1. خانه
  2. پوست و مو
  3. مراقبت از ابرو در برابر لوازم آرایشی

مراقبت از ابرو در برابر لوازم آرایشی

مراقبت از ابرو در برابر لوازم آرایشی

مراقبت از ابرو در برابر لوازم آرایشی

لوازم های آرایشی از جمله مواردی هستند که دارای سابقه بسیاری طولانی مدت بوده و استفاده از آن ها حتی در قرن های گذشته نیز مرسوم بوده است. اما طی چندین دهه قبل استفاده از این لوازم جهت ایجاد ظاهری بهتر و جذاب تر به ویژه در بین خانم ها بسیار رواج یافته است.

مراقبت از ابرو در برابر لوازم آرایشی

همین عامل از جمله مواردی است که در سال های اخیر باعث شده افراد زیادی، به ویژه بانوان به دنبال راه های مناسب جهت پیشگیری از بروز برخی مضرات لوازم آرایشی برای خود باشند.

اهمیت مراقبت از ابرو ها در برابر لوازم آرایشی

طبیعتا هر شخصی دوست دارد که از آسیب رسیدن و بروز مشکلات در بدن خود پیشگیری نماید و از عواملی که سبب بروز مشکل و آسیب می شوند پرهیز و دوری نمایند. اهمیت ندادن به این گونه مسائل می تواند در کوتاه مدت و یا بلند مدت تاثیرات خود را بروز دهد.
امروزه با توجه به اهمیت این موضوع، پزشکان توصیه ها و نکات بسیار متعددی را در رابطه با مراقبت از بدن در برابر لوازم آرایشی می کنند.

اهمیت مراقبت از ابرو ها در برابر لوازم آرایشی

امروزه شرکت ها و برند های بسیار زیادی در سراسر دنیا در حال فعالیت در زمینه تولید لوازم آرایشی و بهداشتی بوده و همین عامل موجب ایجاد تنوع بسیار زیاد لوازم های آرایشی مختلف شده است.
اما با توجه به این که بسیاری از پزشکان و متخصصان استفاده از لوازم آرایشی را به دلیل وجود برخی مواد مضر در آن ها برای بدن نامناسب و آسیب رسان شناخته اند، افراد زیادی در استفاده از این لوازم دچار تردید شده اند.
لذا به تمامی افرادی که از لوازم های آرایشی استفاده می نمایند توصیه می شود که حتما تمامی تذکرات و نکات ضروری در این باره را جدی بگیرند و طبق نظرات پزشکان و متخصصان در این زمینه، از این لوازم استفاده نمایند.

برای اطلاع از خدمات زیبایی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۲۲۸۱۰۰۸۹ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۰۶۸۷۷۳۸ تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

چگونه از ابروهای خود در برابر لوازم آرایشی مراقبت کنیم؟

همان طور که می دانید با توجه به این که شرکت های بسیار متعددی در زمینه تولید لوازم های آرایشی فعالیت گسترده ای دارند، لذا تنوع های بسیار زیادی در بازار این لوازم وجود دارد. اما نکته قابل توجه این است که تمامی لوازم های آرایشی دارای کیفیت های یکسان و مناسبی نمی باشند و برخی از آن ها دارای مواد تشکیل دهنده ناسازگار با پوست و بدن می باشند.

چگونه از ابروهای خود در برابر لوازم آرایشی مراقبت کنیم؟

لذا توصیه می شود که حتما قبل از خرید این گونه لوازم برای خود سعی کنید میزان کیفیت آن را در اولویت اول خود قرار دهید. امروزه تشخیص دادن اجناس باکیفیت و خوب کار دشواری نمی باشد و هر شخصی می تواند تنها با کمی پرس و جو و تحقیق اطلاعات خوبی را بدست آورد.
زیرا شرکت ها و برند هایی که در دنیا از اعتبار و محبوبیت بسیاری برخوردار هستند سعی می کنند تا محصولاتی با مواد اولیه درجه یک استفاده کرده و تولیداتی با کیفیت داشته باشند. بنابراین بهترین کار این است که به سراغ اجناس با برند ها معروف در دنیا بروید.
اما در رابطه با استفاده از لوازم آرایشی برای ابروها، افراد باید توجه داشته باشند که موهای موجود در ین ناحیه حساس بوده و ممکن در اثر برخی موارد آسیب ببینند.
به عنوان مثال مواد اولیه استفاده شده در لوازم آرایشی بسیار مهم هستند و نباید به هیچ وجه از کیفیت پایینی برخوردار باشند. زیرا به علت این که معمولا این مواد تا چندین ساعت در روز بر روی این ناحیه باقی می مانند و در صورتی که کیفیت متناسبی نداشته باشند می توانند به مرور زمان بر ساقه و ریشه ابرو ها تاثیرات منفی بر جای بگذارند و سبب از بین رفتن آن ها شوند.

