روش های کاشت مو چیست ؟Posted by On

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

روش های کاشت مو چیست ؟

درمان طاسی مو با کاشت مو

در دنیای امروزی بسیاری از مردان و زنان از کم پشتی موی سر و یا طاسی سر خود بسیار ناراضی اند و برای درمان های آن حتی حاضر به پرداخت مبالغ کلانی هستند.

عمل زیبایی کاشت مو امروزه به یکی از روش های موثر و تاثیر گذار در درمان طاسی موی سر می باشد، اهمیت این موضوع طوری است که با پیشرفت دانش و تکنولوژی، روش های جدیدی نیز برای آن ارائه می شود.

 

کاشت مو چیست و به چه روش هایی انجام می شود ؟

در حال حاضر کاشت مو در دنیا به عنوان موثر ترین و مطمئن ترین روش درمان کم پشتی و طاسی موی سر می باشد که با استفاده از آن می توان در نواحی مختلف مانند سر، ریش، ابرو و سایر نواحی دیگر شاهد رویش مو شویم.

به طور کلی و ساده، hair transplant یعنی برداشت مو ها و فولیکول های موجود در نواحی با کیفیت بدن مانند پشت سر و انتقال و کاشت آن در نواحی کم پشت مو مانند جلو و وسط سر است.

با پیشرفت علم پزشکی در دنیا، روش و متد های فراوانی ابداع و معرفی شده اند؛ اما چندین روش وجود دارد که به طور عمده در دنیا از این روش های برای کاشت مو استفاده می شود.

 

کاشت مو چیست و به چه روش هایی انجام می شود ؟

 

 1. کاشت مو به روش FUT

اولین و ابتدایی ترین روش موجود در دنیا، عمل زیبایی کاشت مو به روش FUT می باشد. در این روش پزشک ابتدا با بی حس کردن ناحیه هدف، اقدام به برداشت پوست موی سر در ناحیه هدف خواهد نمود.

یک نوار به طول 15 الی 25 سانتی متر از ناحیه بانک مو که معمولا پشت سر می باشد برداشت می شود و ناحیه برداشت شده توسط پزشک بخیه زده می شود.

نوار برداشت شده توسط پزشک به چندین قسمت تبدیل می شود به طوری که باید در هر قسمت حداقل یک تار مو وجود داشته باشد.

سپس نوار برداشت شده را به دقت در سوراخ های ریزی که در ناحیه کم پشت سر ایجاد می کند، جا گذاری می کند و به این ترتیب فرایند hair transplant به اتمام میرسد.

 1. کاشت مو به روش FUE

استفاده از روش کاشت مو FUE به مراتب بسیار پر استفاده تر از روش بالا می باشد؛ زیرا در این روش هیچ نیازی به بخیه زدن و استفاده از تیغ جراحی نیست و بسیار ساده تر از روش بالا انجام می شود.

در این روش از عمل زیبایی کاشت مو، پزشک با استفاده پانچ مخصوص از نواحی پشت سر اقدام به برداشت فولیکول های موجود در خارج پوست سر خواهد کرد.

سپس با ایجاد سوراخ های ریزی در ناحیه دریافت کننده، فولیکول های برداشت شده را به توجه به جهت و زاویه رشد مو در سوراخ ها جا گذاری خواهد کرد.

 1. کاشت مو به روش Sut

در hair transplant به SUT، کاشت مو به وسیله دستگاه و تکنولوژی پیشرفته انجام می شود و به نوعی همان کاشت مو به روش FUE می باشد.

تنها با این تفاوت که در این روش بر خلاف روش دستی و سنتی که توسط پزشک انجام می شود، با استفاده از دستگاه مخصوص و هوشمند انجام می شود.

 

جدیدترین روش پیوند مو در دنیا

جدیدترین و به روز ترین روش عمل زیبایی کاشت مو در دنیا روش SUT می باشد.

در این روش به دلیل استفاده از دستگاه و تکنولوژی هوشمندی که با دقت و ظرافت بسیاری کار می کند احتمال آسیب رسیدن به موها و فولیکول ها بسیار کمتر است و به همین علت روز به روز بر تعداد کاربران آن افزوده می شود.

در عمل زیبایی کاشت مو به روش SUT، پزشک در ابتدا به بررسی ناحیه دریافت و کننده و اهدا کننده خواهد پرداخت.

پس از انتخاب ناحیه اهدا کننده مناسب، نواحی مربوطه را با استفاده از داروی بی حس کننده موضعی، بی حس می کند تا عمل زیبایی hair transplant برای بیمار به راحتی انجام شود.

سپس پزشک دستگاه را بر روی محل اهدا کننده یا همان بانک مو تنظیم می کند و پس از آن دستگاه فرایند hair transplant را شروع کرده و با استفاده از تکنولوژی هوشمند و دقیق خود، اقدام به برداشت فولیکول های خارج پوست خواهد کرد.

فولیکول ها با ظرافت و دقت زیادی برداشت و سپس فریز می شوند تا در فاصله بین برداشت و کاشت فولیکول، دچار آسیب نشوند و سالم بمانند.

با ایجاد سوراخ و حفره های بسیار ریزی در ناحیه اهدا کننده، بستر و محل کاشت مو و فولیکول ها به وجود می آید. سپس دستگاه فولیکول های برداشت شده را به داخل سوراخ های ایجاد شده فرو می کند.

در نهایت دستگاه با تکنولوژی پیشرفته خود، با استفاده از لیزر اقدام به تحریک فولیکول ها در جهت رشد خواهد کرد.

 

جدیدترین روش پیوند مو در دنیا

 

مزیت ها و فواید روش های جدید کاشت مو

کاشت مو به روش sut به دلیل جدید و به بروز بودن نسبت به سایر روش های مشابه، از مزیت ها بهتر و بیشتری نسبت به روش های قبلی برخوردار بوده و مشکلات روش های قبلی نیز در آن رفع شده است و همین باعث شده است که بسیاری از افراد برای hair transplant به سراغ این روش بروند.

 1. عمل زیبایی کاشت مو با این روش جزء عمل زیبایی کم تهاجم در دنیا شناخته می شود و هیچ نیازی به تیغ جراحی و بخیه وجود ندارد.
 2. احتمال خون ریزی در این روش از hair transplant پایین است.
 3. در کاشت مو با این روش تراکم بالایی توسط دستگاه ایجاد می شود.
 4. سرعت و دقت انجام hair transplant و همچنین برداشت مو بسیار بالا تر از روش دستی است.
 5. دوران نقاهت پس از عمل زیبایی کاشت مو با این روش کوتاه تر از سایر روش ها است.
 6. از داروی بیهوشی استفاده نمی شود و تنها از داروی بی حسی کننده برای کاشت مو استفاده می شود.
 7. توسط سازمان های معتبر بهداشت و درمان تایید شده است.
 8. احتمال آسیب دیدن فولیکول ها در این روش بسیار پایین است.
 9. پس از رویش مو ها و بلند شدن آن ها، ظاهر مو ها طبیعی به نظر خواهد رسید و تشخیص اینکه فرد hair transplant انجام داده کمی دشوار خواهد بود.

 

مزیت ها و فواید روش های جدید کاشت مو

 

عوارض و خطرات جزئی روش های جدید کاشت مو

hair transplant در روش SUT دارای عوارضی است که اکثر آن ها در بین سایر روش های عمل زیبایی کاشت مو نیز شایع و مشترک است.

یکی از عواملی که می تواند در کاهش این عوارض تاثیر بسزایی داشته باشد، داشتن یک پزشک معالج با تجربه و خبره در زمینه عمل زیبایی کاشت مو می باشد پس در سعی کنید پزشک خوبی را برای خود انتخاب کنید.

 1. ممکن است پس از hair transplant دچار تورم در ناحیه دریافت کننده شوید.
 2. در برخی موارد بیمار پس از کاشت مو دچار عفونت در ناحیه دریافت کننده شده است. عمده علت این عارضه به دلیل استریل نبودن ابزار و وسایل پزشک می باشد.
 3. برای برخی از افراد ممکن است موهای کاشته شده رشد نابرابری داشته و تاخیر در رشد داشته باشند.
 4. ممکن است رنگ مو های کاشته شده پس از عمل زیبایی کاشت مو با هم متفاوت باشد.
 5. ممکن است در ناحیه دریافت کننده باعث ایجاد تخریب شود.
 6. در اغلب بیماران، افراد در ناحیه دریافت کننده احساس بی حسی می کنند.

اغلب عوارض hair transplant به طور موقتی و طبیعی بوده و پس از مدت کوتاهی خود به خود رفع خواهند شد. اگر عوارض بیمار رو به پیشرفت بوده و رفع نشد باید با پزشک معالج در میان گذاشته و پزشک در جهت رفع آن اقدام کند.

 

کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا با تیم درمانی حرفه ای، از جدید ترین روش پیوند مو یعنی میکروگرافت برای کاشت مو بهره می گیرد؛ و با تجهیزات پزشکی فوق پیشرفته، و محیطی صمیمی و گرم آماده خدمت رسانی به شما دوستان گرامی می باشد.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *