نکات علمی لیزر موهای زائد و فواید آن

نکات علمی لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد ” برای صورت و بدن انجام می گیرد و بسته به این که شرایط پوست و موی فرد چگونه باشد، مدل های مختلفی از این دستگاه ها را می توان مورد استفاده قرا داد.

تکنولوژی لیزر به نحوی خاص عمل می کند و دارای کارایی بالایی برای کاهش موهای زائد است. دانستن نکات علمی لیزر موهای زائد بسیار مهم و حیاتی ست.

لیزر موهای زائد ” بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد ” و از جمله مواردی است که می تواند به فرد کمک کند تا هر چه سریع تر و مؤثرتر موهای موجود بر روی قسمت های مختلف بدن و صورت خود را برای همیشه یا مدتی طولانی از بین ببرد.

لیزر به دستگاهی گفته می شود که اشعه ای خاص و در طول موجی معین تولید می کند که سبب می شود تا این اشعه توسط رنگدانه های مو جذب شود و فولیکول های مو را از بین ببرد.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

نکات علمی در رابطه با لیزر موهای زائد

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

اشعه لیزر موهای زائد و نحوه عملکرد آن

لیزر به این صورت کار می کند که اشعه ی ایجاد شده توسط یک منبع نوری را درون خود متمرکز می کند و به نقطه ای که مورد هدف قرار گرفته است ارسال می کند.

این اشعه دارای قدرت بالایی است و هر چه میزان تمرکز آن بیشتر باشد، قدرت آن نیز افزایش می یابد.

این اشعه دارای طول موج مشخصی است که در حدی تنظیم می شود تا بتواند به درون پوست نفوذ کند و اثر درمانی خود را بر بخش های مختلف یا بر فولیکول های مو بگذارد.

از این رو طول موج باید به صورت انتخاب شود که بر روی بافت های طبیعی پوست تاثیر منفی نگذارد.

آیا لیزر موهای زائد زیر بغل ضرر دارد؟

هنگامی که اشعه به پوست تابیده می شود، این اشعه توسط رنگدانه های موجود در پوست و مو جذب می شود و افزایش دما و طول موج به علت جذب این اشعه توسط رنگدانه های موجود در فولیکول های مو سبب می شود تا این قسمت تحت تاثیر اشعه لیزر، دچار تغییراتی شود.

و اگر در فاز رشد باشد فولیکول قدرت رشد و تغذیه مو را از دست داده و مو از بین می رود.

 

اشعه لیزر موهای زائد و نحوه عملکرد آن

انواع لیزر موهای زائد و کارایی آن ها

برای حذف موهای زائد به کمک تکنولوژی لیزر در دستگاه های مختلف از چندین طول موج از نور مرئی تا اشعه مادون قرمز استفاده می شود.

این لیزرها بر اساس طول موج آن ها در واحد نانومتر تفاوت هایی با هم دارند.

  1. لیزر آرگون: طول موج آن بین 488 تا 514 نانومتر است و مدت هاست که دیگر از آن استفاده نمی شود و محصولات جدیدتر و بهینه تر جایگزین این مدل لیزر شده اند.
  2. لیزر رابی: 694 نانومتر طول موج دارد و برای موهای روشن مورد استفاده قرار می گیرد.
  3. الکساندریت: دارای 755 نانومتر طول موج است و برای تمام پوست ها مناسب است.
  4. لیزر Nd:YAG: دارای طول موج 1064 نانومتر است و برای پوست های تیره می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

طول موج یا پهنای پالس از مهم ترین ملاحظاتی است که در لیزر به آن پرداخته می شود.

لیزر موهای زائد باید در طول موجی مشخص انجام گیرد تا به بافت پوستی آسیب نرسد و در عین حال موهای زائد نیز رفع شوند.

هدف اصلی برای از بین بردن فولیکول مو، سلول های زاینده است که در آن وجود دارند.

انرژی نورانی توسط ملانین موجود در داخل مو جذب می شود و ایجاد حرارت می کند.

این گرما به سلول های زاینده منتقل می شود و باید تا مدت زمان خاصی دمای مورد نظر حفظ شود تا بتواند فولیکول های مو را از بین ببرد.

 

عوامل مؤثر بر تاثیر دستگاه لیزر موهای زائد

یکی دیگر از عواملی که بر روی لیزر موهای زائد تاثیر دارد، اندازه نقطه یا عرض پرتو لیزر است.

ارتباط لیزر موهای زائد و تیروئید

این عامل به صورت مستقیم بر عمق نفوذ انرژی نور به علت اثرات پراکندگی در لایه پوست تاثیر می گذارد.

قطر پرتوهای بزرگ تر و یا آن دسته از دستگاه هایی که دارای اسکن خطی هستند باعث انقباض عمیق تر انرژی می شود و بدین صورت می تواند دماهای بالاتر را در فولیکول های عمیق تر ایجاد کند.

دستگاه لیزر موهای زائد به اندازه ی یک نقطه تا سر یک انگشت می توانند قطر پرتو داشته باشند؛ یعنی بین 3 تا 18 میلی متر قطر دارند.

یکی دیگر از عوامل مهم بر روی تاثیر دستگاه لیزر موهای زائد بر روی حذف مو، چگالی پراکنش یا انرژی است. این فاکتور در هر ژول بر سانتی متر مربع اندازه گیری می شود.

این مساله بسیار مهم است که در تنظیمات بالا به اندازه کافی فولیکول ها تحت درمان قرار گیرند تا بتواند از رشد مو و فعالیت این فولیکول ها جلوگیری شود.

هنگامی که فولیکول های مو از بین بروند، مو نمی تواند تغذیه شود و به نوعی می توان گفت مو مرده است و دچار ریزش می شود.

 

عوامل مؤثر بر تاثیر دستگاه لیزر موهای زائد

 

چرا موها پس از لیزر موهای زائد در چند مرحله ریزش دارند ؟

یکی دیگر از نکات علمی لیزر موهای زائد مراحل ریزش موها است.

مراحل رشد مو به سه مرحله تقسیم بندی می شود؛ مرحله ی آناژن، تلوژن، کاتاژن، مرحله ی آناژن زمانی است که مو ر فاز رشد است و فولیکول مو فعال است. در این زمان اگر لیزر موهای زائد انجام گیرد، این موها شروع به ریزش می کنند.

از این رو موهایی که در فازهای تلوژن و کاتاژن هستند دچار تغییر خاصی نمی شوند. لیزر موهای زائد به همین علت در چندین مرحله ممکن است جواب دهد.

افرادی که دارای موهای تیره تر و ضخیم تر هستند و پوستی روشن دارند بهترین گزینه برای انجام لیزر موهای زائد هستند و در جلسات کمتری نتیجه می گیرند.

 

چرا افرادی که دارای پوست تیره هستند در لیزر موهای زائد باید محتاط تر باشند ؟

همانطور که گفته شد، لیزر و اشعه ای که از آن به سمت پوست و مو ارسال می شود، توسط رنگدانه و ملانین های موجود در پوست جذب می شود.

لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد

افرادی که دارای پوست های تیره هستند، مقدار ملانین بیشتری نسبت به دیگر افراد در پوست خود دارند و همین عامل سبب شده تا پوست آن ها تیره تر باشد.

از این رو جذب این اشعه ها توسط پوست به بافت آن آسیب می زند. علاوه بر این هنگامی که پوست تیره است، مقدار کمتری از اشعه توسط رنگدانه مو جذب می شود زیرا مقداری از آن به پوست سرایت می کند. از این رو با یک مشکل دو طرفه مواجه خواهند شد.

 

چرا افرادی که دارای پوست تیره هستند در لیزر موهای زائد باید محتاط تر باشند ؟

 

این افراد دیرتر موهای زائد خود را از دست می دهند و از طرف دیگر پوست آن ها نیز دچار آسیب می شود.

باید دقت داشته باشید که فرقی نمی کند دلیل تیره بودن پوست به عوامل ژنتیکی برمی گردد یا فرد به روش های دیگر خود اقدام به برنزه کردن پوست کرده است.

در هر صورت باید قبل از استفاده از روش لیزر موهای زائد با پزشک یا تکنسین متخصص در این زمینه مشورت کنند تا یک دستگاه مناسب به کمک تکنولوژی لیزر برای آن ها در نظر بگیرد.

باید دقت داشته باشید که افراد با پوست تیره با دستگاه های خاصی باید لیزر شوند و در حین انجام لیزر و پس از این که لیزر انجام شد و قبل از شروع آن از خنک کننده های مختلفی که در این خصوص وجود دارند بر روی پوست اعمال شود.

این خنک کننده ها می توانند دمای پوست را که در حین حذف موهای اضافه بالا و پایین آورند و اثرات لیزر را بر روی پوست به مقدار زیادی کاهش دهند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
Map