نکات مهمی که باید برای مراقبت از ابرو ها در برابر لوازم آرایشی رعایت کرد

افرادی که دچار ریزش ابروهای خود هستند معمولا به دنبال راهکار های زیادی در جهت مراقبت از ابروهای خود می گردند. اما معمولا این دسته از افراد با پیدا کردن یک راهکار و انجام آن پس از مدتی به دلیل اینکه نتیجه ای از روش مورد نظر نمی گیرند آن را نیمه کاره رها کرده و به دنبال راه چاره ی دیگری می گردند. افراد باید یک برنامه ی کامل و جامع در این مورد داشته باشند.

نکات مهمی که باید برای مراقبت از ابرو ها در برابر لوازم آرایشی رعایت کرد

معمولا زنان با استفاده ی مکرر و بیش از حد از لوازم آرایشی و همچنین با انجام آرایش های سنگین سبب می شوند که ابرو های موجود دچار آسیب شده و شروع به ریزش کنند.
پس از اینکه این ریزش ابروها به اندازه ای زیاد شود که دیگر ابرو های فرد آن پر پشتی قبل را نداشته باشند معمولا اقدام به کاشت ابرو می کنند و درصد بسیار کم تری هم به دنبال جبران این زیان با به کار گیری روش های دیگر مشغول می کنند.
یکی از نکاتی که باید برای مراقبت از ابرو (care of eyebrow)  رعایت شود و انجام آن بسیار الزامی می باشد این است که افراد به هنگام شب و زمانی که قصد خوابیدن و استراحت دارند باید صورت خود را با یک صابون مناسب پوستشان، بشویند و لوازم آرایشی موجود بر روی ابرو و پوست خود را به طور کامل پاک کنند. انجام این کار بسیار آسان بوده و همه ی افراد می توانند آن را انجام دهند کافیست مقداری حوصله به خرج دهید.
افراد نباید لوازم آرایشی را ساعت های طولانی بر روی ابرو و صورت خود نگه دارند. زمانی که افراد بر روی پوست خود لوازم آرایشی که مواد سازنده ی آن مواد شیمیایی می باشد را بر روی صورت و ابروی خود نگه می دارند علاوه بر اینکه به پوست خود آسیب های چون ایجاد لک و چروک می کنند سبب ریزش ابرو ها و همچنین باعث پیری زودرس خود می شوند در نتیجه نباید این مواد را به مدت طولانی بر روی پوست نگه داشت.
برای انجام آرایش صورت خود می توانید از لوازم آرایشی خوب و همچنین معتبری بهره بگیرید اما باید برنامه ای برای این کار داشته باشید. منظور از برنامه این است که نباید در هر زمانی از لوازم آرایشی استفاده کرد.
برای مثال برخی افراد قبل از ورزش کردن بر روی صورت خود از این مواد استفاده می کنند. در صورتی که این مواد تنها برای زمان هایی قابل استفاده می باشد که فرد به آن نیاز داشته باشد نه در زمان ورزش کردن.
امروزه در کشورمان به دلیل فرهنگ اشتباهی که رواج یافته است افراد برای انجام هر کاری و یا رفتن به هر مکانی از لوازم آرایشی استفاده می کنند. باید گفت استفاده از این لوازم باید بسیار محدود شود تا علاوه بر اینکه افراد سلامت پوست خود را حفظ می کنند و از ریزش ابروهای خود جلو گیری می کنند باعث از بین رفتن این فرهنگ غلط نیز می شوند.
استفاده از لوازم آرایشی در کشورمان در مقایسه با کشور های دیگر بسیار بیش تر می باشد که علت این موضوع همان فرهنگ نادرستی که در بین مردم رایج شده و برای آن ها هیچ سودی ندارد اما در عوض سبب مشکلاتی که برخی از آن ذکر شد می شود. بنابراین بهتر است اگر نمی توانیم از این لوازم آرایشی استفاده نکنیم، استفاده ی از آن را محدود کرده و از بهترین نوع این لوازم استفاده کنیم.
افراد در صورتی که بتوانند نکات ارائه شده برای آن ها را به صورت تمام کمال رعایت کنند می توانند از ریزش ابرو ها و همچنین از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای آن به وجود بیاید نیز جلوگیری کنند و از داشتن پوست زیبا و همچنین ابرو های پر پشت احساس لذت کنند.
شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت خدمات زیبایی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۲۲۸۱۰۰۸۹ تماس بگیرید.
همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.
کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code