تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به چانه و مزایای آن چیست؟

0
(0)

 

تزریق بوتاکس به چانه و مزایای آن چیست؟

تزریق بوتاکس به چانه

اگر صورت را به دو بخش بالایی و پایینی تقسیم کنیم، چانه و دهان نه تنها کانون اصلی توجه در قسمت پایین صورت، بلکه پویاترین عضو نیز هستند. حالات صورت تا حد زیادی چانه در ارتباط است، کافیست هنگام خنده یا حرف زدن صورت خود را در آینه نگاه کنید تا متوجه حرکات چانه شوید. همین امر باعث ایجاد خطوطی به ویژه در بخش میانی و حدفاصل چانه و لب پایینی می شود که فرد را برای تزریق بوتاکس ترغیب می کند.

 

تزریق بوتاکس به چانه

 

شاید جالب باشد بدانید که حدود چهل ماهیچه در بخش چانه وجود دارد. تزریق بوتاکس و سایر روشهای آرایشی که این عضلات را هدف قرار می دهد، می تواند منجر به پیشرفت های چشمگیری در زیبایی این ناحیه، به ویژه چانه شود. تزریق بوتاکس به چانه نیز به عنوان بوتاکس چانه شناخته می شود و به زیبایی ظاهری و کم رنگ تر شدن چروک ها کمک می کند. در این مطلب به تمامی ابعاد و جزئیات این روش درمانی پرداخته شده است.

درخواست مشاوره رایگان تزریق بوتاکس

 

بوتاکس چانه چیست و چه مزایایی دارد؟

دهان پویاترین ناحیه صورت است. دائماً در حین صحبت، غذا خوردن، بوسه یا حتی نفس کشیدن حرکت می کند. حرکات غیرطبیعی یا بیش از حد این عضلات غالباً ممکن است اتفاق بیفتد و ظاهر غیرطبیعی در ناحیه دهان ایجاد می شود که غالباً باعث نگرانی مراجعه کنندگان می شود.

همچنین می تواند منجر به چین و چروک بر روی پوست در بالای چانه شود. در مدت زمان طولانی بیش فعالی ماهیچه ها می تواند منجر به ایجاد خطوط عمیق و چین و چروک در گوشه دهان و بین لب تحتانی و چانه نیز شود.

بوتاکس معمولاً به عضلات بیش از حد فعال صورت تزریق می شود تا به کاهش خطوط ریز و چین و چروک هایی که به دلیل حرکات تکراری ایجاد می شوند، کمک کند. بوتاکس را می توان برای جلوگیری از حرکات پیشانی و خطوط این ناحیه، خطوط بین ابروها، چین و چروک ریز استفاده کرد.

هنگامی که از بوتاکس در ناحیه چانه استفاده می شود، به افتادگی ناخوشایند پوست این ناحیه کمک می کند که ممکن است باعث شدت گرفتن حالت پیری چهره و نگرانی افراد شود.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مراحل انجام بوتاکس چانه

در مرحله اول شما باید برای مشورت در مورد مشكلات خود و نتایج مورد انتظار از درمان در یک جلسه مشاوره شرکت کنید. پزشک به نگرانی های شما گوش می دهد و ماهیچه ها را با دقت معاینه می کند.

اگر هم خودتان و هم پزشک احساس کردید که تزریق بوتاکس یک درمان مناسب برای شما است، از شما خواسته می شود فرم رضایت نامه را امضا کنید و از چانه عکس بگیرید تا پس از درمان مقایسه راحت تر باشد.

 

مراحل انجام بوتاکس چانه

 

قبل از درمان، پوست بیمار تمیز می شود و محلی که تزریق بوتاکس باید انجام شود، مشخص می گردد. پس از اعمال بی حسی موضعی این عمل تزریقی انجام می شود.

در واقع تزریق بوتاکس در عضلات اعمال می شود تا ضعف موقت ایجاد شود. این اتفاق در عصب می افتد زیرا دارو وارد انتهای عصب می شود و از عبور سیگنال های مولکولی از عصب به عضله جلوگیری می کند.

شما قادر خواهید بود پس از تزریق کلینیک را فوراً ترک کنید و به فعالیتهای روزمره خود ادامه دهید. معمولاً برای چند روز متوجه هیچ تغییری نخواهید شد اما در طی دو هفته بعد باید شاهد پیشرفت تدریجی در منطقه باشید. باید به این نکته توجه داشت که این یک روش درمانی با اثر موقت است که در طی یک دوره حدود چهار ماه به حالت عادی برمی گردد که در آن مرحله می تواند تکرار شود.

