تزریق چربی به سینه خطرناک است ؟Posted by On اکتبر 28, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق چربی به سینه خطرناک است ؟

تزریق چربی به سینه خطرناک است ؟

تزریق چربی ” به سینه ممکن است با اهداف مختلفی صورت گیرد. از جمله ی اهداف تزریق چربی به سینه ها می توان به اهداف زیبایی و یا بازسازی سینه در افرادی که به دلایل مختلف مانند سرطان سینه مجبور به تخلیه ی سینه های خود شده اند، صورت گیرد.

 

آیا تزریق چربی به سینه خطرناک است

 

انتقال چربی یکی از تکنیک های زیبایی است که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده و از لحاظ ایمنی کاملا بی خطر است. در تکنیک زیبایی Fat injection از چربی سایر قسمت های بدن استفاده شده و در نتیجه شما با تزریق چربی دو هدف را نشانه میگیرید: اولی افزایش حجم سینه ها و دومی کاهش حجم قسمتی از بدن که چربی های اضافی دارد.

در حقیقت امکان این امر فراهم شده تا با استفاده از انتقال چربی سینه های فرد کاملا بازسازی شده و فرد بتواند با اعتماد به نفس بیشتری در اجتماع حاضر شود.

بسیاری از افرادی که قصد تزریق چربی به سینه های خود را دارند به دنبال این هستند که بدانند آیا تزریق چربی به سینه ها خطرناک است و یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم تا مزایا و معایب تزریق چربی به سینه ها را بیان کرده و خطرات و عوارض احتمالی در این تکنیک زیبایی را بیان کنیم.

 

آیا تزریق چربی به سینه ایمن است ؟

به طور کلی می توان بیان کرد که Fat injection به سینه ها نسبت به روش های مشابه مانند تزریق ژل و یا استفاده از پروتزهای مختلف ، ایمن تر است. در ادامه علل این امر را بررسی میکنیم.

 

آیا تزریق چربی به سینه ایمن است

 

در تزریق چربی از چربی های اضافی بدن فرد استفاده می شود. در این روش پس از اینکه ناحیه ی اهداکننده مشخص شد با استفاده از ابزار مخصوصی چربی های اضافی تخلیه شده و پس از این مرحله برای جدا کردن مواد مضر چربی های تخلیه شده، آن را در دستگاهی به نام سانتریفیوژ قرار می دهند.

مشاهده مطلب
ویژگی های دکتر خوب برای تزریق چربی به صورت

در مرحله ی بعدی از Fat injection ، چربی های استخراج شده به ناحیه ی مورد نظر که در اینجا سینه ها هستند تزریق می شود. بهتر است که تزریق چربی ها در چند مرحله تکرار شود و پزشک معالج تزریق چربی ها در سینه را به طور یکنواخت انجام دهد تا از بروز عوارضی مانند گلوله گلوله شدن پیشگیری شود.

در روش انتقال چربی به دلیل اینکه از بافت های چربی بدن فرد استفاده می شود می توان مطمئن بود که واکنش های آلرژیک اتفاق نمی افتد. در واقع سیستم ایمنی بدن افراد در مواجهه با عوامل بیگانه به آنها حمله کرده و آنها را نابود می کند.

به همین دلیل است که کاشت پروتز های سیلیکونی در سینه ها می تواند عواقب جبران ناپذیری برای افراد به همراه داشته باشد. چرا که سیستم ایمنی نسبت به این مواد تحریک شده و در نتیجه به اصطلاح گفته می شود که کاشت پروتز پس داده شده است. اما این خطر در انتقال چربی وجود ندارد. چرا که در این روش سیستم ایمنی سلول های خودی را شناخته و در نتیجه به آنها حمله نمی کند.

 

در چه صورتی تزریق چربی به سینه خطرناک خواهد بود ؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در تزریق چربی به سینه ها وجود دارد این است که انتقال چربی میتواند نتایج حاصل از ماموگرافی را تحت تاثیر قرار دهد. در بسیاری از افرادی که انتقال چربی را انجام می دهند ، ممکن است که با انجام ماموگرافی نتوان غدد سرطانی و یا بافت های چربی را تشخیص داد.

 

در چه صورتی تزریق چربی به سینه خطرناک خواهد بود

 

چنانچه در تزریق چربی ، سلول های چربی با دقت در تونل های کوچک زیر پوست قرار گیرند و در غدد پستانی وارد نشوند ، سلول های چربی با گذشت زمان رشد کرده و در نتیجه حجم ستان ها را افزایش می دهند. به هر حال این روش درمانی برای همه ی افراد توصیه نمی شود به خصوص افرادی که بانک چربی اضافه ی کمتری دارند.

به طور کلی لازم است که بیمارانی که تحت این نوع درمان یعنی انتقال چربی قرار می گیرند، قبل از عمل توسط ماموگرافی و سونوگرافی معاینه شوند و پس از اینکه انتقال چربی صورت گرفت نیز به طور منظم با استفاده از روش های ذکر شده ، سینه های خود را معاینه کنند تا از بروز عوارض جبران ناپذیر پیشگیری شود.

مشاهده مطلب
تزریق چربی به صورت و تاثیر بی نظیر آن

انتقال چربی به سینه ها ممکن است که با هدف افزایش حجم سینه ها ، بهبود خطوط موجود بر روی سینه ها و افزایش اعتماد به نفس انجام شود اما باید بگوییم که تزریق چربی افتادگی سینه ها به طور کامل اصلاح نمی کند و ممکن است که برای بالا رفتن سینه ها به لیفت پستان ها احتیاج داشته باشید.

به طور معمول ممکن است که پس از انتقال چربی، چربی های تزریق شده مجددا جذب بدن شده و در نتیجه سایز سینه ها به اندازه ی اولیه بازگردد به این عارضه نکروز گفته می شود. علائم نکروز ممکن است که با درد و خونریزی همراه بوده و پوست به رنگ آبی تیره و یا سیاه و سفید درآید. از طرفی بی حسی و تب و زخم هایی که باعث ترشح مواد بد بو میشود نیز از جمله عوارض نکروز است.

از آنجا که سلول های چربی پس از مدتی شروع به رشد می کنند ممکن است که باعث رشد سلول های خفته ی سرطانی شده و در نتیجه سرطان پستان را به همراه داشته باشند. در مورد این عارضه تحقیقات زیادی صورت گرفته اما تا به حال نمونه ای این مشکل گزارش نشده است.

 

راه های جلوگیری از بروز خطرات تزریق چربی به سینه

همانطور که بیان شد Fat injection ممکن است با خطراتی همراه باشد. در ادامه برخی از راه های جلوگیری از بروز خطرات را بیان خواهیم کرد. یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در نتیجه ی نهایی Fat injection انتخاب کلینیک زیبایی معتبر است. چنانچه تزریق چربی در محیطی غیر بهداشتی صورت گیرد ممکن است که فرد را عوارضی همچون عفونت مواجه کند.

 

راه های جلوگیری از بروز خطرات تزریق چربی به سینه

 

از دیگر عوامل تاثیرگذار در نتیجه ی تزریق چربی تخصص و مهارت پزشک معالج است. به نحوی که اگر Fat injection به درستی صورت نگیرد ممکن است که چربی به رگ های خونی تزریق شده و در نتیجه عواقب جبران ناپذیری همچون سکته ی قلبی را برای فرد به همراه داشته باشد.

مشاهده مطلب
معرفی بهترین دکتر تزریق چربی به سینه

از جمله دیگر عواملی که تزریق چربی را تحت تاثیر قرار میدهد، رژیم غذایی پس از Fat injection است. در صورتی که فرد قصد کاهش وزن دارد بهتر است که این کار را پیش از تزریق چربی به سینه ها انجام دهد. چرا که سلول های چربی ممکن است در اثر کمبود مواد مغذی کوچکتر شده و در نتیجه تزریق چربی به سینه ها با مشکل مواجه شود.

پس بهتر است که پس از Fat injection برنامه ی غذایی مناسبی داشته باشید و برنامه ی مناسب خود را با مشورت با ” بهترین دکتر تزریق چربی به سینه ” تنظیم کنید تا ضمن اینکه مواد مغذی لازم را دریافت می کنید ، وزن خود را کنترل کرده و دچار افزایش و یا کاهش وزن شدید نشوید.

در پایان باید بگوییم که Fat injection به سینه ها از جمله روش هایی است که با معایب کمی همراه بوده و به همین جهت میتواند روشی بسیار کاربردی باشد. از طرفی به دلیل اینکه سینه ها از بافت حساسی برخوردار هستند ، Fat injection در این ناحیه ضرری نداشته و فرد می تواند با اطمینان خاطر نسبت به آن اقدام کند.

تزریق چربی یک روش دائمی نبوده و لازم است که فرد پس گذشت دوره ای نسبت به ترمیم آن اقدام کرده و مجددا به کلینیک های زیبایی مراجعه کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق چربی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat