کاشت مو

بررسی کاشت مو بدون خونریزی

بررسی کاشت مو بدون خونریزی

بررسی کاشت مو بدون خونریزی

یکی از پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی در بین آقایان، عمل زیبایی ” کاشت مو ” می‌باشد. زیرا همانطور که میدانید یکی از تاثیرگذارترین فاکتورها در زیبایی و جذابیت چهره آقایان، داشتن موهایی سالم و پرپشت بوده اما بسیاری از افراد با وارد شدن به دوران میانسالی شاهد ریزش موها خود خواهند بود.

در این زمان عمل زیبایی hair transplant به کمک آنها خواهد آمد. در واقع پیوند مو روشی درمانی برای ترمیم موهای از دست رفته شما خواهد بود. برای بازگردانی موهایی که دچار ریزش شده اند، از فولیکول‌های اصلی شخصی که دچار ریزش مو شده است، استفاده خواهد شد.

 

بررسی کاشت مو بدون خونریزی

تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو به کاربران سایت تا آخر همین هفته + تعداد محدود

برای پیوند مو بیشتر از فولیکول‌های مو در ناحیه پشت و کناره سر استفاده خواهد شد. این نواحی به دلیل مقاومت در برابر ریزش مو نسبت به سایر نقاط سر کمتر دچار ریزش و خالی شدن سر می‌شوند.

یکی از نکات مثبت عمل زیبایی کاشت مو طبیعی نسبت به سایر روش‌ها و درمان‌های زیبایی برای ترمیم موهای از دست رفته این است که به دلیل استفاده از موهای طبیعی فرد، قابل رنگ و کوتاهی خواهد بود.

با تمامی این مزیت‌ها بسیاری از افراد نگران درد و خونریزی ناشی از عمل زیبایی hair transplant خواهند بود. اگر شما نیز از همین افراد می‌باشید، امید است با مطالعه این مقاله نگرانی شما از بین رود.

 

آیا کاشت مو بدون خونریزی امکان پذیر است؟

یکی از نگرانی‌های افراد در ابتدای هر درمان زیبایی و یا عمل‌های زیبایی، درد و خونریزی و پس از آن مدت زمان دوران نقاهت ناشی از آن درمان خواهد بود.

در واقع درد یکی از فاکتورهای هر درمان و یا عمل زیبایی خواهد بود اما با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از زیبایی شناسی بسیاری از درمان‌های زیبایی و عمل‌های جراحی که قبلا با دردی زیادی همراه بودند، امروز آسان شده و درد ناشی از آنها از بین رفته است.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

بررسی کاشت مو بدون خونریزی

 

با این حال آیا عمل زیبایی پیوند مو بدون درد و خونریزی وجود دارد؟

این سوال ممکن است در ذهن بسیاری از افراد که قصد انجام hair transplant را دارند، نقش بگیرد اما باید توجه داشته باشید که تهاجم کلی و نوع کاشت مو طبیعی نیز در درد ناشی از پیوند مو تاثیرگذار است.

قبل از انجام عمل زیبایی کاشت مو، پزشک متخصص hair transplant یک مرور کلی از آنچه ممکن است برای شما اتفاق بیفتد و تغییر ظاهر شما پس از پیوند مو ارائه می‌دهد.

در این روش برای تجربه کاشت مو بدون درد و خونریزی پزشک متخصص می‌تواند زیبایی شناسی را بکار برد تا کاشت مو طبیعی شما را بدون وقفه در تمام عملیات انجام دهد.

بیشتر افرادی که از این روش درمان استفاده کرده‌اند، از نتایج راضی بوده و هیچ شکایتی نداشتند اما توجه داشته باشید که هر فرد با فردی دیگر متفاوت می‌باشد در نتیجه تجربه هر کسی با شخص دیگر نیز متفاوت خواهد بود.

در نتیجه با توجه به استفاده پزشک پیوند مو از زیبایی شناسی، درباره درد ناشی از کاشت مو نگران نباشید. زیرا hair transplant دردی نخواهد داشت. پس از اتمام عمل زیبایی کاشت مو طبیعی کافی است تا استراحت کرده و از نتایج حاصله و تغییر ظاهر خود لذت ببرید.

 

زخم ها و خون ریزی پس از کاشت مو تا چه حد عادی است؟

یکی از دغدغه‌های افراد برای انجام عمل زیبایی کاشت مو، خونریزی پس از hair transplant خواهد بود. وقتی حرف از عمل زیبایی پیوند مو بدون خونریزی وسط می‌آید، در واقع منظور خونریزی بسیار کم و ناچیز خواهد بود. زیرا خونریزی یکی از فاکتورهای عمل های زیبایی می‌باشد.

