ماندگاری کاشت ابرو – بررسی اقدامات تاثیرگذار بر ماندگاری پیوند ابرو

در روش سنتی، برای ریزش ابرو  یا ابروهای نازک شده از محصولات آرایشی استفاده می‌شد؛ با این وجود که این روش‌ها کم تاثیر نیستند اما افراد معمولا به دنبال یک روش با ماندگاری بیشتر هستند. مهم‌ترین روش درمانی برای ریزش موهای ابرو، پیوند ابروی طبیعی است، این عمل توسط جراح زیبایی با فرآیند خارج کردن و پیوند فولیکول‌های موهای خود فرد انجام می‌شود. روش کاشت طبیعی ابرو راهی موثر برای افرادی است که با ریزش ابرو رو به رو می‌شوند اما در این روش، شرایطی مانند هزینه، ماندگاری و عوارض جانبی احتمالی را برای هر فرد باید در نظر گرفت، با خواندن ادامه‌ی مطلب زیر خواهید دانست که از پیوند ابرو چه انتظاراتی باید داشت و چگونه می‌توان تشخیص داد که آیا این عمل با شرایط شما مناسب است یا خیر و همچنین با ماندگاری کاشت ابرو آشنا خواهید شد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو برای ابروهای سر خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

Durability and results of eyebrow implants, short-term and long-term results of eyebrow implants

میزان ماندگاری کاشت ابرو

کاشت طبیعی ابرو روش نسبتاً جدیدی در خصوص ترمیم مو است، اما در حال حاضر به گزینه‌ای معمول برای افرادی تبدیل شده است که احساس می‌کنند ابروهای‌ آن‌ها به اندازه‌ی کافی پرپشت نیست یا فرم دلخواه آ‌ن‌ها را ندارد. امروزه درخواست عمل جراحی پیوند ابرو افزایش یافته، به خصوص با توجه به معیارهای زیبایی امروزی که ابرو در آن نقش مهمی دارد خانم‌ها تمایل دارند که ابروهای پرپشت‌تری را داشته باشند. دلایل زیادی ممکن است برای این کار وجود داشته باشد، ممکن است ریشه‌ی موهای ابرو با گذشت زمان یا بالا رفتن سن، ضعیف‌تر شده باشند یا ممکن است فرد یک بیماری خاصی را داشته که منجر به ریزش موی ابرو شده باشد. هدف از انتخاب عمل کاشت هرچه باشد، مهم‌ترین نکته‌ای که باید از آن مطمئن شوید این است که ماندگاری کاشت ابرو چه مدت خواهند بود.

نتایج کاشت ابرو به نکات متفاوتی بستگی دارد، یکی از این نکات میزان قوی بودن فولیکول‌ موی شما است؛ هر چه فولیکول موی شما قوی‌تر باشد در نتیجه کیفیت ابروی پیوندی شما بیشتر است. نکته دیگر روش انتخاب شده توسط پزشک متخصص برای پیوند ابروی شما است که تاثیر زیادی بر ماندگاری کاشت ابرو شما دارد. از نکات دیگر می‌توان به انتخاب پزشک و کلینیک مناسب اشاره کرد؛ تمام این عوامل در کنار هم باعث نتایج کاشت ابرو می‌شوند؛ توجه داشته باشید اگر تمام این نکات به خوبی انجام شود، ماندگاری پیوند ابرو شما دائمی خواهد بود. 

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش میکروگرافت

 

نتایج کوتاه مدت کاشت ابرو

در نتیجه‌ی این عمل زیبایی، موهای تازه پیوند شده، به ابروها ظاهری پرپشت‌تر و زیباتر می‌دهند؛ با این حال، تعدادی از موهای جدید به تدریج در کوتاه مدت می‌ریزند و این یک اتفاقی طبیعی است؛ موهای پیوند شده در نهایت با رشد طبیعی و جدید از فولیکول‌های موی کاشته جایگزین می‌شوند؛ سعی کنید به خوبی از ناحیه‌ی پیوند شده مراقبت کرده و آن را خشک نگه دارید، تا ماندگاری کاشت ابرو بیشتر شود. جراح زیبایی تمام اطلاعات لازم را برای مراقبت کامل از ابروهای جدید را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بهترین نتایج ممکن را بگیرید.

نتایج طولانی مدت کاشت ابرو

پس از قطع شدن ریزش موهای پیوند شده در هفته‌های بعد از عمل، رشد جدید مو شروع می‌شود، این موهای تازه رشد کرده، دیگر ریزش نمی‌کنند و نتایج حاصل از کاشت ابرو حفظ خواهد شد. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که نتایج طولانی مدت در طی دو ماه بعد از پیوند مشاهده شود، اگرچه تاثیر نهایی آن به طور کامل ممکن است تا یک سال طول بکشد. با استفاده از فن آوری‌های نوین و پیشرفت‌های پزشکی مورد استفاده در کلینیک‌های تخصصی کاشت مو، پیوند ابرو یک روش ساده است که نسبت به روش‌های دیگر، زمان ریکاوری کمتر و در نهایت نتایج دائمی برای شما خواهد داشت. این خبر خوبی است برای هرکسی که دوست دارد ظاهر ابروهای خود را به صورت مشخص و مرتب و پر پشت درآورد، هر چند لازم است برای مرتب سازی ابروهای خود وقت بگذارید اما مطمئن باشید ارزشش را دارد.

Duration of recovery and necessary care for the durability of eyebrow implants

مدت زمان لازم برای بهبودی کاشت ابرو

دوره بهبودی نسبتاً کوتاه است؛ طی چند روز اول متوجه برخی حفره‌ها در اطراف ابروها خواهید شد، ممکن است نیاز داشته باشید تا 3 هفته بعد از عمل، از ورزش شدید پرهیز کنید. در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، ورم یا چرک در محل پیوند ابرو، با جراح خود تماس بگیرید؛بعد از گذشت چند هفته، مشاهده خواهید کرد که موهای پیوند شده از محل پیوند خارج می‌شوند، این امرکاملاً طبیعی است، موهای جدید ابروی شما باید تا چند ماه آینده شروع به رشد کنند؛ در ضمن ممکن است لازم باشد موهای پیوند شده را به صورت منظم کوتاه کنید، تا ماندگاری کاشت ابرو حفظ شود.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش FUT

 

اقدامات موثر در ماندگاری نتایج کاشت ابرو

این یک واقعیت است که عمل پیوند ابرو یک روش ایمن است، اما باید در نظر داشته باشید که یک جراحی زیبایی است و نیاز به معاینه دارد، اغلب مواقع روز بعد از پیوند ابرو یک جلسه معاینه با جراح ترتیب داده می‌شود تا ناحیه‌ی جراحی و خونریزی احتمالی در آن بررسی شده و پانسمان عوض شود. برای اطمینان از موفقیت جراحی و ماندگاری کاشت ابرو نیز، مراقبت‌های بعد از عمل در این جلسه دوباره توضیح داده می‌شود. مهم‌ترین آنها عبارتند از:

 اصلاح مرتب ابرو

از آنجا که موهای پیوند شده در ابرو از پوست سر گرفته می‌شود، سریع‌تر ازموهای خود ابرو رشد می‌کنند؛ و معمولا موهای ابرو حدود دو سانتی متر بیشتر رشد نمی‌کنند، اما موهای پیوند شده بیش از این رشد خواهند کرد؛ بنابراین، شما باید ماهی یک یا دو بار آن‌ها را مرتب کنید، جای نگرانی نیست، پس از مدتی موها به روال عادی رشد می‌کنند و با رسیدن به طول معمولی رشد خود، متوقف می‌شوند.

قطع مصرف الکل 

مصرف الکل پس از جراحی خون را رقیق می‌کند و ممکن است باعث خونریزی شود، به همین جهت توصیه می‌شود از مصرف آن پرهیز کنید؛ به خصوص اگر برای کاهش درد، مسکن تجویز شده باشد، از مصرف الکل در هنگام استفاده از این داروها خودداری کنید.

عدم استعمال دخانیات:

 برای اطمینان از ماندگاری موهای پیوند شده، پیشنهاد می‌شود حداقل دو هفته پس از عمل کاشت طبیعی ابرو سیگار نکشید، ممکن است به این فکر بیافتید که مصرف سیگار را برای همیشه کنار بگذارید چرا که برای سلامت عمومی شما مشکل ساز خواهد شد.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش SUT

 

دیگر نکات برای مراقبت پس از جراحی پیوند ابرو

بعد از پیوند ابروی طبیعی، به مدت دوهفته از شنا در استخر خودداری کنید، هم چنین برای سه یا چهار هفته اول پس ازپیوند طبیعی ابرو از قرار گرفتن در معرض آفتاب به صورت مستقیم پرهیز کنید، تا نتایج کاشت ابرو شما حفظ شود.

در بیشتر موارد انجام شده تا امروز، نتایج حاصل از کاشت ابروی طبیعی ماندگاری خوبی دارند، با این وجود این نتایج ممکن است در هر فرد با توجه به شرایط جسمی و سلامت آن متفاوت باشد، برای همین توصیه می‌شود پیش از این که اقدام به پیوند طبیعی کنید، تمام شرایط، خطرات و هزینه‌های این عمل زیبایی را بررسی  کنید و از پزشکان متخصص در این زمینه اطلاعات لازم را بگیرید.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید. همینطور می‌توانید به اینستاگرام هلیا مراجعه کرده و از کلیپ‌های تخصصی ما دیدن کنید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

کاشت ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)