درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

بهترین سن کاشت مو در آقایان چقدر است

بهترین سن کاشت مو در آقایان چقدر است

کاشت مو ” در آقایان با محدودیت سنی خاصی همراه نیست. در حقیقت ریزش مو در آقایان ممکن است که به دلایل مختلفی رخ دهد که مهم ترین عامل ریزش مو در آنها را می توان عوامل ژنتیکی دانست.

افزایش سن در آقایان ریزش مو را بیشتر کرده و می تواند برای بسیاری از آنها آزاردهنده بوده و اعتماد به نفس آنها را کاهش دهد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

بهترین سن کاشت مو در آقایان چقدر است

 

اما خوشبختانه باید بگوییم که راه حل های مختلفی برای رهایی از این معضل به وجود آمده است که پیوند مو یکی از آنهاست. کاشت مو خود روش ها گوناگونی را شامل می شود که هر کدام برای گروه مشخصی از افراد کاربرد دارد.

بسیاری از آقایان به دنبال آن هستند که بدانند بهترین سن برای Hair transplant چه زمانی است؟ در این مقاله قصد داریم تا در مورد سن مورد نیاز برای انجام تکنیک زیبایی کاشت مو بحث کرده و نتایج بدست آمده از کاشت مو در سنین مختلف را تحلیل و بررسی کنیم.

 

آیا آقایان برای کاشت مو از محدودیت سنی برخوردار هستند؟

به طور کلی بیش از 50 درصد از مردان در سنین 24 الی 34 سالگی دچار ریزش مو می شوند و بیش از 40 درصد از افرادی که ریزش مو را تجربه کرده اند اظهار داشته اند که کاشت مو را به عنوان راه حل درمانی در نظر می گیرند و ” حداقل سن کاشت مو ” برای مردان 21 سال به بالا خواهد بود.

در حقیقت برای انجام تکنیک زیبایی پیوند مو، سن یک عامل تعیین کننده نیست. اما بسیاری از پزشکان ترجیح می دهند که کاشت مو در سنین بالای 25 سال انجام شود.

 

آیا آقایان برای کاشت مو از محدودیت سنی برخوردار هستند؟

 

علت این امر آن است که پس از سن 25 سال الگوی ریزش مو در مردان مشخص می شود در صورتی که قضاوت در مورد این امر پیش از 25 سالگی دشوار است.

مشاهده مطلب
سن مناسب برای عمل کاشت مو

در آقایان ریزش مو معمولا در اثر حساسیت به دی هیدروتستوسترون یا DHT ایجاد می شود. این ماده محصول جانبی تستوسترون بوده و مانع از رشد فولیکول های مو می شود.

به همین دلیل است که در آقایان موها به تدریج شروع به نازک شدن کرده و از بین می روند و در نتیجه فرد دچار ریزش مو می شود.

پیوند مو تکنیکی است که در آن از فولیکول های موجود بر سر فرد استفاده کرده و آن را بر قسمت هایی که دچار ریزش شده اند، قرار می دهند.

این یکی از دلایلی است که مشخص می کند محدودیت سنی برای Hair transplant وجود ندارد. در واقع تا زمانی تعداد فولیکول های موی سالم و مناسب بر روی سر موجود باشد می توان از تکنیک کاشت مو برای افرادی که دچار ریزش مو شده اند استفاده کرد.

 

بهترین سن کاشت موی آقایان

به منظور انجام تکنیک زیبایی Hair transplant سن خاصی در نظر گرفته نمی شود. در حقیقت در تکنیک کاشت مو لازم است که ابتدا منطقه ی اهدا کننده ی مو مشخص شود. برای این کار لازم است که فرد مراجعه کننده از بانک موی مناسبی برخوردار باشد.

بانک موی لازم برای انجام  Hair transplant باید به گونه ای باشد که شباهت زیادی به موهای طبیعی فرد داشته و از نظر ظاهری با موی فرد مراجعه کننده مطابقت داشته باشد.

 

بهترین سن کاشت موی آقایان

 

در نتیجه موهای پشت سر و کناره های سر بهترین فولیکول های مو برای کاشت مو هستند. پس لازم است که فرد در سنی باشد که هنوز فولیکول های مو سر خود را از دست نداده باشد.

اما برای افرادی که از فولیکول های سر مناسبی برخوردار نیستند می توان از روشهای دیگر پیوند مو بهره مند شد. در روش کاشت موی BHT از موهای بدن افراد جهت کاشت مو در ناحیه ی سر استفاده می شود.

در نهایت باید بگوییم که اگرچه Hair transplant در همه ی شرایط سنی انجام می شود ، اما متخصصان ترجیح می دهند که افراد مراجعه کننده در محدوده ی سنی 30 الی 60 سال قرار داشته باشند.

همچنین آنها معتقدند که سن 30 سالگی برای کاشت مو کاملا ایده آل بوده چرا که در این سن الگوی ریزش مو مشخص شده و عوامل ارثی و هورمونی به تعادل رسیده اند.

مشاهده مطلب
مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت و معرفی آن ها

اما باز هم باید عنوان کنیم که Hair transplant هیچ محدودیت سنی نداشته و کاملا وابسته به شرایط بدنی فرد مراجعه کننده است.

 

محدوده سنی مناسب کاشت مو برای آقایان

کاشت مو از جمله تکنیک های زیبایی- درمانی است که برای افراد محدوده ی سنی خاصی را در نظر نمی گیرد. در واقع بسیاری از آقایانی دچار ریزش مو می شوند ، همواره به دنبال راه درمانی هستند تا بتوانند موهای طبیعی خود را بازگرداند.

پیوند مو به روش FUE از جمله روش های کاشت مویی است که با محبوبیت زیادی همراه بوده و نتایج قابل قبولی را به همراه داشته است. در این روش کاشت مو فولیکول های مو با اعمال بی حسی موضعی از منطقه ی اهداکننده استخراج شده و در ناحیه ی سر کاشته می شوند.

 

محدوده سنی مناسب کاشت مو برای آقایان

 

پس از پیوند مو لازم است که فرد مراقبت هایی که پزشک متخصص به او توصیه کرده را درنظر داشته و آنها را به طور کامل اجرا کند. در صورتی که این مراقبت های پس از کاشت مو به درستی انجام شوند، Hair transplant با موفقیت همراه بوده و نتایج مطلوبی را برای فرد در هر شرایط سنی همراه خواهد داشت.

پس از پیوند مو لازم است که آقایان رژیم غذایی مناسبی را برای خود در نظر بگیرند و برای این کار می توانند از پزشکان متخصص مشورت گرفته و برنامه ی غذایی متناسب با سن خود را تنظیم کنند.

این امر نقش مهمی در کسب نتایج لازم از کاشت مو را داشته و در صورتی که مواد غذایی لازم به فولیکول های موی تازه کاشته شده نرسد، فولیکول ها به تدریج ضعیف شده و می ریزند. بنابراین  Hair transplant در این حالت با مشکل مواجه می شود.

در نتیجه کاشت مو برای آقایان محدوده ی سنی مشخصی ندارد و می توان از این تکنیک زیبایی یعنی Hair transplant  برای همه ی افراد استفاده کرد به شرطی که فرد توانایی انجام مراقبت های لازم پس از کاشت مو را داشته باشد.

 

نتایج به دست آمده از کاشت موی آقایان در سنین مختلف

پیوند مو در آقایان در صورتی که به توصیه های پزشکی توجه شود، با موفقیت همراه بوده و نتایج مطلوبی برای فرد مراجعه کننده خواهد داشت.  Hair transplant در افراد مختلف با شرایط سنی متفاوت می تواند نسبت به افراد دیگر فرق داشته و در نتیجه ظاهر متفاوتی را ایجاد کند.

مشاهده مطلب
بررسی نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه

نتایج پیوند مو به سلامت عمومی بدن فرد بستگی داشته و لازم است که فولیکول های مویی که در کاشت مو انتخاب می شوند، توانایی رشد و تقسیم سلولی داشته باشند.

 

نتایج به دست آمده از کاشت موی آقایان در سنین مختلف

 

پس از کاشت مو، فولیکول های تازه کاشته شروع به تغذیه از بافت های مویرگی می کنند و در نهایت به محیط جدید عادت کرده و شروع به طی کردن چرخه ی رشد خود می کنند.

چرخه ی رشد پس از کاشت مو شامل سه مرحله ی کلی می شود که لازم است فرد مراجعه کننده پس از کاشت مو مراقبت های لازم در هر مرحله را بداند و آنها را به درستی اعمال کند.

در مرحله ی اول فولیکول های مو رشد کمی داشته و تارهای مو نیز به میزان کمی رشد می کنند. در مرحله ی دوم موها شروع به ریزش کرده اما ریشه های مو در سر باقی می مانند و در مرحله ی نهایی نیز رشد فولیکول ها از سر گرفته می شود.

بنابراین باید بگوییم که Hair transplant در آقایان در سنین مختلف تنها به شرایط بدنی فرد بستگی داشته و در افراد مختلف نتایج متفاوتی ایجاد می کند.

برای انجام پیوند مو در هر سنی لازم است که فرد کلینیک کاشت موی مناسب و معتبری را انتخاب کرده و در انتخاب پزشک دقت زیادی به خرج دهد. چرا که در صورتی که پزشک معالج از مهارت کافی در این زمینه برخوردار نباشد ، کاشت مو نتایج مطلوبی را به همراه نخواهد داشت.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
Map