درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

مدت بی حسی بعد از کاشت مو طبیعی چقدر است ؟

مدت بی حسی بعد از کاشت مو طبیعی چقدر است ؟

در دنیای امروزی داشتن موهای پر پشت جزئی از زیبایی های هر فردی محسوب می شود و یکی از معیار های زیبایی و جذابیت در دنیا محسوب می شود. همین دلایل سبب شده است که افرادی که فاقد ویژگی پر پشتی در موهای سر خود هستند به سراغ روش های زیبایی هم چون کاشت مو روی بیاورند.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

مدت بی حسی بعد از کاشت مو طبیعی چقدر است

 

کاشت مو سابقه چندین ساله دارد و به واسطه پیشرفت علم پزشکی و همچنین تکنولوژی روز دنیا در این اقدام زیبایی چندین نوع متد و روش متفاوت ابداع شده است که هر یک از آن در موارد جزئی با یکدیگر تفاوت دارند؛ اما در برخی مراحل مانند بی حس کردن هیچ تفاوتی در بین متد های مختلف ترمیم مو وجود ندارد.

 

 

آیا کاشت مو طبیعی با استفاده از بی حسی انجام خواهد شد؟

همان طور که ذکر شد امروزه در دنیا چندین نوع متد برای پیوند مو وجود دارد که در برخی جزئیات با یکدیگر تفاوت دارند؛ اما به طور کلی فرایند و روند کاشت مو در همه روش های آن یکسان می باشد و تفاوت آنچنانی با یکدیگر ندارند.

به عنوان مثال همه متد های مختلف ترمیم مو شامل مراحل برداشت فولیکول ها از بانک مو، آماده سازی فولیکول ها برای کاشت و کاشت فولیکول های مو می باشد. از جمله دیگر مواردی که در همه متد های انجام پیوند مو با یکدیگر یکسان و مشابه هستند، بی حس کردن ناحیه های هدف در سر می باشد.

 

مشاهده مطلب
درمان ریزش مو با روش PRP

آیا کاشت مو طبیعی با استفاده از بی حسی انجام خواهد شد؟

 

پزشک متخصص قبل از انجام هر اقدامی برای کاشت مو ابتدا باید دو ناحیه از سر با تزریق داروی بی حسی موضعی، بی حس کند؛ زیرا در مرحله ابتدایی پیوند مو یعنی برداشت فولیکول های مو از ناحیه بانک مو درد زیادی برای بیمار به وجود می آورد که سبب ناراحتی بیمار می شود.

همچنین در مرحله آخر یعنی کاشت فولیکول های مو در ناحیه کم پشت سر، پزشک برای جای گذاری و کاشت فولیکول ها نیاز به ایجاد سوراخ های کوچکی دارد که با استفاده از ابزار مخصوص خود این کار را انجام می دهد. لذا برای این که بیمار بتواند درد ناشی از ایجاد سوراخ ها را تحمل کند باید یک بی حسی موضعی تزریق شود.

به طور کلی می توان با قاطعیت گفت که انجام کاشت مو برای هر فردی بدون تزریق بی حس کننده بسیار سخت و ناراحت کننده می باشد و نمی توان به راحتی این عمل را انجام داد. لذا استفاده از دارو های بی حس کننده جزء موارد ضروری در پیوند مو محسوب می شود.

 

تا چه مدت بعد از کاشت مو بی حسی باقی خواهد ماند ؟

همان گونه که در قسمت بالایی توضیح داده شد استفاده از بی حس کننده های موضعی برای انجام پیوند ابرو امری ضروری می باشد؛ اما برای برخی از افراد این سوال پیش می آید که تا چه مدت پس از کاشت مو تاثیرات داروی بی حس کننده موضعی بر روی ناحیه هدف باقی خواهد ماند.

 

تا چه مدت بعد از کاشت مو بی حسی باقی خواهد ماند؟

 

با توجه به تحقیقاتی که پزشکان و دانشمندان در سال های اخیر انجام داده اند استفاده از داروی بی حس کننده موضعی برای بدن انسان دارای عوارض جانبی بوده و به طور کلی برای بدن مضر محسوب می شود و همین باعث نگرانی برخی افراد در این موضوع می شود؛ اما باید بدانید که این عارضه ها تنها چند روز در بدن باقی می مانند و بدن به مرور خود را با شرایط وقف می دهد و عارضه ها را بر طرف می کند.

مشاهده مطلب
کاشت مو به روش میکروگرافت در ایران

پس از تزریق داروی بی حس کننده به ناحیه هدف توسط پزشک قبل از ترمیم مو، داروی بی حس کننده به طور کامل نواحی هدف را بی حس کرده و بیمار هیچ گونه احساسی در این نواحی نخواهد داشت تا انجام مراحل کاشت مو به خوبی انجام پذیرد.

اما میزان مدت باقی ماندن احساس بی حسی در نواحی هدف کمی طولانی می باشد و ممکن است این حتی تا دو هفته پس از کاشت مو نیز باقی بماند.

این احساس بی حسی برای چندین روز در ناحیه هدف باقی خواهد ماند و بیمار در هنگام شستشو نیز این موضوع را احساس خواهد کرد؛ اما جای نگرانی ندارد و پس از گذشت مدت زمان ذکر شده به حالت طبیعی خود باز خواهد گشت.

 

آیا برای کاشت مو از بیهوشی نیز استفاده خواهند کرد ؟

در بین متد های مختلف کاشت مو طبیعی که امروزه در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و مورد تایید پزشکان نیز می باشد تنها یک نوع روش کاشت مو طبیعی به نام FUT وجود دارد که برای انجام آن می توان از داروی بیهوشی استفاده کرد. البته استفاده از داروی بیهوشی در این متد ضروری نیست اما در صورت نیاز و درخواست بیمار می توان انجام داد.

 

آیا برای کاشت مو از بیهوشی نیز استفاده خواهند کرد؟

 

در سایر متد های پیوند مو نیازی به استفاده از داروی بیهوشی نیست زیرا ترمیم مو یک عمل کم تهاجم محسوب می شود و تزریق یک بی حس کننده برای انجام ترمیم مو کفایت می کند.

در کاشت مو به روش FUT به دلیل این که برای برداشت فولیکول های مو، یک قطعا نواری از پوست سر را با تیغ برداشت می کنند و آن ناحیه را با بخیه یه هم متصل می کنند، ممکن است نیاز به تزریق داروی بیهوشی باشد. البته می توان بدون بی هوش کردن بیمار نیز این اقدام را انجام داد اما اگر خود بیمار نیز درخواست کند می توان از استفاده کرد.

البته لازم به ذکر است که استفاده از داروی بیهوشی نیز دارای برخی عوارض خاص می باشد که تا چندین هفته در بدن بیمار باقی می ماند و به همین علت استفاده غیر ضروری از آن در کاشت مو طبیعی برای بیماران توصیه نمی شود.

مشاهده مطلب
کشیدن سیگار و مصرف الکل بعد از کاشت مو

 

دستورالعمل های مورد نیاز برای بهبود بی حسی بعد از کاشت مو

قطعا هر بیماری پس از انجام پیوند ابرو احساس بی حسی و مورمور شدن در نواحی بانک مو و همچنین ناحیه کاشت شده را خواهد کرد که ممکن است برای برخی از افراد این احساس ناخوش آیند باشد و بخواهد که با انجام کار هایی این حساس را از بین ببرد.

احساس بی حسی در ناحیه های هدف حداکثر تا دو هفته پس از کاشت مو طبیعی (hair transplantation) یعنی تا زمانی که موهای کاشت شده شروع به ریزش کنند باقی خواهد ماند و بیمار این حس را به ویژه در هنگام شستشو سر خود بیشتر احساس خواهد کرد.

 

دستورالعمل های مورد نیاز برای بهبود بی حسی بعد از کاشت مو

 

اما برای از بین بردن بی حسی ناحیه های هدف نمی توان راه حلی قطعی را برای بیماران پیشنهاد کرد و به نوعی هیچ راهی برای از بین بردن آن وجود ندارد و بیمار باید در این مدت صبر و شکیبایی از خود به خرج دهد.

البته تحمل این احساس بی حسی در ناحیه هدف سخت نیست و حتی ممکن است برای عده ای جالب باشد؛ اما برای دسته دیگر افراد تنها راه این که کمتر احساس ناراحتی کند این است که کمی بیخیال باشد و سعی کند به موضوعات دیگری سرگرم شود تا به نوعی این حس را فراموش کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان ( کلیک کنید )