کاشت مو

کاشت مو با تراکم بالا – چگونگی کاشت و مراحل آن

کاشت مو با تراکم بالا

آشنایی با روش پیوند مو با تراکم بالا

افراد زیادی همیشه از داشتن موهای کم پشت یا تاس خود احساس نارضایتی و بدی دارند و برای درمان آن راه‌ها و روش‌های مختلفی را امتحان کرده اما هیچگاه نتیجه‌ای برای آن‌ها در بر نداشته است.

ریزش مو به دلایل مختلفی روی می‌دهد و الگوی ریزش در افراد مختلف یکسان نیست. به همین دلیل روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی برای کاشت مو ایجاد شده است که هر کدام مزیت‌های خاص خود را دارد و پزشک متخصص با توجه به شرایط فرد متقاضی کاشت مو یکی از این تکنیک‌ها را به وی پیشنهاد می‌دهد.

امروزه عمل زیبایی ” کاشت مو ” به یک گزینه مناسب و ایمن برای رفع کم پشتی و طاسی موی سر در دنیا تبدیل شده و بسیاری از افراد پس از انجام آن به نتایج مطلوبی دست یافته‌اند.

 

تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو به کاربران سایت تا آخر همین هفته + تعداد محدود

آیا اندازه و میزان کاشت مو محدودیت دارد ؟

بسیاری از کسانی که قصد انجام عمل زیبایی hair transplant را دارند یک تصور و فکر غلط درباره تراکم کاشت مو دارند و فکر می‌کنند که تراکم یعنی پر بودن یا به اصطلاح پر پشت بودن مو است، در صورتی که چنین نیست و تراکم به معنی نزدیک بودن تارهای مو یا فولیکول‌های مو به یکدیگر است.

یکی از عوامل محدود کننده مربوط به گرافت مو است، گرافت به موها و فولیکول‌های برداشت شده از بانک مو یا ناحیه اهدا کننده می‌گویند که به دسته‌های مشخصی تقسیم می‌شوند و برای کاشت مو آماده می‌شوند.

 

آیا اندازه و میزان کاشت مو محدودیت دارد ؟

 

هر چقدر که تعداد گرافت آماده شده برای کاشت مو در شخص کم باشد و مساحت و میزان طاسی یا کم پشتی موی بیمار وسیع و زیاد باشد، کاشت مو با تراکم کمتری انجام می‌شود.

عامل دیگری که باعث می‌شود عمل زیبایی مو با تراکم بالا به محدودیت ختم شود ظرفیت و میزان پذیرش مو در پوست سر است، پوست سر ظرفیت و گنجایش خاصی برای کاشت مو در نزدیکی یکدیگر دارد و این عامل در افراد متفاوت از هم است.

چنانچه عامل ظرفیت پذیرش پوست سر برای کاشت مو در نظر گرفته نشود و عمل زیبایی hair transplant در با تراکم بالاتر از ظرفیت پوست سر انجام شود ممکن است باعث بروز نکروز و یا زخم‌هایی در پوست سر شود.

عامل دیگری که در این عمل با تراکم بالا باعث ایجاد محدودیت می‌شود فاصله بین تارهای مو است. برای کاشت مو باید بین تارهای موی فرد فاصله ای وجود داشته باشد که بتوان عمل زیبایی کاشت مو را انجام داد

این مورد عمدتا در افراد با موهای کم پشت دیده می‌شود که در اکثر موارد کم پشتی مو به دلیل نازک بودن تار‌های موی فرد است و پزشکان برای این گونه از افراد استفاده از دارو و تقویت کننده‌های مو را پیشنهاد می‌کنند.

به طور معمول تراکمی که برای عمل‌های کاشت مو در نظر گرفته می‌شود بین سی تا چهل واحد فولیکولی در هر سانتی متر مربع از پوست سر است. برای رسیدن به این اندازه از تراکم، فرد متقاضی باید در بانک موی خود چیزی نزدیک به بیست هزار واحد فولیکولی داشته باشد.

در افرادی که طاسی شدید و وسیع دارند نتیجه آن گونه خواهد شد که موهای فرد در قسمت جلویی سر او به اندازه‌ی قسمت میانی تراکم خواهند داشت.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

اما برای عمل‌هایی که فرد متقاضی می‌خواهد موهای کاشته شده‌ی او تراکم بالاتری داشته باشد، تعداد واحد‌های فولیکولی مورد نیاز تقریبا دو برابر می‌شود یعنی بین 60 تا 75 واحد فولیکولی در هر سانتی متر مربع از پوست سر کاشته خواهد شد

برای رسیدن به این تعداد لازم است که دسته‌های فولیکولی که از بانک مو برداشته می‌شوند، دسته‌هایی دو تا چهارتایی باشند. این بیانگر اهمیت بانک مو و تاثیر آن برای رسیدن به تراکم بالا است.

علاوه بر بانک مو، فاکتور دیگری که برای کاشت مو با تراکم بالا حائز اهمیت است توانایی پزشک جراح و امکانات و تجهیزات کلینیکی است که در آن عمل کاشت انجام می‌شود؛ در چنین شرایطی امکان برداشت فولیکول‌ها به تعداد زیاد و همچنین سالم نگه داشتن و آسیب ندیدن آنها حین عمل فراهم می‌شود.

پیوند مو با تراکم بالا چگونه انجام می‌شود ؟

امروزه هر فردی که قصد انجام عمل زیبایی hair transplant را دارد همواره به دنبال انجام کاشت مو با تراکم بالاست؛

زیرا کاشت مو با تراکم بالا با احتمال موفقیت زیادی همراه است. همچنین داشتن موهایی با تراکم بالا باعث پر پشت شدن و زیبایی موهای سر می‌شود.

کاشت مو به طور عمده با دو روش FUE و ” کاشت مو به روش FUT ” انجام می‌شود، انتخاب اینکه کدام روش برای شما مناسب است بستگی به نظر و صلاحدید پزشک متخصص شما دارد.

 

پیوند مو با تراکم بالا چگونه انجام می شود ؟

 

عمل زیبایی کاشت مو به روش FUT، این روش به نام روش جراحی نوار فولیکولی (FUSS) نیز در دنیا مشهور است.

در این روش پزشک شما ابتدا یک قطعه پوست از بانک موی شما که معمولا از پشت سر شما به طول آن بین 15 تا 25 سانتی متر است را برداشت می‌کند و آن قسمت پوست که حذف شده است را بخیه می‌زند.

سپس نوار برداشت شده را به قسمت‌های کوچک تقسیم کرده و به عنوان گرافت برای hair transplant استفاده می‌کند.

روش دیگر کاشت مو FUE است که با نام استخراج پیوند فولیکولار در دنیا شهرت دارد.

عمل زیبایی کاشت مو در روش استخراج پیوند فولیکولار (FUE) آسان تر از روش‌های های دیگر است و نیازی به بخیه زدن پوست شما ندارد. چرا که برداشت فولیکول‌ها در این روش به شکل پراکنده است و زخم‌های ریزی در فاصله‌های دور از هم ایجاد می‌کند که نیازی به بخیه نخواهد داشت.

در این روش ابتدا پزشک شما از فولیکول‌های موجود در بانک موی شما (معمولا پشت سر) را یک به یک برداشت می‌کند و آنها را برای کاشت یا پیوند آماده می‌کند.

بعد از برداشت فولیکول از پشت سر شما نقطه‌های ریزی در آن ایجاد خواهد شد که قابل رویت است که می‌توانید آن را لای موهای خود پنهان کنید.

برای انجام کاشت مو با تراکم بالا، پزشک با در نظر گرفتن محدودیت ظرفیت پذیرش موی پوست سر شما در پوست ناحیه طاسی اقدام به ایجاد حفره‌ها و سوراخ‌های ریزی در نزدیکی و فاصله کم نسبت به یکدیگر می‌کند.

سپس پزشک گرافت‌هایی را که از قبل تقسیم و آماده برای کاشت شده اند را به طور دقیق و منظم در حفره و سوراخ‌های ایجاد شده فرو می‌کند.

 

قیمت کاشت مو با تراکم بالا در شیراز، مشهد، اصفهان، تبریز و کرمانشاه چگونه است؟

از آن جایی که عمل کاشت مو با تراکم بالا نیاز به تجربه، مهارت و تجهیزات بیشتری نسبت به عمل کاشت موی معمولی دارد ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب مرکزی که می‌خواهید در آن کاشت تراکم بالا انجام دهید فقط به قیمت آن توجه نکنید.

برای کاشت مو با تراکم بالا پزشک متخصص باید فولیکول‌های مو را با دقت بسیار بالا جای گذاری کند به طوری که زاویه‌ی رویش مو با مو‌هایی که از قبل روی سر فرد متقاضی هستند هماهنگ باشد.

در غیر این صورت نتیجه ی کار طبیعی به نظر نمی‌آید و نکته ی مهم این است که دیگر کاری برای اصلاح آن نمی‌شود کرد. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم در انتخاب کلینیک خود وسواس به خرج دهید و تنها به هزینه آن فکر نکنید.

نتیجه ی عمل کاشت مو همیشه پیش چشمان شماست و اگر به دلیل هزینه‌های کمتر یک کلینیک بی کیفیت و غیراستاندارد را انتخاب کنید، امکان دارد تا همیشه برای این که به خاطر کمی صرفه‌جویی در منابع مالی، ظاهر خود به شکل مطلوب در نیامده حسرت بخورید.

