1. خانه
  2. پوست و مو
  3. پر کردن ابروهای خالی به چه شکل است ؟

پر کردن ابروهای خالی به چه شکل است ؟

پر کردن ابروهای خالی به چه شکل است؟

پر کردن ابروهای خالی به چه شکل است ؟

ابروها به چهره شما شخصیت و کاراکتر خاصی می دهند که بر گیرایی حالات و کلام شما می افزاید. با توجه به این که این روزها ابروهای پرپشت و متراکم تر زیباتر هستند، ابروهای خالی و کمرنگ و محو بودن آنها مشکلی است که باعث دغدغه بسیاری به ویژه خانم ها شده است.
پر کردن ابروهای خالی به چه شکل است؟
استفاده از لوازم آرایشی چون مداد و ریمل ابرو شاید بتواند این نقص را پوشش دهد اما این اتفاق موقتی است. به همین دلیل اغلب دوست دارند که شاهد رشد ابروها و متراکم شدن آنها به صورت طبیعی باشند.
در ادامه به دلایل شکل گیری ابروهای خالی و کم تراکم و راه حل هایی که به شما برای شکست دادن این مشکل کمک می کند پرداخته شده است. راه حل هایی که توجه، دقت و صبور بودن شما را می طلبد تا در طول زمان نتایجی را که دوست دارید بدست بیاورید.

دلایل خالی شدن ابروها چیست؟

خالی شدن ابروها علل و عوامل متعددی را در پس زمینه خود دارد که گاهی برخی از این عوامل طبیعی هستند و یا قابل پیشگیری نیستند و گاه به راحتی می توان برای پر کردن ابروهای خالی از این عوامل جلوگیری کرد از جمله:
میزان تولید هورمون ها با افزایش سن تغییر می کند و تولید پروستاگلاندین طبیعی کاهش نیز می یابد. شاید سوال پیش بیاید که پروستاگلاندین چیست و چه ربطی به ابروهای خالی و کم تراکم دارد؟ در جواب باید گفت؛ همان هورمونی است که باعث رشد مژه ها و ابروهای شما می شود. پس پروستاگلاندین کمتر برابر با رشد و تراکم کمتر ابروها و مژه ها است.
دلایل خالی شدن ابروها چیست
شیمی درمانی عامل دیگری است که  نه تنها روی موهای سر شما تأثیر می گذارد ، بلکه می تواند روی موهای سایر قسمتهای بدن از جمله ابروهای شما نیز تأثیر بگذارد.
مشکلات تیروئید هنگامی که فعالیت تیروئید شما از حالت عادی خارج می شود، علائم زیادی را تجربه می کنید و یکی از این موارد ریزش موی سر و ابروها است.
تغذیه نادرست و ننوشیدن آب کافی معضل زیادی را به دنبال دارد که اساسی ترین آن ریزش موی سر و حتی ابروها و از دست دادن تراکم و زیبایی آنها است.

راه حل های موقت پر کردن ابروهای خالی

گزینه های زیادی برای حل مشکل  ابروهای خالی و پر کردن آنها وجود دارد که اغلب موقت هستند از جمله:
استفاده از مداد ابرو، سایه ابرو و محصولاتی از این دست که فقط نقص را پوشش می دهند اما در اکثر موارد مصنوعی و غیر طبیعی بودن آنها کاملاً مشخص است.
راه حل های موقت پر کردن ابروهای خالی
رنگ کردن ابرو: افرادی که مشکل ابروهای خالی را تجربه کرده اند به ویژه اگر ابروهایی با رنگ روشن دارند بهترین کار و راه حل موقت استفاده از رنگ است البته رنگ کمی باید تیره تر از ابروها باشد تا در ظاهر متراکم تر به نظر برسد. البته به دلیل شیمیایی بودن رنگ ها تکرار مداوم این کار توصیه نمی شود.
میکروبلاستیک: میکروبلاستیک اساساً یک خال کوبی یا همان تتو نیمه ماندگار برای ابروهای شما است. بر خلاف خال کوبی های بدن که در اعماق تزریق می شود، میکروبلاسیون با سوزن های ریز انجام می شود که جوهر را خیلی سطحی تر تزریق می کنند. دو جلسه به طور کلی لازم است و نتایج این کار برای پر به نظر رسیدن ابروهای خالی تا دو سال ادامه دارد.

راه حل های دائمی پر کردن ابروهای خالی

با توجه به دلایل ایجاد مشکل ابروهای خالی در صورتی که علت آن تغذیه و مشکلات تیروئید باشد. نیاز به گرفتن مشاوره از یک متخصص دارید. با تجویز دارو و اصلاح رژیم غذایی در بسیاری موارد می توان وضعیت ابروهای خالی فرد را بهبود بخشید و ظاهر آنها را متراکم تر کرد.
استفاده از سرم ها و اقلام بهداشتی نیز راه حل مناسبی برای افراد با ابروهای خالی است به شرط اینکه با مشورت و زیر نظر پزشک انجام شود تا نتایج سویی را در بر نداشته باشد.
راه حل های دائمی پر کردن ابروهای خالی
کاشت ابرو یکی دیگر از گزینه هایی است که اغلب افراد با ابروهای خالی به آن علاقه مند هستند و به دلیل اینکه پیوندهای مو طبیعی هستند و از خود فرد گرفته می شود روشی مطمئن و ماندگار به شمار می رود که البته تکنیک های مختلفی نیز برای انجام آن وجود دارد و تنها کار تحقیق پیرامون این امر و یافتن بهترین کلینیک زیبایی برای پر کردن ابروهای خالی به این شیوه است.
در مواردی همچون شیمی درمانی یا مصرف داروها با اتمام دوره آنها اغلب رویش مجدد ابروها و بازگشت به شرایط قبل آن میسر است.

راه های خانگی برای پر کردن ابروهای خالی

علاوه بر موارد فوق که گفته شد مواد طبیعی و خانگی وجود دارند که می توانند کمک موثری برای شما باشند تا ابروهای متراکم داشته باشید و از  شر ابروهای خالی خود نجات پیدا کنید. امتحان کردن مواد و ماسک هایی که در ادامه توضیح داده شده است به دلیل طبیعی بودن و در دسترس بودن بسیار راحت خواهد بود و عوارضی هم اغلب به دنبال ندارد.
راه های خانگی برای پر کردن ابروهای خالی
به این مواد به راحتی قادر خواهید بود ابروهای خالی را  بین چهار تا هشت هفته متراکم تر و پرپشت تر کنید. بنابراین، باید کمی صبر و حوصله به خرج داده و مداومت نمایید تا با ابروهای خالی خود برای همیشه خداحافظی کنید.
روغن کرچک: این روغن به دلیل مواد موجود در آن ریشه ابرو رو برای رشد تحریک می کند کافیست هرشب آن را روی ابروها ماساژ داده و بعد از گذشت نیم ساعت با پارچه یا پد تمیز کرده و بعد صورت خود را بشویید برای داشتن ابروهای کامل در کمتر از شش هفته، حتماً هر روز روغن کرچک استفاده کنید.
روغن زیتون: علاوه بر خواصی که روغن زیتون برای سلامت دارد برای رشد ابروها هم مفید است. در واقع روغن زیتون حاوی ویتامین های A و E است که به رشد مو کمک می کند. بهتر است هر روز ابروهای خود را با قطره روغن زیتون ماساژ دهید. چند ساعت بعد با آب بشویید و هر روز این کار را تکرار کنید.
ماسک پیاز : پیاز گوگرد دارد و گوگرد ماده ای که مو را متراکم و ضخیم تر می کنید همین الان برای ساختن ماسک پیاز اقدام کنید. ۱ پیاز کوچک و ۱ قاشق غذاخوری آبلیمو میکس کنید، از صافی رد کرده و با پنبه یا گوش پاک کن روی ابروهایتان بزنید و بعد از نیم ساعت با یک پارچه نمدار تمیز کنید.
ویتامین E، کپسول ویتامین E در هر خانه ای هست. یکی از آنها را باز کنید و روغن موجود در آن را با انگشت روی ابروها بمالید. چند دقیقه ماساژ داده و یک شب تا صبح بگذارید روی ابروها بماند و صبح صورت خود را بشویید. کافیست که این کار را به صورت مداوم  و هر شب قبل از خواب انجام دهید. بعد از چندین هفته مشکل خالی شدن ابروها را دیگر مشاهده نخواهید کرد.
رزماری: برای رشد ابروها راه دیگری نیز هست، تنها نیاز خواهید داشت چند قطره اسانس رزماری ۱ قاشق غذاخوری روغن جوجوبا یا روغن زیتون مخلوط کرده و به آرامی ابروهای خود ماساژ دهید و آن را یک شب تا صبح نگه دارید. این کار باعث می شود که گردش خون و تقسیم سلولی را تحریک می کند و باعث رشد مو در ابروها شود .
روغن دانه کنجد:  چند قطره روغن کنجد را در ابروهای خود ماساژ دهید. آن را یک شب تا صبح نگه دارید و صبح با آب سرد بشویید.

نکته انتهایی:

ابروها (eyebrows) در کنار اعضا و اجزای دیگر صورت به ویژه چشم های شما نقش مهمی در گیرا بودن نگاه و حالات آن دارند و علاوه بر این به جذابیت شما می افزایند. ابروهای خالی تنها نتیجه بیماری ها و کمبود هورمون ها نیستند و بهتر است در شیوه زندگی خود و مراقبت از آنها اهتمام بورزیم.
شاید عضو کوچکی باشند اما همان گونه که اشاره شد نقش بزرگی را برعهده دارند و می طلبد تا توجه و وقت بیشتری را برای جلوگیری از مشکلات عدیده چون ریزش و خالی شدن ابروها برای این عضو صورت صرف کنیم.
شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت خدمات زیبایی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۲۲۸۱۰۰۸۹ تماس بگیرید.
همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.
کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code