بسیاری از بیماران زمانی که تحت عمل زیبایی hair transplant قرار می‌گیرند شاهد خونریزی در ناحیه گیرنده و اهدا کننده فولیکول‌های سر خود خواهند بود.

 

بررسی کاشت مو بدون خونریزی

 

این واکنش طبیعی بوده و به عنوان بخشی از مراحل درمان و بهبودی پیوند مو خواهد بود.

شما ممکن است شاهد خونریزی ناشی از hair transplant در شب پس از انجام کاشت مو و یا چند روز پس از آن باشید. در بیشتر مواقع تنها با فشار وارد کردن به مدت 15 دقیقه خونریزی متوقف خواهد شد.

لازم است بدانید که ممکن است خونریزی تا 2 هفته ادامه داشته باشد در نتیجه مشاهده خون تا 2 هفته عادی خواهد بود. اگر قادر به بند آوردن خون با فشار و استراحت نمی‌باشید، با پزشک خود تماس حاصل فرمایید.

همچنین در 1 تا 3 روز اول پس از عمل زیبایی کاشت مو طبیعی ممکن است شاهد ریزش مو‌های خود باشید. نگران نباشید زیرا از دست دادن تعدادی از فولیکول‌های کاشته شده طبیعی بوده و شامل دوران بهبودی به حساب خواهد آمد.

درباره زخم ایجاد شده از پیوند مو نیز باید گفت که پس از گذشت تقریبا 10 روز پوست سر شما باید از زخم ها پاک شده باشد و هیچ گونه زخمی بر سر شما وجود نداشته باشد. در این زمان خواهید توانست به محل کار خود بازگشته و شروع به کار نمایید.

بخیه‌های ناحیه اهدا کننده پوست سر نیز باید بعد از گذشت 10 الی 14 روز برداشته شوند. نگران جای زخم‌های ناشی از hair transplant نیز نباشید زیرا زخم‌ها از بین رفته و از سر شما محو خواهند شد.

 

تکنیک‌های کاشت مو طبیعی با کمترین درد

احساس درد در هر ناحیه‌ای از بدن، موجب ایجاد حس ناراحتی در افراد خواهد شد و هر شخصی با مواجه شدن با چنین شرایطی به طریقی سعی در برطرف کردن این حس خواهد داشت.

در هنگام انجام کاشت مو طبیعی نیز کمی احساس درد کاملا عادی خواهد بود اما با روش‌ها و تکنیک‌هایی می‌توان تا حد زیادی از ایجاد درد در نواحی اهداکننده و گیرنده فولیکول‌ها، کاست.

همانند هر عمل زیبایی دیگر، قبل از انجام hair transplant نیز، پزشک متخصص از بی‌حسی برای کاهش درد استفاده خواهد کرد.

آرام بخش‌هایی که قبل از شروع عمل تزریق خواهند شد، موجب کاهش اضطراب و استرس بیمار، بالا بردن آستانه درد خواهد شد و در نتیجه این بی‌حسی برای به حداقل رساندن درد، موثر خواهند بود.

 

تاثیر بی‌حسی درد کاشت مو بدون خونریزی و درد

لازم به ذکر است که در هنگام تزریق بی‌حسی موضعی کمی درد احساس خواهید کرد اما این حس طاقت فرسا نبوده و برای همه‌ی افراد قابل تحمل می‌باشد.

یکی از نکات مهم در هنگام تزریق بی‌حسی موضعی، میزان دوز تزریقی برای بی‌حس کردن نقاط اهداکننده و گیرنده خواهد بود؛ زیرا اگر مقدار آن کم باشد، بیمار در هنگام کاشت و برداشت فولیکول‌ها، درد را حس خواهد کرد و اگر بیش از اندازه باشد، ممکن است پس از اتمام کاشت مو نیز همچنان بی‌حسی در بدن بیمار باقی بماند.

پس از دستیابی به بی‌حسی اولیه، نگهداری بیمار در این شرایط از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به خصوص با توجه به تعداد گرافت‌های پیوندی در یک جلسه و مدت زمان لازم، در صورت لزوم پزشک متخصص ملزم به شارژ و تزریق مجدد داروی بی‌‌حس کننده خواهد بود.

استفاده از داروی بی‌حسی تنها به دلیل کاهش درد ناشی از ترمیم مو نیست، تزریق داروی بی‌حسی زیر پوست باعث خواهد شد تا شدت جریان خون کاهش یافته و از خونریزی‌های هر چند جزئی و احتمالی جلوگیری خواهد کرد.

در نتیجه یکی از راهکارهایی که پزشکان برای کنترل خونریزی در زمان کاشت مو استفاده خواهند کرد، تزریق بی‌حسی‌های موضعی می‌باشد که تا 95 درصد کاربردی خواهند بود.

 

تاثیر پزشک در کنترل خونریزی و درد ناشی از ترمیم مو

انتخاب بهترین داروی بی‌حسی موضعی توسط پزشک، تکنیک‌های موثر نوع و محل مناسب تزریق دارو، بلوک‌های عصبی، تکرار و تزریق به موقع بی‌حسی، ایجاد بافر و گرم کردن محلول بی‌حسی و استفاده از مسکن‌ها هنگام کاشت مو طبیعی از نکات قابل توجهی است که پزشک در هنگام شروع پیوند مو باید به آن‌ها نیاز توجه داشته باشد.

به همین خاطر پزشک می‌تواند تاثیر به سزایی در خونریزی، درد و نتیجه نهایی پیوند مو طبیعی داشته باشد. با توجه به ظرافت خاص ترمیم مو و روند درمانی آن به راحتی می توان استدلال کرد که کنترل درد و خونریزی تا حد زیادی به پزشک متخصص و تخصص وی بستگی خواهد داشت.

با توجه به موارد ذکر شده تا حد زیادی می‌توان، احساس درد، خونریزی  جزئی و ناخوشایندی که پس از اتمام عمل به وجود می‌آید را از بین برد. امید است با مطالب ذکر شده از نگرانی افرادی که به دلیل درد و خونریزی به سراغ انجام پیوند مو نمی‌روند، کاسته شده باشد.

 

تاثیر مهارت پزشک در جلوگیری از خونریزی حین کاشت مو

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل در نتیجه نهایی عمل زیبایی کاشت مو طبیعی، مهارت و تجربه کافی پزشک مربوطه در hair transplant خواهد بود.

تمرین، تکرار و مهارت پزشک در نتیجه نهایی حاصل از پیوند مو قابل مشاهده خواهد بود. یعنی هرچه تجربه پزشک بالاتر باشد، عمل زیبایی کاشت مو طبیعی موفقیت آمیزتر خواهد بود.

 

بررسی کاشت مو بدون خونریزی

 

همانطور که میدانید برای کاشت مو از “روش FUE” و یا DHI که روش‌های دقیقی بوده و به تکرار و پشتکار فرآوان پزشک نیازمند است، استفاده خواهد شد. برای انجام hair transplant نیاز به ساعت‌ها تلاش و پشتکار پزشک بوده و نباید که هیچ یک از بیماران به عنوان یک موضوع تجربی انتخاب شوند.

در نتیجه اگر پزشکی تسلط کافی بر عمل زیبایی hair transplant نداشته باشد، نتیجه عمل زیبایی پیوند مو مورد انتظار بیمار نخواهد شد و بیمار علاوه بر نتیجه ظاهری نامطلوب، درد و خونریزی زیادی را متحمل خواهد شد.

یکی از دلایل مهم انتخاب پزشک کاردان و با تجربه برای انجام عمل زیبایی کاشت مو طبیعی، شناسایی نسبت دهنده ناحیه گیرنده و اهداکننده فولیکول مو خواهد بود.

اگر پزشک با نسبت بین ناحیه گیرنده و اهداکننده آشنا نباشد، به نظر می‌رسد که قسمت‌های وسیعی از موهای ناحیه تحتانی پوست سر، نازک شده و یا دچار ریزش شده است.

زمانی که به دنبال یک پزشک متخصص خوب برای انجام عمل زیبایی کاشت مو می‌باشید، باید تنها تجربه پزشک را ملاک خود قرار دهید نه هزینه، کلینیک یا هر چیز دیگری را !

برای انتخاب پزشک به نکات زیر توجه فرمایید:

  • فقط یک جراح دارای مجوز را انتخاب نمایید.
  • سابقه انجام hair transplant موفقیت‌آمیز را تاکیده کرده و نمونه کارهای انجام شده توسط وی را ببینید.
  • نظرات بیماران درباره وی را مطالعه نمایید.

تاکید بر انتخاب درست پزشک به دلیل جلوگیری از ضرر مالی و جانی خود بیمار خواهد بود زیرا امروزه کاشت مو بدون درد و خونریزی انجام خواهد شد در حالی که با گزینش نامناسب، بیمار درد و خونریزی ناشی از پیوند مو را تجربه خواهد کرد.

 

کاشت مو طبیعی بدون درد و خونریزی

بسیاری از افراد قبل از انجام عمل زیبایی کاشت مو، درباره چگونگی انجام hair transplant و روش‌های انجام پیوند مو تحقیق خواهند کرد. اما به دلیل کمترین مداخله پزشکی، روش FUE یکی از راحت‎ترین و بی‎خطرترین روش‌های کاشت مو طبیعی خواهد بود.

در طی انجام عمل زیبایی کاشت مو به روش FUE بی‌حسی موضعی به پوست سر تزریق خواهد شد تا در هنگام پیوند مو هیچ گونه دردی حس نکنید.

 

بررسی کاشت مو بدون خونریزی

 

برای تزریق این بی حسی‌های موضعی تنها دردی معادل نیش مورچه حس خواهید کرد. همچنین برای خارج کردن فولیکول‌ها از 10تا 20 تزریق در ناحیه اهداکننده استفاده خواهد شد تا هیچ گونه دردی احساس نشود.

سپس سوراخ و یا شکاف‌هایی در ناحیه گیرنده با توجه به تعداد مورد نظر فولیکول‌ها، ایجاد خواهد شد و پس از آن مراحل hair transplant  آغاز خواهد شد.

 

چگونه می‌توان خطر خونریزی پس از کاشت مو طبیعی را کاهش داد؟

خونریزی یکی از عوامل مهم در به وجود آمدن و شروع درد پس از پیوند مو خواهد بود در نتیجه بیمار نیز می‌تواند تا حد زیادی در کاهش درد نقش داشته باشد که در زیر به تعدادی از این تکنیک‌ها اشاره شده است.

  • اگر پس از ترمیم مو شاهد زخم و اسکارهایی در نواحی گیرنده و اهداکننده فولیکول‌ها بودید، به هیچ عنوان سعی نکنید که این زخم‌ها را از بین ببرید زیرا از بین بردن این اسکارها موجب شروع خونریزی خواهد بود.
  • سعی کنید از انجام فعالیت‌های شدید ورزشی، شنا، کار و فعالیت‌های روزانه سنگین که موجب خستگی می‌شوند، خودداری نمایید.
  • پزشکان متخصص یکی از بهترین مشاوران در تمامی زمینه‌های مربوط به درمان انجام شده خواهند بود در نتیجه تمامی دستورالعمل‌هایی را که پزشک متخصص به شما توصیه می‌کند، انجام داده و از آن‌ها سرپیچی نکنید.
  • اگر پزشک شما دارویی تجویز می‌کند و یا انجام کاری را پیشنهاد می‌دهد حتما به دستورات وی عمل نمایید.
  • هرگز دارویی را خودسرانه مصرف نکنید زیرا شما از عوارض جانبی آن مطلع نبوده و ممکن است بیشتر در معرض درد و خونریزی بیش از حد قرار بگیرید.
  • یکی دیگر از روش‌های کنترل خونریزی و درد پس از کاشت مو، عدم مصرف داروهای ضدالتهاب مانند آسپرین حداقل 10 روز قبل و بعد از عمل و عدم نوشیدنی های حاوی الکل حداقل 3 روز قبل از عمل خواهد بود.

زیرا هر یک به نحوی موجب رقیق شدن خون و در پس آن عدم انعقاد خون خواهند شد.

 

آیا خونریزی پس از کاشت مو دائمی است؟

پیوند مو طبیعی به طور کلی عوارض جانبی عمده و خطرناکی نخواهد داشت به‌ جز در مواردی که بیمار به داروهای بی‌حسی حساس بوده و یا دستورات پزشک را نادیده گرفته باشد.

انجام هرگونه درمان‌های زیبایی و پزشکی بدون خونریزی ممکن نخواهد بود بنابراین پس انجام hair transplant نیز شما شاهد کمی خونریزی جزئی می‌باشید.

اما با روش‌های ذکر شده می‌توان تا حد زیادی مقدار خونریزی را کاهش داد.

خونریزی جزئی در ناحیه اهدا کننده و گیرنده فولیکول ها می‌تواند تا حدود دو هفته ادامه داشته باشد، اما این خونریزی کاملا عادی بوده و از مراحل درمان می‌باشد.

به پزشک متخصص کاشت مو طبیعی خود اعتماد کرده و نگران درد و خونریزی ناشی از پیوند مو نباشید زیرا حتما پزشک منتخب شما راه حلی برای از بین بردن درد و خونریزی خواهد داشت.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)