تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده چیست ؟

3
(2)

تزریق ژل این روزها به یکی از روش‌های کاربردی و موثر بین افرادی که به زیبایی چهره خود اهمیت زیادی می‌دهند تبدیل شده است. چرا که به کمک این تکنیک اشخاص می‌توانند بدون تجربه کوچکترین درد و خونریزی به ظاهر ایده‌آل خود برسند. از جمله نواحی صورت که تزریق ژل در آن‌ تاثیر مثبت قابل مشهودی دارد خط خنده است. خط خنده به مرور زمان و با گذر سن و یا به صورت ژنتیکی در صورت افراد پدیدار می‌گردد. از آنجایی که این مورد سبب می‌شود تا سن افراد بالا دیده شود نارضایتی از چهره را در بسیاری از مردان و زنان به دنبال دارد. بنابراین کاندیدهای عمل‌های زیبایی می‌توانند به صورت سرپایی از این روش غیر تهاجمی استفاده کرده و صورتی جوان و زیبا را برای خود رقم بزنند.

اما یکی از مهم‌ترین نکاتی که در ارتباط با این موضوع باید توجه شود مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده است. چرا که با نادیده گرفتن این موارد نتیجه مطلوبی که در نتیجه تزریق ژل خط خنده باید ایجاد شود به وجود نخواهد آمد. برای انجام تزریق ژل به صورت حرفه‌ای و با استفاده از بهترین برندهای ژل موجود در بازار می‌توانید به کلینیک زیبایی هلیا مراجعه کنید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نکات و توصیه های مهم پس از تزریق ژل خط خنده شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم.

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده چیست ؟

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که تزریق ژل به خط خنده را انجام می دهند این مسئله است که پس از تزریق ژل خط خنده چه مراقبت هایی را باید انجام داد؟

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده چیست

درخواست مشاوره رایگان تزریق ژل

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که زمان بهبودی هر بیمار و روند بهبودی برای هر فردی کاملا متفاوت با سایر افراد می باشد. اما به طور کلی می توان بیان کرد که انجام یک سری اقدامات و مراقبت ها پس از تزریق ژل برای همه یکسان است. فرد مراجعه کننده به منظور کسب نتیجه ی دلخواه لازم است که به مواردی پس از انجام تزریق توجه نماید.

در واقع در همه ی مراکز زیبایی معتبر جلسه ی مشاوره ای قبل از تزریق ژل خط خنده برگزار می شود که در این جلسه فرد مراجعه کننده انتظارات خود را از تزریق ژل بیان کرده و سوالات و ابهامات خود را در مورد تزریق ژل برطرف می کند. در ضمن در این جلسه پزشک متخصص و یا پرستار توصیه هایی برای مراقبت پس از تزریق ژل خط خنده به بیمار می گوید که لازم است بیمار آنها را به ذهن سپرده و در نهایت این مراقبت ها را پس از تزریق اجرا کند. اما موضوعاتی نیز وجود دارد که ممکن است توسط پزشک و یا پرستار مطرح نشده باشد و یا شما آنها را فراموش کرده باشید. بنابراین در این مقاله قصد داریم تا نکات ضروری پس از تزریق ژل به خط خنده را یادآوری کرده و اطلاعاتی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

آیا بیمار بعد از تزریق ژل به خط خنده به مراقبت هایی نیاز خواهد داشت؟

تزریق ژل مانند هر عمل زیبایی دیگری نیاز به مراقبت هایی پس از انجام آن دارد. به طور کلی لازم است که فرد پس از 24 ساعت از تزریق از فعالیت های شدید بدنی خودداری کند تا در نهایت تورم و کبودی در ناحیه تحت درمان به حداقل برسد.

آیا بیمار بعد از تزریق ژل به خط خنده به مراقبت هایی نیاز خواهد داشت

به منظور اینکه فرد پس از تزریق ژل نتیجه ی مطلوبی کسب نماید لازم است که حتما مراقبت هایی را به انجام برساند. بهبودی پس ازتزریق ممکن است به مدت 2 الی 4 هفته به طول بیانجامد و فرد مراجعه کننده پس از تزریق ژل و در طی این دوره لازم است تا نکاتی را رعایت کند. پس از تزریق با هر پرکننده ی پوستی ممکن است که فرد با مواردی از قبیل تورم و کبودی شدید و یا خفیف ، بی حسی موقت ، قرمزی ، توده های قابل لمس و واکنش های آلرژیک مواجه شود که هر یک از این عوارض نیازمند توجه و مراقبت فرد است.

دلایل ضروری بودن مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده

پس از انجام عمل زیبایی تزریق ژل به خط خنده نیز مانند بسیاری دیگر از عمل های زیبایی ممکن است عوارضی از قبیل عفونت های ناشی از آلودگی محل تزریق ژل، التهاب یا قرمز شدن، سوزن سوزن شدن و بی حسی در فرد تا مدت 1 الی 2 هفته پس از عمل رخ دهد. بروز این عوارض بعد از انجام عمل زیبایی تزریق ژل به خط خنده ایجاب می کند تا یک سری از مراقبت ها را بعد از انجام این عمل انجام دهید تا عوارض جبران ناپذیری برای افراد پیش نیاید.

همچنین ممکن است بعضی از افراد با توجه به سابقه بیماری خاص و یا حساسیت آلرژیک به دارویی خاص، بعد از انجام عمل زیبایی تزریق ژل دچار عوارض و یا حساسیت هایی شوند که طبق نظر پزشک متخصص بهتر است برای مدتی بعد از عمل مراقبت های خاصی را رعایت کنند.

در صورت عدم رعایت مراقبت های خاص بعد از بروز عوارض و یا حساسیت های آلرژیک پس از انجام عمل زیبایی تزریق ژل، ممکن است این عوارض عود کنند و یا به مرحله ای برسند که برای بهبود وضعیت مجبور باشند عمل جراحی دیگری را انجام دهند.

همانطور که بیان نمودیم مراقب پس از تزریق از اهمیت زیادی برخوردار است و هر یک از مراقبت ها به دلیل خاصی لازم است که انجام شوند. در صورتی که فرد توصیه های پزشکی را رعایت نکند ممکن است که نتیجه ی نهایی تزریق ژل برای او نامطلوب شود. به طور مثال یکی از مراقبت هایی که پس از تزریق ژل باید رعایت شود این است که فرد نباید در معرض گرما قرار بگیرد و علت این امر نیز آن است که گرما می تواند ساختار مواد موجود در پرکننده را تغییر داده و آنها را به موادی خطرناک تبدیل کند.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

دلایل ضروری بودن مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده

همچنین از دیگر مراقبت های پس از تزریق این است که فرد نباید فشار زیادی به صورت وارد نماید و علت این امر نیز آن است که پس از تزریق ژل به خط خنده ، پرکننده هنوز سفت نشده و در جای خود ثابت نیست و شما با وارد کردن فشار سبب حرکت ژل تزریق شده به صورت می شوید. حرکت ژل امری خطرناک است چراکه می تواند وارد جریان خود شده و مشکلات بعدی را برای شما در پی داشته باشد. پس همانطور که ملاحظه کردید مراقبت های پس از تزریق ژل بسیار ضروری هستند و رعایت نکردن آنها شما را عواقب جبران ناپذیر مواجه می کند.

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده

از آنجایی که عمل زیبایی تزریق ژل به خط خنده با تزریق و یا اعمال بی حسی همراه است، بعد از، از بین رفتن اثرات بی حسی ممکن است درد یا عوارضی مانند تورم و کبودی به سراغ افراد بیاید؛ همین امر موجب می شود تا پزشک متخصص انجام مراقبت هایی را بعد از تزریق فیلر برای مراجعه کنندگان لازم بداند. نکات زیادی پس از تزریق وجود دارد که فرد باید به آنها توجه کند. در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت. برای مثال ممکن است با تزریق هیالورونیک اسید به خط خنده تغییر رنگی در پوست افراد مشاهده شود که باید با مراجعه به پزشک از پیشرفت آن جلوگیری کرد.

استفاده از داروهایی نظیر آسپرین و وارفارین از آن جهت که خون شما را رقیق می کنند، بهتر است بعد از انجام عمل زیبایی تزریق ژل و طبق نظر پزشک متخصص برای مدت کوتاهی قطع شوند تا عوارضی نظیر کبودی یا خونریزی شدید در ناحیه تزریق فیلر به اطراف چشم برای شما بروز نکند. به طور کلی توصیه می شود که فرد به مدت یک هفته پیش از تزریق ژل به خط خنده از مصرف داروهایی مانند آسپرین ، ایبوپروفن ، ویتامین e  خودداری کرده و محصولاتی مانند ماهی ، سیر ، روغن تخم کتان و امگا 3 را مصرف نکند. علت این موضوع نیز آن است که این مواد سبب تورم ، کبودی شدید پس از تزریق ژل خواهند شد و یا دارویی مانند آسپرین ممکن است که سبب خونریزی در ناحیه ای که تزریق ژل صورت گرفته است بشود.

عدم انجام ورزش های سنگین نیز بعد از یک عمل زیبایی تزریق ژل به خطوط خنده از عمده مراقبت هایی است که افراد باید بعد از تزریق فیلر رعایت کنند تا دچار عوارض جانبی ناشی از آن مانند خونریزی نشوند و طول دوره درمان خود را کاهش دهند. در ضمن لازم است که فرد مراجعه کننده به مدت یک روز پس از تزریق از مصرف دخانیات و الکل خودداری نماید تا در نهایت تزریق ژل با مشکلی مواجه نشود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده

قرار نگرفتن در معرض آفتاب نیز یکی از مواردی است که افراد باید بعد از عمل زیبایی تزریق ژل به خط خنده رعایت کنند تا دچار قرمزی، تورم و یا خارش در ناحیه تزریق فیلر به خطوط خنده نشوند؛ در صورت مشاهده هر یک از این عوارض حتما با پزشک متخصص پوست و موی خود مشورت کنید. علاوه بر موضوعات ذکر شده فرد می تواند با استفاده از یخ در ناحیه ای که تزریق صورت گرفته است تورم و کبودی را کاهش داده و با انجام ماساژهای ملایم از به وجود آمدن ناهمواری و یا برجستگی در خط خنده پیشگیری کند. شما می توانید این کار را چندین بار در روز تکرار کنید تا روند بهبودی سریع تر شود.

مدتی پس از انجام عمل زیبایی تزریق ژل به خط خنده ممکن است فرد احساس کند ژل های تزریق شده در زیر پوست جا به جا شده و یا حرکت می کنند. این از عوارضی است که به ندرت ممکن است برای مراجعه کنندگان رخ دهد ولی در صورت بروز حتما باید به پزشک معالج خود مراجعه کنند.

از دیگر مراقبت های پس از تزریق این است که برخی افراد از پزشک معالج خود می خواهند که با تجویز داروهایی تیلنول درد خود را کاهش داده و یا با داروهایی مانند آرنیکا کبودی و تورم پس از تزریق ژل را کاهش دهند. همچنین لازم است که پس از تزریق ژل ناحیه ای که تزریق زل در آن صورت گرفته است شستشو داده شود که در این شستشو نکاتی باید رعایت گردد. به منظور شستشو هرگز از آب خیلی گرم استفاده نکنید و از شوینده ای ملایم را این امر انتخاب نمایید.

آیا مراقبت های پس از تزریق ژل به خط خنده و موقتی می باشند؟

با توجه به کوتاه بودن حدودی 1 الی 2 هفته ای زمان بروز و بهبود این عوارض پس از عمل زیبایی تزریق ژل به خط خنده، مدت زمانی که افراد نیاز به مراقبت های ویژه دارند نیز کاهش می یابد؛ ولی حتی بعد از بهبودی کامل نیز بهتر است مراقبت های جزئی توسط افراد رعایت شود تا در آینده دچار مشکلات دیگری نشوند. به طور کلی می توان بیان کرد که مراقبت هایی مانند استفاده از کمپرس یخ و  نداشتن فعالیت شدید بدنی تنها برای یک الی دو روز اول پس از تزریق ژل باید رعایت شود. همچنین استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک معالج نیز به مدت 2 الی 4 روز پس از تزریق ژل توصیه می شود. در ضمن لازم است که فرد به منظور جلوگیری از حرکت ژل تزریق شده به مدت سه شب در هنگام خوابیدن به پشت خوابیده و از خوابیدن بر روی صورت خود به طور جدی پرهیز نماید.

آیا مراقبت های پس از تزریق ژل به خط خنده موقتی می باشند

در صورتی که عوارض ناشی از تزریق ژل برای افراد بیش از 2 الی 3 هفته به طول انجامید، مراجعه به پزشک متخصص الزامی است و عدم رعایت این موضوع ممکن است عوارض بیشتری برای افراد رخ دهد. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم پس از تزریق ژل عوارضی وجود دارد و این عوارض ممکن است برای رفع شدن مدتی به طول بیانجامند و فرد باید در طی این دوره کلیه ی مراقبت های لازم را انجام دهد. قرار گرفتن در معرض آفتاب و گرمای شدید و همچنین قرار گرفتن در معرض لامپ های UV و اشعه ماوراء بنفش بهتر است تا زمان بهبودی کامل این عوارض ایجاد شده پس از عمل زیبایی تزریق ژل، انجام نشود تا هرچه زود تر این عوارض بهبود یابند.

عدم رعایت این نکات در طول دوره بهبودی ممکن است باعث تحریک محل تزریق ژل شود ولی نکته قابل توجه این است که رعایت این شرایط به زمان زیادی نیاز ندارد و بلافاصله پس از گذشت دوران مراقبت، نهی از انجام بعضی از کارها از بین می رود. باید توجه داشته باشید که پزشک متخصص پیش از Filler injection حتما باید سوابق پزشکی شما را چک کره و در صورتی که شما سابقه ی حساسیت به مواد مختلف را دارید پیش از تزریق ژل حتما آن را روی پوست شما تست نماید. چرا که برخی از ژل های موجود در بازار حاوی موادی هستند که از بدن حیوانات استخراج شده و برای بدن انسان حساسیت زا هستند.

البته باید گفت بروز و همچنین طول دوران بهبود عوارض پس از عمل زیبایی تزریق ژل تا حد زیادی بستگی به مرکز درمانی پوست و مو دارد؛ شما با مراجعه به کلینیک فوق تخصصی پوست و موی هلیا با بهره گیری از پزشکان متخصص در این زمینه کمترین عوارض را از انجام این عمل خواهید داشت. حتی در صورت بروز این عوارض با مراجعه به پزشک متخصص خود به راحتی قادر به رفع این مشکلات خواهید بود.

در پایان باید بگوییم که عمل به توصیه های پزشکی به نفع شما بوده و در نتیجه ی نهایی تزریق ژل تاثیر بسزایی خواهد داشت. در صورت عدم رعایت این نکات ممکن است فرد با عفونت در ناحیه ای که تزریق صورت گرفته است مواجه شود که برطرف شدن این عارضه پروسه ای طولانی خواهد بود. پس قبل از هرچیز از پزشک خود در این زمینه راهنمایی بخواهید.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 3 / 5. 2

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)