لیپوماتیک

آیا لیپوماتیک خطرناک است؟

آیا لیپوماتیک خطرناک است؟

لیپوماتیک یکی از برجسته ترین جراحی های زیبایی است. پیکر تراشی یک جراحی برداشت چربی است که با لیپوساکشن فرق دارد زیرا لیپوماتیک بسیار پیشرفته تر است. در نتیجه این جراحی، بدن فرد شکل می گیرد و ظاهری محکم تر به دست می آورد.

جراحی پلاستیکی که برای خلاص شدن از شر چربی های اضافی و ناحیه ای انجام می شود، یک عمل آسان محسوب می شود و فرد می تواند همان روز به خانه برگردد.

آیا لیپوماتیک باعث آسیب به بدن می شود؟

در عمل لیپوماتیک، جراحی روی بافت چربی بدن انجام می گیرد. بنابراین از آنجا که آسیبی به ماهیچه ها و پوست نمی رسد، خطر بسیار کمتر می شود. از جمله اثرات مثبت ناشی از عمل پیکر تراشی، سفت و سخت شدن بدن است.

پس از لیپوماتیک و در نتیجه خارج کردن بافت های چربی از بدن، ناحیه بین ماهیچه ها و بافت های پوست کلا تخلیه می شود. به این ترتیب ساختارهای پوست و ماهیچه ها به هم می رسند و به بدن اجازه می دهند به ظاهری انعطاف پذیرتر برسد. جراحی تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می گیرد. لیپوماتیک دستگاهی است که دارای مکانیزم هایی با لوله‌های نازک جهت برداشت چربی است.

 

آیا لیپوماتیک باعث آسیب به بدن می شود؟

 

در این روند با دستگاه پیکر تراشی که یک دستگاه لرزشی است، به ناحیه ای که چربی از آن خارج می شود، لرزه اعمال می کند. دستگاه با استفاده از امواج صوتی، شروع به ذوب چربی در منطقه می کند. دستگاه به حدی حساس و دقیق است که به ساختار بدن آسیب نمی رساند.

شخصی که تحت این جراحی قرار می گیرد، می تواند در همان روز و حتی چند ساعت پس از اتمام جراحی به خانه برگردد. پس از لیپوماتیک، فرد می تواند در عرض 1 الی 2 هفته به کار و زندگی بازگردد. معمولا چون پیکر تراشی برای برداشت چربی های زیاد مناسب نیست، افرادی که درخواست انجام این فرآیند را می دهند، چربی کمی دارند اما با مشورت پزشک، افراد چاق هم می توانند از مزایای لیپوماتیک استفاده کنند.

 

آیا لیپوماتیک خطرناک است؟

یک سوال بسیار رایج و شایع در میان افراد، میزان خطرناک بودن لیپوماتیک است. بسیاری از این موضوع هراس دارند که لیپوماتیک خطراتی به همراه داشته باشد اما واقعیت چنین نیست.

در ابتدا شما در حین این جراحی، با بی حسی موضعی یا بیهوشی هیچ احساس دردی نخواهید کرد. علاوه بر این، از چربی های بدنتان کم خواهد شد که خب سلامتی بدنتان را بالا می برد زیرا چربی و کلسترول، همیشه دشمن اصلی سلامتی بوده اند.

به منظور حفظ ظاهر به دست آمده از لیپوماتیک، شیوه زندگی که شامل تغذیه سالم و ورزش و فعالیت های بدنی منظم است، بیشتر توصیه می شود. فرد باید کاری کند و طوری سبک زندگی اش را تنظیم کند که دوباره چربی اضافی به دست نیاورد زیرا رعایت نکردن سلامتی عمومی و تغذیه مناسب، می تواند کل زحمات را بر باد دهد. در صورت رعایت این موارد، ماندگاری لیپوماتیک دائمی خواهد بود.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

چه کسانی می توانند از لیپوماتیک استفاده کنند؟

هر شخص بالای 18 سال که به بلوغ رسیده، می تواند از لیپوماتیک استفاده کند. در ابتدا پزشک، متقاضی را معاینه می کند و تعیین می کند که آیا این جراحی خطری برای سلامتی فرد دارد یا خیر! این سوال باید توسط پزشک پاسخ داده شود.

اما می توان گفت تمام افرادی که به بلوغ رسیده اند و وزنشان به ثبات رسیده، می توانند از پیکر تراشی استفاده کنند. دلیل اصرار بر روی دوران بلوغ، این است که در صورت نرسیدن به دوران بلوغ، هورمون ها می توانند متغیر ظاهر شوند و باعث شوند فرد دوباره چاق شود. در چنین شرایطی انجام لیپوماتیک هیچ فایده ای نخواهد داشت.

 

انجام لیپوماتیک در نواحی مختلف بدن خطرناک است؟

لیپوماتیک تقریباً در تمام نواحی بدن قابل استفاده است. گاهی فرد در پهلو و کمر و شکم چربی های زیادی دارد که ذوب کردن آن ها با استفاده از ورزش دشوار است. از آنجا که چربی شکم بسیار مقاوم است، نمی توان همیشه آن را ذوب کرد. کاربرد لیپوماتیک در ناحیه سینه، باسن، پاها، قسمت های داخلی ران، بازو، شکم و سایر نقاط این چنینی کاملا طبیعی است و هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند.

 

در هر جلسه لیپوماتیک، چه مقدار چربی می توان برداشت؟

تصمیم قطعی و نهایی در مورد میزان چربی برداشت با استفاده از لیپوماتیک، فقط با معاینه پزشک مشخص می شود. یک فرد می تواند چربی های زیادی داشته باشد که با توجه به محدود بودن برداشت چربی، شاید به چند جلسه نیاز باشد. با این وجود و در چارچوب استانداردهای کلی، به طور متوسط می توان ​​3 یا 4 کیلو از بافت چربی در یک جلسه برداشت کرد.

 

مزایای استفاده از لیپوماتیک چیست؟

با لیپوماتیک، نه تنها چربی دریافتی کاهش می یابد بلکه میزان کلاژن موجود در بافت نیز افزایش می یابد. یکی از بهترین مزایای آن خلاص شدن از شر سلولیت های بدن است. دستگاه لیپوماتیک امکان استفاده مستقیم از بافت های چربی را بدون آسیب رساندن به بافت های دیگر مانند عضلات، اعصاب و رگ های موجود در زیر پوست ممکن می کند.

 

مزایای استفاده از لیپوماتیک چیست؟

 

تاثیراتی مانند کبودی، ورم، درد و بی حسی که اغلب بعد از لیپوساکشن به وجود می آید، به لطف پیشرفته بودن پیکر تراشی کمتر می شود. در نتیجه درد عمل لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن بسیار کمتر و دوران نقاهت کوتاه تری دارد.

 

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن

در روش لیپوساکشن فرد می تواند از توده های چربی بیشتری خلاصه شود اما در پیکر تراشی، فرد دچار تغییرات ظاهری جدی تری می شود که در نهایت باعث خوش فرم شدن فرد می شود. بسته به هدفی که فرد از انجام این جراحی ها دارد، زمان ریکاوری کوتاه تر، باعث شده روش لیپوماتیک توسط افراد بیشتری ترجیح داده شود.

 

مراقبت های پس از لیپوماتیک

اگر بی حسی موضعی اعمال شود، فرد در همان روز ترخیص می شود. در صورت نیاز به بیهوشی عمومی، لازم است فرد به مدت 1 شب بستری شود. بعد از عمل در دو روز ابتدایی دردهایی ظهور می کنند که با مسکن های ضد درد خیلی سریع بهبود پیدا می کنند. پیکر تراشی می تواند 1 سال پس از زایمان هم انجام شود.

توصیه می شود در بازه زمانی شیردهی، عمل جراحی لیپوماتیک انجام نگیرد. تقریبا یک ماه بعد از عمل هم می توانید در دریا شنا کرده و ورزش کنید. همچنین توصیه می شود از مصرف الکل، دخانیات و مسکن هایی که باعث رقیق شدن خون می شوند، خودداری کنید. جای نگرانی نیست زیرا پزشک به صورت دقیق و با جزئیات، تمام موارد مراقبت را اعلام خواهد کرد.

 

هزینه های انجام لیپوماتیک چقدر است؟

روش لیپوماتیک که بسیار راحت است و مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته، روز به روز رایج تر می شود. به لطف این روش که به عنوان یک دستگاه در اختیار همه قرار می گیرد، همه می توانند طی چند ساعت پس از عمل، فعالیت های عادی زندگی را ادامه بدهند. با این حال سوال اصلی، هزینه هایی وجود دارد که افراد باید برای انجام پیکر تراشی بپردازند.

از آنجا که چربی موجود در بدن افراد متفاوت و نیازهایشان کاملا مغایر است، نمی توان هزینه کلی اعلام کرد. این هزینه ها حتی می تواند بیشتر شود چون برای مثال در شهر تهران، اکثر کلینیک های بزرگ قرار دارند که از پزشکان باتجربه بهره می برند. قطعا انجام لیپوماتیک در چنین مراکزی هزینه های خاص خودش را خواهد داشت که طبیعتا در مقابل این هزینه ها، امکانات و موفقیت تضمینی ارائه می دهند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button