جراحی بینی

بهترین روش جراحی بینی چیست؟

بهترین روش جراحی بینی چیست؟

بهترین روش جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی برای همه ی افراد به یک شکل انجام نمی شود چرا که ساختار بینی و فرم چهره ی هر شخص منحصر به فرد است و انتظارات آن ها از انجام رینوپلاستی یا همان عمل زیبایی بینی متفاوت است.

تعیین روش انجام عمل، بر عهده ی دکتر شما است و او وقتی که معاینه ی اولیه را انجام می دهد و انتظارات شما از جراحی بینی را می شنود، تشخیص می دهد که کدام روش برای رسیدن به نتیجه ی ایده آل شما کارایی بیشتری دارد.

 

بهترین روش جراحی بینی چیست؟

 

به طور کلی چهار روش برای جراحی بینی وجود دارد که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم و به طور خلاصه نحوه ی انجام هر کدام از آنها و مزایا و محدودیت های مختلفشان را بررسی می کنیم. این چهار روش رینوپلاستی باز، رینوپلاستی بسته، رینوپلاستی با فیلر و رینوپلاستی ترمیمی نام دارند.

ارسال درخواست مشاوره رایگان خدمات ما

همه چیز درباره ی رینوپلاستی بسته

در جراحی بینی به روش بسته، تمام برش هایی که برای جراحی لازم است در قسمت های درونی بینی ایجاد می شوند تا دیگر هیچ زخمی بر اثر عمل بینی قابل مشاهده نباشد. از طریق همین برش های کوچک، تغییرات لازم روی غضروف ها، استخوان ها و قسمت دیواره ی بینی اعمال می شوند. مزیت دیگر روش رینوپلاستی بسته این است که دوران نقاهت آن نسبتا کوتاه خواهد بود. در ادامه به سوالات شما راجع به این روش پاسخ می دهیم.

 

چرا دوران نقاهت رینوپلاستی بسته کوتاه تر است؟

در این روش برش هایی که برای جراحی بینی ایجاد می شوند،‌ نسبتا کوچک هستند و در قسمت های درونی بینی ایجاد می شوند طوری که قابل رویت نباشند. این روش انجام عمل زیبایی بینی، برای جراح شما این محدودیت را ایجاد خواهد کرد که نمی تواند به طور کامل به ساختار های درونی بینی دسترسی داشته باشد؛ اما از طرف دیگر، چون ساختمان کلی بینی باز نمی شود، جوش خوردن زخم ها سریع تر اتفاق می افتد و دوران نقاهت شما کوتاه تر خواهد بود.

شما می توانید بعد از گذشت ۲ تا ۳ روز از انجام جراحی بینی با روش رینوپلاستی بسته، به فعالیت های روزانه ی خود برگردید و بعد از گذشت یک هفته در محل کار خود حاضر شوید. تورم و کبودی ناشی از عمل در این روش نیز نسبت به روش رینوپلاستی باز خفیف تر است و زودتر محو می شود.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

چه کسانی می توانند جراحی بینی بسته انجام دهند؟

رینوپلاستی بسته برای آن دسته از متقاضیان جراحی بینی مناسب است که می خواهند تغییرات جزئی در بینی خود ایجاد کنند. به خصوص افرادی که می خواهند در قسمت های بالایی بینی مانند دیواره ی بینی اصلاحاتی انجام دهند و در قسمت نوک بینی نیاز به تغییر بزرگی ندارند، کاندیدای مناسبی برای این نوع عمل بینی هستند.

 

جراحی بینی بسته برای چه افرادی خوب نیست؟

به طور کلی افرادی که بینی آن ها نیاز به تغییرات وسیع و گسترده دارد از این روش نمی توانند به نتیجه ی ایده آل برسند. البته باز هم نمی شود نظر قطعی داد و هر شخص باید به طور جداگانه توسط دکتر معاینه شود تا روش مناسب برای او تشخیص داده شود.

 

معایب رینوپلاستی بسته چه هستند؟

این روش مانند هر روش جراحی دیگری با محدودیت هایی همراه است که آن ها را بررسی می کنیم.

  • انجام جراحی بینی به روش بسته نیاز به مهارت و تجربه ی بالایی دارد و هر دکتری نمی تواند به خوبی آن را انجام دهد.
  • دامنه ی ایجاد تغییرات در این روش پایین است و به عنوان مثال نمی شود شکل نوک بینی را چندان تغییر داد.
  • چون ساختمان بینی در این روش باز نمی شود،‌ جراح دسترسی کامل به استخوان و غضروف های درون بینی ندارد و قدرت مانور پایینی دارد. البته در مواردی حین جراحی از دوربین های مخصوص برای دیدن داخل بینی استفاده می شود.

