کاشت ابرو

شرایط عمل زیبایی کاشت ابرو

شرایط عمل زیبایی کاشت ابرو

آشنایی با  عمل زیبایی کاشت ابرو

عمل زیبایی ” کاشت ابرو ” ، عملی که امروزه طرفداران خود را پیدا کرده است، به عنوان طبیعی ترین روش برای دستیابی به ابروهایی خوش حالت و حجیم پیشنهاد می شود.

وارد عصری شده‌ایم که خانم ها و آقایان، برای داشتن ظاهری زیبا، دیگر وارد کلیشه های جنسیت زدگی نمی شوند و همه افراد این حق را به خود می دهند که کاشت ابرو را انجام بدهند.

تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو به کاربران سایت تا آخر همین هفته + تعداد محدود

فرایند کاشت ابرو در بین جراحی های زیبایی به عنوان یکی از کم عوارض ترین عمل ها شناخته شده است و با کمترین احتمال آسیب و خطر شما را در رسیدن به نتیجه ی مورد نظرتان یاری می کند.

 

 

با این توصیفات، شرایط کاشت ابرو در عمل زیبایی چیست ؟

در واقع عمل زیبایی پیوند ابرو، مطمئن ترین روش برای ترمیم حالات و حجم ابرو و از بین بردن نارضایتی های شما پیرامون وضعیت ابرویتان می باشد.

ممکن است بخشی از ابروهای خود را در یک حادثه از دست داده باشید، یا ممکن است استرس و عوامل محیطی یا حتی بیماری، تاثیرات منفی اش را بر روی شما گذاشته باشد. در این شرایط و با توجه به اینکه همیشه استفاده از داروهای گیاهی و شیمیایی و پمادهای طبیعی، چاره ساز نیستند، راهی به جز کاشت ابرو نمی ماند.

ما در این مقاله شرایط عمل زیبایی کاشت ابرو را مورد بررسی قرارداده ایم، با ما همراه باشید.

 

چه کسانی شرایط مناسبی برای انجام کاشت ابرو دارند ؟

نکته ی خوب راجع به شرایط عمل زیبایی کاشت ابرو، آن است که محدودیت هایی زیادی برای انجام آن وجود ندارد. اکثر افراد می توانند از تاثیرات شگفت انگیز آن بهره مند شوند.

اگر از ضخامت ابروهای خود راضی نیستید و یا حتی به تازگی وارد سنی شده اید که برخی ویژگی های صورتتان، مورد پسندتان نیست، انجام کاشت ابرو، گزینه مناسبی برای شما است. اگر در یک آتش سوزی، ظاهر مناسب ابروهایتان را از دست داده اید، شما هم یک گزینه درست و ایده آل محسوب می شوید.

 

چه کسانی شرایط مناسبی برای انجام کاشت ابرو را دارند ؟

 

اما شرایطی وجود دارند که تعین کننده ی میزان موفقیت این عمل برای افراد مختلف خواهند بود:

1- سن:

غالبا در سنین کمتر از سی سالگی، الگوی ریزش ابرو در افراد تثبیت نشده است.

اگر شخصی زیر این سن اقدام به انجام عمل زیبایی کاشت ابرو کند، نتیجه ی ایده آل فرایند eyebrow transplant را مشاهده خواهد کرد، اما با گذشت زمان و گذر از سن 30 سالگی، نیازمند تجدید این فرایند خواهد بود.

الگوی ریزش برخی افراد، از سن 22 سالگی مشخص می شود. برخی استثنائات مانند افرادی که در آتش سوزی ابروی خود را از دست داده اند، نیازی به مشخص شدن الگوی ریزش نخواهند داشت.

با این حال توصیه نمی شود از این روش استفاده کنید زیرا پزشک باید الگوی ریزش ابرو را بداند و برحسب آن، راهی بیندیشد. ممکن است در صورت اقدام بدون سنجش، حتی موهای کاشته شده هم پس از مدتی بریزند!

2- سلامت عمومی:

با اینکه عمل زیبایی کاشت ابرو، جراحی مختصر و فاقد خطرات جانبی می باشد، اما همچنان نیازمند سوابق و پیشینه های مناسب سلامتی می باشد.

گاهی برخی عمل ها نیاز به استراحت مطلق دارند و برخی عمل ها نه. این تفاوت، باید پیش از عمل در نظر گرفته شود تا متقاضی با سنجیدن شرایط، بهترین راه را انتخاب کند.

اشخاصی که از بهداشت عمومی کاملی برخوردارند، به دلایل ثابت ماندن وضعیت بدنی شان، بهترین پاسخ را به عمل eyebrow transplant خواهند داشت.

داشتن بدنی سالم و البته رژیم غذایی مناسب، دوران نقاهت را به سریع ترین شکل ممکن خواهد گذراند؛ پس سعی کنید هنگامی به پزشک برای کاشت ابرو مراجعه کنید که احساس خوبی دارید.

از طرفی افراد با شرایط بهداشتی و سلامتی ناپایدار مانند افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا دیابت، با توجه به اینکه میزان هورمون ها، فشار خون و سایر پارامتر های سلامتی شان متغیر است.

ممکن است قبل از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو نیازمند پیگیری مقدماتی برای دریافت بهترین نتیجه از فرایند پیوند ابرو باشند.

سعی کنید تمام پرونده و سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک متخصص خود قرار دهید تا با رعایت تمام جوانب، بهترین روش را پیش پایتان بگذارد.

3- تناسب رنگ تار موی ابرو و رنگ پوست:

اگر رنگ ابرو با رنگ پوست متناسب باشند، نتایج کاشت ابرو با پوشش مناسب تار های ابرو همراه خواهد بود. تناقض رنگ میان پوست و تارهای ابرو، موجب می شود که به تار های ابروی بیشتری برای داشتن پوشش مناسب پوست نیاز باشد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

این مشکل بیشتر در روش BHT خودش را نشان می دهد که رنگ مو و جنس موهای سایر نقاط بدن، با موهای ابروها یکی نیستند و کمی زمان می برد تا موهای آن نواحی، با شرایط تطبیق پیدا کند.

البته دیگر کاشت ابرو، به سختی گذشته نیست. در زمان های نه چندان دور، هنوز پانچ و روشی مانند FIT و SUT ایجاد نشده بود و پس از عمل، اسکار و زخم در ناحیه اهدا کننده و گیرنده ایجاد می شد اما در روش های ذکر شده، دستگاه ها، کار پزشکان را راحت کرده اند.

در این روش ها، حتی یک ذره هم درد و ناراحتی احساس نخواهید کرد و حتی با توجه گرافت هایی که برداشت می شود، می توان تعداد بیشتری فولیکول در ناحیه ابرو کاشت.

 

آمادگی و مراقبت های قبل از عمل زیبایی پیوند ابرو

حال که تصمیم به انجام عمل زیبایی کاشت ابرو گرفته اید، لازم است از مقدمات این عمل آگاه شوید تا بهترین شرایط را برای انجام این عمل فراهم کنید.

به نکات زیر به عنوان مهمترین مقدمات این فرایند توجه کنید:

 1. یک هفته قبل از انجام عمل زیبایی کاشت مو از انجام فعالیت سنگین و پر هیجان دوری کنید. شما باید تلاش کنید وضعیت بدن خود را در پایدار ترین حالت ممکن حفظ کنید.
 2. همچنین اگر در دوره کم کردن یا افزایش وزن هستید، سعی کنید این دوره را با کاشت ابرو یکی نکنید.
 3. از مصرف مسکن هایی نظیر استامینوفن و ایبوپروفن پرهیز کنید. این مسکن ها رقیق کننده ی خون می باشند و ممکن است باعث افزایش شدت و مدت زمان التهاب و کبودی ناحیه ابرو بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو شوند.
 4. مصرف مکمل های تقویتی را یک هفته قبل از انجام عمل پیوند ابرو قطع کنید. این مکمل های نیز اثراتی مشابه مسکن های رقیق کننده ی خون دارند.
 5. سعی کنید از مصرف ویتامین E تا زمانی که پزشک اجازه نداده، دوری کنید.
 6. روز قبل از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو، حتما زمانی را به استحمام اختصاص دهید. چرا که بهتر است تا 24 ساعت بعد از انجام عمل استحمام نکنید.
 7. اگر قرار است داروی مخصوصی مصرف کنید، حتما پزشک خود را در جریان این وضعیت بگذارید.
 8. حتما از همراهی شخصی دیگر مطمئن شوید. رانندگی برای شما بعد از اتمام فرایند کاشت ابرو مجاز نمی باشد.
 9. مهم ترین نکته قبل از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو، انتخاب یک پزشک ماهر و با تجربه و کلینیکی معتبر با خدمات با کیفیت معتبر می باشد که تضمین کننده صحت انجام عمل و درست طی شدن دوران نقاهت عمل eyebrow transplant خواهد بود.

آمادگی و مراقبت های قبل از عمل زیبایی پیوند ابرو

 

شرایط دوران نقاهت عمل زیبایی کاشت ابرو

مهم ترین نکته ای که راجع به شرایط عمل کاشت ابرو باید بدانید، آن است که عمل پیوند مو دوره ی نقاهت و مراقبت طولانی ندارد.

اما در نظر داشته باشید که برای مشاهده ی بهترین ترین نتیجه از این عمل زیبایی لازم است صبور باشید.

کامل ترین تاثیر عمل زیبایی کاشت ابرو در بهترین حالت تا یک سال پس از اتمام این فرایند قابل مشاهده خواهد بود.

طی چند هفته اول، معمولا در تمامی روش ها، موها به روش شوکه آور می ریزند و هیچ راهی برای جلوگیری از آن نیست اما پس از ریزش موهای ابرو، دوباره بخش حجیمی از موها رشد می کنند که این ها قرار است موی ابروهای شما و دائمی باشند.

در نظر داشته باشید که عدم بروز اثر عمل زیبایی کاشت ابرو در ماه های اول به معنی نقص در انجام فرایند عمل کاشت ابرو و یا کاربردی نبودن آن نمی باشد.

بلکه با توجه به اساس، عملکرد و تغییرات پس از اتمام پروسه ی این عمل زیبایی، گذشت مدت زمان یکسال تا حصول ایده آل ترین نتیجه الزامی می باشد.

 

شرایط درون نقاهت عمل زیبایی کاشت ابرو

 

در ابتدا شاید مجبور شوید به خاطر روش ناگهانی و سریع، هر دو هفته یکبار، ابروهای‌تان را کوتاه کنید که این زمان پس از چند ماه دوباره عادی می شود و همه چیز به شرایط طبیعی برمی گردد.

در هفته اول پس از عمل کاشت ابرو کبودی ها و التهابات جزئی در آن ناحیه قابل مشاهده است که با پایان هفته اول هیچ اثری از آن ها نخواهد ماند.

در اکثر روش های کاشت ابرو، باید به فولیکول های پیوند زده شده زمان بدهید تا رشد کنند و مرحله آناژن را به خوبی پشت سر بگذارند.

با گذشت 4 ماه از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو تغییرات بسیار جزئی و محدود در ناحیه ی ابرو قابل مشاهده است که در مقایسه با نتیجه ی کامل و تاثیر اصلی این عمل زیبایی اصلا قابل توجه نمی باشد.

بعد از اتمام یک سال از فرایند کاشت ابرو، تاثیر مفید و رضایت بخش عمل بارز می شود و تغییرات صورت و چهره ی شما کاملا قابل توجه اطرفیانتان قرار خواهد گرفت.

پس رسیدن به ابروانی خوش حالت و پرپشت نیازمند گذراندن دوره ی بازیابی یک ساله ی عمل زیبایی کاشت ابرو به طور کامل و با رعایت نکات و مراقبت های لازم می باشد.

در این صورت خود شما نیز از مشاهده ی تاثیر فوق العاده ی آن شگفت زده خواهید شد.

دقت کنید اگر در طول متن به داشتن یک پزشک متخصص باسابقه زیاد اشاره شد، به این دلیل است که پزشک باید موها را در جهت درست بکارد تا پس از رشد، ظاهری زشت به صورت متقاضی ندهد.

 

مراقبت های بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو

توصیه های بعد از کاشت ابرو ” ، مراقبت ها و مراعاتی برای حفظ کیفیت نتیجه و تاثیر آن فرایند ضروری است.

عمل های زیبایی از جمله عمل زیبایی کاشت ابرو نیز مانند تمام فرایند ها نیازمند رعایت مجموعه ای از نکات برای تضمین کیفیت نتیجه ی آن ها می باشند.

پس از انجام هر عمل کاشت ابرو، برای اینکه با شرایط کاشت ابرو، بیشتر آشنا شوید، راهکارهایی تعبیه شده که رعایت آن ها، یک ضرورت است. شما با رعایت موارد زیر می توانید، از دریافت بهترین تاثیر از عمل زیبایی کاشت ابرو مطمئن باشید.

 1. مهم ترین دوره ی مراقبتی هفته ی اول بعد از انجام این عمل زیبایی می باشد. در این هفته از انجام فعالیت های سنگین، فعالیت هایی که احتمال برخورد اجسام و اشیایی به پوست ابرو و ایجاد آسیب در اثر انجام آن وجود دارد جدا پرهیز کنید.
 2. بعد از انجام عمل کاشت ابرو ممکن است جراحات بسیار ریزی در ناحیه ی پوست ابرو ایجاد شود، نهایت مراقبت و توجه را تا ترمیم کامل پوست آن ناحیه لحاظ کنید.
 3. ناحیه مربوطه را به مدت 3 روز (حداقل) خشک نگه دارید.
 4. همواره در فواصل منظم آن ناحیه را با آب شستشو دهید و سپس ضد عفونی کنید، در غیر این صورت و در اثر بروز عفونت، تاثیر چشمگیری در کیفیت نتیجه عمل کاشت ابرو مشاهده خواهد شد.
 5. از تماس مستقیم صورت با نور آفتاب، اشعه UV و برخورد با فشار آب زیاد اجتناب کنید.
 6. در صورت بروز التهاب در ناحیه ی ابرو تا یک هفته پس از انجام عمل زیبایی پیوند ابرو از کمپرس سرد در این ناحیه استفاده کنید.
 7. از مصرف دخانیات، مشروبات الکلی و برخی قرص ها جدا خودداری کنید زیرا باعث رقیق شدن خون و التهاب و خونریزی بیشتر می شوند.
 8. در صورت تداوم اثرات تورم و التهاب در ناحیه ی ابرو بیش از یک هفته، حتما با پزشک خود در این بار مشورت کنید.
 9. استفاده از مواد آرایشی در ناحیه ی ابرو و پوست اطراف آن تا یک هفته پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو ابدا توصیه نمی شود.

 

مراقبت های بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)