کاشت ابرو

جراحی فلاپ برای کاشت ابرو

0
(0)

جراحی فلاپ برای کاشت ابرو

آشنایی با روش های کاشت ابرو 

اگر بخواهیم به تاریخچه عمل زیبایی ” کاشت ابرو ” بازگردیم باید یکی از روش هایی که به عنوان قدیمی ترین روش ها در عمل زیبایی کاشت ابرو به شمار می رود مورد بررسی قرار دهیم.

جراحی فلاپ یکی از روش های قدیمی برای عمل زیبایی پیوند ابرو می باشد که امروزه در eyebrow transplant کاربرد زیادی ندارد. در واقع به نحوی این روش کاشت ابرو منسوخ شده و فاقد اعتبار است

از دلایل عدم کاربرد eyebrow transplant فلاپ می توان به عوارض جانبی و دیگر خطرات ناشی از آن اشاره نمود.

درخواست مشاوره رایگان کاشت ابروی طبیعی

این روش نه تنها یک روش خطرناک با عوارض جانبی بسیار زیاد است، بلکه حتی پزشکان هم راضی نیستند این روش را پیاده کنند. جراحی فلاپ، روشی است که کاملا به سلامت عمومی بدن وابسته است و حتی اگر عمل با موفقیت به اتمام برسد، ممکن است نارضایتی هایی برای فرد مراجعه کننده پیش بیاورد که نتوان جبران کرد.

در این مقاله جراحی فلاپ برای کاشت ابرو را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

 

کاشت ابرو با روش جراحی فلاپ

عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی که امروزه طرفداران زیادی دارد به روش های گوناگونی انجام می شود که یکی از روش های eyebrow transplant فلاپ می باشد.

این عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که در محل ابروی آنها زخم هایی وجود دارد که اجازه ی کاشت مو به روش های دیگر را به فرد نمی دهد.

پس از کاشت ابرو به روش فلاپ همواره باید قسمت کاشته شده را مرتب نمود و احتمال این امر نیز وجود دارد که موها به صورت غیرمنظم در این نوع eyebrow transplant رشد کنند.

 

 

این روش عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی به دلیل اینکه قسمتی از پوست از بدن جدا می شود دردناک بوده و خطراتی مانند عفونت را نیز به دنبال دارد.

پس بهتر است برای پیشگیری از بروز ” مشکلات روش های کاشت ابرو ” ابتدا در مورد راه های پیوند ابرو طبیعی دیگر تحقیق نموده و پس از کسب اطلاعات کامل در مورد نحوه ی عمل زیبایی کاشت ابرو، اقدام به تصمیم گیری نمایید.

همچنین نوع پوست و موی شما نیز در انتخاب روش درمانی eyebrow transplant تاثیر بسزایی دارد.

به طور مثال اگر بانک موی شما کم باشد از روشی به نام بایو فایبر استفاده می شود. روش بایو فایبر، دیگر روش ایده آل برای افرادی است که هم دچار ریزش ابرو شده اند و هم بانک موی کافی ندارند. در واقع این روش، جایگزین مدرن جراحی فلاپ است.

می توان گفت که روش های کاشت ابرو چنان تنوعی دارند که که با هر نوع پوست و مویی می توانند سازگار باشند.

مزیت های کاشت ابرو با روش جراحی فلاپ

جراحی فلاپ برای عمل زیبایی کاشت ابرو از جمله روش هایی است که پزشکان در گذشته برای کاشت ابرو طبیعی استفاده می کردند اما امروزه به دلیل به وجود روش های جدیدتر eyebrow transplant، به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد.

از جمله مزیت های eyebrow transplant به این روش می توان به این مورد اشاره نمود که از این روش برای افرادی که دارای زخم های غیرقابل درمان در ناحیه ی ابروی خود می باشند می توان استفاده کرد.

در واقع افرادی که در آتش سوزی یا تصادف، بخشی از ابروی خود را از دست داده اند، مستعد انجام این عمل هستند. با این حال همانقدر که علم پیشرفت می کند، تعداد گزینه ها برای متقاضیان کاشت ابرو بیشتر می شود و نتایج بهتری به دست می آید.

از طرفی این روش کاشت ابرو طبیعی برای افرادی که نسبت به داروهای بیهوشی حساسیت دارند مناسب نیست. زیرا انجام این عمل تهاجمی به دلیل دردی که دارد، بدون بی حسی غیرممکن است.

این روش کاشت مو یعنی فلاپ تنها در یک جلسه انجام شده و نیازی صرف زمان زیاد به دلیل تعدد جلسات پیوند ابرو نیست.

این نوع روش پیوند ابرو به دلیل داشتن معایب بالا نسبت به سایر روش های عمل زیبایی کاشت مو تنها برای اطلاع بیشتر مراجعه کنندگان نام برده می شود.

در واقع این کاشت ابرو، بیشتر شبیه یک جراحی است و به همین خاطر زمان کمی می برد. با این حال جراحی فلاپ با توجه به اینکه نیاز دارد تا به رگ های خونی و جریان خون متصل شود، دوران نقاهت و پاسخگویی طولانی‌ای دارد که گاهی طاقت فرسا می شود.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

نتایج کاشت ابرو با روش جراحی فلاپ

کاشت ابرو به روش جراحی فلاپ، به این صورت است که قسمتی از پوست فرد مراجعه کننده به قسمت دیگری انتقال داده می شود و پوست برداشته شده به همراه موها، اعصاب و سایر بافت های خونی به ناحیه ی مورد نظر آورده شده و در زیر بافت ناحیه ی پیوند قرار می گیرد.

فلپ ها برای پوشاندن زخم های بزرگتر، عمیق تر‌ و پیچیده تر استفاده می شود، زیرا بسیاری از بافت ها در همان زمان می توانند برای پیوند مورد استفاده قرار بگیرند.

در روش فلاپ قسمتی که از بدن جدا می شود به دلیل دارا بودن بافت تغذیه کنند از این قسمت تغذیه می کند و پس از پیوند خوردن با بافت جدید شروع به تغذیه از بافت های لایه زیرین میکند، پس همواره به رشد خود ادامه می دهد و این رشد قطع نخواهد شد.

در واقع به طور خلاصه می توان گفت بخشی از پوست که از رگ ها و عروق خونی تغذیه می کند، برداشته می شود و به بخش دیگری از پوست پیوند زده می شود تا با اتصال به رگ های خونی، از جریان خون برای رشد استفاده کند.

پس می توان نتیجه گرفت پس از بهبودی و انجام پیوند و جوش خوردن پوست، اسکار هایی بر روی پوست باقی می مانند که منظره ی جالبی ندارند.

همانطور که می بینید، این عمل چندان ساده به نظر نمی آید و در قرنی که تجهیزات الکترونیکی کاملا آماده ساده کردن کارها هستند، استفاده از این روش چندان منطقی نیست.

البته اگر این عمل جراحی توسط پزشکی متخصص و با تجربه و مهارت کافی انجام شود، می تواند انتظارات فرد مراجعه کننده را برطرف نماید.

اما در صورتی که توسط فردی با مهارت پایین انجام شود ممکن است به بافت های کناری نیز آسیب برساند.

پس بهتر است قبل از هرگونه تصمیم گیری نسبت به اقدام در مورد کاشت مو به روش فلاپ حتما با پزشک متخصص مشورت نمایید.

 

نتایج کاشت ابرو با روش جراحی فلاپ

 

عوارض و خطرات کاشت ابرو با روش جراحی فلاپ

فلاپ به عنوان روشی برای کاشت مو عوارض و خطرات جدی و بیشماری به دنبال دارد. ابتدا باید بدانید که در روش کاشت موی فلاپ بیهوشی موقتی وجود دارد که این امر می تواند برای افرادی که نسبت به داروهای بیهوشی حساسیت دارند، دردسرساز باشد.

پس از عمل به سبب استفاده از همین داروهای بیهوشی، حتی اگر حساسیت خاصی هم نداشته باشید، تا مدتی سرگیجه و عدم تعادل خواهید داشت و این، کاملا با روش های FIT و FUE و SUT که کاملا بی خطر است و قادر هستید چند ساعت پس از عمل، به سرکار بروید، مغایرت دارد.

صحبت از روش های دیگر شد، در روشی مانند FUE، بدون اینکه هیچ نوع جای زخمی باقی بماند و یا اینکه حتی خونریزی داشته باشید، به بهترین شکل ممکن ابروهای فوق العاده ای به دست خواهید آورد.

حتی اگر مایل باشید، یک روش دیگر به نام SUT وجود دارد که اصلا به خطای انسانی و جراحی و خونریزی هیچ ربطی ندارد و می تواند نیازهای شما را در قسمت ابرو و حتی موی سر، تامین کند. همانطور که می بینید، روش های بسیاری برای جایگزینی جراحی فلاپ وجود دارند.

همچنین در این روش کاشت مو به دلیل اینکه قسمتی از پوست برداشته شده و به قسمت دیگری انتقال داده می شود،احتمال خونریزی برای فرد مراجعه کننده وجود دارد. این محل خونریزی، بعدها می تواند به اسکار تبدیل شود و منظره بدی به چهره فرد بدهد که چیزی جز پشیمانی به بار نخواهد آورد.

همچنین این جراحی بسیار دردناک بوده و پس از عمل عوارضی همچون تورم، کبودی و خون مردگی وغیره را به دنبال خواهد داشت. در روش های دیگر کاشت ابرو مانند FUE، گاهی با لوسیون ها و کرم های مخصوص، می توان این قرمزی و التهاب را از بین برد اما در روش کاشت ابرو با جراحی فلاپ، هیچ راهی برای میانبر زدن و کم کردن دوران نقاهت وجود ندارد.

در این نوع روش کاشت چون قسمتی از پوست در ناحیه ی دیگری از بدن برداشته می شود نباید انتظار داشت تا ابرویی کاملا مطابق میل شما، حاصل شود.

 

 

خارش، از دیگر معایب شایع این روش است و معمولا با خاریدن نقطه پیوند زده شده، راه برای عفونت باز می شود. با این حال داروهایی برای رفع خارش وجود دارد که می توان به هنگام لزوم، با تجویز پزشک مصرف کرد.

البته این امر به مهارت و تجربه ی پزشک معالج بستگی دارد. در نهایت نباید انتظار داشت که ابروی حاصله کاملا مطابق خواسته ی شما باشد.

در پایان می توانیم بیان کنیم که کاشت ابرو طبیعی به روش فلاپ، روشی است که تقریبا تمامی پزشکان حال حاضر آن را رد می کنند.

این روش تهاجمی، اصلا امروزه به عنوان روشی قابل قبول مطرح نیست و حتی اگر مراجعه کنندگان درخواست این نوع عمل را داشته باشند، سریعا توسط پزشکان توجیه می شوند تا روش های دیگری را انتخاب کنند.

چرا که امروزه روش های بهتری در مقایسه با فلاپ وجود دارند که کارایی بیشتری داشته و افراد مختلف از آنها راضی هستند.

در روش های دیگر تنها فولیکول های مو به قسمت های فاقد مو انتقال داده می شوند اما در کاشت ابرو طبیعی به روش فلاپ قسمت های عمیق تری از پوست که شامل سایر بافت ها نیز می باشد، مورد استفاده قرار می گیرد. این بافت ها باید با رگ ها متصل شوند تا واحدهای فولیکولی دوباره در این ناحیه احیا شوند و فرآیند رشد دوباره ابرو، انجام گیرد.

در نهایت بهتر است که برای انتخاب روش کاشت مو حتما با پزشک خود مشورت نموده و از او راهنمایی بخواهید.

معمولا پزشک شما، قطعا راه های دیگری پیش رویتان قرار خواهد داد که ریسک کمتری هم خواهند داشت. در اکثر مواقع، نظر پزشک بر نظر مراجعه کننده ارجحیت دارد و نظر نهایی پس از بررسی وضعیت سلامتی، شرایط محیطی، حال عمومی و بسیاری فاکتورهای دیگر، اعلام می شود.

به دلیل اینکه پزشک متخصص نوع پوست و موی شما را بررسی می کند می تواند راهنمایی بهتر و جامع تری در مورد پیوند ابرو در اختیار شما قرار دهد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)