هزینه لیپوماتیک در نواحی مختلف بدن به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه لیپوماتیک 

عمل لیپوماتیک که آن را به نام پیکرتراشی هم می شناسیم، برای از بین بردن چربی های ذخیره شده ی اضافی در بدن به کار می رود. دلیل استفاده از این تکنیک این است که برخی از سلول های چربی در نواحی خاصی از بدن،‌ در برابر ورزش و یا رژیم غذایی مقاومت بالایی دارند و از بین بردن آن ها بسیار دشوار است.

رایج ترین قسمت های بدن که این عمل روی آن ها انجام می شود عبارتند از: شکم، پشت، پهلو ها، دست ها و زیر چانه و لیپوماتیک ران .

ویژگی مهم لیپوماتیک این است که باعث افتادگی و آویزان شدن پوست بعد از استخراج چربی های اضافه نخواهد شد.

 

هزینه لیپوماتیک در نواحی مختلف بدن به چه عواملی بستگی دارد؟

 

هزینه ی عمل پیکر تراشی در نواحی مختلف بدن متفاوت است و به عوامل متعددی از جمله میزان چربی و وسعت ناحیه ی تحت عمل بستگی دارد. در ادامه راجع به فرایند پیکر تراشی و عوامل موثر بر هزینه ی آن توضیح می دهیم.

 

چرا هزینه ی لیپوماتیک در قسمت های مختلف بدن متفاوت است؟

همان طور که اشاره شد عوامل گوناگونی وجود دارند که بر هزینه ی نهایی که برای یک عمل لیپوماتیک پرداخت می کنید تاثیر می گذارند. این عوامل عبارت هستند از:

  1. محل سکونت شما و نرخ عمل های زیبایی در منطقه ای که در آن حضور دارید.
  2. تعداد نواحی مختلفی که قصد انجام عمل روی آن ها را دارید.
  3. مقدار دارو هایی که حین عمل و برای بیهوشی استفاده می شود.
  4. هزینه ای که دکتر و یا کلینیک برای انجام عمل دریافت می کنند.

معمولا از آن جایی که هدف از لیپوماتیک اصلاح کلی شکل بدن یا همان پیکرتراشی است، چندین ناحیه طی یک عمل تحت جراحی قرار می گیرند و چربی های اضافه از آنها خارج می شود. همین امر باعث می شود تا هزینه های عمل برای هر فرد نسبت به فرد دیگر بسیار متفاوت باشد چرا که نوع عمل آن ها با هم یکسان نیست.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

آیا تکنیک های لیپوماتیک بر هزینه آن تاثیر دارند؟

پیکر تراشی با سه تکنیک مختلف انجام می شود و هزینه هر کدام از آن ها می تواند متفاوت باشد، در زیر روش های مختلف لیپوماتیک ذکر شده است.

  تاثیر بارداری بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک

پیکر تراشی با استفاده از امواج فراصوت: در این تکنیک با استفاده از یک دستگاه که از خود امواج صوتی با فرکانس بالا تولید می کند، انرژی به سلول های چربی منتقل می شود و آن ها را ذوب می کند. این روش برای از بین بردن مقادیر بالای چربی مورد استفاده قرار می گیرد. البته لازم به ذکر است که استخراج چربی ها با کمک امواج فراصوت، نسبت به تکنیک های دیگر بیشتر زمان می برد.

 

آیا تکنیک های لیپوماتیک بر هزینه آن تاثیر دارند؟

 

پیکر تراشی با استفاده از لیزر: این روش هم یکی از روش های زمان بر برای از بین بردن چربی ها است. در این روش با استفاده از انرژی ضعیف امواج لیزری چربی ها آب و سپس بیرون کشانده می شوند.

پیکر تراشی با استفاده از دستگاه ویبره: می شود گفت رایج ترین نوع عمل های لیپوماتیک همین روش است که به آن PAL نیز می گویند. در این روش از یک ابزار ویبراتور که باعث می شود سلول های چربی به سرعت شکسته شوند استفاده می شود. این دستگاه باعث می شود تا استخراج چربی های اضافی از بدن راحت تر و سریع تر انجام شود و علاوه بر این ها، عمل بدون درد انجام شود.

 

برای از بین بردن چربی شکم کدام روش لیپوماتیک موثر است؟

در بخش قبل گفتیم که پیکر تراشی با سه روش مختلف انجام می شود اما این که کدام روش برای شما مناسب تر است بستگی به دو عامل مهم دارد. اول آن که قصد دارید چربی های اضافه چه قسمتی از بدن را خارج کنید و دوم آن که مقدار چربی های اضافه و انباشته شدن در ناحیه ی مورد نظر چقدر است.

  لیپوماتیک بازو چگونه ست ؟

دکتر در جلسات معاینه ی پیش از عمل با بررسی شرایط شما تشخیص می دهد که از کدام روش می تواند بهترین نتیجه ی ممکن را به دست آورد.

 

آیا بیمه مخارج عمل لیپوماتیک را پوشش می دهد؟

از آن جایی که این عمل تحت دسته بندی عمل های زیبایی قرار می گیرد،‌ بسیار بعید است که توسط شرکت های بیمه مخارج آن پوشش داده شود. برای اطلاعات دقیق تر می توانید با شرکت بیمه ی خود تماس بگیرید.

 

آيا ماندگاری اثر لیپوماتیک یا پیکر تراشی در قسمت های مختلف بدن یکسان است؟

در ابتدا و بلافاصله بعد از انجام عمل، شما متوجه تغییراتی که در بدن شما به وجود آمده خواهید شد؛ اما این پایان کار نیست، بلکه در طول شش ماه آینده تغییرات بر اثر استخراج چربی از بدن شما همچنان ادامه خواهند داشت.

در این مدت، بدن شما به تدریج خود را ترمیم می کند و با شرایط جدید وفق پیدا می کند. سپس می توانید نتیجه ی نهایی عمل را مشاهده کنید.

 

آيا ماندگاری اثر لیپوماتیک یا پیکر تراشی در قسمت های مختلف بدن یکسان است

 

نتایج عمل هایی مانند پیکرتراشی، لیپولیز و لیپوساکشن که با هدف استخراج چربی و ایجاد تناسب اندام انجام می شوند می توانند تا همیشه ماندگار باشند اما به شرطی که برای حفظ نتایج به دست آمده تلاش کنید.

اگر دوباره سبک زندگی ناسالمی را پیش بگیرید، چربی ها برمیگردند و در قسمت های مختلف بدن انباشته می شوند. در عوض می توانید با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود و انتخاب رژیم غذایی متعادل و گنجاندن ورزش در برنامه ی روزانه ی خود، تناسب اندام خود را حفظ کنید و از مشکلاتی که چربی اضافی به بار می آورد پیش گیری نمایید.

 

آیا لیپوماتیک روی پهلو ها باعث کبودی می شود؟

اصولا عمل لیپوماتیک با کمی کبودی و تورم در ناحیه ی تحت عمل همراه است. شدت و ماندگاری این عوارض،‌ بستگی به تکنیکی که برای جراحی استفاده شده و همچنین سطح مهارت و میزان تجربه ی پزشک دارد؛ اما در هر صورت، این عوارض کاملا طبیعی و قابل تحمل هستند و عمر آن ها کمتر از چند هفته خواهد بود.

  بهترین دکتر لیپوماتیک در ایران کیست ؟

ضمن آن که در روش های مدرن پیکر تراشی، برای کاهش شدت کبودی و تورم از محلول های مخصوص سالین حین عمل استفاده می شود.

برای کنترل و کمک به روند بهبودی پس از عمل،‌ دکتر به شما توصیه خواهد کرد تا حدود یک هفته از شغل خود مرخصی بگیرید و به استراحت بپردازید. همچنین آهسته قدم زدن در این مدت توصیه می شود تا از تشکیل لخته های خونی پیش گیری شود.

تا زمانی که بدن شما به حد کافی ترمیم نیافته از انجام کار های سنگین فیزیکی و ورزش پرهیز کنید. بدن بعد از عمل لیپوماتیک به دو الی سه هفته زمان برای ترمیم خود نیاز دارد و بعد از آن می توانید فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید.

 

آیا انجام لیپوماتیک روی ران ها باعث کاهش وزن می شود؟

قبل از پاسخ به این سوال،‌ خوب است بدانید که اصولا هدف اصلی انجام عمل هایی مانند لیپوماتیک یا لیپوساکشن کاهش وزن نیست. بلکه هدف اولیه این است که چربی های اضافی از بدن خارج شوند و شکل کلی بدن به نحو مطلوب اصلاح شود.

ممکن است این فرایند با کاهش وزن نیز همراه باشد. اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید، انجام عمل های این چنینی به شما کمک بزرگی خواهد کرد اما به تنهایی کافی نیست. در کنار آن، شما باید با مشورت با یک دکتر تغذیه رژیم غذایی مناسب خود را انتخاب کنید و با انجام مرتب ورزش، وزن خود را تا حد مطلوب کاهش دهید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

لیپوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)