بهترین روش پیوند موی ریش و سبیل

یکی از پارامترهای مهم زیبایی در مردان، داشتن ریش‌های پرپشت است. اما بسیاری از مردان به دلایل مختلفی نظیر مصرف دخانیات و الکل، عوامل وراثتی، نداشتن تغذیه مناسب، سانحه‌هایی همانند آتش سوزی و … به مرور زمان ریش خود را از دست می‌دهند. البته دسته‌ای از آقایان نیز به صورت ژنتیکی، صورت کم‌مویی دارند.

خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی، راهکار بسیار خوبی برای این مشکل ارائه شده و مردان می‌توانند به صورت همیشگی به ریش‌های دلخواه خود دست یابند. کاشت ریش و سبیل یک روش منحصر به فرد برای برگرداندن زیبایی به چهره مردان است. در حال حاضر روش‌های مختلفی برای پیوند ریش و سبیل وجود دارد اما قطعا این سوال برای شما نیز به وجود خواهد آمد که بهترین روش کاشت ریش کدام است؟

اینفوگرافی بهترین روش کاشت ریش و سبیل
اینفوگرافی بهترین روش کاشت ریش و سبیل

پاسخ دادن به این سوال کار چندان آسانی نیست زیرا تمامی روش‌ها دارای یکسری مزایا و معایب خاص خود هستند و به همین دلیل بهترین روش پیوند طبیعی ریش از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در صورتی که تصمیم خود را بابت انجام کاشت ریش گرفته‌اید اما هنوز در انتخاب روش مناسب دو دل هستید می‌توانید به کلینیک پوست و مو هلیا مراجعه فرمایید. مشاور پزشکی ما بهترین متد کاشت ریش و سبیل در کلینیک هلیا را بعد از انجام بررسی‌های لازم برای شخص شما پیشنهاد خواهد داد. برای آشنایی با بهترین روش کاشت طبیعی ریش شما را به خواندن ادامه مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم.

بهترین روش کاشت ریش

جدیدترین روش‌های کاشت ریش
 1. روش میکروگرافت
 2. روش sut
 3. روش fit
مراحل روش میکروگرافت
 1. استخراج فولیکول با هولدر اتوماتیک یا تکنیک تریکوفیتیک اسکارلس
 2. کاشت فولیکول با میکروایمپلنتر در محل پیوند
مراحل روش sut
 1. استخراج فولیکول با هولدر اتوماتیک
 2. کاشت به صورت اتوماتیک
مراحل روش fit
 1. برداشت فولیکول با پانچ دستی
 2. قرار دادن فولیکول در حفره‌های ایجاد شده

بهترین روش های کاشت ریش و سبیل کدام است؟

پیوند ریش شباهت‌های زیادی با کاشت مو دارد. در هر دو فرآیند، هدف این است که فولیکول مو، از قسمت‌های اهداکننده به قسمت‌های فاقد مو پیوند داده شوند. فولیکول‌هایی که برای پیوند استفاده می‌شوند باید کاملا سالم و قوی باشند به طوری که در برابر ریزش مقاوم بوده و پس از پیوند، به خوبی در پوست استقرار یابند. به همین دلیل است که برای کاشت مو و ریش از موهای پشت سر استفاده می‌شود. بهترین بانک مو برای کاشت ریش و سبیل، قسمتی است که دارای فولیکول‌های قوی و سالم بوده و شباهت زیادی به موی صورت داشته باشد. در نتیجه در درجه اول متخصص به سراغ پشت سر می‌رود.

 انواع روش های کاشت سبیل و ریش

مانند کاشت مو، کاشتن ریش‌ها هم روش‌های مختلفی دارد و از تکنیک‌های متنوعی برای این عمل زیبایی استفاده می‌شود. اگر چه هدف کاشت در همه‌ روش‌ها یکسان است، اما برداشت فولیکول‌ها از پشت سر و کاشت آن به چند روش انجام می‌شود. همین تفاوت در نحوه‌ برداشت فولیکول‌ها و کاشت آن‌ها روی پوست، باعث به وجود آمدن تکنیک‌های متنوع برای کاشت مو و ریش شده است. در ادامه بهترین متدهای پیوند ریش را معرفی و بررسی می‌کنیم:

بهترین روش های کاشت ریش در کلینیک هلیا

کاشت ریش و سبیل به روش میکروگرافت

پیشرفت‌‌ در روش‌های کاشت مو کمک می‌کند تا اجرای کار از طریق دستگاه انجام گرفته و در نتیجه دقت کار بسیار بالا برود. یکی از بهترین روش‌های پیوند طبیعی ریش، روش میکروگرافت است. متخصص بعد از اعمال بی‌حسی موضعی و استریل کردن پوست، برداشت فولیکول را با هولدرهای اتوماتیک آغاز می‌کند. سپس فولیکول‌ها با دستگاه میکرو ایمپلنتر در پوست کاشته می‌شوند. این روش کاشت ریش و سبیل چند مزیت دارد:

 1. حتی اگر بیماری پوستی داشته و یا اینکه در اثر شیمی درمانی دچار ریزش موی سر و صورت شده‌اید، با روش میکروگرافت می توانید از داشتن ریش پرپشت لذت ببرید.
 2. سرعت پیوند ریش با این روش بسیار بالا بوده و چون عوارض جانبی کم است، دوره نقاهت آن بسیار کوتاه خواهد بود.
 3. بعد از پیوند ریش و سبیل با روش میکروگرافت، موهای پیوندی در مدت زمان کوتاهی شروع به رشد خواهند کرد.
 4. با توجه به اینکه برداشت و کاشت فولیکول با دستگاه انجام می‌شود لذا فولیکول‌ها دچار آلودگی و آسیب نخواهند شد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ریش خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ریش و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

کاشت ریش و سبیل به روش FIT

یکی از رایج‌ترین روش‌های کاشت سبیل و همچنین پیوند مو، روش FIT است. شیوه اجرای کار به شرح زیر است:

مطالب بیشتر: ریزش موی صورت مردان

۱- در ابتدا پوست بانک مو و صورت به صورت موضعی، بی‌حس شده و سپس استریل می‌شود.

۲- در این روش، متخصص فولیکول‌های مو را به صورت تکی از ناحیه‌ اهدا‌کننده‌ مو یعنی ناحیه‌ بین دو گوش در پشت سر با کمک پانچ استخراج می‌کند.

۳- در مرحله‌ بعد از استخراج فولیکول‌ها، شکاف‌های بسیار ‌ریزی روی پوست صورت ایجاد می‌شوند. این مرحله نیاز به ظرافت و مهارت خاصی دارد چرا که نحوه‌ ایجاد این شکاف‌ها در تعیین زاویه‌، جهت رشد و تراکم مو‌های کاشته شده نقش مهمی دارد. بنابراین در این مرحله، مهارت و تجربه‌ دکتری که کاشت را انجام می‌دهد در طبیعی به نظر رسیدن ریش و سبیل پیوند شده نقش اصلی را ایفا می‌کند.

کاشت ریش و سبیل به روش FIT

۴- مدت زمان انجام کاشت سبیل یا ریش با این روش، بستگی به وسعت ناحیه‌ای دارد که کاشت در آن انجام می‌شود. به طور معمول برای احیا و بازسازی کامل ریش‌ها بین ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تار مو لازم است. علاوه بر وسعت ناحیه‌ کاشت، تراکم مورد نظر شما نیز در تعداد تار مو‌های پیوندی تاثیر‌گذار است. طبیعتا هر چه تراکم بیشتری بخواهید، تار مو‌های بیشتری لازم می‌شود.

۵- بعد از پایان کاشت، زخم‌های کوچکی در ناحیه‌ای که فولیکول‌های مو از آن برداشت شده‌اند ایجاد می‌شود اما چون این زخم‌ها توسط مو‌ها پوشانده می‌شوند، به سختی قابل رویت هستند و پس از چند هفته به کلی از بین ‌می‌روند.

کاشت ریش و سبیل به روش FUT

مطالب بیشتر: مراقبت بعد از کاشت ریش

کاشت ریش و سبیل به روش sut

کاشت طبیعی ریش و سبیل با روش sut به عنوان یکی دیگر از بهترین روش‌های پیوند ریش و سبیل طبیعی شناخته شده است. این روش در واقع ارتقا یافته متد اف آی تی است که به صورت زیر اجرا می‌گردد:

 1. همانند سایر روش های کاشت ریش و سبیل، ابتدا باید استریل کردن پوست و اعمال بی‌حسی موضعی انجام شود.
 2. سپس با استفاده از دستگاه مخصوص، استخراج گرافت انجام خواهد گرفت.
 3. در مرحله ‌آخر، شکاف‌های بسیار کم‌عمق در پوست اعمال شده و کاشت فولیکول انجام می‌گیرد.

قطعا مزیت‌هایی که کاشت ریش به روش اس یو تی دارد باعث شده که به عنوان یکی از بهترین روش های کاشت ریش شناخته شود:

 1. استفاده از دستگاه برای استخراج فولیکول باعث می‌شود که از یک‌سو سرعت کار بالا رفته و از سویی دیگر احتمال آسیب به فولیکول بسیار کم شود.
 2. با توجه به اینکه روش sut کم‌ترین عارضه را خواهد داشت، در نتیجه دوره نقاهت نیز کوتاه می‌گردد.

معیارهای انتخاب روش کاشت ریش

نکته لازم به ذکر این است که متخصص در انتخاب روش کاشت ریش و سبیل، ابتدا معیارهایی را مورد بررسی قرار داده و سپس کار را شروع می‌کند. این معیارها عبارتند از:

 1. آیا ذاتا صورت کم‌مویی دارید و یا اینکه اخیرا دچار ریزش ریش و سبیل شده‌اید؟
 2. دلیل ریزش موی صورت چیست؟
 3. قدرت بانک موی شما چگونه است؟
 4. قدرت فولیکول‌ها در چه حد است؟
 5. برای کاشت ریش چه مدلی مد نظر دارید و در نتیجه چه تعداد گرافت نیاز خواهد بود؟

 معیارهای انتخاب روش پیوند ریش

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ریش و سبیل خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت ریش و سبیل در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code