بررسی ریزش موهای کاشت شده از ریشPosted by On آذر 4, 1398

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

بررسی ریزش موهای کاشت شده از ریش

بررسی ریزش موهای کاشت شده از ریش

افراد زیادی در طول عمر خود با ریزش مو مواجه می شوند؛ و قطعا بهترین راه درمان برای این افراد ” کاشت مو ” است. پزشکان در کلینیک های زیبایی و پیوند مو معمولا از فولیکول های سر که دچار ریزش نشده اند جهت کاشت مو در مناطقی که مو ریزش کرده است استفاده می کنند.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

بررسی ریزش موهای کاشت شده از ریش

اما همیشه افرادی وجود دارند که ریزش مو آن ها بسیار گسترده و شدید است. در نتیجه پزشکان نمی توانند جهت کاشت مو در این افراد از فولیکول های پوست سر استفاده کنند؛ بنابراین در این افراد که دچار ریزش مو شدید شده اند از فولیکول های موهای بدن یا ریش جهت کاشت مو استفاده می شود. معمولا موهای ریش مردان به دلیل محکم تر بودن جهت کاشت مو در مردان مورد استفاده قرار می گیرد.

اما بهتر است بدانیم که در hair transplant از ریش، موهای ریش نسبت به موهای سر تفاوت هایی دارد. موهای ریش از نظر طول، رنگ، چرخه رشد و سایر فاکتورها با موهای سر تفاوت دارد؛ بنابراین دور از انتظار نیست که کاشت مو با استفاده از فولیکول های ریش نسبت به پیوند مو با استفاده از فولیکول های سر دارای نتایج کمی متفاوت باشد.

درصد کمی از بیماران بعد از کاشت مو با استفاده از فولیکول های ریش، دچار ریزش موهای کاشته شده، شده اند. در ادامه علت ریزش کاشت مو از ریش را بررسی می کنیم.

علت ریزش موهای کاشته شده از ریش چیست؟

یکی از دلایل عمده ریزش کاشت مو از ریش، ضخامت بیشتر و موج دار بودن موهای ریش نسبت به موهای سر است. این ضخامت موهای ریش باعث می شود که کار با ابزارهای کاشت مو کمی مشکل تر شود.

مشاهده مطلب
بررسی نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه

همچنین پزشکان جهت دریافت مو از ریش ناچارند که برش های بزرگتری ایجاد کنند که پیوند این برش های بزرگ به پوست سر، احتمال گیرایی پیوند را کاهش می دهد.

علت ریزش موهای کاشته شده از ریش چیست؟

روش کار پزشک نیز عامل مهمی در ریزش پیوند مو از ریش است. اگر پزشک هنگام کاشت مو این مهارت را داشته باشد که فولیکول های گرفته شده از ریش را با فولیکول های پوست سایر نواحی مودار بدن ترکیب کند، گیرایی کاشت مو بسیار بالاتر می شود؛ بنابراین انتخاب پزشک با تخصص و مهارت بالای کاشت مو از دلایل مهم پیشگیری از ریزش پیوند مو از ریش است.

همچنین پزشک باید دقت کند که موهای ریش نباید در خط مو کاشته شوند زیرا خط مو به موهای نازک تری جهت پیوند مو نیاز دارد؛ بنابراین بهتر است در این نواحی از موهای بدن استفاده شود.

همچنین داشتن ریش کافی نیز عامل مهمی در عدم ریزش موهای کاشته شده از ریزش است. اگر بیمار ریش های کافی داشته باشد، پزشک می تواند هنگام کاشت مو مقدار بیشتری از فولیکول های ریش استفاده کند.

استفاده بیشتر و پیوند مو بیشتر در نواحی سر احتمال ریزش موهای کاشته شده از ریزش را به حداقل می رساند.

در افرادی که دارای ریش های رنگی هستند باید نکاتی را مورد جهت گیرایی بیشتر کاشت مو انجام داد. در این افراد بهتر است که از تراکم کمتری از موهای ریش استفاده شود.

معمولا استفاده از کمتر از 20 پیوند از ریش در این افراد مناسب تر است. سپس جهت افزایش تراکم، فولیکول های گرفته شده از ریش با فولیکول های پوست سر یا سایر بدن ترکیب شوند.

این کار علاوه بر اینکه گیرایی پیوند مو را بالا می برد، باعث می شود که رنگ موهای ریش در پوست سر مشخص نشده و موها رنگی رشد نکنند.

مراقبت و کنترل ریزش موهای کاشته شده

موهای کاشته از ریش نسبت به موهای کاشته شده از پوست سر نیازمند مراقبت های بسیار بیشتری است.

مراقبت و کنترل ریزش موهای کاشته شده

جهت جلوگیری از ریزش پیوند مو از ریش لازم است مراقبت های زیر را انجام دهید:

  • بعد از کاشت مو سر خود را با زاویه 45 درجه روی بالش گذاشته و به مدت سه شب به این شکل بخوابید.
  • اگر دچار ریزش مو بعد از hair transplant شدید، مصرف نوشیدنی های الکلی را متوقف کنید.
  • در صورت مشاهده ریزش مو بعد از کاشت مو انجام ورزش های سنگین را تا مدتی محدود کنید.
  • سعی کنید حداقل تا دو ماه بعد از پیوند مو از ریش، با موهای خود با ملایمت رفتار کنید. هنگام شانه کردن موهای خود از برس های با شانه نرم استفاده کنید تا محل کاشت مو آسیب نبیند.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به مراقبت و کنترل ریزش پیوند مو از ریش، از پزشک متخصص خود مشورت بگیرید.
مشاهده مطلب
کاشت مو طبیعی و مدت زمان بی حسی بعد از آن

آیا ریزش موهای کاشته شده از ریش طبیعی است؟

ریزش مو بعد از پیوند مو از ریش کاملا طبیعی است و به این معنی نیست که کاشت مو با موفقیت نبوده است؛ اما اگر ریزش موهای کاشته از ریش بیشتر از هشت هفته بعد از کاشت مو همچنان ادامه داشته باشد، این ریزش ممکن است طبیعی نباشد؛ بنابراین اگر ریزش پیوند مو از ریش همچنان ادامه داشت لازم است که به پزشک متخصص مراجعه کنید تا علت این ریزش پیوند مو از ریش را بررسی کند.

آیا ریزش موهای کاشته شده از ریش طبیعی است؟

پزشک با بررسی سر و پیدا کردن علت ریزش مو می تواند خیلی سریع تر از اینکه تمام موهای کاشته شده ریزش پیدا کنند، جلوی این ریزش مو را بگیرد.

سیکل رشد تارهای مو بعد از کاشت مو از ریش

موهای ریش نسبت به موهای سر از سیکل متفاوتی برخوردار است. سیکل رشد موهای ریش شامل سه مرحله آناژن، کاتاژن و تلوژن است.

مرحله آناژن

این مرحله، مرحله رشد است که می تواند از چند ماه تا یک سال ادامه پیدا کند؛ اما این مرحله در موهای سر تا چند سال طول می کشد. موهای آندروژنی با این روند بسیار کوتاه تر می شوند. در مرحله آناژن، موها در هر ماه تقریبا یک سانتی متر رشد می کنند؛ و رشد حداکثر موها در این مرحله به 12 سانتی متر می رسد.

سیکل رشد تارهای مو بعد از کاشت مو از ریش

مرحله کاتاژن

مرحله کاتاژن دو هفته قبل از شروع مرحله تلوژن بوده و درواقع مرحله استراحت است.

مرحله تلوژن

در مرحله تلوژن نیز مانند مرحله کاتاژن، هیچ رشد مویی رخ نمی دهد. در این مرحله فولیکول های قدیمی جای خود را به فولیکول های جدید داده و چرخه دوباره تکرار می شود. هر چرخه حدودا 4 ماه طول می کشد.

مشاهده مطلب
روش های جدید ترمیم مو

راهکارهایی جهت جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده از ریش

جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده کمی سخت و تقریبا غیر ممکن است؛ زیرا ریزش مو بعد از کاشت تا حدودی طبیعی است؛ اما برخی از راهکارهای زیر می تواند به جلوگیری از ریزش کاشت مو از ریش کمک کند:

مصرف داروهای ریزش مو مانند فیناستراید یا مینوکسیدیل ممکن است به کنترل ریزش موهای کاشته شده کمک کند؛ اما بهتر است مصرف این داروها تحت نظر پزشک انجام شود.

بعد از hair transplant حداقل تا 6 روز موهای خود را زیاد لمس نکنید.

جهت جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده بهتر است که موهای خود را در بیشتر مواقع مرطوب نگه دارید. جهت اینکار می توانید از اسپری های مرطوب کننده مخصوص اینکار استفاده کنید.

به طور کلی توصیه می کنیم که اگر با وجود انجام تمام مراقبت ها و راهکارهایی که جهت جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده گفته شد، همچنان موهای کاشته شده شما ریزش دارد. لازم است که در این صورت حتما با کلینیک تماس گرفته و پزشک خود را ملاقات کنید.

ممکن است ریزش از ریش به شیوه پیوند مو توسط پزشک برگردد؛ بنابراین در ابتدا حتما قبل از کاشت مو در مورد مهارت های پزشک خود تحقیق کنید؛ و در صورت ادامه یافتن ریزش کاشت مو از ریش، حتما به پزشک مراجعه کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat