تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بدن

تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بدن

تزریق بوتاکس عموما به عنوان راه حلی برای از بین بردن چین و چروک پوست و جوانسازی چهره شناخته می شود. بوتاکس این کار را با غیر فعال کردن عضلات در ناحیه ای که دچار چروک شده اند انجام می دهد؛ اما این تنها فایده ی بوتاکس نیست و شما می توانید مشکلات دیگر مانند میگرن، اسپاسم عضلانی و هایپرهیدروزیس را با کمک بوتاکس درمان کنید.

تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بدنهایپرهیدروزیس نام پزشکی بیماری است که در آن فرد دچار تعریق بیش از حد می شود. تعریق غیر عادی و بیش از حد یعنی شرایطی که در آن بدن حتی وقتی هوا گرم نیست و یا فعالیت شدیدی نمی کند، دچار تعریق شدید می شود به طوری که دائم لباس ها خیس می شوند.

اسپری ها و دارو های رایج ضد تعریق برای حل این مشکل کارساز نیستند اما امروزه تزریق بوتاکس به عنوان یک راه حل موثر و مفید برای درمان هایپرهیدروزیس مورد استفاده قرار می گیرد. اگر در ناحیه ی زیر بغل، کف دست و کف پا دچار تعریق می شوید و این موضوع شما را آزار می دهد، شما را به خواندن این مطلب دعوت می کنیم.

 

بوتاکس چگونه باعث درمان تعریق بدن می شود؟

تزریق بوتاکس برای چین و چروک صورت و خطوطی که روی صورت ایجاد می شوند، رشته های عصبی که باعث فعالیت عضلات مربوطه می شود را مسدود می کند. برای درمان تعریق نیز بوتاکس همین گونه عمل می کند؛ یعنی با مسدود کردن رشته های عصبی که باعث فعال شدن غدد تعریق می شوند، از تعریق بدن جلوگیری می کند.

در حالت طبیعی و برای افرادی که به هایپر دوزی مبتلا نیستند، غده های تعریق وقتی که دمای بدن بالا می رود فعال می شوند. این واکنش طبیعی بدن برای خنک کردن خود است؛ اما برای افرادی که به هایپر دوزی مبتلا هستند، غدد تعریق بیشتر از حالت عادی فعال هستند و حتی وقتی دمای بدن در حالت کاملا متعادل قرار دارد، عرق ترشح می شود و باعث اذیت شدن فرد می شود. دلیل این امر فعالیت غیر عادی و بیش از حد سلول های عصبی است که البته با تزریق بوتاکس می شود آن ها را مهار کرد.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

تزریق بوتاکس برای درمان تعریق چگونه انجام می شود؟تزریق بوتاکس برای درمان تعریق چگونه انجام می شود؟

قبل از هر چیز، شما باید در کلینیک معتبر و نزد متخصص آموزش دیده تزریق را انجام دهید تا به بهترین نتیجه ی ممکن دست یابید. فرایند تزریق کردن بوتاکس چندان طولانی نیست و به صورت سرپایی در کلینیک انجام می شود و نیازی به مراجعه به بیمارستان ندارد.

  شستشو بعد از تزریق بوتاکس به چه صورت می باشد؟

متخصص با استفاده از یک سوزن بسیار نازک، بوتاکس را زیر سطح پوست تزریق می کند. تزریق ها در ناحیه ای که دچار تعریق بیش از حد می شود، طبق یک الگوی مشخص انجام می شوند. اگر احساس درد و سوزش کردید، متخصص به شما داروی بی حسی و یا یخ خواهد داد.

بعد از پایان فرایند تزریق، نیازی به بستری شدن و یا استراحت کردن نخواهید داشت و می توانید بلافاصله کلینیک را ترک کنید و به فعالیت عادی روزانه خود برگردید. در بعضی موارد،‌ ممکن است متخصص برای شما قرار های دیگری را مشخص کند تا شرایط شما را تحت نظر بگیرد و اگر لازم شد، برای رسیدن به نتیجه ی نهایی تزریق های تکمیلی را انجام دهد.

 

آیا بعد از تزریق بوتاکس تعریق بدن دچار اختلال می شود؟

عده ای از افراد این نگرانی دارند که با تزریق بوتاکس، بدن آن ها دچار اختلال شود و دیگر حتی وقتی هوا گرم می شود و یا وقتی ورزش سنگین انجام می دهند هم عرق نکنند؛ اما این باور اشتباهی است چرا که بوتاکس فقط در ناحیه ای که تزریق می شود اثر می گذارد و برای دیگر نواحی بدن هیچ گونه مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

در واقع بوتاکس به طور مستقیم در ناحیه ای تزریق می شود که شما به دلیل تعریق زیاد در آن ناحیه دچار مشکل هستید. بوتاکس سلول های عصبی بیش فعال را فلج می کند تا سطح تعریق بدن در آن ناحیه ی به خصوص به حد نرمال برسد.

عوارض تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بدن چیست؟عوارض تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بدن چیست؟

بوتاکس ماده ای شناخته شده است که به مدت چندین دهه برای مقاصد زیبایی و پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. تحقیقات و آزمایش هایی که در طی این مدت روی آثار منفی و عوارض نا مطلوب بوتاکس انجام شده نشان داده است که تکنیک درمانی تزریق بوتاکس، یکی از ایمن ترین و کم خطر ترین فرایند های پزشکی است.

  میزان تکرار تزریق بوتاکس به صورت چقدر است ؟

همچنین تجربه ی متقاضیان تزریق بوتاکس نشان داده است که تقریبا همه ی آن ها بدون آن که دچار عوارض نامطلوب بوتاکس شوند،‌ به نتیجه ی ایده آل خود برسند.

با این حال، مانند همه ی فرایند ها و تکنیک های پزشکی، بوتاکس هم می تواند با عوارضی هر چند خفیف همراه باشد. این عوارض عبارت هستند از درد یا کبودی در محل تزریق، سر درد، علائمی مانند علائم سرما خوردگی و خشکی چشم. البته لازم به ذکر است که اگر تزریق توسط پزشک ماهر و در مکان استاندارد انجام شود، احتمال بروز این عوارض نزدیک به صفر خواهد بود.

 

درمان تعریق زیر بغل، کف دست و پا با بوتاکس

تا به امروز، درمان هایپرهیدروزیس با بوتاکس فقط برای ناحیه ی زیر بغل تایید شده است. البته این به آن معنا نیست که برای درمان تعریق بیش از حد کف دست ها و یا پا ها نمی شود از این تکنیک استفاده کرد، بلکه چون مشکل تعریق بیش از حد در ناحیه ی زیر بغل رایج تر از نواحی دیگر بدن است،‌ تحقیقات و آزمایش های بیشتری راجع به اثر بوتاکس در این ناحیه انجام شده و پزشکان و متخصصین به این نتیجه رسیده اند که تکنیک تزریق بوتاکس برای درمان تعریق زیر بغل کاملا موثر و بدون خطر است.

با این حال، همان طور که گفته شد اگر شما در نواحی دست و پا نیز از تعریق بیش از حد رنج می برید و به دنبال راه حلی برای رفع آن هستید، می توانید از بوتاکس استفاده کنید. مطالعات نشان داده که برای برطرف کردن مشکل افرادی که کف دست آن ها همیشه در حال تعریق است،‌ تزریق کردن بوتاکس تا بیش از ۸۰ درصد موفقیت آمیز بوده است.

  مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس چیست؟

اما تفاوتی که تزریق کردن بوتاکس در زیر بغل با کف دست و پا ها دارد این است که در دست و پا ماندگاری اثر مثبت بوتاکس کمتر خواهد بود. ضمن آن که تزریق در کف پا برای عده ای از افراد می تواند کمی دردناک باشد.

علاوه بر دست و پا، مطالعات نشان داده که بوتاکس برای کنترل و مهار تعریق بیش از حد در ناحیه ی پیشانی نیز بسیار موفق بوده است.

 

ماندگاری اثر بوتاکس برای درمان تعریق چقدر است؟

حدود دو هفته بعد از انجام تزریق، شما نتایج بوتاکس را خواهید دید و متوجه تغییرات در میزان تعریق بدن خود در ناحیه ی تحت درمان خواهید شد.

اثر بوتاکس چه برای مقاصد زیبایی و بهبود پوست صورت تزریق شود و چه برای درمان تعریق بیش از حد بدن،‌ موقتی خواهد بود و برای حفظ نتیجه ی آن نیاز به تزریق مجدد و تمدید اثر آن خواهید داشت. اگر هایپرهیدروزیس شما در ناحیه ی زیر بغل باشد،‌ تزریق بوتاکس می تواند بین ۴ الی ۱۴ ماه شما را از شر عرق بیش از حد در امان نگه دارد و این ناحیه را خشک نگه دارد.

برای نواحی دیگر مانند کف دست و کف پا، ماندگاری بوتاکس کمتر خواهد بود و فقط حدود ۶ ماه این نواحی را خشک نگه می دارد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک از هزینه تزریق بوتاکس مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)