تزریق چربی

تزریق چربی معمولا از کدام ناحیه گرفته می شود ؟

تزریق چربی معمولا از کدام ناحیه گرفته می شود ؟

تزریق چربی معمولا از کدام ناحیه گرفته می شود ؟

اکثر افراد در دنیا دوست دارند تا بدن بی عیب و نقصی را داشته باشند و هیچ گونه کاستی و نقصی در نواحی مختلف بدن خود نداشته باشند، علت عمده این است که امروزه افراد به زیبایی های ظاهری بسیار اهمیت می دهند و به جرات می توان آن را از عوامل تاثیر گذار در زندگی هر شخصی دانست که حتی می تواند باعث تغییر در مسیر زندگی شخص شود.

دریافت تخفیف نقدی تزریق چربی فقط تا آخر این هفته (تعداد محدود)

تزریق چربی معمولا از کدام ناحیه گرفته می شود

 

به همین دلایل امروزه انجام عمل های زیبایی و اقداماتی که به منظور رفع نواقص و یا عواملی که سبب نارضایتی شخص شده است بسیار رواج یافته است و روزانه افراد بسیاری در دنیا عمل های زیبایی را انجام می دهند. یکی از پر استفاده ترین و پر کاربرد ترین عمل های زیبایی که بسیار محبوب شده است، تزریق چربی به نواحی مختلف بدن می باشد.

 

برای تزریق چربی از سلول های چربی کجا استفاده می شود؟

از تزریق چربی امروزه برای اهداف و کاربرد های بسیاری مورد استفاده قرار می دهند و از جمله پر کاربرد ترین عمل های زیبایی در دنیا محسوب می شود که مهم ترین و پر استفاده ترین این اهداف عبارت اند از رفع چین و چروک در نواحی مختلف بدن و صورت، افزایش حجم و برجستگی در نواحی مختلف بدن و ایجاد تقارن و فرم مناسب در اندام ها می باشد.

 

 

این اعتقاد در بین اکثریت وجود دارد که فقط در تابستان می توان تزریق چربی را انجام داد. پزشکان باور دارند زمستان و تابستان، هردو به یک اندازه زمان مناسبی برای تزریق هستند.

با این حال عمل تزریق چربی که در ماه های تابستان دوباره محبوبیت پیدا می کند، تقریباً برای تمام اعضای بدن قابل استفاده است. با تزریق چربی می توان لب، سینه، ساق، مچ پا و سایر نقاط را ضخیم و حجیم کرد و حتی ناهنجاری های پاها را از بین برد.

اصولا انجام عمل زیبایی پیوند چربی دارای دو بخش عمده است که برای بدست آوردن نتیجه مطلوب و دلخواه باید هر دو بخش به طور بی نقص و با دقت انجام شود.

بخش اول برای عمل انتقال چربی، برداشت چربی از یک ناحیه از بدن شخص و بخش دوم آن تزریق چربی های برداشت شده به ناحیه هدف فرد متقاضی می باشد که به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

بخش برداشت چربی مورد نیاز برای پیوند چربی به ناحیه مورد نیاز فرد متقاضی از جمله مهم ترین سوالاتی است که درباره آن بسیار مورد پرسش صورت قرار می گیرد و متداول محسوب می شود، این است که از سلول های چربی کدام ناحیه برای انتقال چربی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

برای تزریق چربی از سلول های چربی کجا استفاده می شود؟

 

نواحی مختلفی برای برداشت سلول های چربی مورد نیاز برای پیوند چربی وجود دارد و به نوعی در همه قسمت های بدن هر فردی چربی در زیر پوست وجود دارد، اما میزان چربی در نواحی مختلف بدن با یکدیگر یکسان نیست و در برخی نواحی از جمله شکم و پهلو ها و یا باسن توده چربی زیادی نسبت به صورت یا دست ها وجود دارد.

عمل تزریق چربی از این جهت دقت و ظرافت خاصی می طلبد که چربی برداشته شده هم باید مقاوم باشد و هم بافت های عصبی آن سالم و دست نخورده باقی بماند. انتخاب عضوی از بدن که چربی کافی داشته باشد و بتوان بدون آسیب رساندن به سیستم عصبی، به واسطه لیپوساکشن چربی مورد نظر را دریافت کرد، فوق العاده اهمیت دارد.

همچنین سلول های چربی موجود در ناحیه شکم و پهلو و باسن بسیار بزرگتر از سلول های چربی صورت می باشند. در برداشت و تزریق چربی نیز پزشک متخصص به سراغ قسمت هایی می روند که دارای توده چربی بیشتر و سلول های بزرگتر است رجوع می کند و از آن نواحی چربی مورد نیاز برای تزریق چربی را برداشت می کنند.

پس به طور کلی پزشکان برای انجام تزریق چربی، از توده ها و سلول های چربی شکم، پهلو، ران و باسن برداشت چربی را انجام می دهند و پس از آماده کردن آن ها طی مراحلی به نواحیه مورد نظر انتقال می دهند.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

همانطور که اشاره شد، مرحله برداشت چربی اهمیت زیادی دارد اما به همان اندازه، باید در مرحله تصفیه چربی در دستگاه سانتریفیوژ، نهایت دقت صورت بگیرد. بدین نحو که برای به دست آوردن یک بافت چربی خالص، باید تمام ضایعات را پاک و حذف کرد زیرا اگر تصفیه نشده مورد استفاده قرار بگیرند، ممکن است باعث ایجاد حالت گلوله شدن در زیر پوست شود که اتفاقی ناخوشایند است.

بسیاری نگرانی هایی بابت دردناک بودن یا برجای ماندن جای زخم دارند که متقاضیان عمل تزریق چربی باید در این مورد بدانند جای نگرانی وجود ندارد و هیچ نوع عارضه، حساسیت و یا جای زخم باقی نخواهد ماند. تنها ممکن است جای ورم و کبودی وجود داشته باشد که با تکنیک هایی مانند کمپرس سرد، به راحتی قابل حل است.

 

دلیل انتخاب ناحیه مناسب برای استخراج چربی چیست؟

استخراج چربی به مقدار مورد نیاز از ناحیه مناسب از مراحل مهم عمل انتقال چربی به شمار می رود و دارای اهمیت بسیاری است. حتما برای افراد بسیار این سوال پیش می آید که چرا از نواحی ذکر شده برای تزریق چربی به ناحیه مورد نظر استفاده می شود به طور کلی دلیل انتخاب این نواحی برای برداشت چربی چیست.

 

دلیل انتخاب ناحیه مناسب برای استخراج چربی چیست؟

 

دلایل متعددی برای انتخاب ناحیه مناسب برای استخراج چربی وجود دارد اما مهم ترین دلیلی که این عامل دارد این است که نواحی شکم، ران ها، باسن دارای توده های چربی با کیفیت و سلول های چربی بزرگتر نسبت به سایر نقاط بدن می باشد و به همین دلیل چربی های این نواحی به سختی از بین می روند و پس از تزریق چربی در صورت تغییر در رژیم غذایی و کاهش وزن مقدار کمی از حجم و سلول های خود را از دست می دهند.

همین عوامل سبب می شود که پس از انتقال چربی اگر فرد دچار تغییر در رژیم غذایی و کاهش وزن شود، ناحیه ای که تزریق چربی در آن صورت گرفته کمتر دچار تغییر شود و نتایج و آثار مثبت ناشی از آن پایدار بمانند.

این نوع تفکر که بسیاری می خواهند ضمن برداشت چربی، از شر چربی های اضافی هم خلاص شوند، اشتباه است. در واقع بسته به نواحی تزریق چربی، پزشک مقدار کم یا بیشتری برداشت می کند اما همواره مقدار آن مشخص است و به قدری نیست که فرد روی کم شدن بسیار زیاد وزن حساب باز کند.

البته می توان ابتدا با پزشک در میان گذاشته شود تا میزان چربی برداشت شده مشخص شود. در واقع بهتر است در جلسه مشاوره ابتدایی با پزشک، تمام مسائل طرح شوند تا راه چاره سریع‌تر پیدا شود.

پزشکان بهترین ناحیه برای استخراج چربی را نواحی دارای ویژگی های ذکر شده می دانند و همیشه سعی می کنند از چربی های این نواحی برای تزریق چربی استفاده کنند. البته نظر بیمار نیز مهم می باشد و فرد متقاضی نیز می تواند تعیین کند که از کدام ناحیه از نواحی ذکر شده چربی برداشت شود.

 

آیا ناحیه ای که چربی از آن گرفته می شود مهم است؟

پاسخ این سوال با توجه به نکات و توضیحاتی که در قسمت فوق داده شده است قطعا مثبت می باشد و ناحیه ای که برای استخراج چربی در نظر گرفته می شود بسیار مهم است. معمولا قبل از انجام فرایند برداشت و پیوند چربی پزشک نواحی مناسب برای انجام این عمل زیبایی را به خوبی بررسی و معاینه می کند و تا بهترین ناحیه برای برداشت چربی های آن انتخاب شود.

 

آیا ناحیه ای که چربی از آن گرفته می شود مهم است؟

 

به طور کلی به دلیل این که اکثر افرادی که متقاضی انجام تزریق چربی هستند دارای میزان چربی مناسب برای برداشت آن در نواحی شکم، پهلو ها و یا ران و باسن هستند و می توانند از این نواحی برای پیوند چربی استفاده کنند.

می توان گفت نوع چربی برداشت شده، با ماندگاری تزریق رابطه کاملا مستقیم دارد. معمولا تزریق چربی عمر مشخصی دارد که 60 درصد چربی ها، طی ماه های ابتدایی کاملا جذب بدن می شوند و فقط 30 تا 40 درصد چربی در بدن باقی می ماند که آن هم در طول زمان حجم خودش را از دست می دهد. به همین دلیل برداشت چربی‌ای که بتواند در برابر ذوب شدن مقاومت داشته باشد، بسیار مهم است.

یکی از مهم ترین مزیت های این نواحی نسبت به سایر نواحی دیگر این است چربی این نواحی بسیار سازگار هستند و برای مدت زمان های بسیار طولانی پس از تزریق چربی می توانند در ناحیه تزریق شده باقی بمانند و تاثیرات خود را در آن نواحی را حفظ کنند.

 

نقش اندام اهدا کننده چربی در تزریق چربی و نتایج آن چیست؟

افراد بسیار زیادی در دنیا وجود دارند که دارای ران یا شکم بسیار بزرگ هستند و این عوامل سبب بروز نارضایتی آن ها می شود و به همین دلایل تصمیم به برداشت یا استخراج آن ها به روش های مختلف در اقدامات زیبایی می کنند.

 

نقش اندام اهدا کننده چربی در تزریق چربی و نتایج آن چیست؟

 

یکی از بهترین اقدامات و گزینه هایی که این دسته از افراد دارند این است می توانند از چربی های زائد خود در این نواحی برای سایر نقاط بدن خود و رفع نواقص آن استفاده کنند و پیوند چربی را انجام دهند.

یکی دیگر از روش هایی که می توانید ضمن برداشت چربی، خیالتان بابت توده های اضافی بدنتان راحت شود، این است که از پزشک بخواهید چربی اضافه برداشت کند تا پس از فریز آن، دیگر در تزریقات بعدی، نیازی به مرحله لیپوساکشن نداشته باشید.

معمولا افرادی که دارای توده چربی بیشتر در این نواحی هستند می توانند نتایج و تاثیرات بسیار بهتر و مطلوبی را در انتقال چربی نسبت به سایر افراد بدست آورند و نمی توان از نقش تاثیر گذار نواحی اهدا کننده بر نتایج بدست آمده از تزریق چربی غافل شد.

با انتقال چربی، کمی از چربی های بدن شما کم خواهد شد؛ به عبارت دیگر، با یک تیر، دو نشان خواهید زد. در این عمل کوچک، مناطقی که چربی از بین می رود، به‌طور خود به‌خود بهبود خواهد یافت و هیچ زخمی باقی نخواهد ماند.

حتی افراد متوجه زخم و یا جای کبودی هم نمی شوند. چند روز پس از عمل و وقتی که کبودی کاملا برطرف شد، می توانید در دریا یا استخر شنا کنید و به راحتی به زندگی عادی خود برگردید. از آنجایی که سیستم ایمنی بدن، این چربی ها را از خود بدن شناسایی می کند، دچار عارضه یا بیماری نخواهید شد.

البته برای سایر افرادی که توده چربی کمی در نواحی شکم، ران و باسن هستند نیز می توان عمل تزریق چربی (fat injection) را انجام داد و قطعا دارای تاثیرات مثبتی نیز خواهد بود، اما به دلیل این که چربی کمی در این نواحی وجود دارد، برداشت آن کمی دشوار خواهد بود و همچنین سبب کم حجم تر شدن این ناحیه نیز خواهد شد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)