تزریق بوتاکس

بهترین سن برای تزریق بوتاکس چند سالگی است؟

زمان و سن مناسب تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یک را حل بسیار موثر برای پایان بخشیدن به چین و چروک‌های مزاحم روی صورت و گردن است. این ماده جادویی در دهه نود میلادی به عنوان یک راه حل درمانی و زیبایی معرفی شد و در سال 2012 از سمت سازمان غذا و دارو ایالات متحده (FDA) “ایمن” اعلام شد. با این حال، اینکه از چند سالگی می‌توان بوتاکس کرد یک چالش بااهمیت برای زیباجویان و طرفداران این متد است. شما می‌توانید بوتاکس را از 20 سالگی تزریق کنید اما احتمالاً این سن مناسب برای بوتاکس نخواهد بود، زیرا “معمولا” چروک‌ها در این سن بروز نمی‌کنند.

بهترین سن برای بوتاکس برای کسانی که مستعد چین و چروک پوست هستند و می‌خواهند از بروز آن جلوگیری کنند، به طور متوسط 35 سالگی است. کلینیک پوست و موی هلیا در این مقاله تمام نکات ایمنی مرتبط با تزریق بوتاکس را بررسی می‌کنیم تا در نهایت به این جمع بندی برسیم که بهترین سن بوتاکس چه زیمانی خواهد بود.

چه افرادی بیشتر مستعد ایجاد چین و چروک در سنین پایین هستند؟

آسیب پوست در اثر اشعه خورشید و استعمال دخانیات از دلایل اصلی پیری زودرس است. خانم‌هایی که سیگار می‌کشند بیشتر در معرض خطر ایجاد چین و چروک زودرس در سنین پایین زیرا هستند:

  1. سیگار، اکسیژن را از پوست می‌گیرد.
  2. سطح پوست را خشک می‌کند.
  3. میزان جریان خون به پوست را کاهش می‌دهد که در نتیجه باعث کاهش جدی اکسیژن و مواد مغذی از آن می‌شود.

گروه سنی 25 تا 34 سال بیشترین درصد سیگاری‌های جوامع را در بر دارد (در واقع تقریباً 20 درصد از جمعیت)، که همگی آن‌ها در معرض خطرات ذکر شده قرار دارند و کاندیدهای مناسبی برای تزریق بوتاکس و جلوگیری از ایجاد چین و چروک‌های عمیق خواهند بود؛ به این کار، تزریق بوتاکس پیشگیرانه گفته می‌شود.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس 

در پاسخ به این سوال که از چه سنی می‌توان بوتاکس کرد باید گفت سن مناسب تزریق بوتاکس بستگی زیادی به وضعیت پوستی افراد دارد. برخی افراد حتی با وجود استعمال دخانیات نیز پوست سفت و با کیفیتی دارند و دیرتر از سایرین دچار آسیب‌های پوستی می‌شوند و بدین ترتیب ممکن است حتی تا 35 سالگی نیز نیاز جدی به تزریق بوتاکس نداشته باشند. در حالت کلی نمیتوان یک سن مناسب بوتاکس را ذکر کرد و آن را به همه افراد جامعه تعمیم داد. اما می‌توان با استناد به مراکز آمار و تجربه کاری پزشکان قاطعانه گفت که بیشتر افراد دارای سن زیر 30 سال احتیاجی به تزریق نوروتیروکسین بوتولینوم (بوتاکس) ندارند. در شرایط خاصی مانند ابتلا به برخی بیماری‌ها و یا آسیب‌ها و جراحات، برخی افراد مجبور به تزریق بوتاکس در سنین پایین می‌شوند که برای اطلاع این افراد باید گفت، از سن 20 سالگی به بعد مجاز به تزریق این دارو هستند.

بهترین سن برای تزریق بوتاکس چند سالگی است

برای اینکه بهترین سن را برای این کار انتخاب کنید دهه های زندگی و دلیل نیاز به بوتاکس در دهه های مختلف بررسی شده است. تنها نکته مهمی که پیش از آغاز بحث باید بدان اشاره نمود، ممنوع بودن تزریق بوتاکس در سن زیر 18 سال است، به همین دلیل در ادامه از بیست سالگی به بعد بررسی شده است.

آیا تزریق بوتاکس در 20 سالگی بی خطر است؟

طبق گزارشات سازمان پیشگیری و کنترل بیماری (CDC) خطرات مختلف و بعضا جدی‌ای متوجه افراد نوجوان و جوانی است که در سنینی غیر از سن یاد شده (زیر 20 سال)، اقدام به تزریق بوتاکس کنند. در بعضی موارد، عضلات فرد کم سن و سالی که تحت درمان با بوتاکس قرار گرفته است، می‌تواند مستعد آتروفی عضلانی (همچنین به عنوان ضعف عضلانی شناخته می‌شود) شود. طی این اتفاق، از این عضلات کم استفاده می‌شود و موجب کاهش حجم صورت می‌شود، زیرا این عضله‌ها که هنوز رشد کافی نکرده‌اند، با فلج شدن توسط بوتاکس، کوچک و ضعیف می‌شوند و کارایی خود را از دست می‌دهند که در واقع می‌تواند باعث پیرتر شدن صورت فرد شوند. به طور کلی افراد زیر 20 سال نباید از این ماده استفاده کنند و اقدامات منع استفاده از مواد تزریقی در کشور برای این افراد صورت گرفته است.

بوتاکس در بیست تا سی سالگی

تزریق بوتاکس در این سن یک اقدام پیشگیرانه برای متوقف کردن پیدایش چین و چروک است. از آنجا که به احتمال زیاد در این سن چروک های کمی دارید، ممکن است کاندیدای خوبی برای Baby Botox باشید که از دوزهای کمتری نسبت به روش استاندارد استفاده می شود.

خیلی از افراد در این سن چین و چروک های ریزی را در صورت خود مشاهده می کنند. هر عمل و واکنشی در صورت می تواند دلیلی برای ایجاد چین و چروک های ریز شود.زیرا تنها در هنگام حرکت دادن عضلات صورت ظاهر می شوند؛ بنابراین داشتن بوتاکس در 20 سالگی شما، اقدامی برای جلوگیری از بروز چین و چروک در آینده است.

آسیب آفتاب و سیگار کشیدن عامل اصلی پیری زودرس است. زنانی که سیگار می کشند در معرض خطر خاص ایجاد چین و چروک زودرس هستند، زیرا پوست را از اکسیژن محروم می کند سطح پوست را خشک می کند مقدار جریان خون به پوست را کاهش می دهد. گروه سنی 25 تا 34 سال بیشترین درصد افراد سیگاری را تشکیل می دهند.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک تزریق بوتاکس هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

تزریق بوتاکس از 30 سالگی تا قبل از ورود به دوران پیری

هدف اصلی از تزریق بوتاکس در این بازه سنی، کمک به جلوگیری از ایجاد چروک‌های دائمی و عمیق است. از آنجا که بوتاکس حرکت در عضلات را محدود می‌کند، عضلات صورت در میمیک‌های مختلف حرکت نخواهند کرد و چین و چروک‌ها قادر به تعمیق بیشتر نخواهند بود. علاوه بر این، چین‌های پنجه کلاغی (چین‌هایی در گوشه چشم‌ها) نیز در این سن بیشتر می‌شوند و شروع به ازدیاد در گوشه چشم می‌کنند. پوست در گوشه چشم نازک تر است و حاوی غده های ترشح روغن کمتری می‌باشد که باعث می‌شود این منطقه مستعد چروک شود. درمان چروک‌های پنجه کلاغی با تزریق بوتاکس یک روش مؤثر برای مهار کردن چین و چروک در این منطقه است.

مطالب بیشتر: اصلاح عدم تقارن صورت

آیا تزریق بوتاکس در 20 سالگی امن است؟

در بعضی موارد، ماهیچه هایی که تحت درمان قرار گرفته اند، مستعد ابتلا به آتروفی هستند (ضعف عضلانی) هستند. این ماهیچه های ضعیف می توانند حجم کمتری به چهره بدهند زیرا در اثر عدم استفاده کوچکتر و ضعیف تر می شوند. اگر صورت شما حجم کمتری دارد، این در واقع می تواند باعث پیرتر شدن شما شود.

آیا تزریق بوتاکس در 20 سالگی امن است

تزریق بوتاکس در سی تا چهل سالگی

اگر در دهه سوم زندگی خود هستید، احتمالاً متوجه خط و چروک های خود شده اید. چین و چروک در این سن به ویژه در اطراف چشم خود را نشان می دهد. آفتاب گرفتن مداوم، استعمال سیگار و نوشیدن الکل همه می تواند باعث ایجاد چین و چروک زودرس شود.

با این وجود، یکی از دلایل اصلی ایجاد چین و چروک در این سن، استرس است. ثابت شده استرس باعث توانایی پوست در بهبودی خود می شود. تحقیقات نشان می دهد که زنان بین 35 تا 44 سال بیشترین فشار و استرس را دارند و همین باعث چروک شدن پوست می شود.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق بوتاکس

هدف اصلی داشتن بوتاکس در این سن

هدف اصلی کمک به جلوگیری از ایجاد چروک است. از آنجا که بوتاکس حرکت در عضلات شما را محدود می کند، شما نمی توانید آنها را با حرکات سایر عضلات صورت و در حالات مختلف حرکت دهید و چین و چروک های شما قادر به تعمیق بیشتر نخواهند بود.

پا کلاغی نیز در این سن بیشتر می شود و شروع به دیدن چروک هایی در گوشه چشم خود می کنید زیرا پوست در اینجا نازک تر است و حاوی غده های ترشح روغن کمتری است و باعث می شود این منطقه مستعد چروک شود. درمان پای کلاغی با بوتاکس یک روش مؤثر برای مهار کردن چین و چروک در این منطقه است.

تزریق بوتاکس در سن 40 تا 50 سالگی

رسیدن به دهه چهارم زندگی، احتمالاً چین و چروک های مشخص تری دارید. این امر به این دلیل است که سلول های بدن الاستین خود را از دست می دهند. طبق یک منبع تحقیقاتی 60٪ از افراد اقدام کننده برای بوتاکس بین 40 تا 54 سال سن دارند. بسیاری از خانم ها اولین بار این دهه سعی می کنند بوتاکس را امتحان کنند زیرا چروک ها عمیق تر می شوند.

افزایش سن یکی از دلایل اصلی است برای داشتن چین و چروک در این سن است. با این حال، شیوه زندگی شما می تواند روند پیری را تسریع کند، زیرا الکل و استرس زنان را در این سن مستعدتر از چین و چروک می کند. در این سن کرم ضد پیری و مراقبت از پوست بعید است تأثیر زیادی روی چین و چروک داشته باشد. به همین دلیل است که بسیاری از خانم ها در این مرحله از زندگی خود سعی می کنند بوتاکس را امتحان کنند.

اگر قبلا تزریق بوتاکس انجام نداده باشید شاید به چند مرحله درمان نیاز باشد و یا می توانید از روش های دیگری استفاده کنید. از آنجا که احتمالاً چین و چروک بسیار عمیق است، برای دستیابی به نتایج مورد نظر به درمان های لیزر یا پرکننده های پوستی دیگر نیز احتیاج دارید.

تزریق بوتاکس در سن 50 تا 60 سالگی

در 50 سالگی بسیاری از چین و چروک ها عمیق هستند و بافت پوست شما به میزان قابل توجهی تغییر کرده است. به احتمال زیاد به دلیل آسیب آفتاب لکه های بزرگی را مشاهده خواهید کرد و افتادگی پوست را نیز مشاهده خواهید کرد زیرا سطح کلاژن و الاستین با افزایش سن همچنان کاهش می یابد.

تزریق بوتاکس در سن 50 تا 60 سالگی

یائسگی تأثیر قابل توجهی در پوست دارد. با کاهش سطح استروژن، حفظ رطوبت پوست برای شما دشوار تر خواهد بود و باعث خشک شدن و چروک شدن آن می شود.

بوتاکس را می توان با سایر روش های درمانی مانند پرکننده های پوستی ترکیب کرد تا ظاهر چین و چروک های سرسخت را کاهش دهد. همچنین حجم گونه های زنان در دهه 50 به میزان قابل توجهی بیشتر کاهش می یابد و ممکن است نیاز به درمان با پرکننده های پوستی داشته باشد. لکه های قهوه ای روی پوست به روش های مختلفی قابل درمان است، از جمله لایه برداری پوست و لیزر.

 

مطالب بیشتر: درمان عدم تقارن صورت

تزریق بوتاکس در 60 تا 70 سالگی

بوتاکس اغلب در این سن با سایر درمان ها همراه است تا نتیجه مورد نظر را ارائه دهد. میزان چین و چروک شما بستگی به میزان مراقبت شما از پوست شما دارد. اگر در سال های زندگی مدام سیگار کشیدید، مرتباً الکل نوشیده اید یا آفتاب گرفته اید، احتمالاً چین و چروک بیشتری دارید. اگر در این سن هستید و می خواهید 30 سال به نظر برسید، چنین چیزی ممکن نخواهد بود. بوتاکس و سایر روشها مانند پرکننده های تزریقی تنها می توانند به کم شدن چین و چروک کمک کنند.

مشاوره رایگان با کلینیک پوست و مو هلیا در مورد سن تزریق بوتاکس

ما سعی کردیم در این تاپیک با ارائه شواهد و مستندات، دلایل قانع کننده‌ای را برای انخاب سن مناسب بوتاکس ارائه دهیم. با این حال اگر هنوز برای تصمیم گیری تردید دارید، می‌توانید با مشاورین ما از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت تماس بگیرید و یا با پزشک مجموعه یعنی آقای دکتر حمیدرضا خراسانی یک نوبت مشاوره حضوری رزرو نمایید. همچنین برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس می‌توانید با مشاورین کلینیک تزریق بوتاکس هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید و یا از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

نهایتاً اینکه برای شروع تزریق بوتاکس سن ایده آل سی سالگی است و بسیاری از متخصصین این سن را پیشنهاد می کنند. با این وجود محدودیت سنی بالایی برای داشتن بوتاکس وجود ندارد، بنابراین به تنهایی عامل سن نباید شما را از معالجه منع کند و از تزریق بوتاکس باز دارد.

با این حال، اگر شما هیچ درمانی را انجام نداده اید، بوتاکس در سنین بالا چهره شما را کاملاً جوان نمی کند و همچنین پوست را جمع نمی کند؛ بنابراین اگر در مورد مسائلی مانند گونه های توخالی یا چروک های دائمی که فقط از حرکت صورت ایجاد نمی شوند، نگران هستید، ممکن است برای دستیابی به ظاهری زیباتر و نتایجی کلی تر به درمان های دیگری مانند پرکننده های پوستی یا لیزر تقویت کننده جوان سازی پوست احتیاج داشته باشید.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

منبع
healthandaesthetics

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان