درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو با تراکم بالا

آشنایی با روش پیوند مو 

افراد زیادی همیشه از داشتن مو های کم پشت یا تاس خود احساس نارضایتی و بدی دارند و برای درمان آن راه ها و روش های مختلفی را امتحان کرده اما هیچگاه نتیجه ای برای آن ها در بر نداشته است.

امروزه عمل زیبایی ” کاشت مو ” به یک گزینه مناسب و ایمن برای رفع کم پشتی و طاسی موی سر در دنیا تبدیل شده و بسیاری از افراد پس از انجام آن به نتایج مطلوبی دست یافته اند.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

آیا اندازه و میزان کاشت مو محدودیت دارد ؟

بسیاری از کسانی که قصد انجام عمل زیبایی hair transplant را دارند یک تصور و فکر غلط درباره تراکم کاشت مو دارند و فکر می کنند که تراکم یعنی پر بودن یا به اصطلاح پر پشت بودن مو است، در صورتی که چنین نیست و تراکم به معنی نزدیک بودن تار های مو یا فولیکول های مو به یکدیگر است.

یکی از عوامل محدود کننده مربوط به گرافت مو است، گرافت به موها و فولیکول های برداشت شده از بانک مو یا ناحیه اهدا کننده می گویند که به دسته های مشخصی تقسیم می شوند و برای کاشت مو آماده می شوند.

 

آیا اندازه و میزان کاشت مو محدودیت دارد ؟

 

  1. هر چقدر که تعداد گرافت آماده شده برای کاشت مو در شخص کم باشد و مساحت و میزان طاسی یا کم پشتی موی بیمار وسیع و زیاد باشد،  کاشت مو با تراکم کمتری انجام می شود.
  2. عامل دیگری که باعث می شود عمل زیبایی مو با تراکم بالا به محدودیت ختم شود ظرفیت و میزان پذیرش مو در پوست سر است، پوست سر ظرفیت و گنجایش خاصی برای کاشت مو در نزدیکی یکدیگر دارد و این عامل در افراد متفاوت از هم است.
آیا جهت دادن به موهای کاشته شده صحیح است ؟

چنانچه عامل ظرفیت پذیرش پوست سر برای کاشت مو در نظر گرفته نشود و عمل زیبایی hair transplant در با تراکم بالاتر از ظرفیت پوست سر انجام شود ممکن است باعث بروز نکروز و یا زخم هایی در پوست سر شود.

  1. عامل دیگری که در این عمل با تراکم بالا باعث ایجاد محدودیت می شود فاصله بین تار های مو است. برای کاشت مو باید بین تار های موی فرد فاصله ای وجود داشته باشد که بتوان عمل زیبایی کاشت مو را انجام داد.

این مورد عمدتا در افراد با موهای کم پشت دیده می شود که در اکثر موارد کم پشتی مو به دلیل نازک بودن تار های موی فرد است و پزشکان برای این گونه از افراد استفاده از دارو و تقویت کننده های مو را پیشنهاد می کنند.

 

پیوند مو با تراکم بالا چگونه انجام می شود ؟

امروزه هر فردی که قصد انجام عمل زیبایی hair transplant را دارد همواره به دنبال انجام کاشت مو با تراکم بالاست؛

زیرا کاشت مو با تراکم بالا با احتمال موفقیت زیادی همراه است. همچنین داشتن موهایی با تراکم بالا باعث پر پشت شدن و زیبایی مو های سر می شود.

کاشت مو به طور عمده با دو روش FUE و ” کاشت مو به روش FUT ” انجام می شود، انتخاب اینکه کدام روش برای شما مناسب است بستگی به نظر و صلاحدید پزشک متخصص شما دارد.

 

پیوند مو با تراکم بالا چگونه انجام می شود ؟

عمل زیبایی کاشت مو به روش FUT، این روش به نام روش جراحی نوار فولیکولی (FUSS) نیز در دنیا مشهور است.

در این روش پزشک شما ابتدا یک قطعه پوست از بانک موی شما که معمولا از پشت سر شما به طول آن بین 15 تا 25 سانتی متر است را برداشت می کند و آن قسمت پوست که حذف شده است را بخیه می زند.

سپس نوار برداشت شده را به قسمت های کوچک تقسیم کرده و به عنوان گرافت برای hair transplant استفاده می کند.

کلینیک های مجاز کاشت مو چه ویژگی هایی دارند ؟

روش دیگر کاشت مو FUE است که با نام استخراج پیوند فولیکولار در دنیا شهرت دارد.

عمل زیبایی کاشت مو در روش استخراج پیوند فولیکولار (FUE) آسان تر از روش های های دیگر است و نیازی به بخیه زدن پوست شما ندارد.

در این روش ابتدا پزشک شما از فولیکول های موجود در بانک موی شما (معمولا پشت سر) را یک به یک برداشت می کند و آن ها را برای کاشت یا پیوند آماده می کند.

بعد از برداشت فولیکول از پشت سر شما نقطه های ریزی در آن ایجاد خواهد شد که قابل رویت است که می توانید آن را لای موهای خود پنهان کنید.

برای انجام کاشت مو با تراکم بالا، پزشک با در نظر گرفتن محدودیت ظرفیت پذیرش موی پوست سر شما در پوست ناحیه طاسی اقدام به ایجاد حفره ها و سوراخ های ریزی در نزدیکی و فاصله کم نسبت به یکدیگر می کند.

سپس پزشک گرافت هایی را که از قبل تقسیم و آماده برای کاشت شده اند را به طور دقیق و منظم در حفره و سوراخ های ایجاد شده فرو می کند.

 

نتایج و تاثیرات کاشت مو با تراکم بالا

پس از انجام عمل زیبایی hair transplant به احتمال زیاد شما در ناحیه کاشت شده دچار درد و بی حسی باشید و پزشک برای رفع درد ناشی از کاشت مو برای شما دارو و مسکن هایی را تجویز می کند.

برای مدت کوتاهی پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو، پزشک از شما خواهد خواست تا باند و پانسمان را بر روی ناحیه کاشت شده نگه دارید.

همچنین برای جلوگیری از التهاب و عفونت برای شما آنتی بیوتیک هایی تجویز می کند. اکثر افرادی که عمل زیبایی کاشت مو را انجام داده اند پس از 2 الی 5 روز توانسته اند به روند عادی و طبیعی زندگی خود بپردازند.

 

نتایج و تاثیرات کاشت مو با تراکم با تراکم بالا

 

پس از گذشت 2 الی 3 هفته پس از عمل زیبایی کاشت مو، موهای کاشته شده شما دچار ریزش شده و از بین می رود؛

این یک امر طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و موهای شما پس از ریزش شروع به رشد خواهد کرد.

بررسی کاشت مو بدون خونریزی

بعد از گذشت 6 الی 9 ماه موهای شما به رشد کامل خود خواهند رسید.

در نهایت پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو شما صاحب موهای پر پشت و زیبایی و طبیعی می شوید که باعث افزایش جذابیت و زیبایی ظاهر شما خواهد شد و می توانید با اعتماد به نفس بیشتری در جوامع حاضر شده و دیگر از کچلی و طاسی موی سر خود خجالت زده نشوید.

 

عوارض و خطرات ناشی از پیوند مو با تراکم بالا

اگرچه عمل زیبایی کاشت مو عوارض جانبی مهمی ندارد، اما ممکن است بدن ما به پیوند مو واکنش نشان دهد.

البته باز هم جای نگرانی نیست و این یک امر طبیعی در پیوند مو است و پزشک شما با تجویز دارو هایی این عوارض را رفع می کند.

 

عوارض و خطرات ناشی از پیوند مو با تراکم بالا

 

  1. درد: معمولا افراد درد خفیفی را تجربه می کنند که نیازی به تجویز دارو نیست.
  2. خارش: پوست سر بعد کاشت مو دچار خارش می شود که معمولا بیشتر از یک هفته طول نمی کشد و استفاده از شامپو می تواند به رفع آن کمک کند.
  3. تورم ملایم: به ندرت پیش می آید ولی برخی از افراد تا دو روز بعد از hair transplant دچار تورم خفیف می شوند که خود به خود فروکش می کند
  4. کیست: در برخی افراد به خاطر کاشت مو با تراکم بالا در یک محل باعث به وجود آمدن کیست به قطر 2 الی 3 سانتی متر می شود که پس دو الی سه هفته از بین می رود.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت پیوند مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
Map