لیپوماتیک

همه چیز درباره لیپوماتیک

همه چیز درباره لیپوماتیک

همه چیز درباره لیپوماتیک

داشتن اندامی ایده آل و متناسب با معیار های روز خواسته بسیاری از افراد جامعه می باشد و به همین علت عمل ها و اقدامات زیبایی بسیاری در دنیا ابداع شده است. از جمله عمل های زیبایی که در سال های اخیر طرفداران و کاربران بسیاری را در دنیا به خود جذب کرده، لیپوماتیک می باشد که روشی نوین در استخراج چربیهای زائد بدن به شمار می رود.

 

همه چیز درباره لیپوماتیک

درخواست مشاوره رایگان لیپوماتیک

لیپوماتیک چیست و چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک از جمله عمل های زیبایی با تهاجم کم در دنیا محسوب می شود که توسط بسیاری از پزشکان و سازمان های بهداشت مورد تایید قرار گرفته است و آن را جزء بهترین گزینه های برداشت چربی های زائد بدن از نواحی و قسمت های مختلف بدن به شمار می آورند.

 

 

لیپوماتیک به طور کلی به معنای تخریب و همچنین استخراج چربی های زائد بدن می باشد که با استفاده از دستگاه مخصوص آن و توسط یک پزشک متخصص انجام می گیرد و با این روش می توان چربی ها و قسمت های اضافی بدن را که شخص متقاضی از وجود آن ها رضایت ندارد را برداشت و حذف نماید.

 

لیپوماتیک چیست و چگونه انجام می شود؟

 

برای انجام لیپوماتیک باید قبل از انجام هر اقدامی انتظارات و هدف خود را از انجام این عمل به پزشک متخصص توضیح دهد. در این مرحله ضروری است که تمام نیازها و اطلاعاتتان را با پزشک در میان بگذارید. اینکه کدام داروها را مصرف می کنید و چه شرایط پزشکی دارید، بسیار اهمیت دارد. پس از آن پزشک مقدار چربی و عملی که باید بر روی قسمت های اضافی بدن اعمال کند را مشخص می کند.

سپس پزشک با ایجاد یک برش کوچک به طول چند میلی متر یک راه برای استخراج چربی های زائد به وجود می آورد. پس از آن با استفاده از لوله کانولا که یک لوله بسیار باریک می باشد، پزشک چربی های زائد در آن ناحیه را با ایجاد ارتعاش و لرزش توسط کانولا تخریب کرده و آن را به حالت امولسیون در می آورد.

در نهایت نیز چربی ها توسط خود دستگاه از داخل بدن استخراج می شوند و برش ایجاد شده بخیه زده می شود.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

تفاوت لیپوماتیک با روش های سنتی در چیست؟

اول از همه باید به این موضوع اشاره کرد که لیپوماتیک جزء جدید ترین و نوین ترین روش های برداشت و حذف چربی های اضافی در دنیا محسوب می شود و به نوعی نسبت به سایر روش های مشابه به روز تر بوده است و طبیعتا دارای مزیت های بیشتر و معایب های کمتر نسبت به آن می باشد.

اما مهم ترین مزیتی که عمل زیبایی پیکر تراشی نسبت به سایر روش ها از جمله لیپوساکشن دارد در این است که چربی های برداشت شده از بدن توسط لیپوماتیک قابل استفاده بوده و می توان در صورت نیاز بیمار آن ها را در برخی قسمت های بدن از جمله در چین و چروک ها یا بینی تزریق کرد.

این مزیت به این علت است که انجام لیپوماتیک به دلیل این که از ارتعاش و لرزش و همچنین امواج برای تخریب سلول های چربی مورد استفاده قرار می گیرد، باعث تغییر ماهیت سلول های چربی نمی شود و می توان آن دوباره استفاده کرد.

البته یک مزیت دیگری که لیپوماتیک را با سایر روش ها متفاوت می کند، آسیب نرساندن به سیستم عصبی است.

در سایر روش ها مانند لیپوساکشن از گرما برای تخریب بافت چربی استفاده می شود که باعث غیر قابل استفاده بودن آن ها و همچنین وجود برخی عوارض می شود. این عوارض می تواند آسیب به بافت ها و سایر اندام داخلی بدن باشند. به همین دلیل نه تنها اکثر پزشکان، بلکه اکثر متقاضیان پیکر تراشی، از پزشک می خواهند از روش لیپو استفاده کند.

