همه چیز درباره کاشت ابرو

همه چیز درباره کاشت ابرو

در دنیای امروزی داشتن ابروهایی پرپشت و کلفت بسیار رواج یافته به اصطلاح معیار و ملاکی از مد و زیبایی هر فردی به شمار می رود و به همین علت افراد زیادی قصد دارند تا ابروهایی کلفت و پرپشت را داشته باشند. از جمله اقداماتی که می توان با استفاده از آن به این هدف رسید کاشت ابروی طبیعی می باشد که در سال های اخیر بسیار محبوب شده است.

 

همه چیز درباره کاشت ابرو

 

کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

کاشت ابرو از جمله اقدامات زیبایی و ترمیمی در دنیا به شمار می رود که به منظور افزایش تعداد تارهای موی ابرو و همچنین افزایش ضخامت ابروها مورد استفاده قرار می گیرد و روند و فرایند انجام کاشت ابرو شباهت بسیار زیادی به کاشت مو طبیعی دارد و به نوعی مشتقی از آن به شمار می رود.

پیش از این، این نوع عمل ها فقط در بین بازیگران مشهور هالیوودی رخ می داد اما این عمل طی سال های اخیر در خاورمیانه محبوبیت بیشتری پیدا کرده و خانم ها و آقایان برای دست یافتن به ابروهایی زیباتر و حجیم تر، عمل کاشت ابرو را انجام می دهند.

برای انجام کاشت ابرو ابتدا پزشک متخصص ناحیه ابروها و همچنین قسمتی که از آن برای پیوند ابرو مورد استفاده قرار می گیرد را به طور کامل بی حس می کند. البته بستگی دارد فرد به بی حسی موضعی حساسیت داشته باشد یا نه که پیش از عمل، این مورد، با بررسی پزشک حل می شود.

 

 

سپس بسته به نوع روش و مدتی که برای انجام کاشت ابرو تعیین شده است، پزشک فولیکول های مو را از ناحیه بانک مو به دقت و ظرافت برداشت می کند و آن ها را جهت کاشت در ناحیه ابرو های آماده می کند.

 

کاشت ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

 

پس از آماده سازی فولیکول های مو، پزشک در ناحیه ابرو ها سوراخ ها و حفره های ریز و کوچکی را به منظور ایجاد بستر مناسب برای فولیکول ها آماده می کند و پس از آن فولیکول های مو را با توجه به جهت و زاویه مناسب در ابرو ها کاشت می کند.

کل این فرآیند بین 2 تا 3 ساعت زمان می برد و پس از این مدت، شما باید به استراحت بپردازید. معمولا پس از کاشت ابرو، بسیاری به فعالیت های روزانه می پردازند که توصیه می شود استراحت کنید، تعریق نکنید و اجازه بدهید فولیکول های ابرو، بدون فشار، به رشد و تقویت ادامه بدهند. همچنین از مصرف غذاهای پرچرب که برای سلامتی بدن مضر هستند، دوری کنید.

 

روش های مختلف کاشت ابرو

کاشت ابرو و مو دارای سابقه و گذشته طولانی می باشد و در طی سال های متمادی متدها و روش های بسیار زیادی برای آن ابداع شده است، اما امروزه تنها تعداد محدودی از آن ها مورد تایید بوده و برای پیوند ابرو استفاده می شوند.

 

روش های مختلف کاشت ابرو

 

به طور کلی روش های مختلفی که برای ترمیم ابرو وجود دارد دارای تشابه های بسیاری هستند و قسمت عمده مراحل انجام پیوند ابرو در متد های مختلف یکسان می باشد و فقط در برخی جزئیات دارای تفاوت هایی هستند و مهم ترین تفاوت هایی که در اکثر روش های کاشت ابرو وجود دارد، مرحله برداشت مو از بانک مو می باشد.

  زخم های بعد از کاشت ابرو

امروزه اکثرا از دو روش برای انجام کاشت ابروی طبیعی در مراکز و کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. روش اول پیوند ابرو FUT می باشد که حین برداشت مو از ناحیه بانک مو پزشک با استفاده از تیغ یک قطعه نوار باریک از پوست سر را جدا کرده و آن را به قسمت های کوچک تر تقسیم می کند و در نهایت آن ها را در ابرو ها به طور دقیق کاشت کرده و ناحیه برداشت شده پوست را بخیه می زند.

البته این روش شاید برای برخی خوشایند به نظر نیاید که جای نگرانی نیست زیرا روش آرام تر و بی دردسرتری هم وجود دارد که خوشبختانه، پزشکان این روش را بیشتر ترجیح می دهند.

در روش دیگر که بسیار پر استفاده و محبوب می باشد، پزشک فولیکول های خارج پوست سر را با استفاده از پانچ مخصوص و با دقت بسیار زیادی برداشت کرده و آن ها را آماده کاشت می کند. در نهایت نیز با توجه به جهت و زاویه ابرو و همچنین فولیکول ها، آن ها را در ابرو ها کاشت می کند و ناحیه را پانسمان خواهد کرد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

در هردو روش، ماندگاری عمل دائمی است و نیازی نیست دوباره برای ترمیم، به پزشک مراجعه کنید. به مرور زمان در طول هشت ماه، موهای کاشت شده در ابرو، به ابروهای اصلی شما تبدیل می شوند که چون طبیعی است، به مرور زمان سفید می شود و شما می توانید به دلخواه آنها را رنگ کنید.

 

مراقبت های قبل و بعد از کاشت ابرو

به طور کلی پیوند ابرو نیازمند مراقبت های قبل و بعد خاصی نمی باشد و تنها رعایت چندین نکته و اصول قبل و پس از ترمیم ابرو برای بدست آوردن نتیجه مناسب کافی خواهد بود.

 1. فرد مراجعه کننده باید قبل از مراجعه به کلینیک حتما استحمام کند و موهای خود را به خوبی شستشو دهد.
 2. مصرف سیگار و مشروبات الکلی قبل از کاشت ابروی طبیعی ممنوع می باشد. همچنین در برخی موارد، پزشک مصرف ویتامین E را هم به دلیل رقیق کردن خون، ممنوع می کند.
 3. در صورت مصرف هر گونه دارو خاص باید حتما با پزشک متخصص درباره مصرف آن مشورت شود و در صورت صلاحدید مصرف آن به طور موقت قطع شود. مهم است که تداخل دارویی، باعث برهم خوردن عملیات کاشت ابرو نشود.
 4. پس از کاشت ابرو، از حضور در باشگاه برای انجام ورزش یا انجام فعالیت های سنگین دوری کنید. سعی کنید در تماس مستقیم با نور آفتاب نباشید و از عینک آفتابی یا کلاه لبه دار استفاده کنید.
 5. پس از انجام پیوند ابرو مهم ترین نکته این است که باید از ضربه خوردن، مالش یا ماساژ دادن و یا برخورد هر چیزی با ابروها جلوگیری شود زیرا ممکن است باعث آسیب به گرافت ها شود.
 6. پس از پیوند و کاشت ابرو، به هیچ وجه به التهاب و خارشی که در آن ناحیه ایجاد می شود، با خاراندن پاسخ ندهید.
 7. تغذیه و استراحت در روز های ابتدایی مهم بوده و باید مورد توجه بیمار قرار گیرد. شما باید تغذیه خود را جدی بگیرید. با مصرف پروتئین و ویتامین به مقدار کافی، می توانید باعث رشد هرچه سریع‌تر فولیکول های ناحیه ابرو شوید.
 8. در دو روز ابتدایی نباید به حمام یا استخر رفت و به طور کلی باید از تماس آب به آن ناحیه پیشگیری شود. تماس با آب یا تمام مشتقات آن، اصلا برای ناحیه تازه پیوند زده شده، خوب نیست.
  شرایط عمل زیبایی کاشت ابرو

 

کاربرد ها و مزایای کاشت ابرو چیست؟

به طور کلی انجام کاشت ابروی طبیعی دارای یک کاربرد و مزیت بسیار مهم می باشد که اکثر متقاضیان انجام آن نیز به دلیل وجود این کاربرد پیوند ابرو را انجام می دهند و آن افزایش پرپشتی و تراکم و ضخامت ابرو های شخص می باشد که تاثیر بسیار زیادی در چهره هر فردی خواهد داشت و جذابیت فرد را می تواند چندین برابر کند.

حتی افرادی که از عدم تقارن ابروهای خود ناراضی هستند، کاملا می توانند در پروسه کاشت ابرو، شرکت کنند و ظاهری جدید در ابرو برای خود ایجاد کنند . افرادی که از نازک بودن ابروهایشان ابراز نارضایتی می کنند، درصد زیادی از متقاضیان را تشکیل می دهند.

مزیت دیگر ترمیم ابرو های طبیعی بودن موهای کاشت شده پس از پیوند ابرو می باشد. موهای جدیدی که در ابرو رشد می کنند کاملا طبیعی بوده و هم جهت و هم رنگ موهای دیگر خواهد بود و تشخیص آن برای سایر افراد غیر ممکن است.

مهارت پزشک در انجام کاشت ابرو، بسیار مهم است. جهت کاشت و زاویه رویش ابرو بسیار مهم است زیرا مشاهده شده که اگر این عمل به دست پزشک بی تجربه بیفتد، فرد ظاهر بدی پیدا می کند و این یک معضل بزرگ است.

 

هزینه های ناشی از کاشت ابرو

امروزه به دلیل این که کلینیک های بسیار زیادی در دنیا و همچنین ایران کاشت ابروی طبیعی را انجام می دهند باعث رقابتی بودن بازار جذب مشتری شده است و به همین دلیل قیمت های متعددی برای انجام آن وجود دارد.

 

هزینه های ناشی از کاشت ابرو

 

بسیاری از کلینیک های زیر زمینی که به صورت غیرقانونی و بدون مجوز فعالیت می کنند، حاضر هستند با قیمت های بسیار پایین تری، افراد زیادی را جذب کنند که باید بدانید این محیط ها استریل نیستند و درصد عفونت فولیکول های ناحیه ابرو، بسیار بالا است. بهتر است این عمل را که یک بار در طول زندگی انجام می دهید، در جای مطمئن و درستی انجام دهید.

اما برای انجام ترمیم ابرو به طور عمده دو معیار وجود دارد که اولی نوع متد و روش مورد استفاده برای کاشت ابرو بوده و دیگری تعداد تار های موی کاشت شده در ابرو می باشد و هر چه تعداد بیشتر باشد هزینه بیشتری نیز از شخص متقاضی دریافت خواهد شد.

قیمت و هزینه کاشت ابرو، بستگی به کلینیک، اعتبار و خدماتی که ارائه می دهد، دارد. طبیعی است پیش از انجام کاشت ابرو، به تحقیق در این مورد بپردازید اما باید این نکته را بدانید که این عمل، دقت و ظرافت بسیاری می خواهد که هر پزشکی قادر به انجام آن نیست.

  بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران کجاست؟

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از کاشت ابرو

هر عمل زیبایی یا درمانی که امروزه توسط پزشکان انجام می شود ممکن است دارای عوارض جانبی برای شخص مورد نظر باشد. کاشت ابروی طبیعی نیز دارای برخی خطرات و عوارض جانبی می باشد که می توان آن ها را با رعایت برخی نکات به سادگی کنترل کرد.

 1. معمولا پس از انجام پیوند ابرو در نواحی ابرو مقداری تورم و التهاب به وجود خواهد آمد که پس از حداکثر 3 روز به طور کامل رفع می شود. اگر رفع نشد، پزشک از لوسیون های مخصوص تجویز خواهد کرد تا تمام عوارض جانبی رفع شود.
 2. امکان دارد در حین انجام کاشت در ابروها خون ریزی به وجود آید که می توان با انجام اقداماتی آن را کنترل کرد. مهم است که در این مرحله کاملا خونسردی خودتان را حفظ کنید و نگران نشوید. باید بدانید که در تمام این مراحل، تحت کنترل پزشک هستید.
 3. در صورتی که برخی موارد بهداشتی در حین کاشت انجام نگیرد امکان عفونت پس از ترمیم ابرو وجود دارد که در صورت بروز باید در اولین فرصت به کلینیک مراجعه کرد.
 4. ریزش موهای ابرو که به ریزش «شوک» معروف هستند و در هفته اول رخ می دهند. معمولا این فرآیند طبیعی است و نباید نگران بشوید.

 

برای کاشت ابرو از چه تارهای مویی استفاده می شود؟

معمولا قبل از انجام کاشت ابرو پزشک متخصص بیمار را در یک جلسه کوتاه ملاقات کرده و موهای سر او را به طور کامل بررسی می نماید. اکثر افرادی که برای انجام کاشت ابرو (eyebrow implantation) مراجعه می کنند معمولا دارای مو در سر خود می باشند. بهترین ناحیه برای برداشت مو، ناحیه پشت سر فرد میباشد، زیرا دارای قطر و کیفیت مناسبی بوده و در اکثر افراد متقاضی نیز در پشت سرشان مو وجود دارد.

 

برای کاشت ابرو از چه تارهای مویی استفاده می شود؟

 

البته در صورتی که شخص در ناحیه پشت سر خود نیز مو مناسبی نداشته باشد می توان از سایر نقاط بدن برای پیوند استفاده کرد اما دارای کیفیت و نتیجه همانند موهای ناحیه پشت سر نمی باشند. لذا اولویت اول برای برداشت مو پشت سر هر فردی می باشد.

منظور از برداشت مو از سایر نقاط بدن، استفاده از متد کاشت ابرو یا مو به روش BHT است که در آن از سایر نقاط بدن یک بانک مو تشکیل داده می شود و با برداشت گرافت ها، عملیات پیوند انجام می شود. در صورت نیاز، پزشک جزئیات بیشتری در این رابطه ارائه خواهد کرد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)