تزریق بوتاکس

همه چیز درباره تزریق بوتاکس

0
(0)

همه چیز درباره تزریق بوتاکس

همه چیز درباره تزریق بوتاکس

افراد بسیاری در دنیا هستند که از که از فرم و شکل نواحی مختلف چهره خود ناراضی بوده و قصد انجام برخی تغییرات در چهره خود را دارند. خوشبختانه امروزه با توجه به روش ها و متد های بسیاری متنوعی که برای اعمال تغییرات و زیبا سازی چهره ابداع شده است و این دسته از افراد دارای گزینه های متعددی برای انجام تغییرات هستند که از جمله پر کاربردترین و محبوب ترین اقدام در دنیا تزریق بوتاکس می باشد.

 

 

همه چیز درباره تزریق بوتاکس

درخواست مشاوره رایگان تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس چیست و چگونه انجام می شود؟

تزریق بوتاکس از جمله اقدامات زیبایی در دنیا محسوب می شود که دارای طرفداران بسیاری در دنیا است و سالانه افراد بسیاری در دنیا از تزریق بوتاکس برای دست یابی به چهره دلخواه و بی نقص خود استفاده می کنند. تزریق بوتاکس از جمله عمل های کم تهاجم در دنیا به شمار می رود که توسط بسیاری از پزشکان و سازمان های بهداشت و دارو مورد تایید قرار گرفته است.

 

 

بوتاکس یک نوع سم بوتولونیوم می باشد که از یک نوع باکتری بدست می آید و تنها مقدار کمی از آن می تواند باعث مرگ انسان شود. اما جای نگرانی درباره تزریقی بوتاکس وجود ندارد و این دارو در دوز های بسیار کوچک و به صورت کنترل شده و هدفمند توسط پزشک متخصص به نواحی مورد نیاز برای تزریق مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تزریق بوتاکس چیست و چگونه انجام می شود؟ در کلینیک هلیا

 

به طور کلی انجام عمل تزریق بوتاکس نیازمند زمان زیادی نمی باشد و پزشک بوتاکس را تنها در کمتر از یک ساعت به طور کامل تزریق می کند و به نوعی تزریق بوتاکس یک اقدام سرپایی محسوب می شود که پس از آن نیاز به هیچ گونه بستری شدن و یا مراقبت های خاصی نمی باشد و شخص می تواند به منزل بازگردد.

برای انجام تزریق بوتاکس به ناحیه مورد نظر معمولا در ابتدای کار پزشک نواحی هدف را به خوبی بررسی و معاینه می کند و نقاطی که باید بوتاکس شود را به خوبی مشخص می کند. پس از آن پزشک داروی بوتاکس را با استفاده از سرنگ های کوچک و مخصوصی که برای این کار در نظر گرفته شده است به داخل پوست و در نقاط مشخص شده به مقدار مورد نیاز تزریق می شود.

 

انواع بوتاکس قابل استفاده برای تزریق بوتاکس

امروزه با توجه به پیشرفت به سزایی که دانش پزشکی در عرصه زیبایی و درمان داشته است، شرکت های بسیار زیادی در سراسر دنیا در زمینه تولید داروی بوتاکس در حال فعالیت می باشد. اما تنها تعداد محدودی از آن دارای کیفیت بسیار خوب می باشند و به همین علت نیز اکثر پزشکان ترجیح می دهند که از این دسته از شرکت ها داروی بوتاکس تهیه نمایند.

 

انواع بوتاکس قابل استفاده برای تزریق بوتاکس

 

تفاوت عمده ای که برندهای مختلف داروی بوتاکس با یکدیگر دارند در میزان ماندگاری و باقی ماندن آثار و نتایج حاصل از تزریق بوتاکس میباشد. برخی از برند ها داروهایی را تولید می کنند که در زیر پوست می تواند مدت زمان طولانی تری را نسبت به سایر نوع های آن دوام بیاورد.

همچنین دیگر تفاوتی که برند های بوتاکس با یکدیگر دارند در میزان اثر گذاری در پس از تزریق می باشد. داروی های مختلف بوتاکس دارای تاثیرات یکسانی نیستند و برخی می تواند در دوز های کوچک تر قدرت بسیار بیشتری از سایر نوع آن داشته باشد.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

آیا تزریق بوتاکس با درد و خونریزی همراه است؟

شاید افراد بسیاری که متقاضی انجام عمل تزریق بوتاکس هستند از درد و خونریزی هراس داشته باشند و حتی به خاطر ترس از این موارد از تزریق بوتاکس منصرف شوند.