 

نکات مراقبتی قبل، حین و بعد از بوتاکس چانه

در این بخش یک راهنما برای آنچه که باید قبل، حین و بعد از بوتاکس برای چانه رعایت کنید، آورده شده است که شامل موارد زیر می گردد:

قبل از درمان باید 24 ساعت قبل از مصرف نوشیدنی های الکلی و داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.

همچنین ممکن است داروی ضد ویروسی توسط پزشک تجویز شود برای پیشگیری از بروز بثورات، لکه های پوستی یا سرماخوردگی است و باید دقیق مصرف شود.

در حین درمان پوست برای تزریق پاک و ناحیه مورد نظر مشخص می شود، بوتاکس تزریق می شود و بعد از آن مقداری فشار بر منطقه اعمال می شود تا کبودی کمتر باشد. البته درد، قرمزی و کبودی موقتی است و نباید فرد را نگران کند.

بعد از عمل نیز نباید ناحیه تزریق شده را دستکاری کنید. بلافاصله یا بعد از 1 روز از تزریق بوتاکس به محل کار خود برگردید. برای دیدن نتایج تقریباً 4 تا 7 روز زمان نیاز است.

تزریق بوتاکس به چانه، از دراز کشیدن در چهار ساعت اول بعد از عمل نیز باید خودداری شود. همچنین مهم است که از حرکت شدید جلوگیری کنند تا باعث نگردند تصادفی بوتاکس به مناطق ناخواسته که ممکن است منجر به افتادگی شود، حرکت کند.

 

عوارض جانبی بوتاکس چانه

عوارض جانبی جدی بعد از تزریق بوتاکس بسیار نادر است، به ویژه هنگامی که در دوزهای کوچک مورد نیاز برای این نوع درمان استفاده می شود. اگر تزریق به رگهای خونی کوچک آسیب وارد کند، ممکن است کبودی ایجاد شود. چنین کبودی معمولاً کوتاه مدت است و خیلی آشکار نیست.

 

عوارض جانبی بوتاکس چانه

 

متداول ترین عارضه جانبی این نوع درمان مرتبط با مکانیسم عملکرد خود دارو است. ماهیچه ها بسیار کوچک و کاملاً نزدیک به هم هستند، این بدان معناست که گاهی اوقات درمان بر روی عضلات اشتباه تأثیر می گذارد و ظاهری نامتقارن به لب پایین می بخشد. در صورت بروز چنین اتفاقی، معمولاً با تزریق بیشتر تعادل برقرار می شود.

فردی که این کار را انجام می دهد باید مراقب باشد که تزریق بوتاکس بیش از حد انجام نشود تا از تضعیف ناخواسته عضله labii inferioris که به پایین آمدن لب زیرین کمک می کند، جلوگیری نماید؛ بنابراین اگر به فکر درمانی برای عضلات بیش فعال در چانه و اطراف دهان هستید، باید مطمئن شوید که درمان شما توسط شخصی ماهر و آموزش دیده در این زمینه انجام می شود تا از عوارض جانبی و خطرات این روش تا حد زیادی کاسته شود.

 

سخن انتهایی

در نهایت باید گفت که چین و چروک های چانه معمولاً نسبتاً ریز و کم عمق هستند و همین امر باعث می شود که درمان آنها با بوتاکس بسیار آسان شود. این روش درمانی حرکات ناخواسته چانه را متوقف می کند و به مرور زمان چین ها را کمتر می کند تا در نهایت کاملاً از بین بروند.

بسته به عمق چین و چروک بیمار یا وجود زخم های آکنه، پزشکان ممکن است تصمیم بگیرند که درمان بوتاکس را با یک پر کننده مانند Restylane یا Belotero ترکیب کنند.

به طور معمول تا ده واحد بوتاکس در چهار نقطه تزریق روی چانه و دهان استفاده می شود. تزریق بوتاکس به صورت سطحی انجام می شود تا از آسیب به اعصاب عمیق جلوگیری شود، زیرا بوتاکس بر انتهای عصب تأثیر می گذارد تا از انتقال سیگنال های مولکولی به عضله جلوگیری کند.

تزریق عمیق می تواند بر حرکت چانه و لب تأثیر منفی بگذارد. معمولاً مراجعه کنندگان برای چند روز اول بعد از معالجه هیچ تغییری نمی بینند، اما بهبود تدریجی در ظاهر چانه طی دو هفته آینده خود را آشکار می سازد. ممکن است از شما خواسته شود که در طی چند هفته اول پس از درمان به مرکزی که بوتاکس را انجام داده اید مجدداً مراجعه کنید تا پزشک شما بتواند نتایج را ارزیابی کند و نگرانی های شما را برطرف کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک از هزینه تزریق بوتاکس مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)