کاشت مو

روش بی حسی در کاشت مو – نوع بی حسی و مدت زمان تاثیر آن

نازک شدن مو و ریزش آن نگرانی‌های رایج برای آقایان و خانم‌ها است؛ اما گزینه‌های درمانی وجود دارد. در اکثر مواقع دلیل ریزش و مو طاسی سر عوامل ژنتیکی است اما عواملی مانند رژیم غذایی، فشار، بیماری، عدم تعادل هورمونی و داروها هم تاثیر گذار هستند. امروزه یکی از محبوب‌ترین و موثرترین روش درمانی، کاشت مو است. پیوند مو روشی است که طی آن یک جراح پلاستیک فولیکول‌های مو را به ناحیه طاسی سر منتقل می‌کند.

مدت بی حسی بعد از کاشت مو طبیعی چقدر است

تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو به کاربران سایت تا آخر همین هفته + تعداد محدود

اما بعد از انجام hair transplant، ناحیه تحت درمان در برخی افراد بی‌حس می‌شود. به همین دلیل بیشتر افراد قبل از انجام عمل زیبایی کاشت می‌خواهند بدانند که اگر با بی حسی بعد از کاشت مو مواجه شوند مدت بی‌حسی سر آن‌ها پس از کاشت چقدر طول می‌کشد.

در جراحی کاشت مو از چه نوع بی‌حسی استفاده می‌شود؟

به طور کلی سه نوع بی‌حسی داریم: موضعی، منطقه‌ای و عمومی. در جراحی کاشت و پیوند مو از بی‌حسی موضعی و در برخی موارد یک آرام‌بخش خفیف استفاده می‌شود. این آرام‌بخش بسیار خفیف است و فقط به این خاطر استفاده می‌شود که بیمار در حین عمل آرام‌تر و راحت‌تر باشد.

 

چه کارهایی باعث می‌شود جراحی کاشت مو بدون درد باشد؟

در حین عمل:

 1. بی‌حسی موضعی که برای کنترل درد و احساس ناراحتی در حین عمل تزریق می‌شود.
 2. تزریق مایعی به نام تامی سِنت که بستری روی جمجمه تشکیل می‌دهد که کاشت گرافت‌های مو را آسان‌تر می‌کند.
 3. داروهای منقبض‌کننده‌‌ی عروق که با تنگ کردن آنها شدت خونریزی احتمالی را کاهش می‌دهند.
 4. سرد کردن موضعیِ قسمت بانک مو که التهاب و درد را کاهش می‌دهد.
 5. استفاده از یک آرام ‌بخش خفیف برای آرامش بیشتر بیمار

بعد از عمل:

 1. تجویز آنتی بیوتیک ودر برخی موارد داروهای ضد التهاب خوراکی به مدت چهار روز

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با عمل کاشت و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

اثرات جانبی بی‌حسی در جراحی کاشت مو

می‌توان به جرات گفت که این کار عوارض جانبی خاصی به همراه ندارد. در استفاده از داروهای بی‌حسی مسئله‎ی اصلی کنترل درد است و به هیچ عنوان روی رشد موها اثر نمی‌گذارد. شاید تنها افرادی که سابقه‌ی آلرژی یا حساسیت به مواد بی‌حس‌کننده و بیهوش‌کننده دارند در معرض خطر باشند. که برای این مورد هم حتما قبل از اقدام به عمل زیبایی تمام اطلاعات در مورد پرونده پزشکی خود را با متخصص زیبایی در میان بگذارید تا پزشک بهترین تصمیم را در مورد عمل زیبایی شما بگیرد.

 

بی‌حسی بعد از جراحی کاشت مو چقدر شایع است؟

بی‌حسی بعد از جراحی به عنوان یکی از اثرات جانبی عمل بسیار طبیعی است. این بی‌حسی می‌تواند هم در قسمت بانک مو و هم در قسمت دریافت‌کننده و یا هر دو قسمت رخ دهد و درجات مختلفی هم دارد. بعضی از افراد هیچ حسی در محل عمل ندارند درحالی که سایرین سوزش و خارش حس می‌کنند که البته نشانه‌ی خوبی از بهبود اعصاب آسیب‌دیده است. هرگونه آسیب عصبیِ کوتاه و بلندمدت در بانک موی پشت سر، بعد از روش FUT شایع‌تر است. این بدین خاطر است که تکه‌ی بافت برداشته شده بسیار بزرگتر از روش FUE است و احتمال آسیب به اعصاب جمجمه بیشتر است. اما حتی اگر روش FUT را انتخاب کنید اگر جراحی به صورت مناسب انجام شود هرگونه آسیب جزئی به اعصاب بین سه تا شش ماه توسط خود بدن درمان خواهد شد پس جای هیچ گونه نگرانی نیست. بعد از سه یا چهار روز فرد معمولاً یک بی‌حسی خفیف در سرش احساس می‌کند و در محدوده‌ی بانک مو دچار خارش می‌شود.

 

آیا ناحیه سر بعد از کاشت مو دچار بی حسی می‌شود؟

انجام عمل جراحی کاشت مو به دقت بسیار زیادی لازم دارد؛ اما به طور کلی روش hair transplant روشی بی خطر برای رفع طاسی سر محسوب می‌شود؛ اما در برخی مواقع عوارض جراحی پیوند مو وجود دارد. طبق تحقیقاتی که پزشکان متخصص زیبایی بر روی افرادی که تحت درمان کاشت مو قرار گرفته‌اند، انجام داده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که عوارض ذکر شده در پایین در موارد بیشتری نسبت به بقیه عوارض‌های جانبی انجام hair transplant در افراد تحت درمان مشاهده شده است.

آیا ناحیه سر بعد از کاشت مو دچار بی حسی می‌شود؟

 

 1. خونریزی در صورتی که به مقدار کمی باشد طبیعی است.
 2. عفونت
 3. تورم پوست سر
 4. کبودی در اطراف چشم
 5. پوسته‌ای که روی ناحیه بانک مو که  فولیکول‌های مو از آن برداشته شده است یا کاشته شده است تشکیل می‌شود.
 6. بی‌حسی بعد از کاشت مو یا کمبود احساس در نواحی تحت درمان یا ناحیه بانک مو
 7. خارش
 8. التهاب، قرمزی یا عفونت فولیکول‌های مو که به عنوان فولیکولیت شناخته می‌شود
 9. ریزش شوک، یا ریزش ناگهانی فولیکول‌های موی پیوند شده

همانطور که گفته شد بی‌حس شدن ناحیه تحت درمان بعد از انجام hair transplant هم از عوارضی است که ممکن است بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو با آن مواجه شوید. البته درجات مختلفی از بی حسی پس از کاشت مو وجود دارد که ممکن است یک بیمار بعد از انجام عمل تجربه کند. در بعضی مواقع ممکن است بیماران بعد از انجام کاشت مو در محل درمان هیچ حسی نداشته باشند، در حالی که در برخی مواقع دیگر ممکن است احساس سوزش و خارش بعد از انجام جراحی پیوند مو داشته باشند.

 

منشأ بی حسی سر بعد از کاشت مو چیست؟

ممکن است بعد از جراحی کاشت مو مقداری بی‌حسی در برخی نقاط باقی بماند که یک نشانه از آسیب عصبی است. در بیشتر موارد هوشیاری بعد از چند روز تا چند هفته به سطح سر برمی‌گردد و آسیب جدی به عصب در اثر بی‌حسی در این جراحی بسیار نادر است. یکی از دلایل کم شدن آسیب به عصب در جراحی کاشت مو این است که تکنیک‌های این جراحی خیلی به روزتر شده‌اند. کمی بی‌حسی بعد از عمل طبیعی است و جای نگرانی نیست، ضمناً این مسئله موقتی است و در هفته‌ی اول رفع می‌شود. لازم به ذکر است که پیروی از دستورالعمل‌های بعد از عمل بهبود قسمت بانک مو و قسمت دریافت‌کننده بسیار مهم است.

عدم‌توجه به این دستورالعمل‌ها می‌تواند منجر به مشکلات طولانی ‌مدت از جمله بی‌حسی دائمی در محل برش شود. در بعضی مواقع تا شش ماه طول می‌کشد تا حس به طور کامل به سر برگردد. علت این موضوع تفاوت در سرعت بهبود از فردی به فرد دیگر است. برای تسریع بهبودی، هیچ کاری نمی‌توان انجام داد. صبر واقعاً در چنین مواردی اهمیت بسیاری دارد. کاشت مو به این صورت انجام می‌شود که پزشک متخصص زیبایی در ابتدا برای پیوند مو ناحیه‌ای را که موهایی مشابه ناحیه تحت درمان hair transplant از نظر رنگ و ضخامت دارد به عنوان بانک مو انتخاب می‌کند.

 

منشأ بی حسی سر بعد از کاشت مو چیست؟

 

سپس پزشک متخصص زیبایی می‌تواند به روش قدیمی و نوین کاشت مو را انجام دهد. در صورتی که روش قدیمی پیوند مو روش مناسب برای انجام عمل زیبایی شما باشد، پزشک در ابتدا برشی در ناحیه بانک مو شما ایجاد می‌کند. سپس قسمتی از پوست بانک مو شما را از ناحیه برش زده جدا می‌کند. سپس برای انجام عمل جراحی کاشت مو فولیکول‌های مو را از پوست برش زده جدا می‌کند تا بتواند به ناحیه مورد نظر پیوند بزند. برای پیوند مو پزشک متخصص در ناحیه تحت درمان با سوزن مخصوص عمل جراحی پیوند مو سوراخ‌هایی ایجاد می‌کند. سپس پزشک متخصص زیبایی برای انجام عمل زیبایی کاشت مو فولیکول‌های موی جدا کرده را در سوراخ‌های ایجاد شده در طی عم hair transplant به ناحیه تحت درمان پیوند می‌زند. اما اگر کاشت مو به روش نوین، روش مناسب‌تری برای شما باشد به این صورت انجام می‌شود که پزشک برای انجام کاشت مو به صورت مستقیم و بدون برش فولیکول‌های مو را به تعداد مورد نیاز از ناحیه بانک مو خارج می‌کند. سپس مانند hair transplant به روش قدیمی با سوزن مخصوص کاشت مو سوراخ‌هایی به تعداد فولیکول‌های مو خارج شده در ناحیه تحت درمان ایجاد می‌کند و بعد از ایجاد کردن سوراخ‌ها توسط سوزن، فولیکول‌های مو را در سوراخ‌های ایجاد شده پیوند می‌زند.

تشخیص این که کدام یک از روش‌های انجام کاشت مو می‌تواند روش مناسب‌تری برای شما باشد بر عهده پزشک است که با بررسی‌هایی که بر روی بدن و پیشینه پزشکی شما انجام می‌دهد می‌تواند تشخیص درستی در این باره دهد. در صورتی فردی که کاشت مو شما را انجام می‌دهد نتواند روش مناسب برای انجام عمل شما را به درستی تشخیص دهد، دقت کافی در انجام عمل زیبایی شما نکند یا عمل شما را به درستی انجام ندهد، ممکن است شما با عوارض جانبی و خطرات احتمالی hair transplant مواجه شوید. برای جلوگیری از بروز عوارض جانبی و خطرات احتمالی این نکته که فردی که قرار است hair transplant شما را انجام دهد باید متخصص و با تجربه باشد از اهمیت بالایی برخوردار است که حتما باید به آن توجه شود. تا شما بعد از انجام عمل با عوارض جانبی و خطرات احتمالی کاشت مو مواجه نشوید.

 

آیا بی حسی سر بعد از کاشت مو دائمی خواهد بود؟

مادامی که فرد از دستورالعمل‌های بعد از جراحی پیروی کند، این بی‌حسی خیلی زود برطرف می‌شود. بعضی بیماران گزارش دادند که این حالت بعد از چند هفته از بین رفته و برای برخی زمان بیشتری طول کشیده استف روند درمان برای هر فرد متفاوت است. البته برخی از عوارض هستند که معمولا رخ دادن آن‌ها بعد از انجام اکثر عمل‌ها به خصوص جراحی کاشت مو، طبیعی است و به صورت زودگذر و موقتی رخ می‌دهند. بی‌حس شدن سر هم بعد از انجام پیوند مو از عوارضی است که معمولا در بیشتر افراد تحت درمان رخ می‌دهد.

 

مدت زمان بی حسی سر بعد از کاشت مو چقدر است؟

 

طبق بررسی‌هایی که بر افرادی که تحت درمان کاشت مو قرار گرفته‌اند انجام شده است برخی از عوارض موقتی بیشتر از عوارض موقتی دیگر در اکثر آن‌ها رخ داده است که از این عوارض وقتی می‌توان از کبودی، تورم و بی‌حسی سر بعد از انجام hair transplant نام برد. همانطور که گفته شد این عوارض دائمی نیستند و در صورت مواجه با آن‌ها هرچه از انجام کاشت مو بهبود بیشتری پیدا کنید، عوارض موقتی جراحی هم کم رنگ‌تر می‌شوند. در صورتی که ناحیه تحت درمان کاشت مو شما بعد از انجام عمل زیبایی بی‌حس شده باشد با گذشت روند بهبودی شما به مرور احساس به پوست سر شما باز می‌گردد و هرگونه احساس ناراحتی بعد از گذشت مدتی از انجام جراحی فروکش می‌کند. ولی اگر بعد از گذشت 6 ماه هنوز احساس بی‌حسی، خارش یا پوسته پوسته شدن بیش از حد در سرتون داشتید حتما به پزشکتان مراجعه کنید که البته این احتمال خیلی ضعیف که بعد از گذشت 6 ماه همچین موادری را تجربه کنید و برای اینکه هیچ وقت دچار این شرایط نشوید بهتر است در عمل‌های زیبایی همیشه در نظر داشته باشید که بعد از عمل با پزشکتان در ارتباط باشید تا به بهبودی کامل برسید.

 

مدت زمان بی حسی سر بعد از کاشت مو چقدر است؟

در صورتی که شما بعد از انجام کاشت مو از دستورالعمل‌های بعد از انجام جراحی پیروی کنید و از مراقبت از پوست سر خود و ” تقویت مو پس از کاشت مو ” مطابق دستورالعملی که پزشک متخصص شما می‌گوید مراقبت کنید، عوارض جانبی جراحی به سرعت برطرف خواهد شد. بسیاری از بیمارانی که تحت درمان کاشت مو قرار گرفته‌اند گزارش داده‌اند که طی چند هفته بعد از انجام عمل جراحی، بی حسی در ناحیه تحت درمان از بین رفته است؛ اما اگر بی حسی در ناحیه تحت درمان بیش از این زمان طول بکشد، لزوماً به معنای آسیب دیدن اعصاب نیست. روند و مدت زمان بهبودی برای هر فرد تحت درمان کاشت مو متفاوت است. در برخی موارد ممکن است بی‌حسی بعد از انجام پیوند مو تا شش ماه هم طول بکشد تا تمام احساسات به طور کامل به پوست سر شما برگردند. بنابراین در صورتی که این زمان طولانی‌تر شد نگران نشوید؛ اما پیشنهاد می‌شود در صورت طولانی شدن زمان بهبودی بعد از انجام پیوند مو به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

 

آیا بی حسی سر بعد از کاشت مو دائمی خواهد بود؟

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

 1. با سلام و احترام فراوان و تشکر ازینکه به سوالاتمون توجه میکنید
  یک هفته ی قبل شروع کاشت مو داشتم،و چهار روزه که هر روز استحمام به روش توصیه شده در صبح و عصر انجام میدم،بعد از شستشو تمام سر رو آغشته به روغن زیتون میکنم و تا حمام بعدی گاها اسپری آب هم انجام میدم.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:
  ۱-دچار درد شدید و حس کرختگی و سوزش همراه با خارش در ناحیه کاشت و برداشت پشت و وسط سر هستم،خصوصا وقت خواب(تنها در زمان شستشو و تا نیم ساعت بعد از حمام این حس کمی برطرف میشه و پشت سرم نرم تر هست و مجدد حس سفت و دردناک و خشک بودن طاقتم رو بریده)
  ۲-شستشوی روز اول و دومم بعد از حمام کلی دونه های سفید رنگ روی سرم خصوصا قسمت جلو میدیدم که پس از نیم ساعت و چرب کردن محو میشدن اما الان در روز چهارم اون دونه ها دیده نمیشن و فقط هاله ای سفید رنگ روی سر میشینه بعلاوه ی پوسته ها و چربی های زرد و خشک…
  تورو خدا تجویزی واسه درد پشت سرم توصیه بفرمایید و اینکه شستشو رو درست دارم انجام میدم؟
  تشکرررررررر

  1. سلام دوست عزیز حتما به طور مستمر با مشاورین ما در واتس اپ در ارتباط باشید.
   هر سوالی دارید میتونید به صورت 24 ساعته با مشاورین در واتس اپ مطرح کنید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)