مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده چیست ؟Posted by On اکتبر 9, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده چیست ؟

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده چیست ؟

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که تزریق ژل به خط خنده را انجام می دهند این مسئله است که پس از Filler injection چه مراقبت هایی را باید انجام داد؟

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده چیست

 

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که زمان بهبودی هر بیمار و روند بهبودی برای هر فردی کاملا متفاوت با سایر افراد می باشد. اما به طور کلی می توان بیان کرد که انجام یک سری اقدامات و مراقبت ها پس از تزریق ژل برای همه یکسان است. فرد مراجعه کننده به منظور کسب نتیجه ی دلخواه لازم است که به مواردی پس از انجام تزریق توجه نماید.

در واقع در همه ی مراکز زیبایی معتبر جلسه ی مشاوره ای قبل از Filler injection برگزار می شود که در این جلسه فرد مراجعه کننده انتظارات خود را از تزریق ژل بیان کرده و سوالات و ابهامات خود را در مورد تزریق ژل برطرف می کند.

در ضمن در این جلسه پزشک متخصص و یا پرستار توصیه هایی برای مراقبت پس از Filler injection به بیمار می گوید که لازم است بیمار آنها را به ذهن سپرده و در نهایت این مراقبت ها را پس از تزریق اجرا کند.

اما موضوعاتی نیز وجود دارد که ممکن است توسط پزشک و یا پرستار مطرح نشده باشد و یا شما آنها را فراموش کرده باشید. بنابراین در این مقاله قصد داریم تا نکات ضروری پس از تزریق ژل به خط خنده را یادآوری کرده و اطلاعاتی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

 

آیا بیمار بعد از تزریق ژل به خط خنده به مراقبت هایی نیاز خواهد داشت؟

تزریق ژل مانند هر عمل زیبایی دیگری نیاز به مراقبت هایی پس از انجام آن دارد. به طور کلی لازم است که فرد پس از 24 ساعت از Filler injection از فعالیت های شدید بدنی خودداری کند تا در نهایت تورم و کبودی در ناحیه تحت درمان به حداقل برسد.

مشاهده مطلب
بررسی علائم عفونت لب بعد از تزریق ژل

 

آیا بیمار بعد از تزریق ژل به خط خنده به مراقبت هایی نیاز خواهد داشت

 

به منظور اینکه فرد پس از تزریق ژل نتیجه ی مطلوبی کسب نماید لازم است که حتما مراقبت هایی را به انجام برساند. بهبودی پس از Filler injection ممکن است به مدت 2 الی 4 هفته به طول بیانجامد و فرد مراجعه کننده پس از تزریق ژل و در طی این دوره لازم است تا نکاتی را رعایت کند.

پس از Filler injection با هر پرکننده ی پوستی ممکن است که فرد با مواردی از قبیل تورم و کبودی شدید و یا خفیف ، بی حسی موقت ، قرمزی ، توده های قابل لمس و واکنش های آلرژیک مواجه شود که هر یک از این عوارض نیازمند توجه و مراقبت فرد است.

 

دلایل ضروری بودن مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده

همانطور که بیان نمودیم مراقب پس از Filler injection از اهمیت زیادی برخوردار است و هر یک از مراقبت ها به دلیل خاصی لازم است که انجام شوند. در صورتی که فرد توصیه های پزشکی را رعایت نکند ممکن است که نتیجه ی نهایی تزریق ژل برای او نامطلوب شود.

به طور مثال یکی از مراقبت هایی که پس از تزریق ژل باید رعایت شود این است که فرد نباید در معرض گرما قرار بگیرد و علت این امر نیز آن است که گرما می تواند ساختار مواد موجود در پرکننده را تغییر داده و آنها را به موادی خطرناک تبدیل کند.

 

دلایل ضروری بودن مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده

 

همچنین از دیگر مراقبت های پس از Filler injection این است که فرد نباید فشار زیادی به صورت وارد نماید و علت این امر نیز آن است که پس از تزریق ژل به خط خنده ، پرکننده هنوز سفت نشده و در جای خود ثابت نیست و شما با وارد کردن فشار سبب حرکت ژل تزریق شده به صورت می شوید. حرکت ژل امری خطرناک است چراکه می تواند وارد جریان خود شده و مشکلات بعدی را برای شما در پی داشته باشد.

