تزریق بوتاکستزریق ژل

تزریق بوتاکس و فیلر چه تفاوتی دارند ؟

تزریق بوتاکس و فیلر چه تفاوتی دارند ؟

تزریق بوتاکس و فیلر چه تفاوتی دارند ؟

هر روزه بر تعداد کاربران عمل های زیبایی در دنیا افزوده می شود و به طور کلی در دهه اخیر استفاده از عمل و اقدامات زیبایی و جوان سازی در دنیا بسیار پر استفاده و پر تقاضا بوده است. از جمله اقدامات زیبا سازی و جوان کننده که در سال های اخیر نظر افراد بسیاری را به خود جلب کرده و محبوبیت بسیار زیادی در دنیا بدست آورده اند تزریق ژل و تزریق بوتاکس می باشد.

تزریق بوتاکس و فیلر چه تفاوتی دارند

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل فقط تا آخر این هفته (تعداد محدود)

هر دو روش تزریق بوتاکس و تزریق ژل پرکننده را می توان در نقاط مختلف بدن و برای دست یابی به اهدافی یکسان و مشترک استفاده نمود و تقریبا دارای نتایج و تاثیرات یکسانی می باشند و تنها در برخی جزئیات با یکدیگر تفاوت هایی دارند که به بررسی آن پرداخته شده است.

 

تفاوت های تزریق بوتاکس و تزریق فیلر در چیست؟

شاید برای افراد بسیاری این سوال پیش آید که تاثیرات حاصل از تزریق پرکننده و بوتاکس تا حد بسیار زیادی مشابه به یکدیگر می باشند، اما چه تفاوت هایی بین این روش که برای زیبا سازی و جوان سازی پوست وجود دارد که سبب تمایز آن ها نسبت به یکدیگر شده است.

عمده ترین تفاوتی که تزریق فیلر با تزریق بوتاکس دارد درباره عملکرد آن ها در زیر پوست فرد متقاضی می باشد که پس از انجام تزریق هر یک به طریق مختلف سبب افزایش حجم و جوان سازی پوست در آن ناحیه می شود.

 

تفاوت های تزریق بوتاکس و تزریق فیلر در چیست؟

 

در تزریق بوتاکس، بعد از این که بوتاکس وارد ناحیه هدف شد تمامی سیگنال های عصبی و ارتباطی که بین عشله آن ناحیه با مغز وجود دارد به کلی قطع می شود و به نوعی عضله هدف به طور موقت فلج می شود و دیگر نمی تواند با مغز ارتباط برقرار کند.

همچنین بوتاکس در ناحیه هدف باعث خواهد شد که این ناحیه کمی حجیم تر و برجسته تر به نظر برسد و باعث رفع چروک ها یا نواقص در آن ناحیه از پوست شود.

اما در تزریق فیلر به ناحیه هدف نحوه عملکرد ژل پرکننده با بوتاکس تفاوت های بسیاری دارد و در این روش با تزریق ژل های پرکننده به ناحیه هدف، ژل ها به طور یکنواخت و هدفمند در بافت زیر پوست نشست می کند و سبب افزایش حجم و برجستگی در این ناحیه خواهد شد که در نهایت برای سبب رفع برخی نواقص و چین و چروک در آن ناحیه خواهد شد.

تزریق فیلر به ناحیه هدف سبب قطع ارتباط عصبی بین عضله آن ناحیه با مغز نخواهد شد و تنها با ایجاد برجستگی و پرکنندگی سبب افزایش حجم در آن ناحیه خواهد شد.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

در چه شرایطی تزریق بوتاکس بهتر است؟

تزریق بوتاکس به نواحی مختلف بدن تنها به دلیل زیبا سازی و جوان کنندگی پوست مورد استفاده قرار نمی گیرد و در برخی موارد برای درمان نیز کاربرد های بسیار زیادی دارد و تاکنون افراد بسیار زیادی در دنیا مشکل خود را توانسته اند با تزریق بوتاکس به ناحیه هدف رفع نمایند.

بوتاکس به دلیل این که سبب قطع سیگنال های عصبی عضله هدف با مغز می شود می توان در درمان برخی بیماری ها از جمله میگرن استفاده نمود. با تزریق بوتاکس به عضله هدف می توان ارتباط مغز با این عضله را قطع کرد و بیمار دیگر احساس سردرد شدید و یا همان میگرن را نداشته باشد.

اما امروزه عمده ترین دلیل استفاده از بوتاکس را برای رسیدن به اهداف زیبایی می شناسند و در دنیا به همین علت معروف و محبوب می باشد. بوتاکس به فلج کردن عضله هدف باعث می شود که دیگر آن عضله حرکت نکند و باعث ایجاد چین و چروک در پوست نشود از طرف دیگر نیز بوتاکس سبب افزایش حجم زیر پوست خواهد شد که می توان از آن برای رفع چین و چروک ها استفاده های بسیاری کرد.

 

در چه شرایطی باید از تزریق فیلر استفاده کرد؟

استفاده از تزریق ژل نیز طرفداران و کاربران خاص خود را دارد و استفاده از این اقدام نیز در دنیا بسیار زیاد می باشد. تزریق پرکننده برای نواحی مختلف بدن امکان پذیر است و دارای کاربرد های زیادی می باشد. معمولا پزشکان تزریق فیلر را به افرادی پیشنهاد می کنند که نیازمند افزایش حجم و برجستگی زیادی در ناحیه هدف می باشند توصیه می کند.

 

 

به عنوان مثال برای افرادی که در بینی خود دارای نواقصی کوچکی هستند و قصد ترمیم آن بدون جراحی را دارند، فیلر یکی از بهترین گزینه های محسوب می شود. با تزریق ژل به آن ناحیه می توان فرم و شکل دلخواه شخص را در آن ناحیه به دست آورد.

همچنین از تزریق ژل برای رفع برخی جزئیات همچون رفع چین و چروک و همچنین رفع مشکل عدم تقارن بدن استفاده می شود. اگر بیمار دارای مشکلاتی از جمله عدم تقارن در دو طرف بدن خود است می تواند از فیلر استفاده نماید.

از جمله کاربرد هایی که اخیرا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و عمده کاربران آن نیز خانم ها می باشند، تزریق ژل به سینه و باسن به منظور افزایش برجستگی و فرم دلخواه می باشد. خانم هایی که مشکل کوچک بودن سایز سینه و باسن را دارند می توانند از تزریق ژل به این نواحی به اهداف خود دست یابند.

 

روش های انجام تزریق بوتاکس و تزریق فیلر چیست؟

هر دو روش بسیار ساده و سرپایی محسوب می شوند و تنها در عرض چند دقیقه به اتمام خواهد رسید و پس از آن بیمار می تواند برای استراحت به منزل خود بازگردد و کار های روزمره خود را انجام دهد.

تمامی مراحل تزریق فیلر و بوتاکس یکسان می باشد و در آن پزشک با مشخص کردن ناحیه هدف و سپس آماده کردن دارو و کشیدن آن در سرنگ آماده تزریق می شود. پزشک دارو را به طور دقیق و هدفمند در نواحی مورد نیاز تزریق خواهد کرد. در نهایت نیز ممکن است برای فرم دهی بهتر آن ناحیه را کمی ماساژ دهند.

 

نتایج تزریق بوتاکس و تزریق فیلر به چه مواردی بستگی دارد؟

نتایج و تاثیراتی که پس از تزریق بوتاکس (Botox injection) و فیلر بدست می آید به طور عمده تنها به دو مورد بستگی دارد. مورد اول انتخاب یک کلینیک و پزشک متبحر و با دانش می باشد که تاثیر بسیار زیادی در نتایج خواهد داشت. مورد دیگر نیز مراقبت های پس از عمل می باشد که شخص باید اهمیت زیادی به آن بدهد.

تمامی نکات و توصیه های ذکر شده توسط پزشک متخصص باید به خوبی و کامل انجام شود و از انجام آن کوتاهی نشود. این نکات و مراقبت های پس از عمل تاثیرات بسیار زیادی در نتایج بدست آمده خواهد داشت.

 

محدودیت های انجام تزریق بوتاکس و تزریق فیلر در شرایط مختلف

به طور کلی تزریق پرکننده و بوتاکس دارای محدودیت های جزئی و کمی می باشند و برای اکثر افراد متقاضی انجام آن ها مشکلی وجود ندارد. اما دسته از افرادی که ممکن است به برخی بیماری ها از جمله بیمار های مرتبط با اختلالات عصبی و عضلانی و همچنین بیماران دارای ام اس استفاده از بوتاکس به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 

محدودیت های انجام تزریق بوتاکس و تزریق فیلر در شرایط مختلف

 

همچنین افرادی و خانم هایی که شیده و یا باردار هستند باید زمان استفاده از ژل یا بوتاکس را به تعویق بیاندازند و پس از اتمام دوران شیرهی از این عمل ها استفاده نمایند.

استفاده از این روش ها برای هر فردی با هر شرایط سنی امکان پذیراست اما توصیه می شود افرادی که زیر 18 سال از این روش ها استفاده نکنند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)