کاشت مو طبیعی و مدت زمان بی حسی بعد از آنPosted by On نوامبر 1, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو طبیعی و مدت زمان بی حسی بعد از آن

کاشت مو طبیعی و مدت زمان بی حسی بعد از آن

نازک شدن مو و ریزش آن نگرانی های رایج برای آقایان و خانم ها است؛ اما گزینه های درمانی وجود دارد. در اکثر مواقع دلیل ریزش و مو طاسی سر عوامل ژنتیکی است اما عواملی مانند رژیم غذایی، فشار، بیماری، عدم تعادل هورمونی و داروها هم تاثیر گذار هستند. امروزه یکی از محبوب ترین و موثرترین روش درمانی، ” کاشت مو ” است.

کاشت مو روشی است که طی آن یک جراح پلاستیک فولیکول های مو را به ناحیه طاسی سر منتقل می کند.

 

مدت بی حسی بعد از کاشت مو طبیعی چقدر است

 

اما بعد از انجام hair transplant، ناحیه تحت درمان در برخی افراد بی حس می شود. به همین دلیل بیشتر افراد قبل از انجام عمل زیبایی کاشت مو می خواهند بدانند که اگر با بی حسی مواجه شوند مدت بی حسی سر آن ها چقدر طول می کشد.

 

آیا ناحیه سر بعد از کاشت مو دچار بی حسی می‌شود؟

انجام عمل جراحی کاشت مو به دقت بسیار زیادی لازم دارد؛ اما به طور کلی روش hair transplant روشی بی خطر برای رفع طاسی سر محسوب می شود؛ اما در برخی مواقع عوارض جراحی پیوند مو وجود دارد.

 

آیا ناحیه سر بعد از کاشت مو دچار بی حسی می‌شود؟

 

طبق تحقیقاتی که پزشکان متخصص زیبایی بر روی افرادی که تحت درمان کاشت مو قرار گرفته اند، انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که عوارض ذکر شده در پایین در موارد بیشتری نسبت به بقیه عوارض های جانبی انجام hair transplant در افراد تحت درمان مشاهده شده است.

  1. خونریزی در صورتی که به مقدار کمی باشد طبیعی است.
  2. عفونت
  3. تورم پوست سر
  4. کبودی در اطراف چشم
  5. پوسته ای که روی ناحیه بانک مو که پوست ی فولیکول های مو از آن برداشته شده است یا کاشته شده است تشکیل می شود.
  6. بی حسی یا کمبود احساس در نواحی تحت درمان یا ناحیه بانک مو
  7. خارش
  8. التهاب، قرمزی یا عفونت فولیکول های مو که به عنوان فولیکولیت شناخته می شود
  9. ریزش شوک، یا ریزش ناگهانی فولیکول های موی پیوند شده
مشاهده مطلب
آیا کاشت مو سر با استفاده از موی ریش امکان پذیر است

همانطور که گفته شد بی حس شدن ناحیه تحت درمان بعد از انجام hair transplant هم از عوارضی است که ممکن است بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو با آن مواجه شوید. البته درجات مختلفی از بی حسی وجود دارد که ممکن است یک بیمار بعد از انجام عمل تجربه کند.

در بعضی مواقع ممکن است بیماران بعد از انجام کاشت مو در محل درمان هیچ حسی نداشته باشند، در حالی که در برخی مواقع دیگر ممکن است احساس سوزش و خارش بعد از انجام جراحی پیوند مو داشته باشند.

 

منشأ بی حسی سر بعد از کاشت مو چیست؟

کاشت مو به این صورت انجام می شود که پزشک متخصص زیبایی در ابتدا برای پیوند مو ناحیه ای را که موهایی مشابه ناحیه تحت درمان hair transplant از نظر رنگ و ضخامت دارد به عنوان بانک مو انتخاب می کند.

 

منشأ بی حسی سر بعد از کاشت مو چیست؟

 

سپس پزشک متخصص زیبایی می تواند به روش قدیمی و نوین کاشت مو را انجام دهد. در صورتی که روش قدیمی پیوند مو روش مناسب برای انجام عمل زیبایی شما باشد، پزشک در ابتدا برشی در ناحیه بانک مو شما ایجاد می کند. سپس قسمتی از پوست بانک مو شما را از ناحیه برش زده جدا می کند.

سپس برای انجام عمل جراحی کاشت مو فولیکول های مو را از پوست برش زده جدا می کند تا بتواند به ناحیه مورد نظر پیوند بزند. برای پیوند مو پزشک متخصص در ناحیه تحت درمان با سوزن مخصوص عمل جراحی پیوند مو سوراخ هایی ایجاد می کند.

سپس پزشک متخصص زیبایی برای انجام عمل زیبایی کاشت مو فولیکول های موی جدا کرده را در سوراخ های ایجاد شده در طی عم hair transplant به ناحیه تحت درمان پیوند می زند.

اما اگر کاشت مو به روش نوین، روش مناسب تری برای شما باشد به این صورت انجام می شود که پزشک برای انجام کاشت مو به صورت مستقیم و بدون برش فولیکول های مو را به تعداد مورد نیاز از ناحیه بانک مو خارج می کند.

سپس مانند hair transplant به روش قدیمی با سوزن مخصوص کاشت مو سوراخ هایی به تعداد فولیکول های مو خارج شده در ناحیه تحت درمان ایجاد می کند و بعد از ایجاد کردن سوراخ ها توسط سوزن، فولیکول های مو را در سوراخ های ایجاد شده پیوند می زند.

مشاهده مطلب
آیا کاشت مو از موهای بدن امکان پذیر است

تشخیص این که کدام یک از روش های انجام کاشت مو می تواند روش مناسب تری برای شما باشد بر عهده پزشک است که با بررسی هایی که بر روی بدن و پیشینه پزشکی شما انجام می دهد می تواند تشخیص درستی در این باره دهد.

در صورتی فردی که کاشت مو شما را انجام می دهد نتواند روش مناسب برای انجام عمل شما را به درستی تشخیص دهد، دقت کافی در انجام عمل زیبایی شما نکند و یا عمل شما را به درستی انجام ندهد، ممکن است شما با عوارض جانبی و خطرات احتمالی hair transplant مواجه شوید.

برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی و خطرات احتمالی این نکته که فردی که قرار است hair transplant شما را انجام دهد باید متخصص و با تجربه باشد از اهمیت بالایی برخوردار است که حتما باید به آن توجه شود. تا شما بعد از انجام عمل با عوارض جانبی و خطرات احتمالی کاشت مو مواجه نشوید.

 

آیا بی حسی سر بعد از کاشت مو دائمی خواهد بود؟

البته برخی از عوارض هستند که معمولا رخ دادن آن ها بعد از انجام اکثر عمل ها به خصوص جراحی کاشت مو، طبیعی است و به صورت زودگذر و موقتی رخ می دهند. بی حس شدن سر هم بعد از انجام پیوند مو از عوارضی است که معمولا در بیشتر افراد تحت درمان رخ می دهد.

 

مدت زمان بی حسی سر بعد از کاشت مو چقدر است؟

 

طبق بررسی هایی که بر افرادی که تحت درمان کاشت مو قرار گرفته اند انجام شده است برخی از عوارض موقتی بیشتر از عوارض موقتی دیگر در اکثر آنها رخ داده است که از این عوارض وقتی می توان از کبودی، تورم و بی حسی سر بعد از انجام hair transplant نام برد.

همانطور که گفته شد این عوارض دائمی نیستند و در صورت مواجه با آنها هرچه از انجام کاشت مو بهبود بیشتری پیدا کنید، عوارض موقتی جراحی هم کم رنگ تر می شوند.

مشاهده مطلب
عمل زیبایی کاشت مو بدون جراحی

در صورتی که ناحیه تحت درمان کاشت مو شما بعد از انجام عمل زیبایی بی حس شده باشد با گذشت روند بهبودی شما به مرور احساس به پوست سر شما باز می گردد و هرگونه احساس ناراحتی بعد از گذشت مدتی از انجام جراحی فروکش می کند.

 

مدت زمان بی حسی سر بعد از کاشت مو چقدر است؟

در صورتی که شما بعد از انجام کاشت مو از دستورالعمل های بعد از انجام جراحی پیروی کنید و از مراقبت از پوست سر خود و ” تقویت مو پس از کاشت مو ” مطابق دستورالعملی که پزشک متخصص شما می گوید مراقبت کنید، عوارض جانبی جراحی به سرعت برطرف خواهد شد.

 

آیا بی حسی سر بعد از کاشت مو دائمی خواهد بود؟

 

بسیاری از بیمارانی که تحت درمان کاشت مو قرار گرفته اند گزارش داده اند که طی چند هفته بعد از انجام عمل جراحی، بی حسی در ناحیه تحت درمان از بین رفته است؛ اما اگر بی حسی در ناحیه تحت درمان بیش از این زمان طول بکشد، لزوماً به معنای آسیب دیدن اعصاب نیست.

روند و مدت زمان بهبودی برای هر فرد تحت درمان کاشت مو متفاوت است. در برخی موارد ممکن است بی حسی بعد از انجام پیوند مو تا شش ماه هم طول بکشد تا تمام احساسات به طور کامل به پوست سر شما برگردند.

بنابراین در صورتی که این زمان طولانی تر شد نگران نشوید؛ اما پیشنهاد می شود در صورت طولانی شدن زمان بهبودی بعد از انجام پیوند مو به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat