کاشت ریش و سبیل

بهترین روش کاشت ریش چیست؟

یکی از پارامترهای مهم زیبایی در مردان داشتن ریش‌های پرپشت است. اما بسیاری از مردان به دلایل مختلفی نظیر رخ دادن حوادث ناگوار و یا عوامل وراثتی از این نعمت برخوردار نیستند. خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی راهکار بسیار خوبی برای این مشکل ارائه شده و مردان می‌توانند به صورت همیشگی به ریش‌های دلخواه خود دست یابند. کاشت ریش و سبیل یک روش منحصر به فرد برای برگرداندن زیبایی به چهره مردان است. در حال حاضر روش‌های مختلفی برای کاشت ریش و سبیل توسط کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شوند به همین دلیل سوال مهمی که قبل از تصمیم‌گیری ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول می‌کند این است که بهترین روش کاشت ریش چیست؟

 پاسخ دادن به این سوال کار چندان آسانی نیست چرا که تمامی روش‌ها دارای یکسری مزایا و معایب خاص خود هستند که می‌تواند از شخصی به شخص دیگر متفاوت باشد. در صورتی که تصمیم خود را بابت انجام عملیات کاشت ریش گرفته‌اید اما هنوز در انتخاب روش مناسب دو دل هستید می‌توانید به کلینیک پوست و مو هلیا مراجعه فرمایید. مشاور پزشکی ما بهترین متد کاشت ریش و سبیل در کلینیک هلیا را بعد از انجام بررسی‌های لازم برای شخص شما پیشنهاد خواهد داد. برای آشنایی با بهترین روش کاشت ریش شما را به خواندن ادامه مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم.

کاشت سبیل و ریش طبیعی به چند روش مختلف انجام می شود. حالا این سوال پیش می آید که بهترین روش برای کاشت ریش کدام است؟

بهترین روش کاشت ریش چیست؟

بهترین روش های کاشت ریش و سبیل کدام است؟

پیوند ریش شباهت های زیادی با کاشت مو دارد. در هر دو فرایند، هدف این است که ریشه‌های مو که به آن‌ها فولیکول نیز می‌گویند، از قسمت‌های اهدا کننده به قسمت های فاقد مو پیوند داده شوند. فولیکول هایی که برای پیوند استفاده می شوند باید کاملا سالم و قوی باشند به طوری که در برابر ریزش مقاوم باشند و پس از پیوند دیگر دچار ریزش نشوند. به همین دلیل است که برای کاشت مو و ریش از موهای پشت سر استفاده می شود.

 انواع روش های کاشت سبیل و ریش

همان طور که متوجه شده اید، حتی افرادی که دچار ریزش مو شده اند نیز در این قسمت از سر خود هنوز موهای نسبتا متراکمی دارند. همین امر سبب می شود تا فولیکول های مو در این قسمت گزینه ای ایده آل برای پیوند باشند. مانند کاشت مو، کاشتن ریش ها هم روش های مختلفی دارد و از تکنیک های متنوعی برای کاشت استفاده می شود. اگر چه هدف کاشت در همه ی روش ها یکسان است، اما برداشت فولیکول ها از پشت سر به چند روش انجام می شود.

همین تفاوت در نحوه ی برداشت فولیکول ها و کاشت آن ها روی پوست، باعث به وجود آمدن تکنیک های متنوع برای کاشت مو و ریش شده است. در ادامه تکنیک های مختلف کاشت را معرفی و بررسی می کنیم.

 

برای اطلاع از هزینه کاشت ریش خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ریش و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

کاشت ریش و سبیل به روش استخراج واحد فولیکولی

روش استخراج واحد فولیکولی که به طور خلاصه به آن fue می‌گویند، یکی از رایج‌ترین روش‌های کاشت سبیل و همچنین پیوند مو است. در این روش جراح فولیکول‌های مو را به صورت تکی از ناحیه ی اهدا کننده ی مو یعنی ناحیه ی بین دو گوش در پشت سر برداشته می شوند. پزشک کلینیک هلیا برای برداشت این فولیکول ها معمولا از ابزار های دقیقی استفاده می کند که شکلی مانند قلم دارند و از آسیب دیدن فولیکول ها هنگام برداشت پیشگیری می کنند. در حال حاضر این یکی از بهترین روش کاشت ریش و سبیل در جهان است.

 

مطالب بیشتر: ریزش موی صورت مردان

 

کاشت ریش و سبیل به روش FUE یا استخراج واحد فولیکولی

در مرحله ی بعد از استخراج فولیکول ها، شکاف های بسیار ریزی روی پوست صورت و در نواحی که قرار است ریش یا سبیل کاشته شود ایجاد می شوند. این مرحله نیاز به ظرافت و مهارت خاصی دارد. چرا که نحوه ی ایجاد این شکاف ها در تعیین زاویه ی جهت رشد و تراکم مو های کاشته شده نقش مهمی دارد. بنابراین در این مرحله مهارت و تجربه ی دکتری که کاشت را انجام می دهد در طبیعی به نظر رسیدن ریش و سبیل کاشته شده ی شما نقش اصلی را ایفا می کند.

