تزریق چربی

تزریق چربی به لب و مزایای آن

تزریق چربی به لب و مزایای آن

تزریق چربی به لب

تزریق چربی ” به لب یکی از روش های پرطرفدار است که این روزها به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به این که اکثر افراد دوست دارند لب هایی برجسته و حجیم داشته باشند، بهترین تأثیر را می توان از این روش مشاهده کرد. زیبایی لب با تزریق چربی بدن فرد هیچ گونه عارضه ای در پی ندارد.

تزریق چربی امروزه یک روش مطمئن و با کارایی بالاست که جزو عمل های زیبایی پرطرفدار برای لب ها محسوب می شود.

تقویت لب می تواند به شما کمک کند که لب های حجیم تر و پررنگ تری داشته باشید.

 

تزریق چربی به لب

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

تزریق چربی به لب چیست ؟

داشتن لب هایی برجسته و زیبا برای اکثر افراد به خصوص بانوان یک آرزوست.

امروزه روش های جراحی زیبایی باعث شده تا افراد بتوانند راحت تر برای زیباتر شدن اقدام کنند و چهره ی شان را مطابق سلیقه ی خود تغییر دهند.

این عمل زیبایی غیرتهاجمی، برای هرکسی که لب های بزرگتر یا کامل تری می خواهد، مناسب است. علاوه بر این، برای افرادی که به علت ناهنجاری های هنگام تولد، دارای لب های مشکل داری هستند و یا به دلایل مختلف، لب‌هایشان تغییر شکل داده، ایده آل محسوب می شود.

تزریق چربی یک روش کاملاً استاندارد و بدون عارضه است که برای حجیم کردن لب می توان از آن بهره برد. در این روش چربی از دیگر نقاط بدن به دست می آید و به لب انتقال داده می شود.

داشتن لب هایی برجسته و زیبا برای اکثر افراد به خصوص بانوان یک آرزوست. ارزیابی وضعیت لب های مراجعه کننده قبل از تزریق چربی به لب بسیار مهم است باید انتظارات متقاضی را کاملا دانست و در آن جهت حرکت کرد. فردی که قصد تزریق چربی دارد، باید از تمام جوانب عمل آگاه باشد.

تغییر ابعاد طبیعی لب کاری بسیار دشوار است و فرد باید بداند اگر صاحب لب هایی نازک است، آن لب ها را می تواند با تزریق چربی حجیم تر کند و در اصل نازک بودن لب، تغییر ایجاد نخواهد شد. از هر روشی که استفاده کنیم فقط می توانیم ساختار طبیعی لب را تقویت کنیم.

هر لب با توجه به فرمی که دارد، نمی تواند از یک مقدار معین، بیشتر چربی تحمل کند و اگر این کار انجام بگیرد، ظاهری اغراق آمیز و غیرواقعی پیدا خواهد کرد.

با توجه به این که مواد تزریقی به لب از بدن خود فرد گرفته می شود، نسبت به دیگر روش ها مناسب تر است و باعث می شود تا بدن آن را شناسایی کرده و مشکلاتی مانند پس زدن مواد و عفونت ایجاد نشود.

این روش برای کسانی که بدنی حساس دارند بسیار مناسب است و هیچ عارضه ای را در بر ندارد.

تزریق چربی یک روش با کارایی بالاست که چهره ی شما را چند سال جوان تر می کند.

 

 

چربی همچنین این قابلیت را دارد که سلول های بنیادی را جوان کند و در نتیجه پس از تزریق به لب، آن ها را با طراوت کند. تاثیرات چربی بر روی پوست، کاملا اثبات شده و علمی هستند.

چگونه مناسب ترین روش تزریق را انتخاب کنیم؟

در عمل زیبایی، تزریق چربی نسبت به سایر روش ها مانند تزریق ژل و فیلر، سلامت و تضمین بیشتری دارد. دلیل اصلی این امر این است که لب طبیعتا به عنوان عضوی از اندام بدن، پیر می شود و لازم است هر سال یک بار، بسته به فرم، شرایط لب سنجیده و بر اساس آن چربی تزریق شود. همچنین از دیگر مزایای استفاده از تزریق چربی به لب این است که نتایج فوری هستند و نیازی نیست صبر کنید تا نتایج واقعی را مشاهده کنید.

تزریق چربی برای لب چه مزایایی دارد ؟

روش های دیگری هم برای حجیم و برجسته کردن لب ها وجود دارد؛ اما تزریق چربی به علت این که با مواد طبیعی بدن فرد انجام می گیرد بسیار بهتر است.

در سایر روش ها، سیستم ایمنی بدن حساس می شود زیرا از عناصری استفاده می شود که سیستم ایمنی را به تحریک وا می دارد و این خود، باعث مشکلات عظیمی می شود اما در تزریق چربی به لب، بافت ها در هماهنگی کامل با سیستم ایمنی هستند.

همچنین حساسیت و عوارضی که ممکن است از مواد غیر استاندارد یا تقلبی که در مواد مصنوعی ساخته دست بشر وجود دارد شنیده باشید، در این روش مشاهده نمی شود.

روش تزریق و بزرگ سازی لب، یک روش دائمی نیست. ممکن است افرادی باشند که نتیجه ی عمل را مطابق خواسته ی خود مشاهده نکنند.

بعد از بزرگ شدن لب ها، احساس کنند چهره ی قبلی خود را بیشتر می پسندند.

با توجه به این که پس از چند ماه به مرور اثر تزریق چربی در لب کاهش می یابد و در نهایت از بین می رود، نگرانی از این بابت وجود ندارد.

در صورتی که فرد از انجام تزریق ناراضی باشد، می توان تخلیه چربی را انجام داد اما این روش زیاد توصیه نمی شود بنابراین سعی کنید با درنظر گرفتن تمام جوانب، نسبت به تزریق چربی اقدام کنید.

 

تزریق چربی به لب چه مزایایی دارد ؟

برای تزریق چربی به لب از چه نقاطی استفاده می شود ؟

همانطور که گفته شد برای تزریق چربی به لب، دیگر نواحی بدن مورد استفاده قرار می گیرند تا بتوانند چربی مورد نیاز را تأمین کنند.

برای تزریق و انتقال چربی به لب، باید از قسمت هایی بهره برد که دارای چربی های مقاوم و بافتی منعطف و نرم هستند.

برخی از نقاط بدن ممکن است در اثر لاغری یا رژیم های غذایی چربی خود را راحت تر از دست دهند. به همین علت چربی باید از نقاطی برداشت شود که دیرتر از بین می روند.

این قسمت ها ممکن است در بدن افراد مختلف متفاوت باشد؛ اما معمولاً قسمت هایی مانند ران، زیر شکم، پهلوها و سایر نقاط، نسبت به این عوامل مقاومت بیشتری دارند.

برای این کار ابتدا بدن فرد در جلسات مشاوره بررسی می شود و سؤالاتی نیز در خصوص چگونگی تغییرات سایز بدن از وی پرسیده می شود.

بر این اساس ” دکتر تزریق چربی ” که تصمیم می گیرد یک منطقه خاص در بدن را برای برداشت چربی مورد استفاده قرار دهد.

برای برداشت چربی از بدن، ناحیه ی مورد نظر کاملاً استریل شده و برای لیپوساکشن آماده می شود.

همچنین ناحیه ی پشت ران یا هر منطقه ای که برای این کار در نظر گرفته شده است، به صورت موضعی بی حس می شود.

با یک دستگاه مخصوص و یک سرنگ بزرگ، لیپوساکشن چربی و مواد همراه آن انجام می شود.

همراه چربی، مقداری خون نیز از بدن به دستگاه وارد می شود.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

چربی موجود در این محلول با روش های مختلف از خون جدا می شود. این کار با دستگاه های مختلف مانند سانتریفیوژ انجام می گیرد. در این مرحله باید دقت شود بافت های چربی آسیبی نبینند زیرا در صورتی که بافت ها به خوبی آماده نشوند، پس از تزریق مشکلات زیادی برای متقاضی ایجاد می شود.

در مرحله ی بعد از بدن مقداری خون گرفته می شود و پی آر پی آن نیز جدا می شود. این دو ماده ( چربی مرحله اول و پی ار پی مرحله دوم ) با هم مخلوط می شوند. این محلول باید به لب انتقال داده شود.

 

تزریق چربی به لب برای چه کسانی مناسب است ؟

با توجه به این که تزریق به لب باعث می شود تا لب های بزرگ تری داشته باشید، اکثر افرادی که دارای لب های نازک هستند از این روش استقبال می کنند.

تزریق چربی به لب باعث بزرگ شدن لب و دیده شدن هر چه بیشتر آن می شود و چهره ای زیباتر به شما می دهد.

علاوه بر این، ممکن است فرد بر اثر افزایش سن در ناحیه ی لب دچار چین و چروک هایی شده باشد که باعث کاهش حجم لب و پیری می شود. با تزریق چربی و زیباسازی لب، می توان بهترین اثر را بر روی جوانسازی چهره مشاهده کرد.

 

تزریق چربی به لب برای چه کسانی مناسب است ؟

 

ممکن است فرد احساس کند لب های بالایی و پایینی تناسبی با هم ندارند یا حالتی نامتقارن دارند. از این رو می توان با انتقال چربی به ناحیه کوچک تر، این عدم تقارن را از بین برد.

این روش برای خانم ها و آقایان مورد استفاده قرار می گیرد، البته بیشترین متقاضیان تزریق ژل و چربی به لب مربوط به خانم هاست که بر روی زیبایی خود حساسیت بیشتری را نشان می دهند.

 

مراحل تزریق چربی به لب

موادی که در مرحله ی قبل آماده شد، باید به ناحیه ی مورد نظر مانند لب انتقال داده شود. این کار با یک سرنگ که دارای سوزنی نازک و کوچک است انجام می گیرد. قبل از انجام تزریق، ناحیه لب بی حس می شود تا فرد هیچ گونه دردی را احساس نکند.

سپس چربی در قسمت های بالا و پایین لب و در دو سمت چپ و راست به صورت یکسان تزریق می شود.

مرحله ی تزریق مواد و چربی چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد. البته باید در این مرحله دقت کرد که میزان تزریق به هر دو سمت لب یکسان باشد تا قرینه بودن آن رعایت شود.

البته لب حجم کمی از چربی را می طلبد و نیازی نیست که عمل تزریق در چند جلسه انجام بگیرد. در سایر تزریق ها به نقاط بدن، معمولا برای جلوگیری از گلوله شدن چربی، در چند جلسه تزریق می کنند.

از این رو پزشک باید علاوه بر داشتن علم کافی در این زمینه، دقت و مهارت بالایی نیز داشته باشد.

 

نتیجه تزریق چربی به لب

روش تزریق چربی به لب و دیگر نواحی بدن، یک عمل زیبایی است که در همان لحظه شما می توانید نتیجه ی آن را تا حدودی مشاهده کنید.

البته با توجه به این که لب قسمت حساسی از بدن است و دارای پوست و بافتی نرم و حساس است، بعد از انتقال چربی دچار تورم می شود. در این مرحله باید سعی کنید از دست زدن و فشار آوردن به لب در روزهای ابتدایی خودداری کنید زیرا فرم لب ها خراب می شوند و دوباره احتیاج به پزشک پیدا می کنید.

این عامل سبب می شود تا احساس کنید لب های شما بیش از حد حجیم شده است یا ممکن است اندازه ی مورد نظر شما را نداشته باشد.

 

نتیجه تزریق چربی به لب

 

باید دقت داشته باشید که نتیجه ی واقعی تزریق بر اساس مقدار چربی که به لب انتقال داده شده است، بسته به شرایط بدنی فرد ممکن است چند روز تا چند هفته پیدا شود.

در این چند روز، نباید مقابل نور آفتاب قرار بگیرید. آفتاب برای نقاطی که تازه چربی تزریق شده، به مانند سم است. همچنین سعی کنید از مصرف الکل و سیگار در روزهای ابتدایی خودداری کنید.

پس نگرانی از بابت تورم بعد از عمل نداشته باشید. بعد از تزریق و انتقال چربی به لب، این ناحیه حجیم شده و برجسته می شود. برجستگی در لب بالا بیشتر پدیدار است.

این عمل باعث می شود تا بافت نرم و صورتی رنگ لب زیباتر شود و در تغییر چهره و جوان بودن تاثیر بسزایی دارد.

امروزه در برخی کلینیک ها از دستگاه های شبیه سازی سه بعدی استفاده می شود. به این ترتیب که متقاضی می تواند قبل از تزریق چربی، در دقیق ترین شکل خود بر روی تصاویر تهیه شده، شکل جدید لب های خود را ببیند.

از آنجا که این یک روش غیرتهاجمی است، نیازی به روند بهبودی طولانی مدت نیست و فرد می تواند همان روز به خانه برگردد. البته گاهی اوقات تخصص و تجربه پزشک کافی است و نیازی به شبیه سازی احساس نمی شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)