کاشت مو

بهترین سن کاشت مو در آقایان چقدر است؟

کاشت مو در آقایان با محدودیت سنی خاصی همراه نیست. در حقیقت ریزش مو در آقایان ممکن است که به دلایل مختلفی رخ دهد که مهم ترین عامل ریزش مو در آنها را می توان عوامل ژنتیکی دانست. افزایش سن در آقایان ریزش مو را بیشتر کرده و می تواند برای بسیاری از آنها آزاردهنده بوده و اعتماد به نفس آنها را کاهش دهد.

بهترین سن کاشت مو در آقایان چقدر است

اما خوشبختانه باید بگوییم که راه حل های مختلفی برای رهایی از این معضل به وجود آمده است که پیوند مو یکی از آنهاست. کاشت مو خود روش ها گوناگونی را شامل می شود که هر کدام برای گروه مشخصی از افراد کاربرد دارد. بسیاری از آقایان به دنبال آن هستند که بدانند بهترین سن برای Hair transplant چه زمانی است؟ در این مقاله قصد داریم تا در مورد سن مورد نیاز برای انجام تکنیک زیبایی کاشت مو بحث کرده و نتایج بدست آمده از کاشت مو در سنین مختلف را تحلیل و بررسی کنیم.

تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو به کاربران سایت تا آخر همین هفته + تعداد محدود

آیا آقایان برای کاشت مو از محدودیت سنی برخوردار هستند؟

به طور کلی بیش از 50 درصد از مردان در سنین 24 الی 34 سالگی دچار ریزش مو می شوند و بیش از 40 درصد از افرادی که ریزش مو را تجربه کرده اند اظهار داشته اند که کاشت مو را به عنوان راه حل درمانی در نظر می گیرند و حداقل سن کاشت مو برای مردان 21 سال به بالا خواهد بود. در حقیقت برای انجام تکنیک زیبایی پیوند مو، سن یک عامل تعیین کننده نیست. اما بسیاری از پزشکان ترجیح می دهند که کاشت مو در سنین بالای 25 سال انجام شود.

آیا آقایان برای کاشت مو از محدودیت سنی برخوردار هستند؟

اما اگر یک جوان در ابتدای دهه بیست سالگی اصرار به عمل کاشت مو داشته باشد پزشکان با انجام یک عمل جزئی و کوچک، نواحی کم پشت شده روی سر او را پوشش می دهند؛ اما این کار عواقبی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. علت این امر آن است که پس از سن 25 سال الگوی ریزش مو در مردان مشخص می شود در صورتی که قضاوت در مورد این امر پیش از 25 سالگی دشوار است. در آقایان ریزش مو معمولا در اثر حساسیت به دی هیدروتستوسترون یا DHT ایجاد می شود. این ماده محصول جانبی تستوسترون بوده و مانع از رشد فولیکول های مو می شود.

در واقع ریزش مو یک فرآیند تدریجی است. مو ها در بدن انسان به طور طبیعی می ریزند و دوباره رشد می کنند. به طوری که ریزش صد تار مو از موهای سر در روز کاملا طبیعی و نرمال است؛ اما اگر فرد بنا به دلایلی دچار ریزش مو غیر طبیعی شود، هم تعداد موهایی که روزانه دچار ریزش می شوند بیشتر می شود و هم مو هایی که به جای آنها رشد می‌ کنند نازک تر و کوتاه تر از قبل هستند. به همین دلیل است که در آقایان موها به تدریج شروع به نازک شدن کرده و از بین می روند و در نتیجه فرد دچار ریزش مو می شود. پیوند مو تکنیکی است که در آن از فولیکول های موجود بر سر فرد استفاده کرده و آن را بر قسمت هایی که دچار ریزش شده اند، قرار می دهند.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

این فولیکول ها معمولا از ناحیه ی پشت سر گرفته می شوند چرا که فولیکول های آن ناحیه در برابر هورمون هایی که موجب ریزش مو می شوند مقاوم هستند و به همین دلیل است که اکثر افراد حتی تا زمان سالمندی خود در این ناحیه مو دارند. به همین دلیل پزشکان می توانند تضمین کنند که موهای کاشته شده دیگر دچار ریزش نمی شوند.

این یکی از دلایلی است که مشخص می کند محدودیت سنی برای Hair transplant وجود ندارد. در واقع تا زمانی تعداد فولیکول های موی سالم و مناسب بر روی سر موجود باشد می توان از تکنیک کاشت مو برای افرادی که دچار ریزش مو شده اند استفاده کرد. حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که پس چرا معمولا توصیه می کنند در سنین اولیه جوانی اقدام به کاشت مو نکنید؟

دلیل اصلی آن همانطور که بالاتر ذکر شد این است که ریزش مو معمولا تا بعد از ۲۵ سالگی ادامه می یابد و اگر فرد متقاضی برای کاشت مو، قبل از آن که الگوی ریزش مو های او کاملا مشخص شود اقدام به کاشت مو بکند، بعد از چند سال و ادامه ی ریزش مو دوباره نواحی خالی روی سر او ظاهر می شوند. توجه داشته باشید که موهای کاشته شده در برابر ریزش مقاوم هستند و طبیعتا این نواحی خالی در کنار مو های کاشته شده منظره ی زیبایی نخواهند داشت و فرد مجبور می شود یک بار دیگر زیر بار هزینه های عمل کاشت مو برود.

بهترین سن کاشت موی آقایان

به منظور انجام تکنیک زیبایی Hair transplant سن خاصی در نظر گرفته نمی شود. در حقیقت در تکنیک کاشت مو لازم است که ابتدا منطقه ی اهدا کننده ی مو مشخص شود. برای این کار لازم است که فرد مراجعه کننده از بانک موی مناسبی برخوردار باشد. بانک موی لازم برای انجام  Hair transplant باید به گونه ای باشد که شباهت زیادی به موهای طبیعی فرد داشته و از نظر ظاهری با موی فرد مراجعه کننده مطابقت داشته باشد.

بهترین سن کاشت موی آقایان

شاید خودتان هم متوجه شده باشید که مو های قسمت های مختلف بدن شما به شکل های متنوعی رشد می کنند. مثلا سرعت رشد مو های سینه و شکم با موهای سر یا ریش یکسان نیست و آهسته تر است. دلیل این تفاوت ها این است که مو های روی سر عموما تعداد فولیکول های بیشتری دارند. اگر به این ویژگی ها در عمل کاشت مو توجه نشود، پس از اجرای عمل تفاوت های ظاهری مو های کاشته شده با موهای طبیعی کاملا به چشم می آیند و ظاهر زیبایی نخواهند داشت. در نتیجه موهای پشت سر و کناره های سر بهترین فولیکول های مو برای کاشت مو هستند. پس لازم است که فرد در سنی باشد که هنوز فولیکول های مو سر خود را از دست نداده باشد.

اما برای افرادی که از فولیکول های سر مناسبی برخوردار نیستند می توان از روشهای دیگر پیوند مو بهره مند شد. در روش کاشت موی BHT از موهای بدن افراد جهت کاشت مو در ناحیه ی سر استفاده می شود. برای استفاده از مو های بدن اولویت با ریش است چرا که فولیکول های موجود در ریش قوی تر هستند و نسبت به دیگر نقاط بدن رشد سریع تر و بیشتری دارند. مو های سینه و شکم و بعد از آن مو های پا در اولویت بعدی برای استفاده در روش BHT هستند. این روش همچنین می تواند به عنوان مکمل دیگر روش های کاشت مو به کار گرفته شود؛ مثلا برای آن دسته از افرادی که ناحیه ی اهدا کننده ی آن ها روی سرشان چندان قوی نیست، می توان با استفاده از این روش نتیجه ی نهایی را بهبود بخشید.

در نهایت باید بگوییم که اگرچه Hair transplant در همه ی شرایط سنی انجام می شود ، اما متخصصان ترجیح می دهند که افراد مراجعه کننده در محدوده ی سنی 30 الی 60 سال قرار داشته باشند. همچنین آنها معتقدند که سن 30 سالگی برای کاشت مو کاملا ایده آل بوده چرا که در این سن الگوی ریزش مو مشخص شده و عوامل ارثی و هورمونی به تعادل رسیده اند. اما باز هم باید عنوان کنیم که Hair transplant هیچ محدودیت سنی نداشته و کاملا وابسته به شرایط بدنی فرد مراجعه کننده است.

محدوده سنی مناسب کاشت مو برای آقایان

کاشت مو از جمله تکنیک های زیبایی- درمانی است که برای افراد محدوده ی سنی خاصی را در نظر نمی گیرد. در واقع بسیاری از آقایانی دچار ریزش مو می شوند ، همواره به دنبال راه درمانی هستند تا بتوانند موهای طبیعی خود را بازگرداند. پیوند مو به روش FUE از جمله روش های کاشت مویی است که با محبوبیت زیادی همراه بوده و نتایج قابل قبولی را به همراه داشته است. در این روش کاشت مو فولیکول های مو با اعمال بی حسی موضعی از منطقه ی اهداکننده استخراج شده و در ناحیه ی سر کاشته می شوند.

محدوده سنی مناسب کاشت مو برای آقایان

روش FIT دیگر روشی است که برای کاشت مو استفاده می شود. این روش نسبتا ارزان است اما به دلیل زخمی که معمولا بعد از کاشت مو بر ناحیه ی پشت مو باقی می گذارد، گاها نقد می شود. روش DHI به روز ترین روش کاشت مو است که با استفاده از یک قلم مخصوص انجام می شود و کمترین عوارض را خواهد داشت. مانند FUE در این روش هم زخمی بر روی پوست سر باقی نمی ماند. همچنین در حال حاضر DHI دقیق ترین روش موجود است و فرد متقاضی این امکان را دارد تا در مورد زاویه و جهت مو های کاشته شده ی خود هم با پزشک مشورت کند و به نتیجه ی مطلوب برسد.

پس از پیوند مو لازم است که فرد مراقبت هایی که پزشک متخصص به او توصیه کرده را درنظر داشته و آنها را به طور کامل اجرا کند. در صورتی که این مراقبت های پس از کاشت مو به درستی انجام شوند، Hair transplant با موفقیت همراه بوده و نتایج مطلوبی را برای فرد در هر شرایط سنی همراه خواهد داشت. پس از پیوند مو لازم است که آقایان رژیم غذایی مناسبی را برای خود در نظر بگیرند و برای این کار می توانند از پزشکان متخصص مشورت گرفته و برنامه ی غذایی متناسب با سن خود را تنظیم کنند. این امر نقش مهمی در کسب نتایج لازم از کاشت مو را داشته و در صورتی که مواد غذایی لازم به فولیکول های موی تازه کاشته شده نرسد، فولیکول ها به تدریج ضعیف شده و می ریزند. بنابراین  Hair transplant در این حالت با مشکل مواجه می شود. در نتیجه کاشت مو برای آقایان محدوده ی سنی مشخصی ندارد و می توان از این تکنیک زیبایی یعنی Hair transplant  برای همه ی افراد استفاده کرد به شرطی که فرد توانایی انجام مراقبت های لازم پس از کاشت مو را داشته باشد.

تا به این جا بیشتر درباره مشکلاتی که با کاشت مو در سنین اولیه ایجاد می شود توضیح دادیم؛ اما لازم است بدانید که دیر اقدام کردن برای کاشت مو هم مشکلات خودش را دارد. همانطور که بالاتر ذکر شد بهترین منبع برای برداشت فولیکول های مو ناحیه ی پشت و دور سر است. با بالا رفتن سن مو های این ناحیه هم به تدریج دچار ریزش می شوند و فرد بانک موی اصلی خود را از دست می دهد. توجه داشته باشید که شما نمی توانید از بانک موی شخص دیگری هم برای کاشت مو روی سر خود استفاده کنید چرا که ساختار DNA متفاوت باعث می شود بدن موهای جدید را پس بزند.

مشکل دیگری که با کاشت مو در سنین بالا پیش می آید این است که تغییر ظاهر فرد بسیار مشهود است. چون فرد بخش اعظم مو های خود را سال ها پیش از دست داده و اطرافیان به ظاهر بدون مو او عادت کردند؛ اما حالا به یک باره اقدام به کاشت مو می کند و تغییر ظاهر او به شدت به چشم می آید. البته افراد بسیاری هم هستند که با این موضوع مشکلی ندارند و می شود گفت بستگی به شخصیت افراد دارد که چگونه با آن کنار بیایند.

نتایج به دست آمده از کاشت موی آقایان در سنین مختلف

پیوند مو در آقایان در صورتی که به توصیه های پزشکی توجه شود، با موفقیت همراه بوده و نتایج مطلوبی برای فرد مراجعه کننده خواهد داشت.  Hair transplant در افراد مختلف با شرایط سنی متفاوت می تواند نسبت به افراد دیگر فرق داشته و در نتیجه ظاهر متفاوتی را ایجاد کند. نتایج پیوند مو به سلامت عمومی بدن فرد بستگی داشته و لازم است که فولیکول های مویی که در کاشت مو انتخاب می شوند، توانایی رشد و تقسیم سلولی داشته باشند.

نتایج به دست آمده از کاشت موی آقایان در سنین مختلف

پس از کاشت مو، فولیکول های تازه کاشته شروع به تغذیه از بافت های مویرگی می کنند و در نهایت به محیط جدید عادت کرده و شروع به طی کردن چرخه ی رشد خود می کنند. چرخه ی رشد پس از کاشت مو شامل سه مرحله ی کلی می شود که لازم است فرد مراجعه کننده پس از کاشت مو مراقبت های لازم در هر مرحله را بداند و آنها را به درستی اعمال کند. در مرحله ی اول فولیکول های مو رشد کمی داشته و تارهای مو نیز به میزان کمی رشد می کنند. در مرحله ی دوم موها شروع به ریزش کرده اما ریشه های مو در سر باقی می مانند و در مرحله ی نهایی نیز رشد فولیکول ها از سر گرفته می شود. بنابراین باید بگوییم که Hair transplant در آقایان در سنین مختلف تنها به شرایط بدنی فرد بستگی داشته و در افراد مختلف نتایج متفاوتی ایجاد می کند. برای انجام پیوند مو در هر سنی لازم است که فرد کلینیک کاشت موی مناسب و معتبری را انتخاب کرده و در انتخاب پزشک دقت زیادی به خرج دهد. چرا که در صورتی که پزشک معالج از مهارت کافی در این زمینه برخوردار نباشد ، کاشت مو نتایج مطلوبی را به همراه نخواهد داشت.

شما می توانید با مراجعه به مرکز کاشت مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)