1. خانه
  2. پوست و مو
  3. ارتباط انواع شامپو با ریزش مو

ارتباط انواع شامپو با ریزش مو

ارتباط انواع شامپو با ریزش مو

ارتباط انواع شامپو با ریزش مو

بسیاری افراد روزانه درگیر سوالاتی پیرامون مو و پوست هستند و اگر ریزش مو را نیز تجربه می کنند ممکن است با این سوالات مواجه شوند که چند بار باید موهای خود را در هفته شست؟ آیا شستشوی روزانه موها باعث ریزش آن می شود؟

ارتباط انواع شامپو با ریزش مو

آیا شامپو کردن مو هر روز مناسب است یا بهتر است بدون آن باشد؟ این سوالات و جواب های آن چندان پیچیده نیست و به راهنمایی که در ادامه مطلب تدارک دیده شده به راحتی می توان جواب مناسب آن را یافت.

ارتباط شستشوی مو با شامپو و ریزش مو

شما تنها کسی نیستید که این سؤال را از خود می پرسید، بهتر است در ابتدای کار خرافات و باور غلط را کنار بزنیم تا به جواب درست برسیم. بسیاری از مردم از شامپو فراری هستند و در طول هفته کمتر موهای خود را شامپو می کنند، اغلب به این دلیل که شنیده اند که شامپو زدن روزانه برای موهایشان بد و ریزش مو را به دنبال دارد.
این توصیه را ممکن است از یک مجله یا وبلاگ، از یک دوست یا حتی از یک آرایشگر مو شنیده باشید.

ارتباط شستشوی مو با شامپو و ریزش مو

واقعیت این است که شامپو زدن با محصول مناسب حتی به صورت روزانه باعث ریزش مو نمی شود. تمیز کردن پوست سر و مو روزانه با شامپویی مناسب حتی توسط متخصصان تراریولوژیست توصیه می شود زیرا مزایایی برای مو و پوست سر دارد.
مزایای استفاده از شامپو به صورت روزانه کم نیست که برای روشن تر شدن آن باید چرخه ریزش مو و رشد آن شما را نگران نکند. به طور متوسط هر فرد سالمی ​​۸۰ تا ۱۰۰ تا مو در طول روز از دست می دهد، اما این نکته به این معنی نیست که موها برای همیشه از بین می روند. موهای ما دائماً در چرخه رشد، استراحت و ریزش نهایی بازسازی می شوند.
ممکن است هنگام شانه زدن یا بعد از شستن مو با شامپو، بیشتر متوجه ریزش مو شوید. دلیل این است که وقتی مو از پوست سر خارج می شود، معمولاً توسط سایر موها بر روی سر می مانند؛ بنابراین با اولین شستن و شانه زدن ریزش آنها بیشتر به چشم می آید.
اگر شستن موهایتان هفتگی باشد ممکن است تعداد بیشتری از تارهای مو که روی سر باقی مانده بریزد و تشخیص اینکه واقعاً ریزش مو دارید یا نه سخت تر گردد. در صورتی که با شستشوی روزانه اگر ریزش مو بیشتر از ۸۰ تا ۱۰۰ تار باشد در مراحل ابتدایی می توان ریزش مو را تشخیص و جلوی آن را گرفت.
علاوه بر این پاک کردن روزانه مو و پوست سر ما برای از بین بردن کثیفی، چربی و سایر آلودگی ها ضروری است، ضمن اینکه به ایجاد سلامتی کمک می کند؛ محیط ادامه رشد مو را نیز به وجود می آورد.

برای اطلاع از خدمات زیبایی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۲۲۸۱۰۰۸۹ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۰۶۸۷۷۳۸ تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

معیار انتخاب شامپوی مناسب برای جلوگیری از ریزش مو

برای خرید و استفاده از شامپو گزینه های مختلفی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید؛ اما فارغ از این نکته مهم است که اطمینان حاصل کنید که شامپویی که روزانه استفاده می کنید و همچنین نیازهای فردی و موی شما مناسب است.
یکی از دلایلی که معمولاً برای گریز از شامپو زدن روزانه وجود دارد این است که باعث خشکی موها می شود. خشکی مو گاهی علامت این است که شامپویی که استفاده می شود حاوی پاک کننده یا مواد شوینده ای است که برای پوست سر خیلی قوی است.

معیار انتخاب شامپوی مناسب برای جلوگیری از ریزش مو

ادامه استفاده از شامپو با مواد پاک کننده خیلی سخت می تواند چربی لازم و طبیعی برای پوست سر و موهای سالم را از آنها سلب کند که در نتیجه می تواند باعث ایجاد خشکی مو و پوست سر شود. این مشکل در نهایت منجر به ریزش مو نیز می شود.
از طرف دیگر، شامپویی که حاوی مواد پاک کننده بسیار کم و بدون شوینده خفیفی باشد، به طور موثری تمیز نمی کند پوست سر و موهای چرب، را تمیز نمی کنند. با گذشت زمان عدم تمیز کردن صحیح این آلودگی ها از پوست سر و مو می تواند باعث ریزش موی شدید و شوره سر شود.
سطح متعادل چربی روی مو و پوست سر برای کمک به حفظ رطوبت، افزایش درخشش و محافظت در برابر باکتری ضروری است.  بنابراین با شناخت نوع موی خود که نیاز به پاک کننده قوی دارند یا ملایم می توانید علاوه بر حفظ تعادل چربی مو از ریزش مو نیز جلوگیری کنید.
برای استفاده روزانه نیز شامپوهای مناسب وجود دارند که اغلب حاوی یک پاک کننده ملایم هستند که به منظور تمیز کردن موها و پوست سر به طور موثری طراحی شده و در عین حال تعادل چربی و رطوبت مو را حفظ می کنند تا محیطی سالم برای رشد مو ایجاد کنند

شامپوهای موثر در ریزش مو

شامپوها و نرم کننده ها به عنوان فرمولی ساخته می شوند تا موها را سالم، براق و عاری از شوره سر نگه دارند. با وجود این، بسیاری از شامپوهای موجود در بازار حاوی موادی هستند که در واقع ممکن است باعث آسیب به موها و تحریک پوست سر و در نهای ریزش مو خواهند شد.

شامپوهای موثر در ریزش مو

برای آگاهی از این مواد و افزودنی ها می توان با صرف وقت کمی برچسب های محصولات مراقبت را خواند و جلوی ریزش مو را گرفت. این مواد عبارتند از:
سولفات ها: لوریل سولفات سدیم (SLS) و لوریل سولفات آمونیوم (ALS) موادی هستند که در بسیاری از شامپوهای ارزان قیمت موجود در بازار یافت می شوند. دلیل استفاده از این مواد به خاطر این است که ایجاد کننده کف و فوم فراوانی هستند.
این سولفات ها اگر با غلظت بیش از ۲۰ درصد در محصولی استفاده شده باشند باعث تحریک پوست سر خواهند شد. علاوه بر این، مطالعات زیادی نشان داده است که هم SLS و هم ALS باعث آسیب به فولیکول های مو می شوند و به طور بالقوه باعث ریزش مو می شوند.
کلرید سدیم: از این ماده نیز در شامپوها و نرم کننده های حاوی لوریل سولفات سدیم استفاده می شود که همان عامل موثر در سوزش چشم است و در اکثر شامپوها وجود دارد، درصد بالای آن ممکن است باعث خشکی و خارش پوست سر شود. همچنین ممکن است باعث ریزش مو نیز شود.
فرمالدئید: فرمالدئید در برخی از شامپوها و نرم کننده ها از جمله برخی از شامپو های کودک به عنوان ماده نگهدارنده به دلیل کم هزینه بودن و ضدعفونی کننده استفاده می شود. فرمالدئید ممکن است باعث آسیب به DNA شود و قرار گرفتن در معرض بیش از حد فرمالدئید ممکن است باعث ریزش مو شود.

نکته انتهایی:

ابتدا جنس و نوع موهای خود را بشناسید این امر در انتخاب شامپو و محصولاتی که  سلامت مو و پوست سر شما را تضمین کند، بسیار اهمیت دارد. ممکن است از محصولات مناسب مو و پوست سر خود استفاده کنید اما از شوره سر، خارش بیش از حد پوست سر، ریزش مو (hair loss) یا نازک شدن و بیش از حد چرب یا خشک شدن موها رنج می برید.
نگران نباشد شما تنها نیستید برای این امر به مشاوره با متخصص نیاز دارید تا کمک نماید عوامل موثر سلامت مو و پوست سر خود را بشناسید. مراجعه به کلینیک زیبایی، مشاوره گرفتن از متخصص و در نهایت خرید محصولات مناسب در کنار سبک زندگی سالم عواملی هستند که به راحتی شما را از شر مشکلات مو خلاص خواهند کرد.
شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت خدمات زیبایی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۲۲۸۱۰۰۸۹ تماس بگیرید.
همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.
کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code