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت تماس بگیرید. همچنین برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس می‌توانید با مشاورین کلینیک تزریق بوتاکس هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و یا از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۹۴۶۴۴۷۴۱ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

نهایتاً اینکه سن مناسب تزریق بوتاکس، سی سالگی به بعد است و بسیاری از متخصصین این سن را پیشنهاد می‌کنند. با این وجود محدودیت سنی خاصی برای بوتاکس وجود ندارد. بنابراین به تنهایی عامل سن نباید شما را از معالجه منع کند و از تزریق بوتاکس باز دارد. البته لازم به ذکر است اگر شما هیچ درمانی را انجام نداده‌اید، بوتاکس در سنین بالا چهره شما را کاملاً جوان نمی‌کند و همچنین پوست را جمع نمی‌کند. بنابراین اگر در مورد مسائلی مانند گونه‌های توخالی یا چروک‌های دائمی که فقط از حرکت صورت ایجاد نمی‌شوند نگران هستید، ممکن است برای دستیابی به ظاهری زیباتر و نتایجی کلی‌تر، به درمان‌های دیگری مانند پرکننده‌های پوستی یا لیزر تقویت‌کننده جوان‌سازی پوست احتیاج داشته باشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه تزریق بوتاکس خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

 منبع:

healthandaesthetics

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code