1. خانه
 2. پوست و مو
 3. ویژگی های پوست سالم و شاداب

ویژگی های پوست سالم و شاداب

ویژگی های پوست سالم و شاداب

ویژگی های پوست سالم و شاداب

قطعا اغلب افراد از اهمیت و نقش بسیار مهم پوست بر زیبایی و جذابیت هر فردی آگاهی دارند و می دانند که دارا بودن پوستی با نشاط و شاداب می تواند زیبایی هر شخص را چندین برابر کند. لذا به همین علت افراد زیادی همواره به دنبال تقویت کردن پوست صورت و بدن خود و مراقبت از آن می باشند.

ویژگی های پوست سالم و شاداب

پوست سالم باید چه ویژگی هایی را داشته باشد؟

شاید برای عده زیادی از افراد این سوال وجود داشته باشد که پوست سالم (Healthy skin and Succulent) چه ویژگی و خصوصیاتی را دارد. اما نکته مهمی که این دسته از افراد باید توجه بیشتری به آن داشته باشند این است که پوست بدن دارای انواع مختلفی است و پوست هر فردی ممکن است با سایر افراد تفاوت هایی داشته باشد.
پس به طور کلی نمی توان خاصیت ها و ویژگی های یکسانی را برای تمامی پوست ها در نظر گرفت و هر پوستی با توجه به نوع آن دارای ویژگی های متفاوتی می باشد. به طور کلی پوست بدن افراد دارای ۴ نوع مختلف می باشد که هر کدام ویژگی های مختص خود را داشته و روش های مراقبت از آن ها نیز با یکدیگر تفاوت هایی دارد.

پوست سالم باید چه ویژگی هایی را داشته باشد؟

 1. پوست خشک

به طور کلی در لایه ی خارجی پوست هیچ گونه رگ خونی وجود ندارد و تمامی منابع مغذی و حیاتی این لایه از انتشار لایه های زیرین پوست مانند درم می باشد. در حالت کلی میزان آب رسانی به خارجی ترین لایه پوست ۴۰ درصد از وزن کل آن لایه را محسوب می شود که این عامل در افرادی که دارای پوست خشک می باشند زیر ۱۰ درصد می باشد.

 • عوامل بیرونی ایجاد پوست خشک

به طور کلی برای این که پوست شخص به پوستی خشک تبدیل شود دو عامل مهم تاثیر گذار می باشد که یکی از آن ها عوامل بیرونی و دیگر عوامل داخلی می باشد. یکی از مواردی خارجی که می تواند باعث خشک شدن پوست افراد شود، آب و هوا ناحیه ای است که در آن زندگی می کنند. لذا افرادی که در نواحی گرم و خشک دنیا زندگی می کنند عمدتا دچار خشکی پوست می شوند.
یکی دیگر از مواردی خارجی که می تواند در خشک شدن پوست تاثیر مستقیم داشته باشد استفاده بیش از حد از شوینده و مواد پاک کننده می باشد. این نوع مواد شوینده قدرت حل شوندگی بالایی دارند و چربی های موجود بر روی لایه خارجی پوست را به راحتی حل می کنند و این عامل می تواند در صورت تداوم باعث خشکی پوست فرد شود.
قرار گرفتن های طولانی مدت و مداوم در زیر نور مستقیم خورشید نیز از عوامل خارجی خشکی پوست به شمار می رود و می تواند باعث خشک شدن پوست فرد شود.

برای اطلاع از خدمات زیبایی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۲۲۸۱۰۰۸۹ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۰۶۸۷۷۳۸ تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 • عوامل داخلی خشکی پوست

خشک شدن پوست دارای عوامل داخلی نیز می باشد که از حمله آن ها می توان به مصرف کم آب در طول روزمره اشاره کرد. زیرا در صورت کاهش آب بدن آب رسانی به لایه های خارجی پوست بسیار دشوار بوده و به مقدار پایین انجام می شود.
از دیگر مواردی که می تواند باعث خشک شدن پوست شود اسهال های مزمن می باشد که می تواند تا حدی باعث خشک شدن پوست افراد شود.
استعمال دخانیات و همچنین استرس و اضطراب نیز از عوامل داخلی خشک شدن پوست افراد محسوب می شود زیرا این موارد عروق خونی را تنگ می کنند و این عامل خون رسانی و آب رسانی به پوست با با مشکل روبرو می کند
با افزایش سن هر فرد و نزدیک شدن به دوران پیری تغییرات زیادی در پوست ایجاد می کشود که خشکی پوست از جمله آن ها می باشد. علت عمده این عامل نیز نازک شدن ضخامت پوست افراد می باشد.

 • ویژگی های پوست خشک

ویژگی های بسیار زیادی در پوست خشک موجود می باشد که تشخیص آن کار راحتی می باشد. از جمله این ویژگی ها می توان به رنگ مات و بدون براقیت آن، وجود ترک و شیار در پوست، بیشتر نشان دادن سن افراد، وجود احتمال قرمز شدن و التهاب ، زبر و خشکی در حین لمس آن اشاره کرد.

 1. پوست چرب

عوامل متعددی در چرب شدن پوست بدن هر فرد تاثیر دارد اما مهم ترین عامل چرب شدن پوست افراد ترشح بیش از حد چربی توسط غدد مربوطه در زیر پوست می باشد. در همه افراد غده های ریزی در زیر پوست آن ها موجود می باشد که وظیفه تامین چربی مورد نیاز پوست می باشد اما ممکن است در برخی از افراد میزان ترشح از این غدد بالا باشد که موجب چرب شدن پوست می شود.

 • ویژگی های پوست چرب

تشخیص پوست چرب نیز همانند پوست های خشک برای افراد بسیار ساده است و با کمی دقت می توان به آن پی برد. پوست های چرب دارای ویژگی های بسیار زیادی می باشند که از جمله مهمترین آنها پس از استحمام می باشد. افرادی که دارای پوست چرب هستند معمولا پس از گذشت چند ساعت از استحمام دوباره پوستشان چرب می شود.
پوست هایی که چرب هستند عمدتا دارای منافذ بازی می باشند و به وضوح این عامل مشاهده می شود.
افرادی که دارای پوست چرب هستند معمولا پوستی ضخیم هستند و می توان این ویژگی را با مشاهده و لمس تشخیص داد.
این نوع از پوست ها کمتر دچار ترک خوردگی و شیار در ساختار خود می شوند و چین و چروک در این نوع پوست ها به ندرت به وجود می آید.
پوست های چرب معمولا نرم و براق تر از حالت عادی می باشند و معمولا بیشتر از سایر افراد دچار آکنه و جوش های پوستی می شوند.

 1. پوست های مختلط

افرادی که دارای این نوع از پوست ها می باشند معمولا دارای  ترکیب پوست خشک و چرب در نواحی مختلط بدن و صورت خود هستند. به عنوان مثال به طور عمده این افراد در نواحی پیشانی، بینی و چانه دارای پوستی چرب بوده و در نواحی گونه دارای پوستی خشک هستند.

 • ویژگی های پوست مختلط

یکی از ویژگی های که پوست های مختلط دارا هستند و می توان به سادگی آن را تشخیص داد چند ساعت پس از استحمام می باشد. معمولا پس از استحمام این دسته از افراد در نواحی پیشانی و روی بینی پس از لمس کردن احساس چرب بودن پوست می کنند و در نواحی گونه نیز دچار احساس خشکی پوست و کشیدگی آن می شوند.

 1. پوست ساده و نرمال

یکی از بهترین نوع های پوستی می باشد و به نوعی ترکیب تمامی انواع پوست و حد واسطی بین آن ها می باشند. افرادی که دارای این نوع پوست هستند نیاز به مراقبت های خاصی نیستند و کمتر دچار اذیت و مشکل در این رابطه می شوند.

پوست ساده و نرمال

 • ویژگی های پوست ساده و نرمال

افرادی که دارای پوست نرمال هستند معمولا رنگ پوست شفاف و خوبی هستند. همچنین منافذ پوستی آن ها کاملا معمولی بوده و همانند سایر پوست ها نمی باشد و به نوعی حد وسط آن ها محسوب می شود.
علائم و مشکلاتی همچون ترک خوردگی و بروز چین و چروک ها عمیق در آن ها به ندرت اتفاق می افتد و بروز سایر مشکلات مانند التهاب های پوستی نیز کمتر اتفاق می افتد.
در حین لمس کردن خاصیت و ویژگی های سایر پوست ها را نداشته و چربی ملایمی بر روی آن احساس می شود.
شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت خدمات زیبایی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۲۲۸۱۰۰۸۹ تماس بگیرید.
همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.
کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code