این مرکزها و کلینیک‌های غیر استاندارد در شهرهای بزرگ مانند مشهد، تهران، شیراز، تبریز و … که متقاضیان کاشت موی آنها زیاد است، به وفور وجود دارند. باید احتیاط کنید و با تحقیق یک مرکز مناسب را برای عمل خود برگزینید.

شما می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا تماس بگیرید و از مشاوره رایگان این مرکز استفاده کنید و همچنین راجع به امکانات و تجهیزاتی که این مرکز برای عمل کاشت مو با تراکم بالا در اختیار دارند اطلاعات کسب کنید.

نتایج و تاثیرات کاشت مو با تراکم بالا

پس از انجام عمل زیبایی hair transplant به احتمال زیاد شما در ناحیه کاشت شده دچار درد و بی حسی باشید و پزشک برای رفع درد ناشی از کاشت مو برای شما دارو و مسکن‌هایی را تجویز می‌کند.

برای مدت کوتاهی پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو، پزشک از شما خواهد خواست تا باند و پانسمان را بر روی ناحیه کاشت شده نگه دارید.

از انجام ورزش و فعالیت‌های بدنی سنگین در چند روز ابتدایی پس از عمل خودداری کنید.

از مصرف سیگار و مشروبات الکلی در چند هفته‌ی ابتدایی بعد از عمل کاشت مو جدا پرهیز کنید چرا که این مواد سرعت بهبود زخم‌ها را کاهش می‌دهند و خطر ابتلا به عفونت روی سر شما افزایش می‌یابد.

همچنین برای جلوگیری از التهاب و عفونت برای شما آنتی بیوتیک‌هایی تجویز می‌کند. اکثر افرادی که عمل زیبایی کاشت مو را انجام داده‌اند پس از 2 الی 5 روز توانسته اند به روند عادی و طبیعی زندگی خود بپردازند.

 

نتایج و تاثیرات کاشت مو با تراکم با تراکم بالا

در چند هفته‌ی ابتدایی بعد از کاشت، هنگام استحمام و شستشوی سر خود باید بسیار احتیاط کنید تا به فولیکول‌های تازه کاشته شده آسیب نرسانید. دستورالعمل‌های لازم در این خصوص را می‌توانید از پزشک خود دریافت کنید.

پس از گذشت 2 الی 3 هفته پس از عمل زیبایی کاشت مو، موهای کاشته شده شما دچار ریزش شده و از بین می‌رود؛

این یک امر طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و موهای شما پس از ریزش شروع به رشد خواهد کرد.

این امر مربوط به چرخه ی رشد مو در بدن انسان می‌شود. دوره ی استراحت بخشی از این چرخه است که طی آن سرعت رشد مو‌ها کاهش می‌یابد و حتی متوقف می‌شود.

شما در این دوره موهای کاشته شده ی خود را از دست می‌دهید اما از آن جایی که فولیکول‌های کاشته شده هنوز سر جای خود هستند موهای جدید با ضخامت و تراکم بیشتری رشد خواهند کرد.

بعد از گذشت 6 الی 9 ماه موهای شما به رشد کامل خود خواهند رسید. بعد از آن موهای کاشته شده دیگر تغییر مهمی نخواهند داشت و هرچه زمان بگذرد قوی تر و پر پشت تر می‌شوند و شباهت آن‌ها به موهای طبیعی بیش از پیش می‌شود.

در نهایت پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو شما صاحب موهای پر پشت و زیبایی و طبیعی می‌شوید که باعث افزایش جذابیت و زیبایی ظاهر شما خواهد شد و می‌توانید با اعتماد به نفس بیشتری در جوامع حاضر شده و دیگر از کچلی و طاسی موی سر خود خجالت زده نشوید.

عوارض و خطرات ناشی از پیوند مو با تراکم بالا

اگرچه عمل زیبایی کاشت مو عوارض جانبی مهمی ندارد، اما ممکن است بدن ما به پیوند مو واکنش نشان دهد.

البته باز هم جای نگرانی نیست و این یک امر طبیعی در پیوند مو است و پزشک شما با تجویز دارو‌هایی این عوارض را رفع می‌کند.

 

عوارض و خطرات ناشی از پیوند مو با تراکم بالا

  1. درد: معمولا افراد درد خفیفی را تجربه می‌کنند که نیازی به تجویز دارو نیست.
  2. خارش: پوست سر بعد کاشت مو دچار خارش می‌شود که معمولا بیشتر از یک هفته طول نمی‌کشد و استفاده از شامپو می‌تواند به رفع آن کمک کند.
  3. تورم ملایم: به ندرت پیش می‌آید ولی برخی از افراد تا دو روز بعد از hair transplant دچار تورم خفیف می‌شوند که خود به خود فروکش می‌کند
  4. کیست: در برخی افراد به خاطر کاشت مو با تراکم بالا در یک محل باعث به وجود آمدن کیست به قطر 2 الی 3 سانتی متر می‌شود که پس دو الی سه هفته از بین می‌رود.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت پیوند مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)