پس همانطور که ملاحظه کردید مراقبت های پس از تزریق ژل بسیار ضروری هستند و رعایت نکردن آنها شما را عواقب جبران ناپذیر مواجه می کند.

مشاهده مطلب
هزینه تزریق ژل چقدر است ؟

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده

نکات زیادی پس از Filler injection وجود دارد که فرد باید به آنها توجه کند. در ادامه به بررسی این نکات خواهیم پرداخت.

به طور کلی توصیه می شود که فرد به مدت یک هفته پیش از تزریق ژل به خط خنده از مصرف داروهایی مانند آسپرین ، ایبوپروفن ، ویتامین e  خودداری کرده و محصولاتی مانند ماهی ، سیر ، روغن تخم کتان و امگا 3 را مصرف نکند.

علت این موضوع نیز آن است که این مواد سبب تورم ، کبودی شدید پس از تزریق ژل خواهند شد و یا دارویی مانند آسپرین ممکن است که سبب خونریزی در ناحیه ای که تزریق ژل صورت گرفته است بشود.

در ضمن لازم است که فرد مراجعه کننده به مدت یک روز پس از Filler injection از مصرف دخانیات و الکل خودداری نماید تا در نهایت تزریق ژل با مشکلی مواجه نشود.

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل خط خنده

 

علاوه بر موضوعات ذکر شده فرد می تواند با استفاده از یخ در ناحیه ای که Filler injection صورت گرفته است تورم و کبودی را کاهش داده و با انجام ماساژهای ملایم از به وجود آمدن ناهمواری و یا برجستگی در خط خنده پیشگیری کند. شما می توانید این کار را چندین بار در روز تکرار کنید تا روند بهبودی سریع تر شود.

از دیگر مراقبت های پس از Filler injection این است که برخی افراد از پزشک معالج خود می خواهند که با تجویز داروهایی تیلنول درد خود را کاهش داده و یا با داروهایی مانند آرنیکا کبودی و تورم پس از تزریق ژل را کاهش دهند.

همچنین لازم است که پس از Filler injection ناحیه ای که تزریق زل در آن صورت گرفته است شستشو داده شود که در این شستشو نکاتی باید رعایت گردد. به منظور شستشو هرگز از آب خیلی گرم استفاده نکنید و از شوینده ای ملایم را این امر انتخاب نمایید.

 

آیا مراقبت های پس از تزریق ژل به خط خنده و موقتی می باشند؟

به طور کلی می توان بیان کرد که مراقبت هایی مانند استفاده از کمپرس یخ و  نداشتن فعالیت شدید بدنی تنها برای یک الی دو روز اول پس از تزریق ژل باید رعایت شود. همچنین استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک معالج نیز به مدت 2 الی 4 روز پس از تزریق ژل توصیه می شود.

مشاهده مطلب
تزریق ژل به مچ پا

در ضمن لازم است که فرد به منظور جلوگیری از حرکت ژل تزریق شده به مدت سه شب در هنگام خوابیدن به پشت خوابیده و از خوابیدن بر روی صورت خود به طور جدی پرهیز نماید.

 

آیا مراقبت های پس از تزریق ژل به خط خنده موقتی می باشند

 

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم پس از تزریق ژل عوارضی وجود دارد و این عوارض ممکن است برای رفع شدن مدتی به طول بیانجامند و فرد باید در طی این دوره کلیه ی مراقبت های لازم را انجام دهد.

باید توجه داشته باشید که پزشک متخصص پیش از Filler injection حتما باید سوابق پزشکی شما را چک کره و در صورتی که شما سابقه ی حساسیت به مواد مختلف را دارید پیش از تزریق ژل حتما آن را روی پوست شما تست نماید.

چرا که برخی از ژل های موجود در بازار حاوی موادی هستند که از بدن حیوانات استخراج شده و برای بدن انسان حساسیت زا هستند.

در پایان باید بگوییم که عمل به توصیه های پزشکی به نفع شما بوده و در نتیجه ی نهایی تزریق ژل تاثیر بسزایی خواهد داشت. در صورت عدم رعایت این نکات ممکن است فرد با عفونت در ناحیه ای که تزریق صورت گرفته است مواجه شود که برطرف شدن این عارضه پروسه ای طولانی خواهد بود. پس قبل از هرچیز از پزشک خود در این زمینه راهنمایی بخواهید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat