تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به چانه و مزایای آن چیست؟

تکنیک‌های تزریقی در سال‌های اخیر مورد توجه اغلب افرادی بوده‌اند که به دنبال روش‌هایی برای زیبایی و جوان‌سازی پوست خود بدون عمل‌های جراحی و روش‌های تهاجمی هستند. در این میان تزریق بوتاکس بیشتر از هر روش دیگری توانسته محبوبیت بالایی بین افراد به دست آورد. یکی از نواحی صورت که تزریق بوتاکس تا حد بسیاری می‌توانند سبب ایجاد تاثیرات مثبت در آن گردد چانه است. تزریق بوتاکس به چانه در مرحله اول باعث از بین بردن چین و چروک و خطوط سطحی ایجاد شده در آن گشته و در مرحله بعدی باعث درمان افتادگی پوست ایجاد شده در آن می‌شود. اگر شما نیز به دنبال روشی برای از بین بردن این دسته از مشکلات هستید در این مقاله همراه ما باشید تا با مواردی مثل فواید تزریق بوتاکس به چانه، هزینه تزریق بوتاکس چانه و هر چیز دیگری که در این مسیر باید بدانید آشنا شوید.

تزریق بوتاکس به چانه

اگر صورت را به دو بخش بالایی و پایینی تقسیم کنیم، چانه و دهان نه تنها کانون اصلی توجه در قسمت پایین صورت، بلکه پویاترین عضو نیز هستند. حالات صورت تا حد زیادی با چانه در ارتباط است. کافی است هنگام خنده یا حرف زدن صورت خود را در آینه نگاه کنید تا متوجه حرکات چانه شوید. همین امر باعث ایجاد خطوطی به ویژه در بخش میانی و حدفاصل چانه و لب پایینی می‌شود که فرد را برای تزریق بوتاکس ترغیب خواهد کرد.
شاید جالب است بدانید که حدود چهل ماهیچه در بخش چانه وجود دارد. تزریق بوتاکس  چانه و سایر روش‌های زیبایی که این عضلات را هدف قرار می‌دهند، می‌تواند منجر به پیشرفت‌های چشمگیری در زیبایی این ناحیه خواهد شد. تزریق بوتاکس به چانه به افزایش زیبایی ظاهری و کم رنگ‌تر شدن چروک‌ها کمک می‌کند. در این مطلب به تمامی ابعاد و جزئیات این روش درمانی پرداخته شده است.

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به چانه

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

بوتاکس چانه چیست و چه مزایایی دارد؟

دهان پویاترین ناحیه صورت است. دائماً در حین صحبت، غذا خوردن، بوسه یا حتی نفس کشیدن حرکت می‌کند. حرکات غیرطبیعی یا بیش از حد این عضلات منجر به چروک شدن پوست اطراف دهان و ناحیه چانه خواهد شد که باعث نگرانی افراد می‌شود. همچنین ممکن است این حرکات منجر به حالات غیر طبیعی روی پوست در بالای چانه شود. در مدت زمان طولانی، بیش فعالی ماهیچه‌ها می‌تواند منجر به ایجاد خطوط عمیق و چین و چروک در گوشه دهان و بین لب تحتانی و چانه نیز گردد. بوتاکس معمولاً به عضلات بیش از حد فعال صورت تزریق می‌شود تا به کاهش خطوط ریز و چین و چروک‌هایی که به دلیل حرکات تکراری ایجاد می‌گردند، کمک کند. بوتاکس را می‌توان برای جلوگیری از حرکات پیشانی و خطوط این ناحیه، خطوط بین ابرو‌ها و چین و چروک‌های ریز استفاده کرد. هنگامی که از بوتاکس در ناحیه چانه استفاده می‌شود، به افتادگی ناخوشایند پوست این ناحیه کمک می‌کند.

تزریق بوتاکس به چانه
نحوه تزریق بوتاکس فواید نتایج نهایی مدت ماندگاری
1-معاینه ماهیچه‌های فک توسط پزشک متخصص

2-بررسی میزان افتادگی و نوع چین و چروک پوست چانه

3-تعیین عضله مورد نظر برای تزریق بوتاکس

4-بی‌حس کردن پوست با کرم‌های موضعی یا تزریق بی‌حسی

5- ضدعفونی کردن محل تزریق

6- تزریق بوتاکس با دوز مشخص و با سرنگ‌های ریز و مخصوص

1-رفع افتادگی پوست چانه

2- رفع چین و چروک‌های ریز در چانه

3-جوان‌تر شدن فک و صورت

4-جلوگیری از عمیق‌تر شدن چین و چروک چانه

5-انجام روش با کمترین میزان تهاجم

6-بدون درد و خونریزی

7-عدم نیاز به بیهوشی

8-نداشتن عوارض جانبی

9-کوتاه بودن دوران نقاهت

 

1-قرار گرفتن بوتاکس در انتهای عصب

2- مسدود شدن مسیر انتقال دهنده‌های عصبی توسط بوتاکس

3- شل شدن موقت عضله

4-عدم توانایی عضله مسئول افتادگی چانه و ایجاد چین و چروک  در انقباض

5- جوان شدن پوست چانه

6-رفع چین و چروک‌های پوست صورت

7-مشاهده بهترین نتایج بعد از یک هفته

1-مدت ماندگاری با توجه به سن، جنس، میزان افتادگی چانه و تعدد چین و چروک‌های هر فرد متفاوت است.

2- به طور میانگین بین 4 تا 6 ماه است.

3- با رعایت نکات مراقبتی بعد از بوتاکس ممکن است مدت ماندگاری یک تا دو ماه افزایش پیدا کند.

 

مطالب بیشتر: اصلاح عدم تقارن صورت

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02179547 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره 09122502050 تمامی سوالات خود در رابطه با بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

فواید تزریق بوتاکس به چانه

تزریق بوتاکس به چانه به دلیل فواید و مزایای قابل توجهی که دارد توانسته است به یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی و جوان‌سازی پوست در دنیا تبدیل شود. از جمله مهم‌ترین فواید این تکنیک زیبایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. غیر تهاجمی بودن تزریق بوتاکس چانه
 2. مراحل درمانی بدون درد و خونریزی
 3. عدم نیاز به بیهوشی و بستری شدن در کلینیک
 4. هزینه پایین آن در مقایسه با سایر روش‌های جوان‌سازی مشابه
 5. عدم مشاهده عوارض جانبی شدید و خطرناک
 6. ماندگاری بالای نتایج مثبت حاصل از آن

توجه داشته باشید که برخورداری از تمامی فواید تزریق بوتاکس به چانه و جلوگیری از بروز عوارض جانبی شدید مستلزم انتخاب یک کلینیک زیبایی شناخته شده و پزشک متخصص در این زمینه است.

مراحل انجام بوتاکس چانه

مراحل انجام بوتاکس چانه

در مرحله اول شما باید برای مشورت در مورد مشكلات خود و نتایج مورد انتظار از درمان، در یک جلسه مشاوره شرکت کنید. پزشک به نگرانی‌های شما گوش می‌دهد و ماهیچه‌ها را با دقت معاینه می‌کند. اگر هم خود و هم پزشک احساس کردید که تزریق بوتاکس یک درمان مناسب برای شما است، از شما خواسته می‌شود فرم رضایت‌نامه را امضا کنید و از چانه عکس بگیرید تا پس از درمان، مقایسه راحت‌تر باشد.

قبل از درمان، پوست فرد تمیز می‌شود و محلی که تزریق بوتاکس باید انجام شود، مشخص می‌گردد. پس از اعمال بی‌حسی موضعی این عمل تزریقی انجام خواهد شد. در واقع تزریق بوتاکس در عضلات اعمال می‌گردد تا فلج موقت ایجاد شود. این اتفاق در ناحیه عصب می‌افتد زیرا بوتاکس وارد انتهای عصب می‌شود و از عبور سیگنال‌های عصبی به عضله جلوگیری می‌کند. شما قادر خواهید بود پس از تزریق، کلینیک را فوراً ترک کنید و به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهید. معمولاً برای چند روز متوجه هیچ تغییری نخواهید شد اما در طی دو هفته بعد باید شاهد پیشرفت تدریجی در منطقه باشید. باید به این نکته توجه داشت که این یک روش درمانی با اثر موقت است که در طی یک دوره حدود چهار ماه به حالت عادی برمی‌گردد که البته امکان تکرار درمان وجود دارد.

آیا بوتاکس چانه درد دارد؟

اینکه آیا تزریق بوتاکس چانه درد دارد یا نه به آستانه تحمل درد شما بستگی دارد ولی در کل فرایند تزریق بوتاکس برای چانه نسبتا کوتاه و بسیار ساده است. قبل از شروع درمان با بوتاکس، شما در جلسه مشاوره با پزشک خود درباره انتظارات خود از بوتاکس و نتیجه اید‌ه‌آل خود صحبت می‌کنید و هر گونه مصرف دارو یا سابقه پزشکی خود را به پزشک خود ارائه می‌دهید.

