بهترین روش کاشت ریش چیست؟

بهترین روش کاشت ریش 

ریش و سبیل نقش پررنگی در چهره ی مردان بازی می کنند و همه ی مردان می خواهند که ریش هایی مرتب و یک دست داشته باشند. اما اگر شما جزو افرادی هستید که ریش های پرپشت و متراکمی ندارند و یا نحوه ی رشد سبیل های شما مطابق انتظار شما نیست، کاشت ریش راهی است که می توانید با استفاده از آن شاهد ریش و سبیل های کاملا طبیعی و البته یک دستی روی صورت خود باشید.

 

بهترین روش کاشت ریش چیست؟

 

کاشت سبیل و ریش طبیعی به چند روش مختلف انجام می شود. حالا این سوال پیش می آید که کدام روش برای کاشتن ریش ها بهتر است؟ تفاوت روش های گوناگون ریش کاشتن با یک دیگر در چیست؟ در ادامه ی مطلب به این سوالات پاسخ می دهیم.

 

 انواع روش های کاشت سبیل و ریش

کاشت سبیل و ریش شباهت های زیادی با کاشت مو دارد. در هر دو فرایند، هدف این است که ریشه های مو که به آن ها فولیکول نیز می گویند، از قسمت های اهدا کننده به قسمت های فاقد مو پیوند داده شوند.

فولیکول هایی که برای پیوند استفاده می شوند باید کاملا سالم و قوی باشند به طوری که در برابر ریزش مقاوم باشند و پس از کاشت دیگر دچار ریزش نشوند. به همین دلیل است که برای کاشت مو و ریش از مو های پشت سر استفاده می شود.

 

 انواع روش های کاشت سبیل و ریش

 

همان طور که احتمالا خودتان هم متوجه شده اید، حتی افرادی که دچار ریزش مو شده اند نیز در این قسمت از سر خود هنوز موهای نسبتا متراکمی دارند. همین امر سبب می شود تا فولیکول های مو در این قسمت گزینه ای ایده آل برای پیوند باشند.

مانند کاشت مو، کاشتن ریش ها هم روش های مختلفی دارد و از تکنیک های متنوعی برای کاشت استفاده می شود. اگر چه هدف کاشت در همه ی روش ها یکسان است، اما برداشت فولیکول ها از پشت سر به چند روش انجام می شود.

همین تفاوت در نحوه ی برداشت فولیکول ها و کاشت آن ها روی پوست، باعث به وجود آمدن تکنیک های متنوع برای کاشت مو و ریش شده است. در ادامه تکنیک های مختلف کاشت را معرفی و بررسی می کنیم.

برای اطلاع از هزینه کاشت ریش خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ریش و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

کاشت ریش و سبیل به روش FUE یا استخراج واحد فولیکولی

روش استخراج واحد فولیکولی که به طور خلاصه به آن fue می گویند، یکی از رایج ترین روش های کاشت سبیل و ریش و همچنین کاشت مو است. در این روش جراح فولیکول های مو را به صورت تکی از ناحیه ی اهدا کننده ی مو یعنی ناحیه ی بین دو گوش در پشت سر برداشته می شوند.

  کاشت ریش و سبیل به روش SUT و هزینه آن

دکتر برای برداشت این فولیکول ها معمولا از ابزار های دقیقی استفاده می کند که شکلی مانند قلم دارند و از آسیب دیدن فولیکول ها هنگام برداشت پیشگیری می کنند.

 

کاشت ریش و سبیل به روش FUE یا استخراج واحد فولیکولی

 

در مرحله ی بعد از استخراج فولیکول ها، شکاف های بسیار ریزی روی پوست صورت و در نواحی که قرار است ریش یا سبیل کاشته شود ایجاد می شوند. این مرحله نیاز به ظرافت و مهارت خاصی دارد. چرا که نحوه ی ایجاد این شکاف ها در تعیین زاویه ی جهت رشد و تراکم مو های کاشته شده نقش مهمی دارد.

بنابراین در این مرحله مهارت و تجربه ی دکتری که کاشت را انجام می دهد در طبیعی به نظر رسیدن ریش و سبیل کاشته شده ی شما نقش اصلی را ایفا می کند.

کاشت صحیح فولیکول ها باعث می شود تا مو های ریش و سبیل کاشته شده طوری رشد کنند که کاملا با مو های طبیعی ریش شما همسان باشند و حتی نزدیک ترین اطرافیان شما هم نتوانند تشخیص دهند که کدام قسمت از ریش و سبیل شما کاشته شده است.

در این روش دوران نقاهت شما بسیار کوتاه خواهد بود و حتی ممکن است هیچ گونه درد یا ناراحتی به سراغ شما نیاید.

 

کاشت ریش با روش fue چقدر طول می کشد؟

مدت زمان انجام کاشت سبیل یا ریش با این روش، بستگی به وسعت ناحیه ای دارد که کاشت در آن انجام می شود. به طور معمول برای احیا و بازسازی کامل ریش ها بین ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تار مو لازم است. علاوه بر وسعت ناحیه ی کاشت، تراکم مورد نظر شما نیز در تعداد تار موهای پیوندی تاثیر گذار است.

  هزینه کاشت ریش چقدر است؟

طبیعتا هر چه تراکم بیشتری بخواهید تار مو های بیشتری لازم می شود. طبیعتا اگر فقط قصد کاشت سبیل دارید، به تار موهای کمتری نیاز است.

کاشت با این روش معمولا بین ۲ تا ۵ ساعت طول می کشد. در حین انجام کاشت، داروهای بی حسی موضعی استفاده می شوند تا شما در این مدت هرگز درد و یا سوزشی احساس نکنید.

بعد از پایان کاشت، زخم های کوچکی در ناحیه ای که فولیکول های مو از آن برداشت شده اند ایجاد می شود اما چون این زخم ها توسط موها پوشانده می شوند، به سختی قابل رویت هستند و پس از چند هفته به کلی از بین می روند و بهبود می یابند.

 

کاشت ریش و سبیل به روش FUT یا پیوند واحد فولیکولی

در کاشت ریش با روش fut برای برداشت پیوند ها و فولیکول های سالم مو از پشت سر، یک نوار باریک از پوست سر که فولیکول ها روی آن قرار دارند برش داده می شود. برای کاشت ریش این برش بسیار کوچک و جزئی خواهد بود و پس از آن که با بخیه بسته شد،‌ به راحتی توسط مو های اطراف پوشانده می شود و کسی نمی تواند آن را ببیند.

 

کاشت ریش و سبیل به روش FUT یا پیوند واحد فولیکولی

 

درست مانند کاشت ریش به روش fue، در روش fut نیز برای قرار دادن پیوند های مو در ناحیه ی مورد نظر شکاف های ریزی روی پوست صورت ایجاد می شوند. اما تفاوتی که کاشت در این روش با روش قبلی دارد این است که پیوند های مو به شکل دانه ای و تکی برداشت و کاشته نمی شوند بلکه در دسته های چندتایی از پوست سر جدا می شوند و در پوست صورت جای گذاری می شوند.

  کاشت ریش به روش FIT و مزایای آن چیست؟

به همین دلیل کاشت ریش و سبیل با استفاده از این روش، با تراکم بیشتری همراه خواهد بود چرا که فولیکول های بیشتری در یک ناحیه کنار هم قرار می گیرند. پیوند های مو می توانند بین یک تا چهار فولیکول در خود داشته باشند.

در این روش همانند روش قبل، هر چقدر دکتر شما ماهر تر و خوش سلیقه تر باشد، نتیجه ی کاشت شما نیز طبیعی تر خواهد بود و می توانید از داشتن ریش و سبیلی کاملا طبیعی و یک دست لذت ببرید.

 

کاشت ریش با روش fut چقدر طول می کشد؟

کاشت ریش با این روش نسبتا بیشتر طول می کشد و به همان نسبت دوران نقاهت آن نیز طولانی تر است. فرایند کاشت با روش fut می تواند بین چهار تا دوازده ساعت طول بکشد. باز هم مدت زمان کاشت بستگی به وسعت ناحیه ی کاشت و تعداد پیوند های مورد نیاز دارد. در این روش هم از دارو های بی حسی موضعی استفاده خواهد شد و شما به ندرت احساس ناخوشایندی حین کاشت خواهید داشت.

در فاصله ی پنج روز بعد از آن که کاشت را انجام دادید، ناحیه ی پشت سر که مو ها از آن برداشت شده اند و بخیه خورده است، نباید لمس شود و هیچگونه فشاری نباید به آن وارد کنید. ممکن است کمی دچار تورم شوید اما دارو ها و راهکار های مختلفی وجود دارد تا با این عوارض مقابله کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ریش خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت ریش و سبیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)