کاشت صحیح فولیکول ها باعث می شود تا مو های ریش و سبیل کاشته شده طوری رشد کنند که کاملا با مو های طبیعی ریش شما همسان باشند و حتی نزدیک ترین اطرافیان شما هم نتوانند تشخیص دهند که کدام قسمت از ریش و سبیل شما کاشته شده است. در این روش دوران نقاهت شما بسیار کوتاه خواهد بود و حتی ممکن است هیچ گونه درد یا ناراحتی به سراغ شما نیاید.

 

مطالب بیشتر: مراقبت بعد از کاشت ریش

 

مدت زمان کاشت به روش استخراج فولیکولی

مدت زمان انجام کاشت سبیل یا ریش با این روش، بستگی به وسعت ناحیه ای دارد که کاشت در آن انجام می شود. به طور معمول برای احیا و بازسازی کامل ریش ها بین ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تار مو لازم است. علاوه بر وسعت ناحیه ی کاشت، تراکم مورد نظر شما نیز در تعداد تار موهای پیوندی تاثیر گذار است.

طبیعتا هر چه تراکم بیشتری بخواهید تار مو های بیشتری لازم می شود. طبیعتا اگر فقط قصد کاشت سبیل دارید، به تار موهای کمتری نیاز است. کاشت با این روش معمولا بین ۲ تا ۵ ساعت طول می کشد. در حین انجام کاشت، داروهای بی حسی موضعی استفاده می شوند تا شما در این مدت هرگز درد و یا سوزشی احساس نکنید. بعد از پایان کاشت، زخم های کوچکی در ناحیه ای که فولیکول های مو از آن برداشت شده اند ایجاد می شود اما چون این زخم ها توسط موها پوشانده می شوند، به سختی قابل رویت هستند و پس از چند هفته به کلی از بین می روند و بهبود می یابند.

کاشت ریش و سبیل به روش پیوند واحد فولیکولی

یکی از بهترین روش کاشت ریش، کاشت به روش پیوند واحد فولیکولی است. در کاشت ریش با روش fut برای برداشت پیوند ها و فولیکول های سالم مو از پشت سر، یک نوار باریک از پوست سر که فولیکول ها روی آن قرار دارند برش داده می شود. برای کاشت ریش این برش بسیار کوچک و جزئی خواهد بود و پس از آن که با بخیه بسته شد،‌ به راحتی توسط مو های اطراف پوشانده می شود و کسی نمی تواند آن را ببیند.

کاشت ریش و سبیل به روش FUT یا پیوند واحد فولیکولی

درست مانند روش fue، در روش fut نیز برای قرار دادن پیوند های مو در ناحیه ی مورد نظر شکاف های ریزی روی پوست صورت ایجاد می شوند. اما تفاوتی که کاشت در این روش با روش قبلی دارد این است که پیوند های مو به شکل دانه ای و تکی برداشت و کاشته نمی شوند بلکه در دسته های چندتایی از پوست سر جدا می شوند و در پوست صورت جای گذاری می شوند. به همین دلیل عمل پیوند ریش با استفاده از این روش، با تراکم بیشتری همراه خواهد بود چرا که فولیکول های بیشتری در یک ناحیه کنار هم قرار می گیرند. پیوند های مو می توانند بین یک تا چهار فولیکول در خود داشته باشند. در این روش همانند روش قبل، هر چقدر دکتر شما ماهر تر و خوش سلیقه تر باشد، نتیجه‌ی کاشت شما نیز طبیعی تر خواهد بود و می توانید از داشتن ریش و سبیلی کاملا طبیعی و یک دست لذت ببرید.

مدت زمان کاشت به روش پیوند واحد فولیکولی

کاشت با این روش نسبتا بیشتر طول می کشد و به همان نسبت دوران نقاهت آن نیز طولانی تر است. فرایند کاشت با روش fut می تواند بین چهار تا دوازده ساعت طول بکشد. باز هم مدت زمان کاشت بستگی به وسعت ناحیه ی کاشت و تعداد پیوند های مورد نیاز دارد. در این روش هم از دارو های بی حسی موضعی استفاده خواهد شد و شما به ندرت احساس ناخوشایندی حین کاشت خواهید داشت.

در فاصله ی پنج روز بعد از آن که کاشت را انجام دادید، ناحیه ی پشت سر که مو ها از آن برداشت شده اند و بخیه خورده است، نباید لمس شود و هیچگونه فشاری نباید به آن وارد کنید. ممکن است کمی دچار تورم شوید اما دارو ها و راهکار های مختلفی وجود دارد تا با این عوارض مقابله کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ریش خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button