پیوند مو چیست و چه فوایدی دارد؟

پیوند مو چیست و چه فوایدی دارد

پیوند مو چیست و چه فوایدی دارد

اگر به دلایل مختلفی مثل ژنتیک، استرس بالا، کاهش شدید وزن، تغذیه نادرست و یا استراحت بسیار کم دچار ریزش مو شده اید، پیوند مو همیشه می تواند یک انتخاب بسیار مطلوب برای شما باشد.

فرآیندی که مو های از دست رفته را دوباره به شما برمی گرداند و این فرصت را به وجود می آورد که دوباره از ظاهر دلخواه خود برخوردار شوید. پس از انجام این فرآیند، دیگر باید مراقبت های لازم از موهای خود را جدی بگیرید و اجازه ندهید که دوباره به سلامتی تار های مو در سر شما، خدشه ای وارد شود.

 

پیوند مو چیست و چه فوایدی دارد

 

گستردگی کاشت مو در ایران و تمام دنیا، موجب شده که اطلاعات افراد نیز در مورد آن نسبت به گذشته بسیار بیشتر باشد. شاید شما نیز چیزهای زیادی در مورد این فعالیت شنیده اید و افراد زیادی را نیز در اطراف خود با سابقه انجام این کار دیده اید. با این وجود حتما سوال هایی در این مورد در ذهن شما شکل گرفته است. اینکه کاشت طبیعی مو بیشتر برای چه کسانی مناسب است، این فرآیند به چه مراقبت هایی نیاز دارد و اساسا فواید انجام آن برای شما چیست.

برای افرادی که در مرحله ای از زندگی ریزش مو را تجربه می کنند، روش هایی برای مقابله با این اتفاق وجود دارد. به طور معمول راهکارهای درمانی برای مواجهه با ریزش مو، تنها در موارد خاصی نتیجه می دهند. بعضی ها نیز تصمیم می گیرند که روش های موقت مثل استفاده از کلاه گیس را امتحان کنند اما به طور کلی هیچ فعالیتی وجود ندارد که به اندازه پیوند مو، یک تغییر همیشگی و شگفت انگیز برای شما به وجود بیاورد.

 

پیوند مو به چه فرآیندی گفته می شود؟

پیوند مو یک فرآیند زیبایی است که می تواند منجر به بروز یک تغییر جالب توجه در ظاهر شما شود. در این فعالیت، از گرافت های موی خود شما برای کاشت مو استفاده می شود. در واقع این گرافت ها از نقطه ای به نام بانک مو خارج شده و سپس در نقاط تعیین شده مورد کاشت قرار می گیرند.

پس از مدتی، رشد تارهای مو از گرافت ها در نقاط جدید آغاز می شود تا شما دوباره مو هایی سالم، دلچسب و طبیعی به دست بیاورید. پس در یک نگاه کلی، پیوند طبیعی مو هنر انتقال گرافت ها به سر شما خواهد بود. چرا که در این ناحیه، موها دچار ریزش شده اند و گرافت ها صدمه دیده اند. این گرافت های سالم با شروع به رشد در نقطه جدید، شرایط بسیار ایده آلی برای شما به وجود می آورند.

 

پیوند مو به چه فرآیندی گفته می شود

 

پیوند طبیعی مو فعالیتی است که این روزها به کمک روش های نوین، بی خطر و بسیار موثر، صاحب محبوبیتی چشمگیر در تمام دنیا شده است. حالا دیگر افراد پس از ریزش مو ها، دچار اضطراب و نگرانی بیش از حد نمی شوند. چرا که پیوند طبیعی مو، همه چیز را برای آن ها ساده تر کرده است. این فرآیند، پاسخی مناسب به سوال هایی است که در مورد ریزش مو، برای سال ها بدون جواب مانده بودند.

 

پیوند مو و محدودیت سنی

حقیقت آن است که فعالیتی مثل پیوند مو، محدودیت سنی خاصی ندارد. در حقیقت شما در هر سنی می توانید این فعالیت را پشت سر بگذارید اما به طور کلی بهتر است این کار خیلی زود یا خیلی دیر انجام نشود.

این تنها افزایش سن نیست که موجب ریزش مو ها می شود. گاهی افراد در جوانی و میانسالی نیز به راحتی مو های سر خود را از دست می دهند. از آن جایی که وضعیت ظاهری برای این افراد بسیار مهم تلقی می شود، آن ها دوست دارند هر راهی را برای داشتن موهایی سالم و زیبا امتحان کنند.

