کاشت مو

کاشت مو با تراکم بالا – چگونگی کاشت و مراحل آن

هدف اصلی از انجام عملیات کاشت مو در هر شخصی رسیدن به میزان تراکم موی بسیار بالا تا حد امکان است. به همین دلیل پزشکان بعد از انجام بررسی‌های لازم سعی می‌کنند بهترین روش را با توجه به شرایط بدنی بیمار برای انجام کاشت مو با تراکم بسیار بالا انتخاب کنند. در این تصمیم‌گیری مواردی مثل قوی یا ضعیف بودن بانک مو و حجم موهای ریخته شده نیز تاثیرگذار خواهند بود. برای رسیدن به ایده‌آل‌ترین نتیجه به منظور کاشت مو با تراکم بالا مهم‌ترین موضوع بعد از انتخاب روش صحیح و مناسب دقت در انتخاب کلینیکی معتبر و پزشکی و تبحر و تخصص بالا است. کلینیک زیبایی هلیا مفتخر به انجام روش‌های کاشت مو به کمک به روزترین دستگاه‌ها به بهترین نحو ممکن توسط دکتر خراسانی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیوند مو تراکم بالا از قبیل هزینه و همچنین مشاهده عکس کاشت مو با تراکم بالا شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم.

اینفوگرافی راهنمای کاشت مو با تراکم بالا
اینفوگرافی راهنمای کاشت مو با تراکم بالا

شما نمی‌توانید کسی را پیدا کنید که از داشتن موهای کم‌پشت یا طاسی سر خود احساس رضایت داشته باشد. به همین دلیل است انسان‌هایی که به این مشکل دچار شده‌اند، برای درمان آن راه‌ها و روش‌های مختلفی را امتحان خواهند کرد. ریزش مو به دلایل مختلفی روی می‌دهد و الگوی ریزش در افراد مختلف یکسان نیست. از این رو روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی برای کاشت مو ابداع شده است که هر کدام مزیت‌های خاص خود را داشته و پزشک متخصص با توجه به شرایط فرد متقاضی کاشت مو، یکی از این تکنیک‌ها را به وی پیشنهاد می‌دهد.

در حال حاضر عمل زیبایی ” کاشت مو ” به یک گزینه مناسب و ایمن برای رفع کم‌پشتی و طاسی موی سر در دنیا تبدیل شده و بسیاری از افراد پس از انجام آن به نتایج مطلوبی دست یافته‌اند.

کاشت مو پر تراکم یکی از مهم‌ترین اهدافی است که از پیوند مو انتظار می‌رود. در نتیجه تمامی افرادی که از ریزش شدید مو و کم‌حجمی موها در ناحیه سر رنج می‌برند می‌توانند از یکی از روش‌های کاشت مو با تراکم خیلی بالا استفاده کرده و به ظاهر دلخواه خود برسند. برای رسیدن به بیشترین تراکم کاشت مو باید عوامل بسیار زیادی در نظر گرفته شوند. از جمله این عوامل می‌توان به داشتن بانک موی قوی و روش استخراج و کاشت فولیکول اشاره کرد. در کلینیک زیبایی هلیا از به روزترین دستگاه‌ها برای پیوند مو استفاده می‌شود در نتیجه سرعت عمل کار بالا رفته و به تراکم بالای مو دست پیدا می‌کنید. قیمت کاشت مو با تراکم بالا نیز مثل انتخاب بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا به عوامل مختلفی بستگی دارد. شما می‌توانید در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر از طریق یکی از راه‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

آیا اندازه و میزان کاشت مو محدودیت دارد؟

همان طور که گفته شد هدف اصلی از کاشت مو، دستیابی به تراکم بالا است. به همین دلیل در انتخاب روش کاشت مو و انجام آن نهایت تلاش را می‌کنند تا افراد به موهایی با حداکثر تراکم ممکن دست یابند. البته موضوع مهمی که در این زمینه وجود دارد، تصور غلطی است که بسیاری از کاندیدهای کاشت طبیعی مو از معنی تراکم بالا دارند. به این معنا که خیلی از اشخاص فکر می‌کنند منظور از تراکم بالا، حجیم و پرپشت بودن موها است. در حالی که تراکم به معنای تعداد فولیکول‌هایی است که در ناحیه مشخصی از سر قرار گرفته‌اند. یعنی هر چه فولیکول‌های کاشته شده نزدیک به هم باشند تراکم ایجاد شده در نتیجه پیوند مو بیشتر خواهد بود. نتیجه این کار، داشتن موهایی زیاد و حجیم است. در خصوص دستیابی به بیشترین تراکم کاشت مو عوامل بسیاری تاثیرگذار خواهند بود. از جمله مهم‌ترین آن‌ها، وضعیت بانک مو است. هر چه بانک مو قوی باشد نتیجه نهایی کار بهتر خواهد بود. منظور از بانک مو قوی، ناحیه‌ای از بدن است که دارای موهایی با تار ضخیم و تراکم بالا است. موضوع مهم دیگر، میزان طاسی یا کم‌پشتی ایجاد شده در ناحیه سر افراد است. هر چه میزان ریزش مو شدیدتر بوده باشد امکان رسیدن به موهایی با تراکم بالا دشوارتر خواهد بود.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش میکروگرافت

آیا اندازه و میزان کاشت مو محدودیت دارد ؟

کاشت مو با تراکم بسیار بالا

علاوه بر موارد گفته شده موضوع دیگری نیز وجود دارد که نمی‌توان آن را نادیده گرفت و آن، ظرفیتی است که پوست سر برای پیوند مو دارد. البته میزان این ظرفیت از شخصی به شخص دیگر متفاوت بوده و فقط پزشک می‌تواند آن را بعد از انجام بررسی‌های لازم تشخیص دهد. اگر پزشک ظرفیت پوست سر را نادیده بگیرد و تعداد فولیکول‌های بیشتری را نسبت به ظرفیت آن در منطقه طاس پیوند دهد، فرد شاهد عوارض جانبی شدیدی مثل نکروز و یا زخم‌ خواهد بود. مسئله دیگر فاصله‌ای است که پزشک مجبور به رعایت آن در حین کاشت فولیکول‌های مو می‌باشد. در برخی از افراد، کاشت مو با تراکم بالایی اعمال می‌شود اما به دلیل نازک بودن تارهای مو حجم موها کم دیده می‌شود. این اشخاص باید به دنبال راهکارهایی به منظور تقویت تارهای مو باشند که معمولا داروهای تقویت‌ کننده برای آن‌ها تجویز می‌گردد.

در حالت کلی، ایده‌آل‌ترین حالت برای کاشت مو رسیدن به تراکم سی تا چهل در هر سانتی‌متر مربع است. برای اینکه بتوان به چنین نتیجه‌ای رسید، پزشک متخصص باید وضعیت بانک مو و شرایط بدنی کاندید ایمپلنت مو را بررسی کند تا از بهترین روش برای پیوند مو در او استفاده شود. برای اینکه بتوان به تراکم معمولی در هر سانتی‌متر مربع از پوست سر رسید، بانک مو باید ظرفیتی در حدود بیست هزار فولیکول مو را داشته باشد. اما اگر هدف شما از انجام کاشت مو، رسیدن به تراکم بالا است باید بانک مو دو برابر تعداد گفته شده در بالا، فولیکول مو داشته باشد یعنی این مقدار باید در حدود ۶۰ تا ۷۵ عدد در هر سانتی‌متر مربع باشد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

به غیر از وضعیت بانک مو و سایر موارد گفته شده در بالا، انتخاب کلینیک و پزشک متخصص نیز نقش بسیار مهمی در تراکم کاشت مو دارد. اهمیت این موضوع به قدری زیاد است که در صورت رعایت سایر موارد اما نادیده گرفتن این موضوع، نمی‌توان انتظار داشت تا به نتیجه موردپسند در خصوص تراکم مو در موهای کاشته شده برسید. اهمیت کلینیک به دلیل ایجاد محیطی استاندارد و مجهز به دستگاه‌های پیشرفته است. همچنین پزشک کاربلد و باتجربه این مهارت را خواهد داشت تا اکثر فولیکول‌ها را بدون آسیب از بانک مو برداشت کرده و در ناحیه طاس سر قرار دهد. در نتیجه میزان موفقیت در پروسه پیوند طبیعی مو بالا خواهد رفت.

پیوند مو با تراکم بالا چگونه انجام می شود؟

همان‌طور که گفته شد هدف اصلی از کاشت مو، رسیدن به تراکم بالا است. در حال حاضر در تمامی روش‌های پیوند مو پزشک نهایت سعی خود را می‌کند تا حداکثر تراکم کاشت مو را در ناحیه طاس سر ایجاد کند. از جمله مهم‌ترین این روش‌ها می‌توان به FIT، FUT، SUT و کاشت مو با روش میکروگرافت اشاره کرد. تمامی این روش‌ها به صورت انحصاری در کلینیک کاشت مو و ابرو هلیا با استفاده از به روزترین دستگاه‌ها توسط پزشک مجرب کشوری دکتر خراسانی انجام می‌شود.

اساس کار در تمامی این روش‌ها یکسان بوده و تفاوت اصلی در شیوه برداشت و کاشت فولیکول‌های مو می‌باشد. به این صورت که بعد از بررسی‌های لازم در جلسه مشاوره و تصمیم‌گیری برای انتخاب روش پیوند مو، روز اصلی برای انجام کاشت تعیین می‌گردد. در این روز ابتدا بانک مو و ناحیه کاشت مو با اعمال استریلیزاسیون و بی‌حسی موضعی آماده‌ کار می‌شوند. سپس پزشک متخصص براساس شیوه کاشت مو، تعداد فولیکول‌ها را از بانک مو برداشته و عملیات کاشت را انجام می‌دهد. البته بعد از برداشت، فولیکول‌ها باید زیر میکروسکوپ‌های قوی برای کاشت آماده‌ ‌شوند. در مرحله آماده‌سازی، موها به صورت تار به تار درآمده و چربی‌ها و بافت‌های اضافی اطراف آن تمیز می‌شوند. بعد از کاشت، فرد کلینیک را ترک کرده و دوره نقاهت چند ماهه را سپری خواهد کرد. بعد از چند ماه (حداقل ۶ ماه) نتیجه مثبت کار به وضوح قابل مشاهده خواهد بود.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fut

پیوند مو با تراکم بالا چگونه انجام می شود ؟

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

قیمت کاشت مو با تراکم بالا در شیراز، مشهد، اصفهان، تبریز و کرمانشاه چگونه است؟

قیمت کاشت مو در هر شخص می‌تواند متفاوت باشد چرا که عوامل مختلفی بر هزینه پیوند مو با تراکم بالا تاثیر می‌گذارند که عبارتند از:

 • روش کاشت مو

روش کاشت مو و تکنیکی که در انجام آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیار اهمیت دارد. روش‌های مدرن و پیشرفته در مقایسه با روش‌های قدیمی‌تر هزینه زیادی دارند.

 • وضعیت بانک مو

افرادی که بانک موی قوی دارند نسبت به افراد با بانک موی ضعیف بسیار خوش‌شانس هستند. این دسته از افراد، علاوه بر موفقیت در پروژه کاشت، هزینه کمتری را نیز متقبل خواهند شد زیرا دشواری انجام پیوند مو در اشخاصی که بانک موی قوی دارند کمتر است.

 • دستمزد پزشک

هر پزشکی با توجه به تبحر و تجربه‌ای که در این کار دارد و یا سلیقه‌ای که در انجام کاشت مو به خرج می‌دهد دستمزد متفاوتی را برای خود در نظر می‌گیرد. به همین دلیل هزینه‌هایی که پزشک‌ها مطرح می‌کنند با یکدیگر فرق خواهند داشت.

 • هزینه کلینیک

کلینیک‌های زیبایی با توجه به دستگاه‌ها و امکاناتی که برای افراد فراهم می‌کنند، قیمت‌های متفاوتی دارند. بنابراین انتخاب کلینیک نیز می‌تواند در هزینه کاشت طبیعی مو تاثیر به‌سزایی داشته باشد.

هم‌اکنون کلینیک‌های زیبایی بسیاری در کلان شهرهای ایران مثل شیراز، مشهد، اصفهان، تبریز و کرمانشاه وجود دارند که هزینه‌های مختلفی را برای کاندیدهای کاشت مو عنوان می‌کنند. آنچه در این میان اهمیت دارد انتخاب مکانی معتبر است. همچنین تاکید می‌کنیم هرگز کیفیت کار را فدای قیمت نکنید تا بعدها درگیر پشیمانی‌های جبران ناپذیر نشوید. شما می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا تماس بگیرید و از مشاوره رایگان این مرکز استفاده کنید. همچنین می‌توانید در مورد امکانات و تجهیزاتی که این مرکز برای پیوند مو با تراکم بالا در اختیار دارد اطلاعات کسب کنید.

نتایج و تاثیرات کاشت مو با تراکم بالا

کسانی که به دنبال کاشت مو با تراکم بالا هستند، دوست دارند قبل از اقدام به آن، با نتایج و تاثیرات آن آشنا شوند. بلافاصله بعد از اتمام ایمپلنت مو تراکم بالا، فرد درد و التهاب در نواحی پیشانی و چشم‌ها را حس خواهد کرد. البته این موضوع کاملا گذرا بوده و با رعایت مراقبت‌های بعد از پیوند مو از بین خواهد رفت. همچنین پزشک مسکن‌هایی را برای کاهش درد تجویز خواهد کرد که تاثیر زیادی در بهبودی سریع درد دارند. در طی روزهای آینده، برخی مراجعه‌کنندگان از خارش‌های پوستی و پوسته‌پوسته شدن آن‌ شکایت می‌کنند. این مشکل نیز کاملا طبیعی بوده و با استفاده از پمادهای تجویز شده توسط پزشک برطرف خواهند شد. البته هرگز نباید اقدام به دست‌کاری و خاراندن زخم‌های خود کنید. علاوه بر آن، در یک هفته اول خطر عفونت در زخم‌ها وجود دارد که با مصرف آنتی‌بیوتیک این موضوع نیز نباید موجب نگرانی در افراد گردد.

نتایج و تاثیرات کاشت مو با تراکم با تراکم بالا

موضوع مهمی که بعد از حدود دو یا سه هفته باعث نگرانی و استرس در افراد می‌شود، شوک ریزشی در موهای تازه کاشته شده است. چرا که در این زمان، موهای تازه کاشته‌شده به صورت ناگهانی شروع به ریزش می‌کنند. این موضوع کاملا طبیعی بوده و بخشی از روند دوره بهبودی است. پس از آن کاندیدهای کاشت مو متوجه رشد دوباره موهای تازه پیوند شده خواهند بود. در ماه ششم تا نهم، موهای کاشته شده حالتی کاملا طبیعی و زیبا پیدا کرده و با سرعتی مثل موهای سابق رشد خواهند کرد و شما می‌توانید با آن‌ها مثل موهای اصلی خود برخورد کنید.

نتایج حاصل از کاشت موی طبیعی با تراکم بالا به شرط انجام در کلینیکی معتبر و پزشکی متخصص، کاملا ایده‌آل بوده و مورد پسند همگان است. با این کار افرادی که به دلیل کم‌پشتی و طاسی سر اعتماد به نفس خود را از دست داده‌اند می‌توانند دوباره به زیبایی و اعتماد به نفس بالای خود دست یابند و از نتیجه به دست آمده نهایت لذت را ببرند.

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک کاشت مو در تهران

عوارض و خطرات ناشی از پیوند مو با تراکم بالا

همانند هر عمل زیبایی، کاشت مو نیز می‌تواند عوارض احتمالی را با خود به همراه داشته باشد. البته شدت این عوارض جانبی در هر شخصی متفاوت بوده و با رعایت مراقبت‌های لازم و توصیه‌های پزشک جای هیچگونه نگرانی نیست. چند مورد از مهم‌ترین خطرات و عوارض پیوند مو با تراکم بالا در زیر عنوان شده است:

 • احساس درد
 • احساس خارش‌های پوستی
 • ایجاد ورم و التهاب در نواحی بانک مو و کاشت مو
 • خون‌ریزی در زخم‌ها
 • عفونت
 • پوسته‌پوسته شدن پوست سر در نواحی که کاشت مو انجام شده
 • تورم در چشم‌ها

در صورتی که کادر درمانی تجربه کافی در این زمینه داشته و کلینیک استانداردی را برای کاشت مو تراکم بالا انتخاب کنید هیچ یک از عوارض احتمالی ناشی از آن، اذیت‌کننده نبوده و خیلی سریع برطرف خواهد شد.

عوارض و خطرات ناشی از پیوند مو با تراکم بالا

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت پیوند مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام دوست عزیز
   خیر ما بعد از کاشت مصرف ماینوکسیدیل رو پیشنهاد نمیکنیم به این دلیل که روی موهای کاشته شده تاثیری ندارد اما برای موهای موجود قبل از کاشت میتونه موثر باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button