تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به صورت زنان و تاثیرات آن چیست؟

0
(0)

تزریق بوتاکس به صورت زنان و تاثیرات آن چیست؟

تزریق بوتاکس به صورت زنان 

در حقیقت ماده اصلی داخل بوتاکس، ماده ای سمی است که توسط یک باکتری تولید می شود اما در آزمایشگاه ها این ماده را تحت کنترل آورده و بی ضرر می کنند. تزریق بوتاکس با تضعیف موقت عضلات کار می کند.

این ماده برای اولین بار در پزشکی برای درمان استرابیسم استفاده شد. بعدها کاربرد بهداشتی آن کشف شد و اکنون بوتاکس در بسیاری از زمینه ها مانند درمان میگرن، درمان انقباضات و تیک های عصبی، معالجه تعریق بیش از حد، درمان چین و چروک و ایجاد ظاهری جذاب به کار گرفته می شود.

 

تزریق بوتاکس به صورت زنان وتاثیرات آن چیست

درخواست مشاوره رایگان تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به صورت زنان

بوتاکس یک تزریق ساده، سریع و بی خطر است که می تواند در شرایط عادی هم انجام شود (در محیط کلینیک و نه بیمارستان). این فرایند زیبایی به طور متوسط بین 5 تا 10 دقیقه طول می کشد و به دلیل استفاده از سوزن های بسیار نازک، افراد هیچ دردی احساس نمی کنند.

همچنین هیچ نیازی به بیهوشی وجود ندارد. پیش از تزریق، کرم ها یا یخ های تسکین کننده درد بر روی صورت اعمال می شود که باعث کاهش درد می شود.

اثر بوتاکس پس از 3-4 روز شروع و تغییرات کم کم احساس می شود. تاریخ اثربخشی بوتاکس 4 تا 6 ماه است اما ممکن است این اثربخشی در افرادی که ماهیچه های فعالی دارند تا 9 ماه افزایش یابد. همچنین این مهم است که بدانید تاثیر بوتاکس بر صورت هر فرد متفاوت است؛ اندازه و ضخامت ماهیچه ها در چهره هرکس متفاوت است و و دوران ریکاوری فرق می کند.

 

آیا تزریق بوتاکس به صورت زنان باعث جوانی می شود؟

نه نمی توانید با بوتاکس دوباره جوان شوید. بوتاکس باعث کاهش چین و چروک های ناشی از انقباض صورت می شود و ظاهری جوانتر و پویاتر نشان می دهد. سایر اطلاعات غلطی که در مورد بوتاکس در اینترنت دست به دست می شود، که شامل لیفت صورت و حجیم کردن لب هاست که غلط است.

 

آیا تزریق بوتاکس به صورت زنان باعث جوانی می شود

 

کارکرد بوتاکس در صورت چگونه است؟

بوتاکس عصب را در عضلاتی که باعث حرکت صورت می شوند، مسدود می کند. در نتیجه این فرآیند، حرکت عضلات متوقف شده و ماهیچه ها فعالیت نمی کنند که سبب از بین رفتن مشکل می شود.

 

تاثیرات ناشی از تزریق بوتاکس به صورت زنان

در مورد تاثیرات ناشی از بوتاکس، می توان به موارد زیادی اشاره کرد. درمان بوتاکس باید توسط افراد با تجربه و ماهر انجام گیرد که آناتومی عضلات صورت زنان را خوب می شناسد. پس از تزریق بوتاکس به صورت، کمی احساس سوزش جزئی همراه با درد خفیف ایجاد می شود که گذراست و نیازی به نگرانی وجود ندارد. از دیگر تاثیرات ناشی از تزریق بوتاکس به صورت زنان می توان به:

  1. از بین رفتن خطوط پیشانی که باعث خسته و غمگین به نظر آمدن می شوند
  2. خطوط خط ابرو که باعث عصبانی به نظر آمدن می شوند
  3. از بین بردن چین و چروک های لبه چشم
  4. تزربق بوتاکس لب جهت اصلاح خطوط ریز روی لب فوقانی
  5. لیفت ابرو جهت رسیدن به ظاهر دلخواه
  6. رفع چین و چروک روی پوست گردن افراد میانسال

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

عوارض و خطرات ناشی از تزریق بوتاکس به صورت زنان

اگر در دوز مناسب و در جای مناسب به کار گرفته شود، هیچ خطر و عوارضی ندارد. با این وجود تزریق بوتاکس در مناطق اشتباه می تواند منجر به پریدن و افتادگی پلک، عدم تقارن لب ها و ابروها شود. بوتاکس نباید روی افرادی که عفونت فعالی روی پوست دارند، اعمال شود.

همچنین مبتلایان به بیماری عضلانی، افرادی که از آنتی بیوتیک های آمینوگلیکوزید استفاده می کنند و زنان باردار، در معرض خطر بیشتری نسبت به سایرین قرار دارند.

بوتاکس یک روش درمانی قابل اعتماد است که توسط FDA هم تایید شده است. امروزه بوتاکس در بسیاری از شاخه های پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. هنوز که هنوز است، هیچ عارضه جانبی خطرناکی از بوتاکس شناسایی نشده است.

با این حال توصیه می شود به مدت 12 ساعت پس از تزریق، ناحیه تزریق بوتاکس را در برابر نور آفتاب محافظت کنید. همانطور که اشاره کردیم، بوتاکس به ندرت می تواند باعث عارضه و خطر شود. علاوه بر این، متقاضیان دارای ضعف عضلانی، شاید سختی های بیشتری را تحمل کنند.

 

پس از تزریق بوتاکس صورت زنان، چه مراقبت هایی لازم است؟

برای جلوگیری از انتشار بوتاکس در بدن، در چند ساعت اول نباید بخوابید؛ همچنین نباید دراز بکشید، ورزش کنید و یا وارد حمام و سونای داغ شوید.

نیازی به ماساژ دادن صورت نیست. پس از تزریق بوتاکس می توانید به طور معمول ماهیچه های صورت تان را حرکت دهید. بعد از تزریق می توانید از کیسه های ژل سرد استفاده کنید. این روش باعث می شود از ادامه پیدا کردن کبودی ها جلوگیری کنید.

 

پس از تزریق بوتاکس صورت زنان، چه مراقبت هایی لازم است

 

توصیه می شود حداقل یک هفته پس از تزریق، از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید. علاوه بر این، مصرف داروهایی مانند آسپرین و داروهای ضد التهابی حداقل یک هفته پس از تزریق بوتاکس باید متوقف شود. بعد از ماه سوم پس از تزریق، اثرات بوتاکس کم می شود و حدود 6 ماه بعد باید تزریق بوتاکس تکرار شود.

 

چرا تزریق بوتاکس در برخی افراد بد به نظر می رسد؟

متاسفانه تزریق بوتاکس به صورت زنان وقتی بد دیده می شود که برنامه ریزی پشت آن نباشد. گاهی اوقات پزشکان از یک الگوی مشخص برای تمامی افراد استفاده می کنند که باعث می شود اکثر زنان یک جامعه صورتی شبیه هم داشته باشند که اتفاقی ناخوشایند است.

 

آیا تزریق بوتاکس دائمی است؟

جواب این سوال منفی است. تزریق بوتاکس به صورت زنان موقتی است و در یک دوره 4 الی 6 ماهه اثر آن کاملا از بین می رود. لازم است پس از این دوره، دوباره فرد بوتاکس را تزریق کند.

 

آیا بوتاکس فقط در صورت قابل استفاده است؟

بوتاکس فقط برای صورت قابل استفاده نیست و می توان آن را در ناحیه پیشانی، بین ابرو، روی ابرو، اطراف چشم، اطراف لب و سپس به ناحیه گردن اعمال کرد. جدای از این موارد، می توان برای جلوگیری از تعریق بیش از حد در بغل، کف دست یا کف پا استفاده کرد.

 

آیا محدودیت سنی برای تزریق بوتاکس وجود دارد؟

به هیچ وجه. هیچ محدودیت سنی وجود ندارد اما بهتر است افراد بالای 18 سال نسبت به انجام این تزریق اقدام کنند زیرا سپری شدن دوران بلوغ، به کسب نتایج بهتر منجر می شود.

 

قیمت تزریق بوتاکس به صورت زنان چقدر است؟

یک سوال رایج که بسیاری دوست دارند از آن اطلاع داشته باشند. طبیعتا همه حق دارند از قیمت تزریق بوتاکس به صورت آگاه شوند اما خب به صورت خلاصه می توان گفت قیمت ثابتی ندارد. میزان دوز تزریقی برای هر فرد می تواند متفاوت باشد.

تعداد دفعات تزریق، ناحیه هایی که باید تزریق انجام بگیرد، کیفیت کلینیکی که قرار است فرد آنجا تزریق را انجام بدهد، مهارت و اعتبار پزشکی که قرار است در حین تزریق به مراجعه کننده بهترین ظاهر را ببخشد و تجهیزات به کار رفته متفاوت است.

جهت آگاهی بیشتر از قیمت های تزریق بوتاکس در ایران، می توانید از مشاوره های حضوری و آنلاین استفاده کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)