 

همه چیز درباره ی رینوپلاستی باز

رینوپلاستی باز روشی است که در آن پزشک برای انجام جراحی بینی، برش های کوچکی در قسمت پایینی بینی و اطراف سوراخ های بینی ایجاد می کند. سپس پوست بینی به سمت بالا کشیده می شود به طوری که جراح کاملا به ساختار درونی بینی دسترسی داشته باشد و بتواند به راحتی تغییرات مورد نیاز را اعمال کند.

 

همه چیز درباره ی رینوپلاستی باز

 

این روش محبوبیت بالایی بین پزشکان دارد چرا که به آن ها اجازه می دهد تا با دقت بالایی روی استخوان و غضروف های بینی کار کنند و به نتیجه ی مطلوب دست یابند.

 

آیا رینوپلاستی باز بهترین روش جراحی بینی است؟

همان طور که در ابتدا اشاره شد، برای هر متقاضی عمل زیبایی بینی با توجه به شرایط و انتظاراتش، یک روش از دیگر روش ها بهتر است؛ اما روش رینوپلاستی باز مزایای مهمی دارد که باعث می شود برای اکثر متقاضیان جراحی بینی مورد استفاده قرار بگیرد.

مزیت اول رینوپلاستی باز این است که جراح به طور کامل می تواند آناتومی بینی زیر پوست را مشاهده کند و هیچ محدودیتی بر سر راه او نیست. در بسیاری از افراد که از شکل بینی خود ناراضی هستند، مشکلات و ناهمواری هایی در اجزای درونی بینی آن ها وجود دارد که باعث ایجاد مشکل در شکل بینی آن ها شده است. با رینوپلاستی باز جراح می تواند با دقت بسیار بالا این موارد را رفع کند.

مزیت دیگر رینوپلاستی باز این است که جراح در این روش می تواند ساختار بینی را تا جایی که ممکن است تقویت کند. این کار با انجام اصلاحات در شکل استخوان و غضروف ها انجام می شود و اگر لازم شد پزشک می تواند از پیوند غضروفی استفاده کند تا مقاومت بینی افزایش یابد.

 

چه افرادی باید از رینوپلاستی باز استفاده کنند؟

افرادی که به طور ژنتیکی در بینی خود نقص های نسبتا شدید دارند و یا افرادی که بر اثر ضربه و حادثه دچار تغییر شکل شدید بینی شده اند، باید از این روش استفاده کنند. همچنین افرادی که که در بینی خود مشکلات تنفسی دارند نیز کاندیدای رینوپلاستی باز محسوب می شوند.

 

رینوپلاستی با فیلر چه فرقی با جراحی بینی دارد؟

رینوپلاستی با فیلر روش دیگری است برای ایجاد تغییرات در شکل بینی که نسبت به روش های جراحی بینی کمتر رایج است. این روش به طور سرپایی در مطب دکتر انجام می شود و نیازی به جراحی و ایجاد برش و شکاف روی پوست نیست. فیلر یا پر کننده های طبیعی، برای ایجاد تغییرات جزئی در پوست مفید هستند و نمی شود از آن ها انتظار معجزه داشت.

دلیل اصلی که باعث می شود مردم جراحی بینی را به استفاده از فیلر ترجیح بدهند این است که اثر فیلر ها موقتی است و پس از مدتی ماده ی تشکیل دهنده ی فیلر جذب بدن می شود و بینی شما به شکل اولیه باز خواهد گشت. معروف ترین انواع فیلر ژوویدرم و رستیلن هستند که از ماده ی طبیعی هیالورونیک اسید ساخته شده اند.

 

عمل بینی ترمیمی برای چه افرادی لازم است؟

نوع چهارم جراحی های بینی رینوپلاستی ترمیمی نام دارد که همان طور که از نام آن پیدا است، این نوع عمل بینی وقتی مورد استفاده قرار می گیرد که عمل زیبایی بینی اولیه با شکست مواجه شده باشد یا نتیجه ی آن به حد کافی ایده آل نباشد.

عمده ترین دلیل مراجعه ی افراد برای انجام عمل بینی ترمیمی، از بین بردن مشکلات تنفسی است که بر اثر جراحی بینی اولیه ایجاد شده است.

همه ی دکترهایی که عمل بینی انجام می دهند، حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد عمل های آن ها رینوپلاستی ترمیمی است. اگر دکتری ادعا کند که هیچوقت عمل ترمیمی انجام نداده، احتمالا به آن دلیل است که مراجعین او برای ترمیم دیگر به او مراجعه نکرده اند و نزد یک جراح دیگر رفته اند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)