 

عوارض و خطرات ناشی از لیپوماتیک با روش های سنتی در چیست؟

تفاوت های بسیاری نسبت به عوارض ناشی از پیکر تراشی نسبت به سایر روش های دیگر وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها می توان به خطر آمبولی اشاره کرد که در لیپوماتیک به ندرت پیش می آید ولی در روش های دیگر از جمله ساکشن احتمال بروز آن بالا می باشد.

 

عوارض و خطرات ناشی از لیپوماتیک با روش های سنتی در چیست؟

 

لیپوماتیک از عمل های زیبایی سالم و کم خطر محسوب می شود و همچنین احتمال عفونت پوست و بدن پس از انجام پیکرتراشی بسیار پایین است و به راحتی می توان آن را کنترل کرد. اما در سایر روش های قدیمی بیمار باید نسبت به بروز عفونت بسیار محتاط باشد و احتمال بروز عفونت بالا می باشد.

عفونت یک مشکل رایج است اما علاوه بر آن، به مشکلاتی نظیر تهوع های پی در پی که با مرور زمان قطع می شوند، گلوله شدن چربی در پوست که با گذشت زمان رفع می شود و خونریزی اشاره کرد.

پس از انجام لیپوماتیک احساس خستگی در بیمار نسبت به روش های دیگر و قدیمی قابل مقایسه نیست و بیمار احساس بسیار بهتری نسبت به سایر روش های خواهد داشت.

میزان ترشح هورمون و همچنین مایعات پس از انجام پیکر تراشی بسیار پایین است و می توان به راحتی آن را کنترل کرد در حالی که در روش های قدیمی از جمله مشکلات آن ترشح مایعات زیاد از داخل برش ایجاد شده می باشد.

 

از چه نوع دستگاه های در لیپوماتیک استفاده می شود؟

به طور کلی برای انجام عمل لیپوماتیک نیازی به تجهیزات بسیار پیشرفته و مجهز نمی باشد و می توان تنها با داشتن یک دستگاه لیپوماتیک و همچنین برخی تجهیزات اولیه پزشکی و جراحی این عمل زیبایی را به طور کامل انجام داد.

 

از چه نوع دستگاه های در لیپوماتیک استفاده می شود؟

 

دستگاه لیپوماتیک دارای یک کمپرسور باد و همچنین یک لوله کانولا می باشد که وظیفه تخریب و همچنین استخراج چربی و بافت های تخریب شده را بر عهده دارد.

البته گفتن این موضوع که نیاز به تجهیزات پیچیده ندارد بدین معنی نیست که جراحی ساده ای است. هرگونه سهل انگاری از سوی پزشک و یا نداشتن تجربه کافی می تواند برای اشخاص مشکلات زیادی به بار بیاورد.

معمولا تجهیزات لازم برای عمل لیپوماتیک در اکثر کلینیک های معتبر تهران پیدا می شود و می توان گفت انجام این عمل در این کلینیک های معدود، بهتر است.

 

آیا نتایج لیپوماتیک دائمی می باشد؟

به طور کلی نتایج و تاثیرات حاصل از پیکر تراشی دائمی و طولانی مدت می باشد و تا سال ها بدون تغییر برای شخص باقی خواهد ماند. البته این عامل به برخی عوامل همون افزایش وزن شدید بستگی دارد و بیمار باید پس از انجام عمل رژیم غذایی سالم داشته باشد.

بسیاری از افراد که برای پیکرتراشی به پزشک مراجعه و این جراحی را پشت سر می گذارند، شاید تصور کنند پس از لپیوماتیک آزادانه قادر خواهند بود به مصرف غذاهای ناسالم بپردازند زیرا دوباره چاق نخواهند شد و چربی های اضافی در بدن نخواهند داشت اما این تصور غلطی است و بهتر است مراقب رژیم غذایی تان باشید.

لیپوماتیک به دلیل این که پس از انجام باعث رفع سلولیت در آن ناحیه می شود تقریبا افزایش چربی و تولید سلول های چربی در آن ناحیه را از بین می برد و با گذشت سال های طولانی تغییرات بسیار زیادی در این ناحیه به وجود نمی آید.

 

مزایای روش لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن دارای چندین مزیت بزرگ است. از آنجا که بافت های چربی به طور یکدست و همگن از بین می روند، ظاهر در همان روز اول متقارن و عالی خواهد بود. در حین استفاده از لیپوماتیک، بافت هایی غیر از بافت چربی، به لطف استفاده از تکنیک های پیشرفته هیچ آسیبی نمی بینند، بنابراین می توان گفت خونریزی کمتر است و ماهیچه یا پوست آسیب نمی بیند.

علاوه بر تمامی این موارد، زمان بهبودی بعد از عمل هم سریع تر است. دیگر هیچکس گلایه هایی مانند خونریزی، کبودی یا قرمزی پس از لیپوماتیک نخواهد کرد. درد پیکرتراشی نسبت به لیپوساکشن کمتر است و نسبت به روش های قدیمی، کمتر در بیمارستان می مانید.

 

درد و خون ریزی در لیپوماتیک چقدر است؟

احتمالا برای افراد بسیاری این سوال پیش آمده است و از جمله متداول ترین سوالات درباره لیپوماتیک محسوب می شود. به طور کلی انجام عمل پیکر تراشی دارای درد برای هر شخصی می باشد اما با انجام برخی نکات به سادگی می توان از بروز آن برای شخص پیشگیری کرد.

در تمامی عمل های لیپوماتیک به دلیل درد زیادی که تخریب سلول های چربی برای شخص دارد از دارو های بی حس کننده استفاده می شود و با تزریق آن به بیمار دیگر هیچ گونه دردی توسط بیمار احساس نخواهد شد.

احتمال خون ریزی در لیپوماتیک نیز اگرچه نادر است اما وجود دارد که با انجام برخی مراقبت های قبل از انجام پیکر تراشی می توان آن را کنترل کرد.

 

مراقبت های پس از لیپوماتیک

در جراحی لیپوماتیک، اگر ناحیه برداشت چربی کوچک باشد، فرد در همان روز مرخص می شود. هنگامی که پیکرتراشی در ناحیه بزرگتری انجام بگیرد، بازگشت به کارهای روزمره تا یک هفته طول می کشد. رعایت بهداشت پس از عمل بسیار مهم است.

رعایت بهداشت باعث می شود مایعات در بدن باقی بماند. دوش بعد از عمل هم بعد از یک روز ممکن خواهد بود. صرفا جهت آگاهی باید گفت هیچ بخیه ای برای برداشتن وجود نخواهد داشت. بعد از عمل توصیه می شود یک هفته برای پیاده روی و 3 روز برای انجام ورزش های سنگین صبر کنید.

در عین رعایت مراقبت های توصیه شده، از مصرف عناصر و ماده هایی مانند نوشیدنی های الکلی و دخانیات که سبب اخلال در روند گردش خون می شوند، کاملا خودداری کنید.

 

آیا لیپوماتیک نیاز به تکرار دارد؟

به طور کلی نتایج و تاثیرات حاصل از لیپوماتیک بسیار ماندگار و با دوام می باشد و تا سال های بسیار طولانی بدون تغییر باقی خواهد ماند و نیازی به تکرار مجدد آن نمی باشد البته این نتایج بسته به برخی عوامل همچون مراقبت های پس از عمل زیبایی لیپوماتیک (lipomatic) دارد و باید بیمار توجه ویژه ای به آن داشته باشد زیرا در غیر این صورت باعث افزایش چربی های زائد در این ناحیه و از بین رفتن نتایج حاصل از این عمل خواهد شد.

 

آیا لیپوماتیک نیاز به تکرار دارد؟

 

قیمت انجام لیپوماتیک در ایران

استفاده از لیپوماتیک در ایران روز به روز در حال بیشتر شدن است زیرا هم ساده است و هم می تواند باعث زیبایی ظاهری شود. یکی از مباحثی که افراد را کنجکاو می کند، قیمت انجام پیکرتراشی در ایران است زیرا دانستن هزینه ها می تواند برنامه ها را مشخص کند اما قیمت لیپوماتیک ثابت نیست.

افراد قبل از استفاده از روش لیپوماتیک معاینه می شوند و بر اساس این معاینه ها، راهکار و برنامه مشخصی را در پیش می گیرند. میزان چربی، قد و وزن فرد، ظاهری که قرار است به دست بیاید و تجربه پزشک، همه و همه می توانند فاکتوری تغییر کننده در قیمت ها باشند. در نتیجه می توان گفت، عمل لیپوماتیک قیمت ثابت ندارد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)