لیپوماتیک

آیا درد لیپوماتیک قابل تحمل است؟

5
(1)

لیپوماتیک یک عمل جراحی است که از طریق حذف موضعی چربی‌های مقاوم بدن در اندام‌هایی مانند شکم، باسن، ران، باسن، بازو‌ها و یا گردن، به فرم‌دهی بدن کمک خواهد کرد. معمولا افرادی که از روش‌هایی مانند رژیم غذایی و ورزش کردن برای رفع چربی زائد در این نواحی نتیجه‌ای نگرفته‌اند به فکر انجام لیپوماتیک می‌افتند. اما تقریبا سوال مشترک همه مراجعین این است که  آیا درد لیپوماتیک برای آن‌ها قابل تحمل است؟ در این مقاله به طور مفصل به این موضوع پرداخته شده است.

اینفو آیا درد لیپوماتیک قابل تحمل است؟
اینفو آیا درد لیپوماتیک قابل تحمل است؟
مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

اگر قصد انجام لیپوماتیک را دارید، قبل از انجام این عمل زیبایی باید بدانید که پیکرتراشی نمی‌تواند روشی مناسبی برای کاهش وزن باشد و تنها می‌تواند به فرم دادن بدن با حذف سلول‌های چربی زائد بدن کمک کند.

بنابراین اگر قصد دارید عمل پیکرتراشی را به عنوان روشی برای کاهش وزن انجام دهید، بهتر است در تصمیم خود تجدید نظر کنید. همچنین لازم است در جلسه مشاوره، متخصص صلاحیت شما را برای این منظور تایید نماید. در صورتی که گزینه مناسبی برای این عمل زیبایی نباشید، نه تنها نمی‌توانید نتیجه دلخواه خود را از انجام عمل جراحی بگیرید بلکه حتی ممکن است شما با عوارض جانبی بعد از انجام لیپوماتیک رو به رو شوید.

آیا درد لیپوماتیک قابل تحمل است

مطالب بیشتر: پیکرتراشی بدون جراحی

آیا لیپوماتیک عملی دردناک محسوب می شود؟

از سوالات رایج در این زمینه این است که عمل لیپوماتیک چند ساعت به طول می‌انجامد و چه اندازه درد دارد؟ برای اینکه بدانید انجام عمل جراحی پیکرتراشی با درد همراه است یا خیر باید از چگونگی انجام این عمل آگاهی داشته باشید:

آیا لیپوماتیک عملی دردناک محسوب می شود؟

 1. برای انجام لیپوماتیک در ابتدا پزشک یک جلسه مشاوره‌ قبل از انجام عمل جراحی پیکرتراشی برای شما برگزار می‌کند. در این جلسه مشاوره، پزشک متخصص بررسی‌هایی بر روی آزمایشاتی که شما قبلا انجام داده‌اید و سابقه پزشکی شما انجام می‌دهد تا اطمینان یابد که فرد مناسبی برای انجام لیپوماتیک بوده و بعد از انجام پیکرتراشی با مشکلی مواجه نخواهید شد.
 2. سپس بعد از بررسی‌های گفته شده پزشک متخصص بدن شما را بررسی می‌کند و قسمت‌هایی را که دارای سلول‌های چربی زائد هستند با علامت‌گذاری، مشخص می‌کند تا بتواند راحت‌تر لیپوماتیک شما را انجام دهد.
 3. پزشک متخصص در ابتدای کار با توجه به اندازه سطح و میزان چربی، بیهوشی به صورت موضعی و یا عمومی را انجام می‌دهد.
 4. سپس برای انجام لیپوماتیک، یک لوله باریک به نام کانولا را وارد قسمت زیر پوست بدن شما در ناحیه علامت‌زده شده می‌کند. با ایجاد تکان‌هایی در لوله کانولا، بافت چربی به ذرات ریز خواهد شکست.
 5. بعد از آن ذرات چربی جدا شده را با مکشی که در لوله کانولا وجود دارد از بدن شما خارج می‌کند.

بنابراین به دلیل تکان‌ها و فشار‌هایی که توسط لوله کانولا در طی عمل زیبایی پیکرتراشی به بدن وارد می‌شود می‌توان گفت که عمل جراحی لیپوماتیک ممکن است با درد همراه باشد.

