روش های کاشت مو چیست ؟

درمان طاسی مو با کاشت مو

در دنیای امروزی بسیاری از مردان و زنان از کم پشتی موی سر و یا طاسی سر خود بسیار ناراضی اند و برای درمان های آن حتی حاضر به پرداخت مبالغ کلانی هستند. دلیل این امر این است که مو در اینکه یک فرد چقدر زیبا به نظر می رسد بیشترین تاثیر را دارد و از همین رو افرادی که دچار ریزش مو می شوند اغلب مشکلات مربوط به اعتماد به نفس هم پیدا می کنند.

عمل زیبایی ” کاشت مو ” امروزه به یکی از روش های موثر و تاثیر گذار در درمان طاسی موی سر می باشد، اهمیت این موضوع طوری است که با پیشرفت دانش و تکنولوژی، روش های جدیدی نیز برای آن ارائه می شود.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

کاشت مو چیست و به چه روش هایی انجام می شود ؟

در حال حاضر کاشت مو در دنیا به عنوان موثرترین و مطمئن ترین روش درمان کم پشتی و طاسی موی سر می باشد که با استفاده از آن می توان در نواحی مختلف مانند سر، ریش، ابرو و سایر نواحی دیگر شاهد رویش مو شویم.

به طور کلی و ساده، hair transplant یعنی برداشت موها و فولیکول های موجود در نواحی با کیفیت بدن مانند پشت سر و انتقال و کاشت آن در نواحی کم پشت مو مانند جلو و وسط سر است.

این نواحی به نواحی اهدا کننده معروف هستند و به آنها اصطلاحا بانک مو می گویند. البته لازم به ذکر است که برای آن دسته از متقاضیان کاشت مو که بانک مو پر پشتی ندارند، می شود از مو \های بدن برای کاشت مو روی سر استفاده کرد. این روش محدودیت هایی دارد اما بسیار رایج است و افراد زیادی از آن استفاده می کنند.

با پیشرفت علم پزشکی در دنیا، روش و متد های فراوانی ابداع و معرفی شده اند؛ اما چندین روش وجود دارد که به طور عمده در دنیا از این روش های برای کاشت مو استفاده می شود.

 

کاشت مو چیست و به چه روش هایی انجام می شود ؟

 

این که در هر جلسه چند تار مو روی سر کاشته می شوند به موارد متعددی بستگی دارد. به طور کلی می توان دو عامل مهم را برای تعداد تار موی کاشته شده در هر جلسه نام برد:

۱. جنس و ضخامت مو ها در ناحیه ی اهدا کننده در پشت سر

در حالت عادی می شود گفت هر تعداد تار مویی که از ناحیه ی اهدا کننده برداشت می شود، همان تعداد مو روی ناحیه ی بدون مو کاشته می شود. اما فولیکول های مو در افرادی که مو های پر پشت تری دارند، چند تایی است. یعنی هر فولیکول می تواند بین دو تا چهار تار مو روی خود داشته باشد.

به عنوان مثال اگر هزار فولیکول چهارتایی از ناحیه ی اهدا کننده برداشت شود، چهار هزار تار مو روی سر کاشته می شود. به همین دلیل نتیجه ی کاشت مو روی سر برخی افراد پر پشت تر از دیگران به چشم می آید.

۲. روشی که فرد متقاضی کاشت مو برای اجرای عمل انتخاب می کند

  آیا کاشت مو سر با استفاده از موی ریش امکان پذیر است

روش های مختلف کاشت مو تفاوت هایی در میزان برداشت فولیکول از ناحیه ی بانک مو دارند. این تفاوت اغلب مربوط به ابزار های مورد استفاده در هر روش و میزان محافظت از فولیکول حین عمل می شود.

 

 1. کاشت مو به روش FUT

اولین و ابتدایی ترین روش موجود در دنیا، عمل زیبایی ” کاشت مو به روش FUT ” می باشد. در این روش پزشک ابتدا با بی حس کردن ناحیه هدف، اقدام به برداشت پوست موی سر در ناحیه هدف خواهد نمود.

یک نوار به طول 15 الی 25 سانتی متر از ناحیه بانک مو که معمولا پشت سر می باشد برداشت می شود و ناحیه برداشت شده توسط پزشک بخیه زده می شود.

نوار برداشت شده توسط پزشک به چندین قسمت تبدیل می شود به طوری که باید در هر قسمت حداقل یک تار مو وجود داشته باشد.

سپس نوار برداشت شده را به دقت در سوراخ های ریزی که در ناحیه کم پشت سر ایجاد می کند، جا گذاری می کند و به این ترتیب فرایند hair transplant به اتمام میرسد.

از مزیت های روش FUT می توان به طبیعی بودن نتیجه ی نهایی اشاره کرد. به این صورت که مو به شکل یکسان رشد می کند و خبری از توده های نا همسان مو روی سر نیست. بعد از گذشت شش ماه شاهد خواهید بود که تا موهای شما کلفت تر و متراکم تر شده اند.

موهای کاشته شده با روش FUT بسیار انعطاف پذیر هستند و شما می توانید بعد گذشت چند ماه هر کاری که دلتان می خواهد با موهای خود انجام دهید. می توانید موی خود را کوتاه کنید، مدل بدهید و یا حتی رنگ کنید.

مهارت و تجربه ی پزشک جراح بر نتیجه ی نهایی روش FUT بسیار اثر گذار است. اگه در یک کلینیک کاشت مو با کیفیت و زیر نظر یک پزشک کار بلد عمل کنید، زخم های روی سر زود تر بهبود می یابند، فولیکول های تازه کاشته شده کمتر در معرض آسیب خواهند بود و برش نازکی که در ناحیه ی اهدا کننده  ایجاد می شود بسیار ظریف و غیر قابل مشاهده خواهد بود.

 

 1. کاشت مو به روش FUE

استفاده از روش کاشت مو FUE به مراتب بسیار پر استفاده تر از روش بالا می باشد؛ زیرا در این روش هیچ نیازی به بخیه زدن و استفاده از تیغ جراحی نیست و بسیار ساده تر از روش بالا انجام می شود.

در این روش از عمل زیبایی کاشت مو، پزشک با استفاده پانچ مخصوص از نواحی پشت سر اقدام به برداشت فولیکول های موجود در خارج پوست سر خواهد کرد.

سپس با ایجاد سوراخ های ریزی در ناحیه دریافت کننده، فولیکول های برداشت شده را به توجه به جهت و زاویه رشد مو در سوراخ ها جا گذاری خواهد کرد.

این روش هم مانند روش قبلی این مزیت را دارد که نتیجه ی آن بسیار طبیعی به نظر می رسد و مو های کاشته شده از مو های طبیعی قابل تشخیص نیستند. اما معمولا اجرای کاشت مو به روش FUE نسبت به روش قبل، نیاز به صرف زمان بیشتری دارد و شاید بیش از یک جلسه طول بکشد. هر چند همان طور که گفته شد این روش هیچ جای زخم و بخیه ای باقی نمی گذارد پس می توان گفت ارزش صرف وقت بیشتر را دارد.

  کلینیک های مجاز کاشت مو چه ویژگی هایی دارند ؟

DHI هم یکی دیگر از روش های جدید کاشت مو است که به نوعی مدل پیشرفته تر و البته گران تر روش FUE است. در این روش از یک قلم برای برداشت و کاشته تک به تک فولیکول های مو استفاده می شود. این روش به فرد متقاضی و پزشک این امکان می دهد تا در مورد مدل و زاویه ی موی کاشته شده هم حق انتخاب داشته باشند. دقت این روش بسیار بالا است اما به طور کلی نیازمند صرف وقت بیشتری است.

 

 1. کاشت مو به روش Sut

در hair transplant به SUT، کاشت مو به وسیله دستگاه و تکنولوژی پیشرفته انجام می شود و به نوعی همان کاشت مو به روش FUE می باشد.

تنها با این تفاوت که در این روش بر خلاف روش دستی و سنتی که توسط پزشک انجام می شود، با استفاده از دستگاه مخصوص و هوشمند انجام می شود.

 

جدیدترین روش پیوند مو در دنیا

جدیدترین و به روز ترین روش عمل زیبایی کاشت مو در دنیا روش SUT می باشد.

در این روش به دلیل استفاده از دستگاه و تکنولوژی هوشمندی که با دقت و ظرافت بسیاری کار می کند احتمال آسیب رسیدن به موها و فولیکول ها بسیار کمتر است و به همین علت روز به روز بر تعداد کاربران آن افزوده می شود.

در عمل زیبایی کاشت مو به روش SUT، پزشک در ابتدا به بررسی ناحیه دریافت و کننده و اهدا کننده خواهد پرداخت.

پس از انتخاب ناحیه اهدا کننده مناسب، نواحی مربوطه را با استفاده از داروی بی حس کننده موضعی، بی حس می کند تا عمل زیبایی hair transplant برای بیمار به راحتی انجام شود.

سپس پزشک دستگاه را بر روی محل اهدا کننده یا همان بانک مو تنظیم می کند و پس از آن دستگاه فرایند hair transplant را شروع کرده و با استفاده از تکنولوژی هوشمند و دقیق خود، اقدام به برداشت فولیکول های خارج پوست خواهد کرد.

فولیکول ها با ظرافت و دقت زیادی برداشت و سپس فریز می شوند تا در فاصله بین برداشت و کاشت فولیکول، دچار آسیب نشوند و سالم بمانند.

با ایجاد سوراخ و حفره های بسیار ریزی در ناحیه اهدا کننده، بستر و محل کاشت مو و فولیکول ها به وجود می آید. سپس دستگاه فولیکول های برداشت شده را به داخل سوراخ های ایجاد شده فرو می کند.

در نهایت دستگاه با تکنولوژی پیشرفته خود، با استفاده از لیزر اقدام به تحریک فولیکول ها در جهت رشد خواهد کرد.

 

جدیدترین روش پیوند مو در دنیا

 

مزیت ها و فواید روش های جدید کاشت مو

کاشت مو به روش sut به دلیل جدید و به بروز بودن نسبت به سایر روش های مشابه، از مزیت ها بهتر و بیشتری نسبت به روش های قبلی برخوردار بوده و مشکلات روش های قبلی نیز در آن رفع شده است و همین باعث شده است که بسیاری از افراد برای hair transplant به سراغ این روش بروند.

 1. عمل زیبایی کاشت مو با این روش جزء عمل زیبایی کم تهاجم در دنیا شناخته می شود و هیچ نیازی به تیغ جراحی و بخیه وجود ندارد.
 2. احتمال خون ریزی در این روش از hair transplant پایین است.
 3. در کاشت مو با این روش تراکم بالایی توسط دستگاه ایجاد می شود.
 4. سرعت و دقت انجام hair transplant و همچنین برداشت مو بسیار بالا تر از روش دستی است.
 5. دوران نقاهت پس از عمل زیبایی کاشت مو با این روش کوتاه تر از سایر روش ها است.
 6. از داروی بیهوشی استفاده نمی شود و تنها از داروی بی حسی کننده برای کاشت مو استفاده می شود.
 7. توسط سازمان های معتبر بهداشت و درمان تایید شده است.
 8. احتمال آسیب دیدن فولیکول ها در این روش بسیار پایین است.
 9. پس از رویش مو ها و بلند شدن آن ها، ظاهر مو ها طبیعی به نظر خواهد رسید و تشخیص اینکه فرد hair transplant انجام داده کمی دشوار خواهد بود.

  مزیت ها و فواید روش های جدید کاشت مو

 10. در این روش گاهی در عرض یک جلسه کاشت مو به طور کامل انجام می گیرد و نیازی به جلسات متعدد نیست. استفاده از ابزار و تکنولوژی های پیشرفته، باعث شده تا فرد متقاضی بعد از عمل هیچگونه احساس خستگی مفرط  نداشته باشد.
 11.  

  همان طور که بالا تر ذکر شد، تعداد تار مو های کاشته شده در هر جلسه به روش مورد استفاده برای عمل کاشت مو بستگی دارد. در روش های سنتی (FUT و FUE) حداکثر تار مویی که در سه جلسه پیاپی و طی سه روز کاشته می شود بین شش تا هفت هزار تار مو است.
  اما در روش SUT حتی تا کاشت چهارده هزار تار مو در یک جلسه هم گزارش شده است. توجه داشته باشید که به غیر از تعداد تار موی کاشته شده، جلسات کمتری هم صرف کاشت این تعداد می شود و این یعنی فرد متقاضی کاشت مو در زمان کمتری و بدون خستگی به نتیجه ی ایده آل خود می رسد.

 

عوارض و خطرات جزئی روش های جدید کاشت مو

hair transplant در روش SUT دارای عوارضی است که اکثر آن ها در بین سایر روش های عمل زیبایی کاشت مو نیز شایع و مشترک است.

یکی از عواملی که می تواند در کاهش این عوارض تاثیر بسزایی داشته باشد، داشتن یک پزشک معالج با تجربه و خبره در زمینه عمل زیبایی کاشت مو می باشد پس در سعی کنید پزشک خوبی را برای خود انتخاب کنید.

 1. ممکن است پس از hair transplant دچار تورم در ناحیه دریافت کننده شوید.
 2. در برخی موارد بیمار پس از کاشت مو دچار عفونت در ناحیه دریافت کننده شده است. عمده علت این عارضه به دلیل استریل نبودن ابزار و وسایل پزشک می باشد.
 3. برای برخی از افراد ممکن است موهای کاشته شده رشد نابرابری داشته و تاخیر در رشد داشته باشند.
 4. ممکن است رنگ مو های کاشته شده پس از عمل زیبایی کاشت مو با هم متفاوت باشد.
 5. ممکن است در ناحیه دریافت کننده باعث ایجاد تخریب شود.
 6. در اغلب بیماران، افراد در ناحیه دریافت کننده احساس بی حسی می کنند.

اغلب عوارض hair transplant به طور موقتی و طبیعی بوده و پس از مدت کوتاهی خود به خود رفع خواهند شد. اگر عوارض بیمار رو به پیشرفت بوده و رفع نشد باید با پزشک معالج در میان گذاشته و پزشک در جهت رفع آن اقدام کند.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت پیوند مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

  اقدامات قبل از کاشت مو و توصیه های بعد از کاشت مو

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)