سپس در جلسه درمان پس از تمیزکاری پوست شما و استریل کردن ناحیه تحت درمان با استفاده از بی‌حس‌کننده موضعی محل را بی‌حس می‌کنند تا شما کمترین میزان درد را در حین تزریق بوتاکس چانه احساس کنید. سپس ماده بوتاکس را مستقیماً به عضلات چانه شما تزریق می‌کنند. شما فقط ممکن است در طول این تزریق احساس ناراحتی خفیفی بکنید، اما فقط چند ثانیه طول می‌کشد.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق بوتاکس

نکات مراقبتی قبل، حین و بعد از بوتاکس چانه

در این بخش یک راهنما برای آنچه که باید قبل، حین و بعد از بوتاکس برای چانه رعایت کنید، آورده شده است که شامل موارد زیر می‌گردد:

 1. باید چند روز قبل از تزریق، از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و دارو‌های رقیق‌کننده خون خودداری کنید.
 2. همچنین ممکن است برای پیشگیری از بروز بثورات، لکه‌های پوستی یا سرماخوردگی، داروی ضد ویروس توسط پزشک تجویز شود که لازم است به طور دقیق مصرف گردد.
 3. بعد از تزریق نیز نباید ناحیه تزریق شده را دستکاری کنید.
 4. بلافاصله یا بعد از ۱ روز از تزریق بوتاکس می‌توانید به محل کار خود برگردید.
 5. برای دیدن نتایج تقریباً ۴ تا ۷ روز زمان نیاز است.
 6. بعد از تزریق بوتاکس به چانه، از دراز کشیدن در چهار ساعت اول نیز خودداری شود.
 7. تا چند روز بهتر است در زمان استراحت، سر بالاتر از بدن باشد تا ورم پوستی رخ ندهد.
 8. داروهای تجویز شده توسط متخصص را به طور کامل مصرف نمایید.
 9. حتما روزانه آب کافی بنوشید تا خونرسانی تقویت شده و ماندگاری تزریق بوتاکس به چانه بیشتر شود.

عوارض جانبی بوتاکس چانه

عوارض جانبی بوتاکس چانه

عوارض جانبی تزریق بوتاکس به چانه که جدی و پرخطر باشد، بسیار نادر است به ویژه هنگامی که تزریق در دوز‌های کوچک انجام می‌شود. اگر تزریق به رگ‌های خونی کوچک آسیب وارد کند، ممکن است کبودی ایجاد شود. چنین کبودی معمولاً کوتاه مدت است و خیلی آشکار نیست. متداول‌ترین عارضه جانبی این نوع درمان مرتبط با مکانیسم عملکرد خود دارو است. ماهیچه‌ها بسیار کوچک و کاملاً نزدیک به هم هستند. این بدان معناست که گاهی اوقات درمان بر روی عضلات اشتباه تأثیر می‌گذارد و ظاهری نامتقارن به لب پایین می‌بخشد. در صورت بروز چنین اتفاقی، معمولاً با تزریق بیشتر تعادل برقرار می‌گردد. فردی که این کار را انجام می‌دهد باید مراقب باشد تزریق بوتاکس بیش از حد انجام نشود تا از تضعیف ناخواسته عضله labii inferioris که به پایین آمدن لب زیرین کمک می‌کند، جلوگیری نماید. بنابراین اگر به فکر درمان بیش فعالی عضلات در چانه و اطراف دهان به کمک تزریق بوتاکس هستید، باید مطمئن شوید که درمان شما توسط شخصی ماهر و آموزش دیده در این زمینه انجام می‌شود تا از عوارض جانبی و خطرات این روش تا حد زیادی کاسته شود.

مطالب بیشتر: درمان میگرن با تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس چانه در کلینیک پوست و موی هلیا

سال‌ها است که از تزریق بوتاکس به عنوان روش درمانی با هدف از بین بردن چروک‌ها و افتادگی پوست صورت استفاده می‌شود. در کنار مزایا و اثربخشی بالایی که این روش درمانی دارد، هزینه نسبتا پایین آن در مقایسه با سایر روش‌های مشابه سبب شده است تا افراد بسیاری برای انجام آن اقدام کنند. همانطور که گفته شد یکی از پرطرفدارترین نواحی صورت برای این منظور، چانه است. هزینه تزریق بوتاکس چانه به عوامل مختلفی مثل دستمزد پزشک، هزینه خدمات مصرفی ارائه شده در کلینیک، برند ماده بوتاکس استفاده شده، حجم مورد نیاز ماده بوتاکس و … بستگی دارد. به همین دلیل نمی‌توان قیمت مشخص و واحدی را برای آن بیان کرد.

کلینیک پوست و مو هلیا با استفاده از باکیفیت‌ترین مواد بوتاکس موجود در بازار سعی بر آن دارد تا خدمات تزریق بوتاکس چانه و صورت را با قیمتی مناسب به مراجعه‌کنندگان خود عرضه کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه بوتاکس چانه همین حالا با مشاوران زیبایی ما در این کلینیک تماس بگیرید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک از هزینه تزریق بوتاکس مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02179547 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.