در مورد کاشت مو در سنین مختلف، باید تنها به یک موضوع مهم توجه کنید. اگر این کار را خیلی زود و در شرایطی که هنوز از کامل شدن مراحل ریزش مو مطمئن نشده اید انجام بدهید، ممکن است موهای کاشته شده در سر شما کیفیت چندانی نداشته باشند و اگر خیلی دیر و برای مثال پس از 65 سالگی اقدام به این فعالیت کنید، ممکن است گرافت های سالم کافی برای انتقال در سر شما یافت نشوند.

برای پشت سر گذاشتن پیوند طبیعی مو، تنها چند شرط ساده لازم است. کامل شدن مراحل ریزش مو، سالم بودن، عدم مصرف دخانیات، درگیر نبودن با بیماری های مزمن، برخورداری از یک بانک مو برای برداشت گرافت ها و البته قرار نداشتن در دوران بارداری و شیردهی. به طور کلی مادران باردار نباید هیچ کدام از فعالیت های غیرضروری زیبایی را در این دوران پشت سر بگذارند.

برای اطلاع از هزینه پیوند مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با پیوند مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

پروسه پیوند مو؛ چند ساعت برای همیشه

پیوند طبیعی مو تنها چند ساعت طول می کشد اما نتایج آن برای همیشه همراه شما باقی می ماند. در واقع با سپری کردن همین چند ساعت، خیال شما از داشتن تار های موی سالم و زیبا راحت خواهد شد. شاید این سوال برای شما ایجاد شده باشد که در آن چند ساعت چه اتفاقی رخ می دهد و چه مراحلی طی می‌‌ شوند؟ پیوند طبیعی مو در کلینیک، چند مرحله مشخص دارد.

1- در جلسه مشاوره ضمن انتخاب یک تاریخ قطعی برای پیوند مو، شرایط فرد متقاضی به دقت مورد بررسی قرار می گیرد و به انتظارات او از نحوه انجام این فرآیند توجه می شود.

2- در روز تعیین شده، پزشک ابتدا شرایط پوست فرد متقاضی را می سنجد و در ادامه، بی حسی موضعی را برای او مورد استفاده قرار می دهد.

3- در مرحله بعدی، گرافت ها از سر فرد استخراج می شوند. نحوه انجام این کار، به متد تعیین شده از سوی پزشک و فرد بستگی خواهد داشت.

4- گرافت های استخراج شده زیر میکروسکوپ به واحد های فولیکولی تبدیل می شوند تا برای کاشته شدن، شرایط لازم را به دست بیاورند.

5- گرافت ها به کمک پانچ های بسیار کوچک، در سر فرد کاشته شده و این فعالیت پس از چند ساعت به پایان می رسد. همین چند ساعت در کنار مراقبت های اصولی بعدی، برای داشتن یک ظاهر متفاوت و جذاب کافی خواهد بود.

 

پیوند مو با جدید ترین روش روز دنیا

شاید درباره متد های پیوند مو، چیزهای زیادی شنیده باشید. حقیقت آن است که هنوز هم بسیاری از کلینیک های زیبایی، متد هایی را ارائه می دهند که مربوط به سال ها قبل هستند و دیگر در دنیا کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

در متد FUT برای برداشت گرافت ها، یک نوار از منطقه تعیین شده در سر یا بدن فرد جدا می شود. پس از پایان فرآیند نیز این نقطه به بخیه نیاز دارد. در واقع این متد، یک اسکار بزرگ از خود به جا می گذارد و نشانه های آن مدت ها پس از پایان فرآیند نیز مشخص هستند.

 

پیوند مو با جدید ترین روش روز دنیا

 

در متد FUE برداشت هر گرافت به صورت مجزا رقم می خورد اما باز هم می توان نشانه هایی از جای زخم را در بدن افراد شناسایی کرد.

در کلینیک تخصصی هلیا پیوند طبیعی مو با متد نوین میکروگرافت صورت می گیرد. در ایران این متد نوین به صورت انحصاری در اختیار کلینیک هلیا قرار دارد. با استفاده از این متد هم تراکم مو های جدید فرد به مراتب بیشتر می شود و هم هیچ اسکاری روی سر یا بدن او باقی نمی ماند.

این روش، نقص های موجود در متد های دیگر کاشت مو را برطرف کرده و با کم ترین عوارض جانبی، بیشترین اثرگذاری را برای شما به وجود خواهد آورد.

 

قبل از پیوند مو، چه مراقبت‌هایی لازم است؟

اگر می خواهید که این فعالیت برای شما بسیار مثمر ثمر باشد و یک تغییر بنیادی در ظاهر شما ایجاد کند، بیشتر از هر چیزی یک برنامه ریزی دقیق و اصولی برای شما مفید خواهد بود. در واقع مراقبت های پیوند طبیعی مو، تنها شامل روزهای پس از انجام این فعالیت نیستند و شما در روزهای منتهی به حضور در کلینیک نیز باید نکات ساده ای را مورد توجه قرار بدهید.

در روزهای قبل از انجام کاشت طبیعی مو، می توانید هر روز سر خود را بین 10 تا 30 دقیقه ماساژ بدهید تا گردش خون ایده آل تری در آن شکل بگیرد.

ممکن است پزشک برای شما دارو های تقویتی مثل ماینوکسیدیل هم تجویز کرده باشد. فراموش نکنید که این دارو ها را به موقع مصرف کنید همچنین این احتمال وجود دارد که پزشک، مصرف برخی از دارو ها را برای شما ممنوع کند. برای مثال استفاده از دارو های مسکنی مثل آسپرین به خاطر رقیق کردن خون و بالا بردن احتمال خونریزی، پیش از پیوند طبیعی مو ممنوع است.

در روزهای منتهی به کاشت طبیعی مو، به هیچ وجه نباید به سراغ مصرف الکل و سیگار بروید. نوشیدن الکل و سیگار کشیدن، می توانند در جریان این فرآیند، پیچیدگی های زیادی برای شما به وجود بیاورند و شرایط اولیه مطلوب بدن شما را تغییر بدهند.

 

در روز پیوند مو، انجام چه کارهایی لازم است؟

قبل از ورود به کلینیک برای پیوند طبیعی مو، سر خود را مثل همیشه با شامپو شستشو بدهید. در این شستشو به هیچ وجه از محصولات خاص شیمیایی روی سر خود استفاده نکنید.

پزشک معمولا از قبل به شما توصیه می کند که شب قبل از انجام این فعالیت، یک شام سبک بخورید و اگر این فعالیت برای شما در اولین ساعت های صبح انجام می شود، ترجیحا صبحانه هم نخورید. در غیر این صورت، خوردن یک وعده بسیار سبک به شما توصیه می شود.

از لباس های گشاد و کاملا راحت استفاده کنید. لباس هایی که در زمان عوض کردن آنها، کوچک ترین فشاری به گرافت های کاشته شده وارد نشود.

یک نفر را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشید تا پس از پایان فرآیند، کارهای شما را انجام بدهد و مسئولیت رانندگی را نیز بر عهده بگیرد.

 

مراقبت های پس از پیوند مو چه چیزهایی هستند؟

اگر می خواهید بدانید که کلید اصلی رسیدن به موفقیت در فرآیندی مثل پیوند مو چه چیزی است، چند جواب کوتاه به این سوال شما وجود خواهد داشت. انتخاب کلینیک مجاز کاشت مو، انجام فرآیند زیر نظر پزشک ماهر و متخصص و البته، دقت در رعایت مراقبت های بعدی.

پس از آن که این فعالیت به پایان رسید، پزشک به شما توضیح می دهد که در روزهای بعد باید چه کارهایی انجام بدهید و از انجام چه کارهایی فاصله بگیرید. بدون توجه به این اصول، پیوند مو برای شما پایان خوشی به همراه نخواهد داشت.

  1. حداقل تا 14 روز پس از انجام این فعالیت، به هیچ وجه تمرین سنگین بدنی و فعالیت جدی ورزشی انجام ندهید.
  2. به سر خود و محل کاشت گرافت ها دست نزنید.
  3. در هنگام خواب، سر خود را بالاتر از سایر اعضای بدن حفظ کنید.
  4. از قرار دادن ناحیه کاشت در معرض فشار و ضربه خودداری نمایید.
  5. تا یک هفته پس از انجام فعالیت، به هیچ وجه سیگار و الکل مصرف نکنید و روند بهبودی خود را با این کار به تاخیر نیندازید.
  6. هر دارویی را در این دوران تنها در صورت تجویز پزشک مصرف کنید.
  7. در هنگام شستشوی سر از شامپوی تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
  8. صبور باشید و برای تماشای نتایج نهایی، بیش از حد عجله نکنید.

 

پیوند مو چه فوایدی دارد؟

بی دلیل نیست که پیوند طبیعی مو این روزها تا این اندازه در تمام دنیا محبوب شده است. این فعالیت مزیت های فوق العاده ای دارد و موجب بروز یک تغییر دلخواه در ظاهر شما می شود اما فواید مهم و کلیدی پیوند مو چه چیزهایی هستند؟

 

پیوند مو چه فوایدی دارد

 

1- کاشت مو وضعیت ظاهری شما را تغییر می دهد و با ایجاد این تغییر مثبت، اعتماد به نفس شما را بالا می برد. با این کار صاحب تار های مو کاملا زیبا و مطلوبی خواهید شد.

2- نتایج حاصل از این فرآیند دائمی است و شما نیاز به انجام فعالیت های ترمیمی ندارید. در حقیقت با انجام این فعالیت، دیگر ریزش مو را برای همیشه به فراموشی خواهید سپرد.

3- نتایج حاصل از این فعالیت، کاملا طبیعی خواهد بود. هیچکس با نگاه کردن به مو های شما متوجه نمی شود که چنین فرآیندی را پشت سر گذاشته اید.

4- کاشت مو به لحاظ مالی نیز مفید خواهد بود. چرا که شما تنها یک بار برای این کار هزینه می کنید اما برای همیشه از نتایج آن بهره مند می شوید.

5- این فرآیند بدون درد و آثار جانبی گسترده، بهترین نتیجه را برای شما به وجود می آورد.

 

آیا پیوند مو، عوارض جانبی دارد؟

در حقیقت نمی توان از یک فعالیت زیبایی نام برد که هیچ عارضه ای نداشته باشد. طبیعتا وقتی یک تغییر در ظاهر خود ایجاد می کنید، عوارضی نیز به دنبال آن شکل خواهد گرفت. آثار جانبی پیوند طبیعی مو اما بسیار جزئی هستند و معمولا ظرف چند تا روز تا یک هفته، از بین می روند.

تورم، قرمزی، کبودی و احساس خارش، آثار جانبی متداول پیوند مو به شمار می روند. همچنین برخی از افراد ممکن است برای مدتی طولانی تر با بی حسی در سر خود روبرو شوند اما اگر فرآیند در شرایط استاندارد صورت گرفته باشد، این اتفاق تحت هیچ شرایطی رخ نمی دهد.

در کلینیک هلیا با استفاده از روش های روز دنیا، تجهیزات مناسب و همچنین پزشک معتبر، شما می توانید پیوند طبیعی مو را با بهترین نتایج و کم ترین آثار جانبی پشت سر بگذارید.

 

نتایج حاصل از پیوند مو

اگر این فعالیت برای شما به خوبی صورت بگیرد و مراقبت های لازم را نیز به شکل استاندارد به عمل بیاورید، همه چیز برای شما به خوبی پیش خواهد رفت.

چند روز پس از انجام فرآیند، مو های شما شروع به ریزش می کنند. در این مورد هیچ مشکلی وجود ندارد و این مرحله کاملا طبیعی خواهد بود.

پس از چند ماه، تار های مو طبیعی در سر شما شروع به رشد می کنند و به مرور زمان، این رشد به تکامل می رسد.

زمان ظاهر شدن نتایج نهایی این فعالیت در افراد مختلف کاملا متفاوت است. این موضوع به تکنیک های به کار گرفته و همچنین شرایط اولیه بدن شما خواهد داشت.

فراموش نکنید که نتایج حاصل از انجام این فرآیند، کاملا دائمی هستند. در واقع شما پس از پیوند مو برای همیشه از مو های طبیعی برخوردار خواهید بود.

 

هزینه انجام پیوند مو

اینکه چه میزان گرافت برای انتقال نیاز داشته باشید و شرایط اولیه شما به چه صورتی باشد، در تعیین هزینه های نهایی این فعالیت نقش مهمی ایفا می کنند. به همین خاطر نمی توان یک هزینه ثابت برای این کار در نظر گرفت.

اگر میزان گرافت های مورد نیاز شما خیلی زیاد نباشد و همچنین فاصله زیادی با کلینیک مد نظر نداشته باشید، این فرآیند برای شما هزینه معقولی به همراه خواهد داشت. از یاد نبرید که شما تنها یک بار این هزینه را انجام می دهید اما نتایج آن همواره همراه شما هستند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت پیوند مو  خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)