تزریق چربی

همه چیز درباره تزریق چربی در سینه در کلینیک پوست و مو

همه چیز درباره تزریق چربی در سینه در کلینیک پوست و مو

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی ” یکی از پر کاربردترین و شایع ترین انواع عمل زیبایی در کل دنیا و به ویژه ایران به شمار می روند.

بسیاری از خانم ها عدم تقارن در دو سینه دارند و یا از افتادگی سینه ها، اثرات لاغری بر سینه رنج می برند. افرادی زیادی هم هستند که دوست دارند با افزایش حجم بر زیبایی و جذابیت خود بیفزایند.

دریافت تخفیف نقدی تزریق چربی فقط تا آخر این هفته (تعداد محدود)

روش دیگری از پیوند چربی به نام لیپوفیلینگ برای چندین سال مورد استفاده قرار گرفته است تا اختلافات جزئی در شکل، تعادل یا وضعیت پستان بازسازی شده را برطرف کند. از آنجا که این کار به خوبی انجام شده است، پزشکان فکر می کنند که می توانند با استفاده از چربی کل پستان را بازسازی کنند.

در این میان روش های متعددی برای کمک به این افراد هست که عمل جراحی و قرار دادن پروتز برای بسیاری قابل تحمل نیست.

بسیاری هستند که دلایل دیگری برای این کار دارند از جمله کسانی که به سرطان سینه مبتلا می شوند این عمل زیبایی یک راه حل برای بازگشت تقریبی اندامشان به حالت عادی محسوب می شود.

 

 

چگونگی انجام تزریق چربی سینه

چربی از قسمت هایی مانند شکم یا ران و … خود فرد به روش ” لیپوماتیک ران ” و شکم و … استخراج می شود و بعد از انجام کارهای لازم مانند شست شو به سینه فرد تزریق می گردد.

fat injection اصولاً با بی حسی موضعی انجام می شود. در این عمل زیبایی به وسیله سوزن های ریز، چربی ها زیر نظر متخصص به سینه منتقل می شوند. شرط اساسی برای انجام این عمل این است که در ناحیه های ذکر شده چربی اضافه وجود داشته باشد.

تنها با همین شرط می توان استخراج، آماده سازی و پیوند را انجام داد.

 

 

تأکید بر اینکه فرد دارای مهارت و تخصص باید تزریق چربی را انجام دهد به این خاطر بوده که طی لیپوماتیک و آماده سازی سلول های خارج شده و مرحله نهایی به هیچ وجه چربی ها نباید آسیب ببینند.

در غیر این صورت چربی آسیب دیده به هیچ شکل برای تزریق چربی مناسب نخواهد بود.

در این روش برای اینکه حجم مورد نظر فرد به دست بیاید اصولاً کمی بیشتر چربی تزریق می کنند تا در صورت جذب حالت مدنظر فرد حفظ شود.

البته دستگاهی به اسم BRAVA که مانند سینه بند است با کاسه هایی پلاستیکی روی سینه قرار می گیرد و می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر سینه داشته باشد به طوری که طبق تحقیقی که اخیرا انجام شده خانم های که از این دستگاه بعد از تزریق چربی استفاده نکرده بودند دوبرابر بیشتر از خانم هایی که از این سینه بند استفاده کرده بودند چربی از دست داده اند. همچنین ممکن است برای حجم بیشتر نیاز به ترمیم در چند جلسه داشته باشید که پزشک شما را برای این امر راهنمایی میکند.

 

چه کسانی برای انتقال چربی به سینه گزینه مناسبی هستند ؟

قبل از انجام این عمل زیبایی باید شرایط خود را بسنجید و ببینید که آیا کاندیدای مناسبی برای fat injection هستید یا خیر.

در این مورد چند گروه بهترین کاندیدا هستند و بهتر است با مشورت های اولیه برای انجام تزریق چربی اقدام کنند. این افراد عبارتند از:

کسانی که بر هردلیلی تزریق چربی را انتخاب کرده اند همانطور که گفته شد در وهله اول باید مطمئن شوند که چربی اضافه را برای گرفتن و تزریق به سینه در ناحیه شکم، باسن و یا ران دارند یا نه. در واقع در این عمل زیبایی تنها کسی که می تواند اهدا کننده باشد خود فرد است.

اما به طور معمول هر فرد حتی اگر لاغر باشد مقداری چربی برای استخراج از ران ها یا شکم و پهلو ها دارد و اگر چربی لازم یافت نشد پزشک بیمار را برای راه حل مناسب راهنمایی میکند.

کسانی که به دلیل بیماری یا سرطان و یا آسیب سینه های خود را از دست داده اند برای بهبود در وضعیت خود گزینه مناسبی برای تزریق چربی به شمار می روند.

 

چه کسانی برای انتقال چربی به سینه گزینه مناسبی هستند ؟

 

شرایط کاری و فعالیت شما نتیجه کار را تحت تأثیر قرار می دهد اگر مجبور به ورزش سنگین هستید یا در محیط و محل بسیار گرم کار می کنید ممکن است که fat injection نتیجه مطلوبی برای شما به همراه نداشته باشد.

افرادی که به دلیل رژیم غذایی لاغر شده اند یا به دلیل بالا رفتن سینه یا هر دلیل دیگری افتادگی سینه دارند گزینه مناسبی برای این عمل زیبایی به شمار می روند.

افرادی که در ناحیه سینه عدم تقارن را به دلایل مادرزادی تجربه می کنند بهتر است که تزریق چربی برای رسیدن به اندام متناسب و موزون نیز به عنوان یک راه حل کم خطر فکر کنند.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزرق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

باید توجه کرد که تزریق به سینه ها برای آقایان هم انجام می شود می دانید که ماهیچه های قفسه سینه و SIX-pack یک بدن ایده آل برای مردان می سازد. در حالی که برخی از مردان این نوع بدن را از طریق ژنتیک یا ورزش منظم به دست می آورند، برخی دیگر وقتی از رژیم و ساعت ها تمرین کردن در ورزشگاه نتیجه مطلوب را به دست نمی آورند، به تزریق چربی روی می اورند.

امروزه با استفاده از تکنیک های زیبایی تقریبا آرزوی تمامی افراد برای اندام ایده آل بر اورده شده است. تزریق چربی شامل استفاده از آن چربی استخراج شده برای تقویت مناطق دیگر است.

درواقع اول لیپوماتیک کرده و چربی اضافی را استخراج می کنند و سپس به جای دور ریختن چربی حاصله از لیپوماتیک، چربی خالص شده را به عضلات روی سینه تزریق می کنند. مردان پس از تزریق احساس بهتری پیدا کرده و بدنی با تناسب بیشتر به آنها هدیه می شود.

 

عوارض و خطرات احتمالی تزریق چربی به سینه

. تزریق چربی در سینه نیز عوارضی دارد که البته در مقایسه به روش های مشابه بسیار کمتر بوده و به همین دلیل یک عمل زیبایی امن، کم خطر و با نتایج طبیعی محسوب می شود. اکثر عوارضی که در ادامه برای fat injection ذکر می شود خفیف و موقتی هستند از جمله:

سندرم درد: تعداد کمی از درد در ناحیه تزریق شکایت دارند که طبق نظر پزشک بعد ار تزریق چربی مجاز به مصرف برخی مسکن ها هستند.

تورم: گاهی تورم بیش از حد فردا را نگران می کند که باید گفت این امر موقتی بود و کاملاً برطرف می شود.

کبودی: کبودی کی از عوارض شایع چه در عضو لیپوماتیک شده و چه در سینه بعد از این عمل زیبایی است که تنها 2 هفته این گونه خواهد بود و بعد بهبود کامل می یابد.

عدم تقارن در سینه ها: با انتخاب پزشک حاذق که مهارت کافی و مجوزهای تزریق چربی را دارد به راحتی می توان از این امر جلوگیری کرد.

شکل گیری توده چربی: این سخن یک شایعه است و در میان تعداد کثیری که این عمل را انجام داده اند حتی بعد از ده سال شکل گیری توده سرطانی توسط هیچ آزمایشی گزارش نشده است.

جذب چربی ها: بسیاری به چشم یک عمل زیبایی دائمی fat injection نگاه می کنند در صورتی که اینگونه نیست و جذب چربی در برخی افراد به دلیل متابولیسم بالا ممکن است سریع تر صورت پذیرد که در هر صورت انجام مجدد آن با مشورت پزشک موردی ندارد.

عفونت: این عارضه تزریق چربی نیز در تعدا افراد کمی گزارش شده و اغلب به این دلیل بوده که در مکان دارای مجوز تزریق چربی انجام نگرفته است.

از آنجا که برخی از سلولهای چربی می توانند رشد سلول را تحریک کنند، برخی پزشکان نگران این هستند که چربی تزریق شده در ناحیه پستان ممکن است باعث رشد سلولهای خفته سرطان پستان شود. تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود که آیا این واقعیت دارد یا خیر.

همچنین برخی از چربی های تزریق شده در ناحیه پستان ممکن است از بین بروند، که نکروز نامیده می شود. علائم نکروز ممکن است شامل درد و خونریزی باشد، پوست به رنگ آبی تیره یا سیاه تیره درآمده دچار بی حسی شده و تب و زخم هایی ایجاد می شود که ترشحات بد بو یا چرک را ایجاد می کند.

وسوسه هزینه کمتر را کنار بگذارید برای اینکه این عوارض عمل زیبایی کم خطر برای شما به صفر برسد در انتخاب پزشک و کلینیک وسواس به خرج دهید و به ظاهر ایده آلی که بعد از آن به دست می آورید متمرکز شوید.

در نتیجه کلی هر فرد ممکن است در تزریق چربی به سینه دچار این موارد شود. خون ریزی زیر پوست (هماتوم)، مرگ بافت چربی (نکروز)، انسداد در رگ خونی ناشی از یک تکه چربی (آمبولی چربی)، نشت هوا به فضای بین ریه ها و دیواره سینه شما (پنوموتوراکس) یا جای زخم های ضخیم و آشکار – که گاهی به اسکارهای هیپرتروفیک معروف هستند، همچنین خون ریزی بیش از حد، ایجاد لخته خون، عفونت، یک واکنش آلرژیک از موارد شایعی است که ممکن است در هر فرایند زیبایی رخ دهد.

 

نتایج حاصل از تزریق چربی به سینه

پیگیری های بالینی نشان می دهد که در صورت ثابت بودن وزن بیمار، نتایج مورفولوژیکی تزریق چربی با توجه به حجم بدست آمده سه تا چهار ماه بعد از عمل پایدار است.

نکته مثبت و مهم دیگر این است ظاهر رادیولوژیک بعد از عمل معمولاً مربوط به سینه ها طبیعی است و هیچ گزارشی مبنی بر توده دیده نشده است.

گذشته از همینه این نکات تزریق چربی بر توازن اندام و زیبایی فرد اثر مستقیم دارد.

چین و چروک ها، خط های حاصل از کم کردن وزن و افتادگی برطرف می شود.

فرد برای حضور در جمع و مکان های چون استخر اعتماد به نفس لازم را به دست می آورد.

 

نتایج حاصل از تزریق چربی به سینه

 

یک روش طبیعی است و برای کسانی که به پروتز و ژل حساسیت دارند بسیار کارآمد خواهد بود. چرا که بسیاری از فیلر ها ماندگاری موقت دارند و بیمار باید هزینه بسیار بالاتری هم به نسبت تزریق چربی پرداخت کند همچنین چربی از بدن خود بیمار گرفته شده و بدن بهتر آن را می پذیرد و امکان حساسیت و عفونت کمتر است.

علاوه بر مواد استفاده شده در fat injection که طبیعی هستند نتایج ان نیز کاملاً طبیعی بوده و جای هیچ زخم یا عمل جراحی بر بدن شما باقی نخواهد ماند.

تزریق چربی دوره نقاهت کوتاه مدت دارد و از نتایج آن بازگشت به زندگی عادی و سر گرفتن روند قبل بعد از زمان اندکی است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت انتقال چربی به سینه خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)