اما نباید نگران چنین مواردی بود و افراد متقاضی می توانند بدون هیچ ترس و نگرانی به راحتی تزریق بوتاکس را انجام دهند. زیرا عمده خطر و عوارض ناشی از بوتاکس مانند درد و خونریزی به سادگی قابل کنترل هستند و می توان از بروز آن ها پیشگیری کرد.

معمولا اکثر داروی های بوتاکس دارای مقداری بی حس کننده در ترکیب خود هستند که به محض تزریق آن ها در داخل ناحیه هدف سبب ایجاد بی حسی در آن ناحیه می شود و بیمار دیگر هیچ گونه ” درد بعد از تزریق بوتاکس ” را احساس نخواهد کرد و تنها در اولین تزریق ممکن است مقداری درد را تجربه کند.

در مورد خونریزی نیز بیمار و پزشک می توانند با انجام و رعایت برخی نکات به سادگی بروز آن را پیشگیری کنند. معمولا برای این کار پزشک بیمار را از مصرف دارو ها و مواردی که سبب انعقاد خون می شود منع می کنند و توصیه می کند که از مصرف آن موارد تا چند روز قبل از تزریق بوتاکس خودداری کند.

 

مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

به طور کلی برای انجام تزریق بوتاکس نیاز به مراقبت های خاصی قبل و بعد از تزریق نمی باشد و تنها رعایت برخی نکته های ساده و عمومی می تواند کافی باشد و تاثیر مثبتی در نتایج حاصل از بوتاکس داشته باشد.

از جمله مواردی که بیمار باید قبل از تزریق بوتاکس به آن توجه داشته باشد این است که باید از مصرف سیگار و قلیان و مشروبات الکلی پیش از تزریق خودداری کند زیرا این موارد سبب ایجاد تاثیرات منفی در نتایج و تاثیرات حاصل از تزریق بوتاکس دارد.

  1. معمولا به بیمار توصیه می شود که پس از تزریق بوتاکس به منزل بازگشته و حداقل یک روز را استراحت کند.
  2. بیمار نباید به هیچ وجه ناحیه تزریق شده را لمس و یا ماساژ دهد زیرا سبب تغییر در فرم و تاثیرات اصلی بوتاکس خواهد شد.
  3. در حین خواب در روز های اول باید توجه داشته باشد که به طرف بالا بخوابد و از تماس با بالشت خودداری نماید.
  4. بهتر از است در روز اول پس از تزریق استحمام انجام نگیرد و همچنین از مراجعه به سونا و جکوزی در روز های ابتدایی باید خودداری شود.

 

هزینه های ناشی از تزریق بوتاکس

امروزه کلینیک های بسیاری در ایران تزریق بوتاکس را انجام می دهند و این عامل سبب رقابتی شدن بازار در جذب مشتری شده است که تاثیر بسیار در هزینه های درخواستی توسط هر کلینیک دارد. اما عامل مهمی که در هزینه های تزریق بوتاکس تاثیر ویژه ای دارد، مساحت و وسعت ناحیه هدف می باشد که هر چقدر ناحیه وسیع تر باشد هزینه دریافتی نیز بیشتری خواهد بود.

 

هزینه های ناشی از تزریق بوتاکس

 

لذا هزینه های ناشی از بوتاکس برای هر فردی یکسان نیست و بهترین کار برای آگاهی از هزینه های بوتاکس مراجعه به خود کلینیک مورد نظر می باشد.

 

آیا تزریق بوتاکس دائمی است؟

میزان ماندگاری و دوام تاثیرات حاصل از تزریق بوتاکس موقتی می باشد و پس از گذشت مدتی تاثیرات خود را از دست می دهد و بیمار باید برای تزریق مجدد به کلینیک مورد نظر برای تزریق مراجعه نماید. میزان ماندگاری و دوام تاثیرات بوتاکس بین برند های مختلف متفاوت می باشد اما به طور میانگین معمولا پس از دوره 6 ماه پوست بیمار به حالت اولیه خود باز می گردد.

 

بازه زمانی تزریق بوتاکس چقدر است؟

کیفیت و میزان سم بوتولونیوم در داروهای بوتاکس در ماندگاری و دوام تاثیرات آن نقش بسیار مهمی دارد و هر چقدر که این مقدار بیشتر باشد دوام نتایج نیز بیشتر خواهد شد.

 

بازه زمانی تزریق بوتاکس چقدر است؟

 

همان طور که ذکر شد دوام نتایج بوتاکس حداکثر تا 6 ماه می باشد و پس از این مدت باید بیمار دوباره بوتاکس را تزریق نماید که لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس (Botox injection) به صورت مجدد باعث می شود که بدن به کمتر به بوتاکس واکنش دهد و در دوره های بعدی بازه زمانی بیشتری بوتاکس دوام بیاورد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)