جراحی بینی

آیا جراحی بینی به عمل مجدد نیاز دارد؟

0
(0)

آیا جراحی بینی به عمل مجدد نیاز دارد؟

آیا جراحی بینی به عمل مجدد نیاز دارد؟

اصطلاح رینوپلاستی یا عمل بینی به یکی از پیچیده ترین و ظریف ترین جراحی های پلاستیک صورت اطلاق می شود که نیاز به مهارت و تجربه عالی جراحان دارد. این عمل میزان موفقیت بسیار بالایی در بین بیماران دارد و نتایج در اکثر موارد دائمی است. موارد نادری و بسیار اندکی وجود دارد که فرد برای انجام مجدد عمل بینی مراجعه کند.

 

آیا جراحی بینی به عمل مجدد نیاز دارد؟

 

ممکن است این سوال در ذهن نقش ببندد که با توجه به نتایج دائمی این جراحی زیبایی، آیا جراحی بینی به عمل مجدد نیاز دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که برخی از بیماران وجود خود را برای جراحی مجدد و اصلاح ساختار بینی عمل شده آماده می کنند.

دلایل مختلفی برای انجام مجدد عمل بینی وجود دارد؛ شاید به همان دلایل که عمل جراحی اولیه انجام می شود. در ادامه به صورت کامل به جراحی ثانویه بینی و دلایل مختلف این کار پرداخته ایم.

ارسال درخواست مشاوره رایگان خدمات ما

جراحی ثانویه یا عمل مجدد بینی چیست و چرا انجام می شود؟

جراحی زیبایی بینی ثانویه یک عمل جراحی اصلاح بینی است که به منظور تغییر شکل و یا عملکرد بینی بعد از جراحی اولیه انجام می شود. در واقع عمل مجدد برای شکل دهی بینی و بازسازی ثانویه برای ناهنجاری های که در فرم، زیبایی یا کارکرد بینی ایجاد شده و طی اولین عمل اصلاح نشده، صورت می گیرد.

بیماران برای رفع عدم تعادل پدید آمده یا نرسیدن به فرم دلخواه، درخواست جراحی زیبایی بینی ثانویه می کنند. جراحی زیبایی بینی ثانویه اغلب بسیار پیچیده تر از بار اول است زیرا در فرصت اول جراح برای رفع نواقص یا رسیدن به فرم دلخواه بیمار دست باز تری دارد.

 

جراحی ثانویه یا عمل مجدد بینی چیست و چرا انجام می شود؟

 

اغلب، این کار به دلیل عارضه غیرقابل پیش بینی، جراحی نادرست یا ناقص، عدم تعادل و یا ناهماهنگی با سایر ویژگی های چهره انجام می‌شود.

  • نتایج دور از انتظار

هر بیمار و جراح پلاستیک برنامه ریزی لازم را دارند تا بهترین نتایج را بعد از عمل بینی شاهد باشند. با این وجود ممکن است نتایج به ویژه برای بیمار ناخوشایند و دور از انتظار باشد.

ممکن است فرد انتظار داشته باشد تغییرات را در مقیاس بزرگتری را ببینید که از نظر جسمی و با ساختار بینی ممکن نیست.

همچنین ممکن است که نتایج بعد از خوابیدن ورم و برداشتن بانداژ آنچه نباشد که فرد تصور می‌ کند. در موارد دیگر، جراح پلاستیک صورت ممکن است فاقد مهارت یا دانش لازم برای ایجاد بینی ایده آل شما باشد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

  •  اشتباهات رایج

اگرچه اشتباهات پزشکی برای عمل بینی بسیار نادر است، اما گاهی اتفاق می افتد و نتایج عمل شما ممکن است باعث ناامیدی و دلسرد شدن شما شود. عمل جراحی رینوپلاستی دوم اغلب در چنین شرایطی به عنوان شانس دوم برای دستیابی به نتایج مطلوب انجام می شود. به طور معمول، در چنین شرایطی افراد برای انجام کاری که در عمل اول به شکل درست انجام نشده به یک جراح پلاستیک دیگر متوسل می شوند.

جراحی بینی شما منجر به عوارض شده است!

به دلیل ساختار خاص، بینی یکی از ظریف ترین و پیچیده ترین اعضای بدن انسان است، به این معنی که فقط مجرب ترین و ماهرترین جراحان پلاستیک صورت باید همیشه برای انجام عمل بینی انتخاب شوند.

 

جراحی بینی شما منجر به عوارض شده است!

 

هنگامی که جراح با عجله و بدون برنامه ریزی انتخاب شود، ممکن است عوارض بعد از جراحی منجر به انجام مجدد آن گردد. برخی از این عوارض جانبی ناخواسته می تواند شامل موارد زیر باشد: دفرمه شدن بینی یا مشکلات سینوسی و تنفسی.

اگر اولین عمل جراحی رینوپلاستی شما بر عملکرد بینی شما تاثیر گذاشته است، باید یک عمل مجدد برای ترمیم آسیب و یا اصلاح شکل آن برنامه ریزی شود.

برای جلوگیری از این مسئله کافیست که جراح پلاستیک صورت خود را عاقلانه انتخاب کنید تا به شما در برنامه ریزی برای انجام جراحی سریع، ایمن و مؤثر برای رسیدن به زیبایی مدنظرتان و همچنین به دور از عوارض، کمک کند.

 

جراحات و صدمات بعد از عمل

حتی ایده آل ترین نتایج جراحی زیبایی بینی در اثر ضربه و صدمه به صورت و آسیب دیدگی بینی می تواند در مدت زمان پلک زدن چشمی از بین برود.

بینی شما بعد از عمل کم و بیش آسیب پذیر خواهد بود، بنابراین باید در مراقبت از آن کاملاً هوشیار باشید. هر زمان که ورزشی را انجام دهید یا در فعالیت هایی شرکت کنید که احتمال آسیب دیدن صورت وجود دارد، احتیاط و مراقبت کامل شرط اول و اساسی است.

بسیاری از افراد برای ترمیم جراحات به دنبال جراحی مجدد بینی هستند.

 

چطور از عمل بینی ثانویه می توان جلوگیری کرد؟

رعایت نکات مهمی که در مورد غذا خوردن، فعالیت و خوابیدن توسط جراح توصیه می شود بهترین راه است تا از صدمه به بینی و انجام مجدد عمل جلوگیری شود. در این راستا، حتماً برای جلسات معاینه که جراح تعیین می کند، مراجعه کنید. دستورالعمل پزشک خود را دنبال کنید.

 

چطور از عمل بینی ثانویه می توان جلوگیری کرد؟

 

اگرچه عمل بینی روشی نسبتاً ایمن و آسان است، اما بهبودی از آن می تواند مدتی طول بکشد. بینی در طول بهبودی حساس است و می تواند ماه ها بی حس و متورم بماند.

ممکن است طی چند هفته کاملاً بهبود پیدا کنید، اما برخی از اثرات ممکن است برای ماه ها طولانی شود؛ بنابراین تا بهبودی کامل راجع به شکل آن قضاوت نکنید و در صورتی که بعد از یکسال بهبودی به صورت کامل حاصل شد و نتایج رضایت بخش نبود برای جراحی ترمیمی مراجعه کنید.

البته در صورت صدمه دیدن یا عوارض بهتر است به محض رخ دادن اینگونه موارد با پزشک مشورت کنید.

گاهی اوقات ممکن است شما به جراح پلاستیکی که دارای مهارت بالاتری برای ترمیم و جراحی مجدد بینی باشد نیاز داشته باشید. از قدیم گفته اند عجله کار شیطان است پس حتماً بدون عجله، تحقیقات کاملی برای یافتن بهترین جراح بینی و بهترین کلینیک زیبایی انجام دهید

 

سخن پایانی

تمام مواردی که گفته شد به راحتی و قبل از اینکه تصمیم خود را برای عمل بینی بگیرید؛ قابل پیشگیری هستند.

بهتر است از ابتدا در مورد رینوپلاستی، روش های انجام آن، عوارض و خطرات کاملاً آگاهی داشته باشید. مشاوره اولیه خود با یک جراح پلاستیک متخصص انجام دهید که مطمئن باشد با توجه به تجربه و مهارت می تواند به شما در رسیدن به بهترین نتایج کمک کند.

برای شروع عمل بینی تمام نکاتی که توسط جراح گوشزد می شود را رعایت کنید. نحوه مراقبت از این عضو هم بعد از عمل بسیار مهم است و تا حد زیادی به دقت و توجه شما بستگی دارد. مراقبت صحیح و اصولی و رعایت نکات بعد از عمل نیاز شما را برای انجام دوباره و چند باره آن برطرف خواهد کرد.

موارد نادری وجود دارد که آسیب ها و نتایج ناخوشایند باعث شود بیمار به فکر انجام دوباره عمل بینی بیفتد. با این وجود اگر تصمیم خود را برای این کار گرفته اید، به منظور کاهش نرخ بازنگری های بیشتر، پیچیده بودن جراحی دوم و اطمینان از نتیجه موفقیت آمیز، بهتر است به دنبال جراح پلاستیک یا جراح پلاستیک صورت باشید که در عمل بینی و رینوپلاستی ثانویه تخصص دارد.

پزشکان دارای تخصص در این زمینه به درخواست های شما گوش فرا می دهد و بینی شما را چه از نظر خارجی و چه از نظر داخلی ارزیابی می کند. در انتها پس از ارزیابی های لازم یک طرح درمانی کامل را برای شما شرح خواهند داد که اجرای آن می تواند به کاهش میزان نیاز به اصلاحات بیشتر  و عمل های چندین باره کمک کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)