تزریق چربی

تزریق چربی به سینه خطرناک است ؟

تزریق چربی به سینه خطرناک است ؟

تزریق چربی به سینه خطرناک است ؟

تزریق چربی ” به سینه ممکن است با اهداف مختلفی صورت گیرد. از جمله ی اهداف تزریق چربی به سینه ها می توان به اهداف زیبایی و یا بازسازی سینه در افرادی که به دلایل مختلف مانند سرطان سینه مجبور به تخلیه ی سینه های خود شده اند، صورت گیرد.

آرزوی هر خانمی، داشتن سینه های حجیم و بزرگ است. بزرگ کردن سینه با تزریق چربی یک روش جایگزین برای عمل جراحی است و می دانیم که بسیاری با عمل جراحی موافق نیستند و از آن هراس دارند.

دریافت تخفیف نقدی تزریق چربی فقط تا آخر این هفته (تعداد محدود)

آیا تزریق چربی به سینه خطرناک است

 

انتقال چربی یکی از تکنیک های زیبایی است که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده و از لحاظ ایمنی کاملا بی خطر است. در تکنیک زیبایی Fat injection از چربی سایر قسمت های بدن استفاده شده و در نتیجه شما با تزریق چربی دو هدف را نشانه میگیرید: اولی افزایش حجم سینه ها و دومی کاهش حجم قسمتی از بدن که چربی های اضافی دارد.

در حقیقت امکان این امر فراهم شده تا با استفاده از انتقال چربی سینه های فرد کاملا بازسازی شده و فرد بتواند با اعتماد به نفس بیشتری در اجتماع حاضر شود.

زنانی که پس از زایمان حجم و فرم سینه هایشان از بین رفته و یا افرادی که با بالا رفتن سن، دچار کم حجمی در این ناحیه شده اند، از دیگر کاندیداهای انجام عمل تزریق چربی به سینه هستند.

بسیاری از افرادی که قصد تزریق چربی به سینه های خود را دارند به دنبال این هستند که بدانند آیا تزریق چربی به سینه ها خطرناک است و یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم تا مزایا و معایب تزریق چربی به سینه ها را بیان کرده و خطرات و عوارض احتمالی در این تکنیک زیبایی را بیان کنیم.

 

آیا تزریق چربی به سینه ایمن است ؟

عمل سینه یکی از رایج ترین عمل های زیبایی در کشور ایران و همچنین در جهان است. خانم هایی که از اندازه سینه خود راضی نیستند، می توانند با استفاده از این روش، سینه دلخواه با اندازه موردنظرشان را داشته باشند. چربی که در هنگام عمل به سینه وارد می شود، روشی است که به راحتی در زندگی روزمره قابل استفاده است.

در تزریق چربی به سینه، هیچ گونه واکنشی از بدن نخواهیم دید زیرا این چربی خود بدن است که کاملا تضمینی است و صد درصد قابلیت تطبیق با سایر بافت های بدن را دارد. خطرات ناشی از تزریق چربی به سینه بسیار نادر است و سلامتی شما را به خطر نمی اندازد.

به طور کلی می توان بیان کرد که Fat injection به سینه ها نسبت به روش های مشابه مانند تزریق ژل و یا استفاده از پروتزهای مختلف ، ایمن تر است. در ادامه علل این امر را بررسی میکنیم.

در تزریق چربی از چربی های اضافی بدن فرد استفاده می شود. اگر کسی از چربی های شکم خود ناراضی است، می تواند از این قسمت استفاده کند و اگر کسی از چربی های ناحیه باسن، کمر و یا پهلو ناراضی است، می تواند این قسمت را انتخاب کند.

در این روش پس از اینکه ناحیه ی اهداکننده مشخص شد با استفاده از ابزار مخصوصی چربی های اضافی تخلیه شده و پس از این مرحله برای جدا کردن مواد مضر چربی های تخلیه شده، آن را در دستگاهی به نام سانتریفیوژ قرار می دهند.

در این مرحله، چربی ها به شکل یک دست و نرم درمی آیند زیرا تمام مواد اضافی از آن در داخل این دستگاه جدا می شود و چیزی که باقی می ماند، چربی خالص با انعطاف پذیری فوق العاده بالا است.

در مرحله ی بعدی از Fat injection ، چربی های استخراج شده به ناحیه ی مورد نظر که در اینجا سینه ها هستند تزریق می شود. بهتر است که تزریق چربی ها در چند مرحله تکرار شود و پزشک معالج تزریق چربی ها در سینه را به طور یکنواخت انجام دهد تا از بروز عوارضی مانند گلوله گلوله شدن پیشگیری شود.

