جراحی بینی

بهترین سن جراحی بینی چه زمانی است؟

بهترین سن جراحی بینی چه زمانی است؟

بهترین سن جراحی بینی

جراحی بینی، می تواند بر چهره افراد و همچنین عزت نفس آنها تأثیر بگذارد. بینی این توانایی را دارد که بر سایر جنبه های زیبایی صورت سایه افکنده و در واقع به دلیل عدم تعادل یا هماهنگی صورت می تواند به عنوان یک عامل منفی در جذابیت ظاهری عمل کند.

امروزه، مردان، زنان و حتی نوجوانان به دلایل بی شماری در حال انجام عمل جراحی زیبایی بینی هستند. برخی از نوجوانان بینی ایده آل خود را که همیشه در خواب دیده اند و همان را می خواهند و برخی دیگر می خواهند راحت تر نفس بکشند.

بهترین سن جراحی بینی چه زمانی است؟

 

در واقع جراحی بینی یکی از رایج ترین روش های جراحی پلاستیک در بین نوجوانان است. غالباً این گروه سنی به دلیل هنجارهای جدید اجتماعی نسبت به ظاهر خود حساسیت بیشتری نشان می دهند و مرتباً به دنبال سلفی و عکس هستند تا آنها را در بسترهای مختلف رسانه های اجتماعی برای لایک به اشتراک بگذارند.

با این حال، به طور معمول نیروی محرک برای عمل جراحی رینوپلاستی در بین این گروه سنی اصلاح ویژگی های بینی است که با بقیه صورت هماهنگ نیست به منظور تقویت اعتماد به نفس در سنین جوانی در حالی که یک عمر در پیش دارد تا از نتیجه لذت ببرد.

در مقابل هم گروهی هستند که فکر می کنند سن آنها برای این عمل زیادی بالاست و دیگر نمی توانند برای این عمل اقدام کنند. در هر صورت سوال مهم و حساسی که در این بین مطرح می شود این است که بهترین سن جراحی بینی چه زمانی است تا نتایج به شکل قابل قبول تری ظاهر شود؟ در ادامه به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت؟

 

تأثیر شرایط جسمی و روحی در جراحی بینی

توصیه نمی شود تا زمانی که یک نوجوان کاملاً بالغ شده باشد، جراحی زیبایی بینی انجام شود، بنابراین نتیجه نهایی ممکن است متعادل یا متناسب با بقیه صورت نباشد. در واقع به دلیل اینکه بینی در حال رشد است احتمال دارد نتایج جراحی بینی آن گونه که باید به چشم نیاید.

 

تأثیر شرایط جسمی و روحی در جراحی بینی

علاوه بر بلوغ جسمی، مهم است که یک جراح پلاستیک یک متقاضی نوجوان و حتی بالغ را قبل از انجام جراحی بینی، به طور کامل ارزیابی کند تا اطمینان حاصل کند که هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی برای جراحی رینوپلاستی آماده هستند.

تصمیمات نباید آنی باشند و بهتر است فرد در سنین جوانی و نوجوانی آگاهی لازم را برای جراحی بینی داشته باشد. صحبت با پزشک حاذق و افزودن بر آگاهی در مورد این نوع جراحی پلاستیک از تصمیمات احساسی جلوگیری می کند و بسیار موثر خواهد بود تا فرد در سن پایین انتخاب عاقلانه تری داشته باشد. این انتخاب عاقلانه به نتایج ماندگار و دارای دوام زیاد منجر خواهد شد تا فرد در کنار زیبایی ظاهری، به افزایش کیفیت زندگی و رضایت شخصی از خود نیز کمک کند.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

سن مناسب در دوران نوجوانی و جوانی برای جراحی بینی

قانون جراحی بینی فارغ از تحولات و بلوغ روحی، این است که  یک نوجوان به بلوغ جسمی رسیده باشد. این بدان معناست که آنها دوران بلوغ را تمام کرده باشند و دیگر در حال رشد نباشند. به طور متوسط​​، دختران در سن 15 یا 16 سالگی از نظر جسمی بالغ می شوند، که به طور معمول 2 سال پس از شروع چرخه قاعدگی آنها رشد کم کم آرام تر می شود.

 

سن مناسب در دوران نوجوانی و جوانی برای جراحی بینی

 

برای پسران، بلوغ کامل می تواند از 17 تا 18 سالگی تلقی شود. در این سن رشد بینی هم کم شده و شکل نهایی خود را یافته است؛ در نتیجه فرد قادر خواهد بود از مزایا و نتایج این عمل به شکل بهینه برخوردار شود، بدون آنکه نگرانی برای برگشت بینی در اثر رشد به حالت قبلی داشته باشد.

تا زمانی که یک نوجوان کاملاً بلوغ نشده است، عمل جراحی رینوپلاستی توصیه نمی شود، بنابراین نتیجه نهایی ممکن است متعادل یا متناسب با بقیه صورت نباشد. متقاضیان نوجوان که کاملاً بالغ هستند، ممکن است هنوز از نظر عاطفی به اندازه کافی بالغ نباشند، یا احتمال داشته باشد که تحت تأثیر روانشناختی عمل جراحی پلاستیک قرار بگیرند.

به همین دلیل است که داشتن جلسات مشاوره با یک جراح دارای مهارت پیش از انجام جراحی زیبایی بینی به شدت توصیه می شود. یک مشاوره کامل به یک جراح پلاستیک کمک می کند تا تشخیص دهد که آیا مراجعه کننده نوجوان آنها برای جراحی بینی آماده است یا اینکه باید عمل جراحی را به تاخیر می اندازند تا اینکه بلوغ عاطفی آنها با بلوغ جسمی همراه شود.

 

تا چه سنی می توان جراحی زیبایی بینی را انجام داد؟

برخی احساس می کنند که بینی آنها خیلی بزرگ است یا به اندازه کافی متقارن نیست، برخی دیگر با عملکرد خود بینی مشکل دارند، مانند مشکل تنفسی که می تواند در اثر افتادگی سپتوم ایجاد شود. این نارضایتی می تواند در هر سنی اتفاق بیفتد و باعث می شود بسیاری از افراد این سؤال را بپرسند، تا چند سالگی می توانیم جراحی بینی انجام دهیم؟ در پاسخ به این سوال سن مناسب در دوران بلوغ بررسی شد.

 

تا چه سنی می توان جراحی زیبایی بینی را انجام داد؟

 

در مورد افراد بالغ هم باید گفت که این امر به سلامت جسمی و روانی افراد بستگی دارد. فرد بالغ که وضعیت پزشکی مزمن دارد مانند آسم، دیابت، بیماری های قلبی عروقی، فشار خون بالا یا یک بیماری کنترل نشده فعال احتمالاً نامزدی برای جراحی رینوپلاستی نخواهد بود. این بیماری ها و البته شرایط روانی متقاضی در کنار بالا بردن خطرات و عوارضی که جراحی بینی برای فرد دارد، ممکن است در نتایج نیز اثرگذار باشد و بینی به صورتی که دلخواه فرد است درنیاید.

به همین دلیل پیش از تصمیم گیری برای انجام رینوپلاستی جراح پلاستیک باید معاینه کند که آیا بیمار بالغ از نظر روحی و جسمی توانایی تحمل بهبودی بعد از جراحی را دارد یا خیر. بیماران مسن اغلب در مدت طولانی تری بهبود میابند ، ممکن است عوارضی چون کبودی و تورم بیشتر را تجربه کنند و نسبت به افراد جوانتر پوستی شل تر داشته باشند که در نتایج عمل تأثیر منفی دارد.

 

سخن پایانی:

تنها مواردی که ممکن است برای یک کودک جراحی بینی در نظر گرفته شود، در صورت بهبود تنفس از جمله در مورد انحراف سپتوم یا در صورت وجود تروما در بینی است. اگر مسئله بهبود تنفس و کاهش خطرات سلامتی برای کودک باشد، جراح این عمل را در مورد افراد جوانتر از 15 یا 16 سال انجام می دهد. اما بعد از این موارد به صورت کلی افراد بعد از سن بلوغ و تا اواخر دهه 50 یا حتی در مواردی بالاتر می توانند از جراحی زیبایی بینی استفاده کنند.

فراموش نکنید اگر در حال تصمیم گیری برای جراحی زیبایی بینی برای خودتان هستید، اولین قدم شما تماس با یک کلینیک معتبر برای برنامه ریزی جلسات مشاوره با پزشک است. در جلسات مشاوره با دادن یک شرح حال کامل و بررسی وضعیت جسمی و آمادگی روحی شما “سن عالی” و مناسب برای انجام جراحی زیبایی بینی را پیدا خواهید کرد. این جلسات  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمل جراحی زیبایی بینی می تواند بسیار برای شما مفید واقع شود.

مهم نیست سن شما چقدر است، با یک متخصص شناخته شده و دارای مهارت و تجربه در زمینه رینوپلاستی مشورت های لازم را بعمل بیاورید. تمامی این جلسات و ارزیابی‌ها برای این است تا زمان دقیق جراحی مشخص شود و شما بتوانید با آمادگی کامل آن را انجام داده و دوران بهبودی را پشت سر بگذارید. آمادگی شما برابر با نتایج بهتر خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button