آیا کاشت ابرو ضرر دارد ؟

عمل زیبایی کاشت ابرو 

عمل زیبایی ” کاشت ابرو ” یکی از متداول ترین عمل های زیبایی است که در جامعه رواج دارد. حال سوال اینجاست که آیا کاشت ابرو ضرر دارد ؟

بسیاری افراد حق دارند نسبت به کاشت ابرو کمی پیش داوری کنند زیرا روز به‌روز تکنیک های جدیدی در حال بیرون آمدن است و گاهی درک همه این ها، از کنترل خارج می شود.

علت این موضوع این است که ابرو یکی از مهمترین ویژگی های چهره محسوب شده و می تواند زیبایی را برای فرد به ارمغان آورد.

کسی در این موضوع شکی ندارد که عمل زیبایی Eyebrow Transplant باعث افزایش اعتماد به نفس شخص خواهد شد اما پیش از آنکه رسما برای مشاوره پیش پزشک بروید، بهتر است تا پایان این متن، همراه ما باشید

در واقع با توجه به ” هزینه کاشت ابرو ” که بسیار ناچیز می باشد نتایج خیره کننده بوده و همین موضوع دلیل استقبال افراد از این روش ترمیمی است.

با ما همراه باشید که بررسی کینم که آیا کاشت ابرو ضرر دارد ؟

ابروها بخش مهم و پر طرفداری در صورت هستند. بعد از کاشت مو، کاشت ابرو پرطرفدارترین کاشت موی طبیعی است. اصلاح اختیاری ابروها به منظور نازک کردن پهنای ابرو و همچنین تاتوی ابرو که امروزه در جامعه ما رواج زیادی پیدا کرده، از جمله مهمترین عوامل از دست رفتن دائمی ابروها هستند.

در چنین مواقعی گاهی افراد برای جبران آن به جراحی زیبایی کاشت ابرو روی می آورند که به تنهایی یکی از بهترین و دائمی ترین گزینه ها محسوب خواهد شد.

چه نیازی به کاشت ابرو وجود دارد ؟

کاشت ابرو دیگر مختص افراد خاصی نیست. بسیاری از افراد مبتلا به تریکوتیلومانیا (بیماری کندن مو)، آلوپسی اسکلروتیک (ریزش فولیکول های مو)، کسانی که در تصادف ابروهای خود را از دست داده اند، کسانی که در اثر تاتو یا پیرسینگ، حالت طبیعی ابروها را خراب کرده اند و افرادی که دچار سوختگی های شیمیایی شده اند، از کاندیداهای انجام عمل کاشت ابرو به حساب می آیند. اما این افراد همیشه در ذهن خود یک سوال دارند: آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟

راهکار های بسیار زیادی وجود دارند که می تواند جایگزین کاشت ابرو شود مثلاً بسیاری از افراد از تاتو یا لوازم آرایش برای بر طرف کردن نقص‌های ابرو استفاده می کنند. اما در این بین نکته ای نهفته است که باید به آن دقت کرد!

همان طور که همه می‌دانیم استفاده از لوازم آرایش کاملاً موقتی است و تاتو که در ظاهر راه حلی دائمی محسوب می شود در طولانی مدت نیاز افراد را بر طرف نمی‌کند. تاتو به خاطر رنگ غیر طبیعی که ایجاد خواهد کرد رفته رفته طرفداران خود را از دست داده است!

به طور خلاصه در مورد نداشتن ابرو و نیاز به عمل زیبایی کاشت ابرو می توان گفت که اگر شما ابرو ندارید در واقع می توان گفت که هیچ چهره ای ندارید.

ابرو به چهره یک انسان شخصیت، کاریزما و رمز و راز می دهد. ما در بسیاری از مواقع با ابروهای خود صحبت می کنیم و اینکه نتوانیم از این مزیت بزرگ استفاده کنیم، بسیار حیف خواهد شد.

اگر چه این جمله کمی شدید الحن و تند باشد اما کافی است روبروی آینه بایستید و تصور کنید که هیچ ابرویی ندارید. دقیقا در همین لحظه متوجه عمق فاجعه و شدت این متن خواهید شد.

این موضوع به تنهایی کافی است تا نشان داده شود ابرو ها تا چه میزان اهمیت دارند و می توانند جز ویژگی های مهم هر چهره ای محسوب شوند.

 

چه نیازی به کاشت ابرو وجود دارد؟

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

در حقیقت اگر شما فردی را بدون مو ببینید شاید کمتر متعجب شوید اما اگر فردی را ببینید که ابرو ندارد مطمئنا نگاه کنجکاو شما وی را همراهی خواهد کرد.

البته اینجا باید یک پرانتز باز کرد. مقصود ما در این متن، به هیچ وجه ایجاد تمایز میان افراد نیست. همانطور که اشاره شد، دلایل بسیار زیادی وجود دارند که یک فرد از داشتن ابروهای طبیعی بی بهره مانده است.

کاشت ابرو که با نیت رفع نقص یا دست یافتن به چهره زیبا انجام می شود موجبات بالا رفتن اعتماد به نفس و خودباوری را ایجاد خواهد کرد. در کاشت ابرو پزشک معالج می‌تواند ظاهری خاص با ضخامت و فاصله متناسب بین آنها در صورت شما ایجاد کند و طول ابروها را با توجه به نیاز شما مشخص کند.

صحبت از تقارن شد، رعایت تقارن حین کاشت ابرو، مهمترین بخش یک عمل است که اگر رعایت نشود، می تواند بزرگترین ضرر کاشت ابرو نام بگیرد.

در چنین مواقعی با توجه به اینکه ممکن است ابرو به دلایل متفاوتی از بین رود بهترین راه حل موجود عمل زیبایی کاشت ابرو خواهد بود.

عمل زیبایی کاشت ابرو باعث خواهد شد تا دوباره منحنی و قوس زیبای بالای چشم شما با تار های مو پوشانده شده و ابرو هایی زیبا چهره شما را شکل دهد و جذاب نمایش دهد.

این نکته نیز بسیار مهم است که بدانید این عمل در واقع یک روش هنرمندانه است.

در این روش پزشک و یا تیم پزشکی جراح، پیش از آغاز ترمیم ابرو اقدام به طراحی ابرو به طور مجزا بر پایه عوامل مهم و فاکتورهایی از قبیل نوع چهره فرد، ویژگی های ظاهری صورت و بخصوص نتایجی که بنا به سلیقه شخصی خواهان آن هستید، خواهند کرد.

ضمنا چند عامل مهم و اساسی در این میان وجود دارد که یک متخصص کاشت ابرو باید به آنها توجه کند تا زیبایی منحصر به فردی را برای چهره شما به ارمغان بیاورد!

 نوع قوس ابروها، ضخامت مناسب مو و بانک مو استفاده شده، فاصله بین ابروها و همچنین طول ابرو که جهت درمان و ترمیم در نظر گرفته می شود برخی از این موارد هستند. همچنین شما پیش از انجام عمل، باید کاملا تحت نظر پزشک، رژیم غذایی و مصرف داروهایتان را ادامه دهید.

آیا کاشت ابرو درد دارد؟

پاسخ این سوال یک کلمه است، خیر، شما در طی مراحل کاشت ابرو یا بعد از آن هیچ دردی را حس نخواهید کرد؛ برای انجام کاشت ابرو از بی حسی موضعی استفاده می شود (مثل دندانپزشکی) و در طول مدت زمان کاشت ابرو، فرد دردی را حس نخواهد کرد.

ممکن است پس از عمل، در صورتی که فرد تاب و تحمل کمی در برابر درد داشته باشد، کمی احساس ناخوشایندی داشته باشد که پس از مصرف مسکن، آن حس کاملا از بین خواهد رفت و فرد دیگر هیچ دردی احساس نخواهد کرد

برخی معتقد هستند که ترمیم ابرو نیاز به بیهوشی دارد، توجه داشته باشید که این روند زیبایی با بی حسی موضعی انجام می شود و نیاز به هیچ نوع بی هوشی ندارد. همچنین از آنجایی که طول روند کاشت به صورت یک عمل سرپایی انجام خواهد شد شما تحت هیچ شرایطی بستری نخواهید شد.

مدت زمان کاشت ابرو حدود 1 الی 4 ساعت بسته به تراکم و ضخامت و طول ابروها متغیر خواهد بود.

 افرادی که ابروهای پهن می خواهند، نیاز به تعداد بیشتری تار مو دارند که این باید در روش SUT یا FUE توسط دستگاه های مورد نظر برداشت و سپس پیوند زده شود که زمانبر است. اما نهایتا تا 4 ساعت، اکثر عمل ها تمام می شوند.

در روش SUT، نه نیازی به جراحی است و نه ایجاد زخم! عملی کاملا سودمند و بدون عوارض (ضرر کاشت ابرو) که فرد را در موقعیت مناسبی برای درمان ریزش ابرو قرار خواهد داد.

همچنین FUE یکی دیگر از روشهای برتر در پیوند ابرو است. FUE که در فرآیندهای پیوند ابرو مورد استفاده قرار می گیرد، اجازه می دهد تا فولیکول های مو یکی یکی برداشته شوند تا یک به یک پیوند زده شوند. بنابراین، روند طبیعی تر و نتیجه عالی به نظر برسد.

یکی از اصلی ترین دلایل برای کاشت مو، بهداشتی بودن این روش است به طوری که به هیچ وجه نمی توان از موهای شخص دیگری برای کاشت ابرو استفاده کرد، بدیهی است که به دلیل پیوند موهای طبیعی بدن خود شخص سازگاری و مقیاس پذیری بسیار بالایی خواهد داشت.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

پس از انجام عمل کاشت ابرو، به مدت 15 روز در دریا، سونا، سولاریوم، حمام حضور نیابید و برابر نور خورشید ظاهر نشوید. همچنین از انجام فعالیت های سنگین مثل کوهنوردی یا باشگاه، جدا خودداری کنید.

 

چشم انداز ها و موفقیت های پس از کاشت ابرو

پس از عمل زیبایی کاشت ابرو نتایج بسیاری حاصل خواهد شد، با توجه به نتیجه گیری های انجام شده که در ادامه در مورد آن ها صحبت خواهد شد می توان گفت که موضوع مضرات Eyebrow Transplant یک سو تفاهم بوده و به دلیل باور های غلط افراد به وجود آمده است.

در واقع اگر ضررها و فواید کاشت ابرو را بر کفه ترازو بگذاریم، کفه کاملا به نفع فواید سنگینی خواهد کرد. داشتن موهایی طبیعی، پرپشت، سالم و کسب چهره ای زیبا، در مقابل ضررهای ناچیز این عمل، کاملا برتری دارد.

البته نمی توان به دلیل تعداد بالای فواید از عوارض و ضرر کاشت ابرو چشم پوشی کرد اما همواره با توجه به نسبی بودن امور، انجام عمل زیبایی کاشت ابرو با توجه به تخصص و مهارت پزشک می تواند بدون هیچ ضرری منجر به نتایج ایده آل گردد.

 

چشم اندازها و موفقیت های پس از کاشت ابرو

 

1. اگر شما نسبت به انجام عمل زیبایی کاشت ابرو اقدام کرده باشید می توانید انتظار ابروهایی ضخیم و طبیعی را داشته باشید که پس از مدت کوتاهی شروع به رشد خواهند کرد و ظاهر شما را دچار تغییراتی بی نظیر می کنند.

2. در ابتدا موها در حالت «شوک» ریزش خواهند داشت که جای نگرانی نیست و به سرعت جای خودشان را به موهایی ضخیم و سالم تر خواهند داد.

3. ابرو علاوه بر مزایای ذکر شده می تواند به عنوان یک ابزار برای ارتباطات استفاده شود و در بیان احساسات و عواطف صورت نقش مهمی خواهد داشت.

4. در نتیجه انتظار می رود تا پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو فرد در بیان احساسات خود احساس راحتی داشته باشد زیرا با استفاده از ابرو و چهره خود به کمک زبان صورت می تواند با طرف مقابل خود ارتباط برقرار کند.

5. داشتن ابرو های پر پشت و زیبا همواره باعث افزایش اعتماد به نفس و ظاهری زیبا خواهد شد.

6. اگر سلبریتی یا فرد مطرحی را الگوی خود قرار داده اید، خواهید توانست با این روش، بیشتر از نظر ظاهری شباهتی با وی پیدا کنید.

چنین افرادی می توانند ابروی خود را حالت داده و از آن به عنوان یک المان برای زیبایی صورت خود بهره بگیرند.

در نتیجه جذابیتی قابل قبول به چهره فرد اضافه خواهد شد.

شما همواره می توانید ابروهای خود را با مداد پر رنگ تر جلوه دهید اما هیچ گاه احساسی را که با ابروی طبیعی پس از عمل زیبایی کاشت ابرو خواهید داشت را تجربه نمی کنید.

 

برخی از باورهای غلط در مورد مضرات پیوند ابرو

برخی افراد معتقد هستند که تار های موی کاشته شده پس از عمل زیبایی کاشت ابرو رشد بسیار کمی دارند اما این موضوع به نوعی یک شایعه است.

در واقع روند رشد تارهای مو باید به صورت منظم انجام گیرد، در نتیجه باید منتظر بود تا این سیکل به درستی طی شود.

در 6 ماه اول پس از عمل زیبایی Eyebrow Transplant رشد ابرو آهسته بوده و در 6 ماه دوم افزایش خواهد یافت و روند عادی خود را پیدا خواهد کرد. اصولا برترین و بهترین نتیجه ممکن، پس از یک سال مشخص می شود.

بعضی از افراد همواره نسبت به رسیدگی به ظاهر خود کمی بی میل هستند در نتیجه فکر می کنند رشد ابرو ها و نیاز به رسیدگی آن ها پس از عمل زیبایی کاشت ابرو یک ایراد خواهد بود.

 

برخی از باورهای غلط در مورد مضرات پیوند ابرو

 

اما در این بین نکته ای وجود دارد و آن نکته این است که پس از کاشت ابرو نیازی به پیرایش های مداوم نیست و می تواند به صورت عادی این کار را مانند گذشته انجام داد. در بدترین حالت، هر 20 روز یک بار کمی از نوک ابروها باید کوتاه شود، همین!

برخی دیگر معتقد هستند که عمل زیبایی Eyebrow Transplant نیاز به تکرار دارد، در این باره باید گفت که انجام مجدد عمل زیبایی کاشت ابرو کاملا اختیاری بوده و بر عهده فرد است.

حتی اگر فرد بخواهد دوباره عمل کاشت ابرو انجام دهد، بانک موی متقاضی به درخواست خودش نگهداری خواهد شد تا در صورت احتیاج دوباره، به کار گرفته شود.

تکرار کاشت ابرو تنها به جهت تکمیل فرآیند و زیبایی دو چندان نتایج Eyebrow Transplant خواهد بود و در نتیجه اجباری نیست.

در اولین مرحله از عمل زیبایی کاشت ابرو نتایج دائمی بوه و می توان شاهد زیبایی آن ها بود.

موارد زیر نیز برخی از باور های اشتباه دیگری است که به ندرت به آنها پرداخته می شود!

1: کاشت موی طبیعی سرطان زا است!

اين مسئله به هيچ عنوان صحت ندارد و اصولاً ماهيت انجام کار در کاشت موی طبیعی طوری است که هيچ ارتباطی با عوامل سرطان زای پوست وجود نخواهد داشت.

مهمترين عوامل دخيل در سرطان پوست عبارتند از: ژنتيک، برخی مواد معدنی مثل آرسنيک و سيليكون، اشعه آفتاب، هيدروکربن های کارسينوژن و بعضی از بیماری های ارثی که هیچ ارتباطی به کاشت مو ندارد.

حتی جالب است بدانید در کاشت ابرو، از لیزرهای مخصوص، فقط برای تحریک فولیکول استفاده می شود که هیچ ارتباطی به موضوعات ذکر شده ندارد!

2: پس از کاشت موی طبیعی سردردهای دائمی بوجود می آيد!

با متدهای قديمی (که از لوازم غير ظريف استفاده می شد) گاهی سردردهايی پس از کاشت مو و ابرو بوجود می آمد که البته موقتی بودند ولی با تکنیکهای مدرن امروزی و بهره گیری از ابزار میکروسکوپیک و بسيار ظريف اين مسئله کاملا منتفی شده است.

3: کچل شدن و ریزش سکه ای در محل برداشت فولیکول های مو!

این موضوع نیز به خودی خود منتفی خواهد شد زیرا هنگام برداشت مو برای کاشت در ابرو، از هر 3 یا 4 فولیکول یکی برداشته می‌شود تا تراکم بانک مو نیز حفظ شود. در نتیجه حتی اگر تعداد موی برداشتی زیاد هم باشد چون از نواحی مختلفی با تعداد و تراکم کم برداشته شده است، قابل تشخیص نخواهد بود.

بعد ازخواندن این بخش شما میتوانید پی ببرید که آیا کاشت ابرو ضرر دارد ؟

 

فواید عمل زیبایی کاشت ابرو

همان طور که گفته شد عمل زیبایی کاشت ابرو نقش بسیار مهمی در رفع ایرادات و مشکلات ابرو ها داشته می تواند زیبایی را مجدد به افرادی که ابروی خود را به بهانه های مختلف از دست داده اند برگرداند.

از جمله فواید بسیاری که می توان برای عمل زیبایی Eyebrow Transplant در نظر گرفت موارد ذیل خواهد بود.

در نتیجه به زبان ساده تر عمل زیبایی کاشت ابرو می تواند مزایای زیر را برای افرادی که نسبت به انجام این عمل زیبایی اقدام کرده اند به همراه داشته باشد.

 

فواید عمل زیبایی کاشت ابرو

 

 1. اصلاح و ترمیم ظاهر ابرو های از بین رفته، کم پشت، بر افروخته و نامرتب با زاویه هایی غیر عادی
 2. بازسازی ظاهر ابرو پس از عمل زیبایی کاشت ابرو برای کسانی که به صورت ژنتیکی مستعد ریزش ابرو و یا دچار کاهش حجم ابرو هستند.
 3. کمک به متوازن به نظر آمدن ابروها (بیشتر برای افرادی که دچار اختلالات وسواسی هستند)
 4. کمک به بهبود ظاهر صورت و زیبایی آن برای افرادی که دچار مشکلاتی مانند تروما، سوختگی، پیری، تیروئید و غیره شده اند.
 5. طبیعی بودن نتایج حاصل از عمل زیبایی کاشت ابرو به واسطه استفاده از بانک موی پشت گردن و سر که از جنس تارهای موی خود فرد است. این موضوع همچنین می تواند باعث کاهش احتمال بروز عفونت، حساسیت و عدم سازگاری فولیکول ها شود.
 6.   شما قادر خواهید بود بانک موی خود را فریز کنید تا دوباره در عمل بعدی، نیازی به برداشت فولیکول و مو نباشد.
 7. یک روش کاملا ایمن، سرپایی و به دور از بیهوشی عمومی برای حل مشکلات کاهش حجم و ریزش ابرو
 8. یک انتخاب مناسب تر و ایمن تر نسبت به خالکوبی و تتو ابرو، دلیل این موضوع استفاده از تارهای موی طبیعی و سازگاری بیشتر آن ها با فرد خواهد بود که در طول زمان می توان شاهد رشد ابرو پس از عمل زیبایی کاشت ابرو نیز بود.
 9. نتایج حاصل از عمل زیبایی Eyebrow Transplant کاملا دائمی بوده و بعد از یک سال می توان آن را به منظور طبیعی تر بودن و زیبایی بیشتر تکمیل نمود.این عمل به قدری طبیعی و دائمی است که پس از مدتی فراموش خواهید کرد انگار عمل کاشت ابرو انجام داده اید.
 10. کبودی و تورم ناشی از عمل زیبایی کاشت ابرو در چند روز ابتدایی پس از عمل زیبایی پیوند ابرو عادی بوده و خیلی زود رفع خواهد شد. شما می توانید به سادگی به زندگی روزمره خود بازگردید و از ابروهای جدید خود لذت ببرید. این تورم و کبودی ها، معمولا بین 3 تا 4 روز دوام دارند و سپس خود به خود محو خواهند شد.
 11. ابروهای جدید که حاصل عمل زیبایی Eyebrow Transplant هستند می تواند ظاهر و چهره شما را بسیار بهتر جلوه دهند و باعث بهبود نقص های صورت شما به خصوص ابرو گردد.
 12.  صرفه‌جویی بيشتر در وقت و هزينه: اگر ابروهاي شما خيلي کم‌پشت و نازک بوده يا کاملاً ريخته باشد، ممکن است هر هفته يک ساعت يا بيشتر از وقت خود را در جلوي آينه صرف تغيير چهره و اصلاح ظاهر ابروهاي خود کنيد. علاوه بر آن، هزينه‌هاي گزافي را که دائماً براي خريد مواد آرايشي يا سرم‌هاي تقویت‌کننده رشد مو مي‌پردازيد تا ابروهاي شما ضخيم‌تر به نظر برسند نيز در نظر بگيريد. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که هزینه کاشت ابرو نسبت به دیگر عمل‌های زیبایی کمتر است.
  بنابراین شما با یک بار انجام عمل کاشت مو، خودتان را در دراز مدت از شر تمام لوازم آرایشی و غیر ضروری خلاص می کنید که از لحاظ زمانی و اقتصادی، کاملا به صرفه است.

 13.  چهره‌اي جوان‌تر و شاداب‌تر: با توجه به آنکه افزايش سن اغلب باعث ريزش موي ناحيه ابروها مي‌شود، با عمل کاشت ابرو مي‌توانيد زمان را براي هميشه به عقب بازگردانيد و ظاهري شاداب‌تر داشته باشيد.

 14. داشتن ابروهايي که هميشه مي‌خواستيد: وقتي تصميم مي‌گيريد که با کمک جراح متخصص کاشت ابرو، نسبت به رویش دوباره‌ی ابروهای خود اقدام كنيد، اين فرصت براي شما فراهم مي‌شود که دقيقاً همان مدلي که براي ابروهاي خود دوست داريد را انتخاب کنيد.
  سعی کنید تمام انتظارات خودتان از ابروهای مورد نظرتان را با پزشک در میان بگذارید تا دو طرف هدف مشترکشان را بدانند و در این راستا حرکت کنند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)