آیا تزریق چربی به سینه ایمن است

 

در روش انتقال چربی به دلیل اینکه از بافت های چربی بدن فرد استفاده می شود می توان مطمئن بود که واکنش های آلرژیک اتفاق نمی افتد. در واقع سیستم ایمنی بدن افراد در مواجهه با عوامل بیگانه به آنها حمله کرده و آنها را نابود می کند.

به همین دلیل است که کاشت پروتز های سیلیکونی در سینه ها می تواند عواقب جبران ناپذیری برای افراد به همراه داشته باشد. چرا که سیستم ایمنی نسبت به این مواد تحریک شده و در نتیجه به اصطلاح گفته می شود که کاشت پروتز پس داده شده است. اما این خطر در انتقال چربی وجود ندارد. چرا که در این روش سیستم ایمنی سلول های خودی را شناخته و در نتیجه به آنها حمله نمی کند.

چگونه شکل و اندازه مناسب سینه را تشخیص دهیم؟

اندازه و شکل ایده آل سینه، موضوعی است که پزشک و مراجعه کننده باید بسته به سن فرد، فرم سینه، لگن، ستون فقرات، وضعیت کلی بدن، وضعیت پوست و غده پستانی و انتظارات مراجعه کنندگان تصمیم گیری می شود و باید سایزی انتخاب شود که اغراق آمیز و عجیب به نظر نیاید.

همچنین باید بدانید عمل حجیم کردن سینه ها به هیچ وجه دردناک نیست و اگر ذره ای درد به وجود بیاید، با مسکن های تجویزی توسط پزشک، از بین میرود. در ایمپلنت سیلیکون، درد زیاد بود و معمولا تا سه روز، فرد نمی توانست بازوها و زیربغل هایش را حرکت دهد.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

در چه صورتی تزریق چربی به سینه خطرناک خواهد بود ؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که در تزریق چربی به سینه ها وجود دارد این است که انتقال چربی میتواند نتایج حاصل از ماموگرافی را تحت تاثیر قرار دهد. در بسیاری از افرادی که انتقال چربی را انجام می دهند ، ممکن است که با انجام ماموگرافی نتوان غدد سرطانی و یا بافت های چربی را تشخیص داد.

 

در چه صورتی تزریق چربی به سینه خطرناک خواهد بود

 

چنانچه در تزریق چربی ، سلول های چربی با دقت در تونل های کوچک زیر پوست قرار گیرند و در غدد پستانی وارد نشوند ، سلول های چربی با گذشت زمان رشد کرده و در نتیجه حجم سینه ها را افزایش می دهند. به هر حال این روش درمانی برای همه ی افراد توصیه نمی شود به خصوص افرادی که بانک چربی اضافه ی کمتری دارند.

به طور کلی لازم است که متقاضیانی که تحت این نوع درمان یعنی انتقال چربی قرار می گیرند، قبل از عمل توسط ماموگرافی و سونوگرافی معاینه شوند و پس از اینکه انتقال چربی صورت گرفت نیز به طور منظم با استفاده از روش های ذکر شده ، سینه های خود را معاینه کنند تا از بروز عوارض جبران ناپذیر پیشگیری شود.

نیازی به نگرانی نیست و پزشک شما قادر خواهد بود شما در جریان تمام این فرآیند پیش از تزریق و پس از تزریق همراهی کند. به هیچ وجه جای اضطراب و ترس وجود ندارد.

انتقال چربی به سینه ها ممکن است که با هدف افزایش حجم سینه ها ، بهبود خطوط موجود بر روی سینه ها، تقارن میان سینه ها و افزایش اعتماد به نفس انجام شود اما باید بگوییم که تزریق چربی افتادگی سینه ها به طور کامل اصلاح نمی کند و ممکن است که برای بالا رفتن سینه ها به لیفت پستان ها احتیاج داشته باشید.

به طور معمول ممکن است که پس از انتقال چربی، چربی های تزریق شده مجددا جذب بدن شده و در نتیجه سایز سینه ها به اندازه ی اولیه بازگردد به این عارضه نکروز گفته می شود. علائم نکروز ممکن است که با درد و خونریزی همراه بوده و پوست به رنگ آبی تیره و یا سیاه و سفید درآید. از طرفی بی حسی و تب و زخم هایی که باعث ترشح مواد بد بو میشود نیز از جمله عوارض نکروز است.

این فرضیه وجود دارد که سلول های چربی پس از مدتی شروع به رشد می کنند ممکن است که باعث رشد سلول های خفته ی سرطانی شده و در نتیجه سرطان پستان را به همراه داشته باشند. در مورد این عارضه تحقیقات زیادی صورت گرفته اما تا به حال نمونه ای درباره این مشکل، چه در ایران و چه در سایر نقاط جهان گزارش نشده است.

 

راه های جلوگیری از بروز خطرات تزریق چربی به سینه

همانطور که بیان شد Fat injection ممکن است با خطراتی همراه باشد. در ادامه برخی از راه های جلوگیری از بروز خطرات را بیان خواهیم کرد. یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در نتیجه ی نهایی Fat injection انتخاب کلینیک زیبایی معتبر است. چنانچه تزریق چربی در محیطی غیر بهداشتی صورت گیرد ممکن است که فرد را عوارضی همچون عفونت مواجه کند.

 

راه های جلوگیری از بروز خطرات تزریق چربی به سینه

 

از دیگر عوامل تاثیرگذار در نتیجه ی تزریق چربی تخصص و مهارت پزشک معالج است. به نحوی که اگر Fat injection به درستی صورت نگیرد ممکن است که چربی به رگ های خونی تزریق شده و در نتیجه عواقب جبران ناپذیری همچون سکته ی قلبی را برای فرد به همراه داشته باشد.

از جمله دیگر عواملی که تزریق چربی را تحت تاثیر قرار میدهد، رژیم غذایی پس از Fat injection است. در صورتی که فرد قصد کاهش وزن دارد بهتر است که این کار را پیش از تزریق چربی به سینه ها انجام دهد. چرا که سلول های چربی ممکن است در اثر کمبود مواد مغذی کوچکتر شده و در نتیجه تزریق چربی به سینه ها با مشکل مواجه شود.

همچنین فرد باید اقدامات احتیاطی قبل از تزریق چربی به سینه را هم رعایت کند. تمام مواد غذایی رقیق کننده خون مانند ویتامین ها و چای های گیاهی باید یک هفته قبل از عمل قطع شوند. در مورد داروهای تجویز شده دیگر، باید با پزشک مشورت کنید. معمولا ترجیح داده می شود این عمل در طول دوره قاعدگی انجام نگیرد، زیرا تغییرات هورمونی در این دوره ممکن است بر ساختار سینه تأثیر بگذارد.

پس از عمل هم ورم، بی حسی و کبودی خفیف ممکن است احساس شود اما همه آن ها در مدت کوتاهی به صورت خود به خود از بین خواهند رفت و جای نگرانی نیست. همچنین تزریق چربی نسبت به سایر روش ها، این قابلیت را دارد که به مراجعه کننده اجازه می دهد همان روز به خانه برگردد و زندگی روزمره را از سر بگیرد.

پس بهتر است که پس از Fat injection برنامه ی غذایی مناسبی داشته باشید و برنامه ی مناسب خود را با مشورت با ” بهترین دکتر تزریق چربی به سینه ” تنظیم کنید تا ضمن اینکه مواد مغذی لازم را دریافت می کنید ، وزن خود را کنترل کرده و دچار افزایش و یا کاهش وزن شدید نشوید.

در پایان باید بگوییم که Fat injection به سینه ها از جمله روش هایی است که با معایب کمی همراه بوده و به همین جهت میتواند روشی بسیار کاربردی باشد. از طرفی به دلیل اینکه سینه ها از بافت حساسی برخوردار هستند ، Fat injection در این ناحیه ضرری نداشته و فرد می تواند با اطمینان خاطر نسبت به آن اقدام کند.

آیا تزریق چربی به سینه، دائمی است؟

بزرگ شدن سینه با تزریق چربی از ماندگاری متعادلی برخوردار است. نیمی از چربی های اضافه شده بسته به فعالیت بدن شما، ظرف دو ماه اول، شروع به ذوب شدن می کنند، در حالی که 60 درصد از چربی های تزریق شده در ماه های اول جذب بدن می شود، 40 درصد باقی مانده کارکرد بالایی دارند و تا مدت زیادی در بدن و سینه باقی می مانند اما با اطمینان می توان گفت تزریق چربی یک روش دائمی نبوده و لازم است که فرد پس گذشت دوره ای نسبت به ترمیم آن اقدام کرده و مجددا به کلینیک های زیبایی مراجعه کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)