لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک پهلو و فواید آن

عمل ” لیپوماتیک ” پهلو باعث می شود تا چربی های موجود در دو سمت شکم برداشته شود و تناسب اندام به سرعت ایجاد شود.

این چربی ها توسط یک دستگاه ساده تخریب شده و از بدن خارج می شوند. لیپوماتیک با یک سوراخ کوچک در پهلو ایجاد می شود و می توان آن را با بی حسی موضعی انجام داد.

عمل لیپوماتیک پهلو و چربی هایی که در این ناحیه تجمع کرده اند سبب می شود تا فرد تناسب اندام خود را به دست آورد و بتواند در زمانی کم و بدون رژیم غذایی این چربی ها را حذف کند.

عمل لیپوماتیک پهلو و تناسب اندام

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

عمل لیپوماتیک پهلو چیست و چه کاربردی دارد ؟

لیپوماتیک یا پیکر تراشی یک روش جدید و بدون عارضه است که برای برداشتن چربی های بدن به خصوص پهلوها که تناسب اندام را به هم می زنند استفاده می شود.

لیپوماتیک در اصل یک عمل زیبایی است که به کمک دستگاه ساده ای چربی را در ناحیه ی پهلو تخریب می کند و با مکش از بدن خارج می کند.

 

 

هنگامی که بافت چربی دچار آسیب می شود، دیگر ترمیم نمی شود و به طرق مختلف از بدن فرد خارج شده و تناسب اندام را به بیمار هدیه می دهد.

به همین علت است که لیپوماتیک یکی از بهترین روش هایی است که امروزه در کشورهای مختلف از جمله کشور ما برای درمان چاقی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

عمل لیپوماتیک پهلو چیست و چه کاربردی دارد ؟

لیپوماتیک پهلو برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که میخواهند به یک اندام متناسب و زیبا یا اندامی شبیه ساعت شنی دست پیدا کنند و افرادی که دارای اضافه وزن زیاد و چاقی مفرط نیستند و تنها مقداری چربی در قسمت های مختلف بدن به صورت موضعی دارند و تصمیم دارند تا اندامی متناسب، ظریف و زیبا داشته باشند.

افرادی که مدت زمان زیادی است از چاقی رنج می برند و وزنشان تغییری نکرده است و افرادی که چربی زیادی در اطراف پهلو دارند و قسمت های دیگر بدن لاغر تر است و باعث شده تناسب اندامی نا شایست داشته باشند که اعتماد بنفس آنها و حتی سلامتی آنها را تحت تاثیر قرار داده است.

اگرچه تمامی پزشکان ورزش را پیشنهاد می کنند اما ممکن است اضافه وزن مفرط بعضی بیماران را از ورزش دور کرده باشد یا آنها زمان کوتاهتری نیاز داشته باشند که به نتیجه مطلوب و اندام دلخواه برسند.

 

مطالب بیشتر: لیپوماتیک ران

 

لیپوماتیک پهلو برای چه کسانی مناسب نیست؟

باید به این نکته توجه داشت که بعضی از افراد با بیماری های خاص مناسب عمل لیپوماتیک نیستند مانند کسانی که بیماری هایی مثل هموفیلی، بیماری های عفونی، بیماری های قلبی و حساسیت به لیدوکائین دارند.

همچنین این عمل برای افراد در سن پایین و افرادی که پوست انعطاف پذیر ندارند یا داروهای خاصی مصرف میکنند توصیه نمی شود. این افراد میتوانند با روش های جایگزین دیگر چربی های اضافی بدن خود را از بین ببرند و به تناسب اندام دلخواه خود نزدیک بشوند.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

در واقع بیمارانی که مشکلات انعقادی دارند یا مشکل افراطی در انعقاد خون چه به صورت ضعف در انعقاد خون، داشته باشند هر دو مورد، جزو مواردی هستند که نباید لیپوماتیک انجام دهند. وجود بیماری های سیستم عصبی و یا بیماری های سیستم ایمنی که در سطح پوست تغییرات شدیدی ایجاد می کند جزو موارد عدم انجام لیپوماتیک می باشد.

همچنین وجود اختلال در بهبود زخم یا سابقه به وجود آمدن زخم های برجسته و گوشت اضافه در نواحی مختلف بدن نیز مهم بوده و باید موارد احتیاطی در نظر گرفته شود.

مراحل قبل از انجام عمل لیپوماتیک پهلو

برای اینکه ” آمادگی های لازم برای عمل لیپوماتیک ” را برای رفع چربی های پهلو انجام دهید، پزشک در یک یا چند جلسه مشاوره با شما صحبت می کند. در این جلسات مقدار چربی موجود، مقدار چربی که باید برداشته شود، وضعیت چربی و تراکم آن و … همگی مورد بررسی قرار می گیرند. باید یک سری آزمایش و بررسی های پزشکی نیز بر روی بیمار قبل از عمل انجام شود تا در صورت لزوم مراقبت های خاص یا داروهایی مورد استفاده قرار گیرد.

پزشک در این جلسات مشاوره برای مراقبت های قبل از عمل لیپوماتیک پهلو توصیه هایی را ارائه می دهد که باید حتماً آن ها را مد نظر قرار دهید.

البته لیپوماتیک در بسیاری از موارد قابل انجام است زیرا می توان ابتدا مشکلات را درمان نمود بعد لیپوماتیک را انجام داد .

پزشک معمولا سوابق بیماری ها و سابقه مصرف داروها مخصوصا داروهای ضدانعقادی مثل وارفارین، پلاویکس و آسپرین، را جویا می شود و احتیاط های لازم در جهت رفع مشکلات احتمالی را در نظر می گیرد.

از مزایای عمل لیپوماتیک میتوان به این موارد اشاره کرد: درد کم، بهبودی سریع، ایمن و بدون خطر، بی حسی موضعی بدون بی هوشی، روند درمان کوتاه مدت. در واقع متقاضی عمل لیپوماتیک در کم ترین زمان و دوره نقاهت می تواند به رویای خود که تناسب اندامی زیباست برسد.

عمل لیپوماتیک پهلو چگونه انجام می گیرد ؟

در عمل لیپوماتیک پهلو معمولاً بیمار تحت بی هوشی عمومی قرار می گیرد. ممکن است به صورت بی حسی موضعی نیز این عمل انجام شود.

با توجه به حساسیت های بیمار و تشخیص پزشک از هر روش می توان بهره برد. ناحیه ی پهلو کاملاً تمیز و استریل می شود.

یک سوراخ کوچک در پهلو ایجاد می شود. سپس کانولا یا دستگاه لیپوماتیک به بدن وارد می شود. این دستگاه به صورت یک لوله باریک است که حرکاتی رفت و برگشتی و ارتعاشی دارد. این سوراخ بسیار کوچک است و پس از عمل با مراقبت به سرعت ترمیم می شود. همچنین بیمار در طول لیپوماتیک دردی را احساس نمیکند.

دستگاه امواج فراصوت ایجاد می کند و از این طریق چربی و سلول های بنیادی موجود در آن را به همراه خون و مایعات حاصل از تخریب چربی آزاد می کند.

این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که آسیبی به دیگر بافت های بدن وارد نمی کند و فقط بافت چربی را تحت الشعاع قرار می دهد.

این عمل نیازی به برش های بزرگ بر روی پوست ندارد و جزو جراحی های باز محسوب نمی شود. به همین علت احتمال عفونت در آن به مراتب کاهش می یابد.

 

عمل لیپوماتیک پهلو چگونه انجام می گیرد ؟

 

عمل لیپوماتیک پهلو در دو سمت بدن انجام می شود. اگر مقدار چربی هایی که در این نواحی ذخیره شده اند زیاد باشند ممکن است در هر مرحله یکی از پهلوها مورد جراحی قرار گیرند.

دستگاه لیپوماتیک، دارای حالت مکندگی نیز می باشد که بعد از تخریب چربی، مقدار زیادی از مواد تولید شده در بدن از جمله چربی ها را به بیرون از بدن هدایت می کند.

هنگامی که سلول های چربی تخریب می شوند، سلول های بنیادی نیز در بدن آزاد می شوند و این عامل سبب می شود تا به سرعت ناحیه ی عمل ترمیم شده و در روند بهبودی تاثیر به سزایی می گذارند.

 

عمل لیپوماتیک پهلو و مراقبت های بعد از آن

بعد از این که عمل لیپوماتیک پهلو انجام شد، فرد معمولاً در همان روز و پس از چند ساعت بستری بودن و چک شدن سلامت عمومی، از بیمارستان مرخص می شود.

وقتی به منزل رفتید ، می توانید کمی غذا میل کنید. به منظور پیشگیری از تورم، رژیم کم نمک و متعادل را رعایت نمایید و از مصرف مواد غذایی که تولید گاز می کنند، نظیر نخود و لوبیا و کلم اجتناب کنید.

یک سری بانداژ و پهلوبندهایی توسط پزشک بر روی ناحیه ی عمل قرار می گیرد. تا چند هفته پس از عمل فرد باید پهلوبند طبی را استفاده کند. همچنین تعویض بانداژ و ضد عفونی کردن سوراخی که توسط دستگاه کانولا ایجاد شده از اهمیت خاصی برخوردار است تا دچار عفونت احتمالی نشوید.

با اعمال فشار بر روی ناحیه ی مورد جراحی، چربی ها سریع تر و مایعات از بدن تخلیه می شوند و روند بهبودی و برداشت چربی از پهلو سریع تر انجام می گیرد.

کانولا سوراخی کوچک ایجاد می کند ولی باید از ناحیه ی عمل مراقبت های لازم انجام گیرد. بهتر است بعد از عمل لیپوماتیک پهلو تا یک هفته بیمار به پشت بخوابد.  استفاده از کرم های ترمیم کننده میتواند زخم ناشی از سوراخ کوچک ایجاد شده برای استخراج چربی را بهبود ببخشد که به طور معمول هر روز حداقل تا دو هفته بهتر است از کرم های ترمیم کننده استفاده کنید.

مقداری از چربی نیز ممکن است توسط بدن جذب شود و به مرور در طی چند هفته کاملاً چربی های تخریب شده از بین می روند.

 

مزایای عمل لیپوماتیک پهلو و نتیجه ی آن

تناسب اندام هنگامی که پهلوها چربی بیشتری را در خود ذخیره می کنند به شدت به هم می خورد.

معمولاً پس از شکم اولین ناحیه پهلوها هستند که شروع به بزرگ شدن می کنند. این ناحیه نیز دارای تحرک کمی است و چربی مقاومی دارد.

حتی ورزشکاران هم به سختی میتوانند از شر این چربی ها خلاص شونداما با از بین رفتن چربی های پهلو میتوان زیبایی اندام ساعت شنی را تجربه کرد.

 

مزایای عمل لیپوماتیک پهلو و نتیجه ی آن

 

یک سری مزایا را می توان برای لیپوماتیک پهلو مورد بررسی قرار داد که شامل موارد زیر است:

1. عمل لیپوماتیک پهلو به راحتی تحت بی حسی موضعی نیز قابل انجام است و بیمار در زمان عمل دارای هوشیاری عمومی است.

2. نتیجه ی عمل طبیعی است و اسکار ایجاد نمی شود. زخمی که برای ورود کانولا به بدن ایجاد می شود بسیار کوچک است و به صورت یک نقطه ی کوچک است. از این رو خطراتی مانند عفونت و … نیز وجود ندارد.

3. دوره ی بهبودی کوتاه است، ممکن است حذف این چربی ها با رژیم غذایی و ورزش حتی بیش از چندین ماه و به سختی انجام شود.

ولی در یک جلسه عمل لیپوماتیک پهلو به راحتی تناسب اندام به فرد برگردانده می شود و نیازی به رژیم های سخت نیست. همچنین بعد از عمل به مرور چربی ها خارج می شوند و نتیجه ی کامل را تا چند هفته بعد به خوبی مشاهده می کنید.

4. چربی هایی که با روش لیپوماتیک پهلو برداشته می شود به علت مقاومت بالایی که دارند می تواند در فرم دهی بدن و صورت نیز مورد استفاده قرار گیرد.در نتیجه بسیاری از متقاضیان از چربی های استخراج شده از پهلو خود برای پر کردن صورت و گونه ها یا ایجاد زاویه فک استفاده میکنند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button