میزان درد پیکرتراشی متخصص از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی برای شرروع عمل استفاده خواهد کرد پس در حین جراحی لاغری، درد ندارید.
شدت درد بعد از عمل لیپوماتیک با از بین رفتن اثر بی‌حسی از بدن، درد شروع می‌شود ولی شدت ان بسته به آستانه تحمل فرد، میزان جراحی و میزان آسیب بافتی، متفاوت خواهد بود.
راهکارهای کاهش درد
 1. مصرف داروهای مسکن توصیه شده
 2. نوشیدن آب کافی
 3. بستن گن برای ترمیم سریع‎تر زخم‌ها
 4. استفاده از زهکش تا زمان توصیه شده

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02179547 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره 09122502050 تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

تصورات اشتباه درباره درد لیپوماتیک

طبق تحقیقات انجام شده مشخص شده است که تصورات غلطی که درباره عمل جراحی لیپوماتیک وجود دارد به اینگونه که اغلب مردم فکر می‌کند انجام جراحی لاغری ممکن است به دلیل روش انجام آن، با درد و عوارض زیادی همراه باشد. اما در واقع اینگونه نیست.

تصورات اشتباه درباره درد لیپوماتیک

عمل زیبایی لیپوماتیک به عنوان روشی ایمن‌تر و بدون درد‌تر نسبت به دیگر روش‌های حذف چربی زائد مانند لیپوساکشن شناخته شده است. همانطور که گفته شد احساس کمی درد در حین انجام عمل زیبایی لیپوماتیک به دلیل روش انجام کار، طبیعی است. اما اکثر پزشکان متخصص زیبایی برای جلوگیری از همین مقدار کم درد، همانطور که گفته شد بسته به اندازه و تعداد نواحی تحت عمل، ماده بیهوشی به صورت موضعی و یا عمومی به بدن شما تزریق می‌کنند تا مشکل درد در عمل پیکرتراشی رخ ندهد. بنابراین تصور این که میزان درد لیپوماتیک بسیار زیاد است، تصور نادرستی است. این باور تنها در صورتی می‌تواند درست باشد که شما فرد مناسبی برای انجام لیپوماتیک نبوده باشید. در این صورت انجام عمل جراحی لیپوماتیک برای شما مشکل‌ساز خواهد بود و درد زیادی را باید در حین عمل و بعد از انجام عمل زیبایی پیکرتراشی تحمل کنید.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک بعد از زایمان

جلوگیری از درد حاصل از لیپوماتیک توسط پزشک

همانطور که گفته شد جراحی لاغری به عنوان عملی ایمن و کم‌درد شناخته شده است. اما این در صورتی است که عمل جراحی لیپوماتیک به درستی انجام شود و تنها در صورتی عمل زیبایی پیکرتراشی می‌تواند به درستی انجام شود که توسط فردی متخصص و باتجربه صورت گیرد. در غیر این صورت ممکن است فرد غیرمتخصص نتواند مقدار درستی از چربی‌های زائد را از بدن شما خارج کند و یا در حین کار منجر به آسیب‌های بافتی شود. در این صورت نه‌تنها بدن شما به فرم دلخواه شما نمی‌رسد بلکه ممکن است لیپوماتیک به دلیل نادرست انجام شدن با درد زیادی همراه باشد. یکی از روش‌هایی که پزشکان متخصص برای جلوگیری از بروز درد در هنگام انجام عمل جراحی لیپوماتیک به کار می‌برند، تزریق ماده بی‌حسی قبل از انجام عمل زیبایی پیکرتراشی به صورت موضعی و یا عمومی است. اما معمولا متخصص در جلسه مشاوره، راهکار‌هایی برای جلوگیری از درد در عمل لیپوماتیک و بعد از آن را به شما متذکر می‌شود که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت:

مطالب بیشتر: کوچک کردن سینه مردان با لیپوماتیک

جلوگیری از درد حاصل از لیپوماتیک توسط پزشک

 1. هر نوع دارویی که مصرف می‌کنید را قبل از انجام جراحی لاغری با پزشک خود در میان بگذارید و طبق تجویز پزشک متخصص، مصرف دارو‌ها را ادامه دهید.
 2. تمام دارو‌های تجویز شده، از جمله قرص‌های مسکن را به طور کامل مصرف کنید.
 3. گن توصیه شده توسط پزشک متخصص را بپوشید.
 4. براساس توصیه پزشک، زهکش‌ها را در محل خود نگه دارید.
 5. حتما به اندازه کافی استراحت کنید.
 6. مایعات به مقدار زیاد بنوشید.
 7. از مصرف نمک تا حد امکان جلوگیری کنید.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02179547 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. 1

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *