از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی چه اطلاعاتی دارید؟Posted by On

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی چه اطلاعاتی دارید ؟

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

افراد زیادی در سراسر دنیا دوست دارند که بدنی بدون وجود موهای زائد داشته باشند.

از طرف دیگر نیز این دسته از افراد از انجام روش ها و متد های موقتی و کوتاه مدت برای رفع موهای زائد خود خسته شده اند و به دنبال راه های دائمی هستند و از این جهت به لیزر موهای زائد روی می آورند.

اما عده ای از انجام Laser hair removal هیچ گونه اطلاعات و آگاهی ندارند و نمی دانند که انجام لیزر موهای زائد چه مزیت هایی برای شخص دارد و چگونه انجام می شود و تنها می دانند که Laser hair removal روشی برای از بین بردن موهای زائد بدن می باشد.

آگاهی داشتن از برخی اطلاعات درباره از لیزر موهای زائد قطعا می تواند در انتخاب این که آیا روش مناسبی است یا نه می تواند شخص را یاری کند.

 

نواحی مناسب برای لیزر موهای زائد

مناطق و نواحی مختلفی از بدن وجود دارد که موهای زائد در آن رویش می کنند و باعث زشتی و ناخوشایند شدن آن ناحیه از بدن می شود.

به ویژه بانوان که نسبت به رویش مو های زائد در بدن بسیار حساس هستند و به نوعی امروزه نداشتن موهای زائد در بدن به عنوان ملاکی برای زیبایی و مرتب بودن بین خانم ها به حساب می آید.

 

نواحی مناسب برای لیزر موهای زائد

 

برخی از این نواحی که دارای موهای زائد می باشند را می توان با استفاده از روش لیزر موهای زائد از بین برد.

برخی از این نواحی عبارتند از پشت گوش ها، پشت گردن، نواحی مختلف صورت مانند ریش و سیبیل، زیر بغل ها و همچنین نواحی سینه و شکم و ناحیه تناسلی می باند که با استفاده از Laser hair removal می توان مو های این مناطق را از بین برد.

مناطق و نواحی ذکر شده در بالا معمولا پر استفاده ترین نواحی برای لیزر موهای زائد با لیزر می باشند که عمدتا برای مردان ریش، سیبیل و موهای پا و همچنین سینه ها بسیار پر استفاده می باشند.

و برای خانم ها نیز نواحی پا ها، زیر بغل ها، ناحیه تناسلی و ناحیه صورت بسیار پر استفاده تر سایر ناحیه ها می باشند.

به طور کلی موهای بیشتر نواحی بدن را می توان با Laser hair removal از بین برد اما نواحی اطراف چشم را به هیچ وجه نمی توان لیزر کرد.

زیرا اشعه و پرتو های ارسال شده توسط لیزر برای چشم خطرناک هستند و ممکن است باعث آسیب به بینایی فرد شود. لذا برای لیزر موهای زائد سایر نواحی نیز همواره سعی می شود از عینک محافظ چشم استفاده شود.

 

آیا در ناحیه تناسلی لیزر موهای زائد انجام می گیرد ؟

برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی امروزه روش های متفاوتی وجود دارد و هر یک به شیوه متفاوتی انجام می شود.

اما مشکل بزرگی که وجود دارد و با نارضایتی افراد می شود این است اکثر روش های از بین بردن مو بر خلاف لیزر موهای زائد، موقتی و کوتاه مدت هستند و بعد اتمام دوره دوباره موها شروع به رشد خواهند نمود.

لیزر در ناحیه تناسلی یکی از پز استفاده ترین و پر طرفدار ترین ناحیه ها می باشد که به ویژه در میان بانوان بسیار پر استفاده می باشد.

البته بسیاری از بابت لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی نگران هستند و تصور می کنند که انجام Laser hair removal در این ناحیه ممکن است برای شخص مشکلاتی را در ناحیه تناسلی به وجود آورد.

البته این یک تصور غلط و اشتباه در باره لیزر موهای زائد می باشد و تا به امروزه هیچ سند و دلیل علمی معتبری مبنی بر ایجاد تداخل در ناحیه تناسلی وجود ندارد.

و علاوه بر آن افراد زیادی روزانه در سراسر دنیا برای از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی از لیزر استفاده می کنند و تا کنون هیچ گزارشی از بروز مشکل در ناحیه تناسلی افراد موجود نمی باشد.

پس با اطمینان کامل می توان به سوال اینکه آیا لیزر را می توان بر ناحیه تناسلی انجام داد یا خیر؟ پاسخ مثبت داد.

در صورت انجام صحیح لیزر موهای زائد در ناحیه تناسلی هیچ گونه تهدیدی خاصی سلامتی ناحیه تناسلی شخص را تهدید نمی کند.

 

فواید و مزایای لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

لیزر دارای چندین فایده و مزیت خوب است که در واقع همین مزایا می باشند که افراد برای به دست آوردن آن ها هزینه و زمان میگذارند.

البته نا گفته نماند که انجام لیزر موهای زائد با تکنیک و متد صحیح می تواند در بدست آوردن این نتایج تاثیر زیادی داشته باشند پس سعی کنید برای لیزر به کلینیک و پزشک با سابقه خوب مراجعه کنید.

مهم ترین فایده و مزیتی که لیزر موهای زائد برای بدن دارد این است که این روش دائمی بوده بعد از تکمیل فرایند لیزر دیگر هیچ مویی در ناحیه لیزر شده رویش نمی کند.

 

فواید و مزایای لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

 

مزیت دیگر این است لیزر موهای زائد نیازی به بستری ندارد و فرد بعد از انجام آن می تواند کلینیک را ترک کرده و به منزل باز گردد و هیچ نیازی به مراقبت های بعد از لیزر نمی باشد.

مزیت دیگر روش Laser hair removal نسبت به روش های دیگر این است که در صورت انجام درست آن هیچ گونه زخمی در پوست به وجود نمی آید.

انجام Laser hair removal نسبت به روش های دیگر از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر از روش های دیگر است و تنها یک بار برای همیشه از لیزر موهای زائد استفاده خواهید کرد.

فایده دیگر این است که پس از لیزر موهای زائد پوست حالت نرم و لطیف پیدا خواهد کرد و برای طولانی مدت این اثر باقی خواهد ماند.

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

پس از انجام لیزر موهای زائد چندین نکته و توصیه وجود دارد که برای رسیدن به نتایج خوب می تواند تاثیر زیادی داشته باشد.

پس حتما سعی کنید نکات ذکر شده در زیر را به عمل آورید تا علاوه بر این که به روند بهبود سرعت دهید، نتایج مطلوبی نیز بدست آورید.

1. یکی از کار هایی که می تواند در روند بهبود پس از لیزر موهای زائد تاثیر گذارد استفاده از کمپرس سرد و کرم می باشد. این کار باعث می شود ناحیه هدف بی حس و سرد باقی بماند و باعث کاهش ناراحتی های این ناحیه خواهد شد.

2. سعی کنید حتما از کرم های ضد آفتاب به ویژه ار spf ها استفاده کنید. پوست شما پس از لیزر بسیار حساس است پس سعی کنید از قرار گرفتن به مدت طولانی در زیر آفتاب خودداری کنید. این عمل را تا 24 الی 48 ساعت پس از Laser hair removal باید رعایت کنید.

3. تا 48 ساعت پس از لیزر موهای زائد از موارد آرایشی و اسپری های خوش بو کننده استفاده نکنید زیرا ممکن است به پوست آسیب برساند.

تا یک هفته پس از لیزر موهای زائد از استحمام با آب گرم خودداری کنید.

4. نکات و جزئیات دیگری نیز وجود دارد که بهتر است با صلاح دید پزشک متخصص انجام شود و پزشک پس از انجام موزدایی حتما به شما توصیه خواهد نمود.

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

 

کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا با استفاده از به روزترین دستگاه های لیزر آماده خدمت رسانی به شما همراهان گرامی می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

لیزر موهای زائد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *