لیپوماتیک

لیپوماتیک یا لیپولیز کدامیک بهتر می باشد؟

لیپوماتیک یا لیپولیز کدامیک بهتر می باشد؟

لیپوماتیک یا لیپولیز ؟

در نگاه اول دو تکنیک لیپوماتیک و لیپولیز شباهت های زیادی دارند و هدف هر دوی آن ها این است که چربی اضافی را از بدن حذف کنند و کمک کنند تا تناسب اندام خود را بازیابی کنیم؛ اما تفاوت این دو تکنیک، در روشی است که برای رسیدن به این هدف استفاده می کنند.

لیپوماتیک یا لیپولیز کدامیک بهتر می باشد؟

لیپوماتیک که به آن پیکرتراشی هم می گویند،‌ بافت هایی که دچار چربی اضافه هستند را اصلاح می کند و هدف آن رسیدن به تناسب اندام با حفظ معیار های زیبایی شناختی است به طوری که پوست دچار افتادگی و آویزان نشود؛ اما در لیپولیز که به لیپوساکشن لیزری نیز معروف است تا جایی که ممکن است از ایجاد برش و شکاف در بدن پرهیز می شود و با استفاده از لیزر چربی های اضافه زیر سطح پوست سوزانده و نابود می شوند.

هر دو این روش ها مزیت ها و محدودیت هایی دارند و با شناخت این ویژگی ها، می توانید تشخیص دهید که کدام یک از این دو تکنیک برای رفع نیازهای شما و برآورده کردن انتظاراتتان از عمل، مفیدتر است. در ادامه به طور کامل دو تکنیک لیپوماتیک و لیپولیز را معرفی می کنیم.

 

لیپوساکشن با لیزر چگونه انجام می شود؟

لیپوساکشن با لیزر یا همان لیپولیز به صورت سرپایی انجام می شود و نسبت به سایر روش های لیپوساکشن آسان تر کمتر تهاجمی است. برای انجام لیپولیز نیازی به داروی بیهوشی عمومی نیست و تنها با استفاده از داروی بی حسی موضعی انجام می شود. این تکنیک برای استفاده روی انواع پوست ها مناسب است و عوارض آن بسیار اندک و خفیف هستند.

برای اجرای این عمل، ابتدا یک شکاف کوچک روی پوست ایجاد می شود و یک لیزر بسیار کوچک زیر پوست جای گذاری می شود که چربی ها را آب می کند. سپس دکتر شما با استفاده از یک لوله، سلول های چربی آب شده را از زیر پوست بیرون می کشد.

 

لیپوساکشن با لیزر چگونه انجام می شود؟

 

لیپوساکشن با لیزر می تواند در قسمت های مختلف بدن انجام شود. این قسمت ها عبارت هستند از:

  1. شکم
  2. بازو ها
  3. بالای ران ها
  4. پهلو ها
  5. چانه

بعضی از دکتر ها توصیه می کنند که بعد از انجام لیپوساکشن با لیزر، چند روزی را از کار خود مرخصی بگیرید و تا حدود سه هفته از انجام فعالیت های شدید فیزیکی پرهیز کنید.

یکی از مزایای مهم لیپوساکشن با لیزر این است که چون لیزر درمانی باعث تحریک سلول های پوست می شود، سطح تولید کلاژن در پوست افزایش می یابد و پوست شما کشیده تر و صاف تر از قبل خواهد شد. ضمن آن که درد بعد از لیپوماتیک و کبودب و تورم بسیار اندک و موقت خواهد بود.

 

عمل لیپولیز چقدر طول می کشد؟

مدت زمان انجام فرایند لیپوساکشن با لیزر، بستگی به این دارد که چند ناحیه از بدن تحت لیپولیز قرار می گیرند. به طور میانگین، برای هر یک از قسمت های بدن به زمانی حدود یک ساعت نیاز است. البته هر چه ناحیه وسیع تر باشد، زمان بیشتری لازم است و ممکن است بیش از یک ساعت شود.

 

آیا یک جلسه لیپولیز کافی است؟

برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب و از بین رفتن چربی ها در ناحیه ی مورد نظر، یک جلسه انجام لیپوساکشن با لیزر کافی است و شما بعد از گذشت حدود یک هفته نتایج اولیه را در بدن خود خواهید دید. البته لازم به ذکر است که در طول دو تا شش ماه آینده، تغییرات ادامه دارند و برای دیدن نتیجه ی نهایی باید شکیبا باشید.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

نتیجه ی لیپولیز تا چند وقت ماندگار است؟

به طور کلی ماندگاری روش های مختلف استخراج چربی اضافه از بدن تا حد بسیار زیادی بستگی به خود شما دارد. در مرحله ی اول، بعد از انجام عمل هایی مانند لیپوساکشن با لیزر شما بلافاصله شاهد تغییرات مثبت در بدن خود خواهید بود؛ اما در مرحله ی بعد و برای حفظ این نتیجه شما باید سبک زندگی سالمی داشته باشید و رژیم غذایی مناسب داشته باشید تا دوباره دچار افزایش و انباشته شدن چربی ها نشوید.

 

پیکرتراشی یا لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک با استفاده از دستگاه های وکیوم و لوله های باریک، چربی های انباشته ی اضافی را از بدن خارج می کند و علاوه بر آن، کمک می کند تا شکل بدن از نظر زیبایی شناختی نیز بهبود یابد. این عمل همراه با بیهوشی عمومی اجرا می شود.

در برخی از کلینیک های معتبر برای کاهش کبودی و تورم ناشی از عمل، محلول های حاوی سالین همراه با داروی بی حسی موضعی تزریق می شود.

مزیت مهم لیپوماتیک این است که با استفاده از دستگاه های ویبراتور و لرزاندن سلول های چربی، باعث می شود تا چربی بیشتری در هر جلسه استخراج شود و همچنین درد ناشی از عمل به حداقل میزان ممکن برسد. شما می توانید بعد از پایان عمل پیکر تراشی به خانه برگردید و نیازی به بستری شدن نخواهد بود.

 

آیا لیپوماتیک برای بدن مضر است؟

پیکر تراشی یا همان لیپوماتیک عوارضی مانند آسیب رساندن به رگ های خونی، رشته های عصبی و یا بافت های عضلانی را نخواهد داشت. در واقع به دلیل استفاده از لوله های مخصوصی که برای استخراج چربی استفاده می شوند، لیپوماتیک می تواند چربی را از نواحی حساس که دسترسی به آن ها دشوار است نیز خارج کند.

 

آیا لیپوماتیک برای بدن مضر است؟

 

علاوه بر این ها، مزیت دیگر استفاده از پیکر تراشی این است که لطافت و طراوت پوست شما حفظ خواهد شد و هرگز دچار افتادگی پوست بعد از عمل نخواهید شد.

 

آیا می شود با لیپوماتیک وزن کم کرد؟

هدف اصلی لیپوماتیک و پیکرتراشی کاهش وزن نیست و نمی شود از آن ها به عنوان روش های کاهش وزن نام برد. بلکه این تکنیک ها برای از بین بردن ذخایر چربی در قسمت های مختلف بدن به کار می روند. ناحیه هایی که چربی های انباشته در آن ها، در برابر ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند و به سختی می شود از شر آنها خلاص شد.

به همین دلیل باید از روش های تهاجمی مانند لیپوماتیک استفاده کرد تا تناسب اندام ایده آل ایجاد شود اما تضمینی برای کاهش وزن وجود نخواهد داشت.

برای حفظ تناسب اندامی که با استفاده از عمل لیپوماتیک به دست آمده، باید دست به کار شوید و ورزش و رژیم غذایی سالم و مقوی را برای خود انتخاب کنید. در این صورت می توانید تا همیشه از بدنی جذاب و متناسب لذت ببرید.

 

مزایای لیپوماتیک برای از بین بردن چربی چیست؟

مهم ترین مزایای لیپوماتیک عبارت هستند از:

  1. آسیب نرساندن به بافت ها و کمترین میزان تورم و کبودی
  2. آسیب ندیدن پوست و حفظ شادابی و خاصیت کشسانی پوست پس از عمل
  3. مدت زمان عمل نسبت به روش های مشابه مانند لیپوساکشن کوتاه تر است
  4. راحت و بدون درد بودن عمل
  5. دوران نقاهت کوتاه و بدون عوارض جدی

 

چه کسانی برای لیپولیز و چه کسانی برای لیپوماتیک مناسب هستند؟

اگر بدن شما چربی هایی دارد که از بین بردن آن ها با ورزش و یا رژیم غذایی بسیار سخت و دشوار است،‌ می توانید از روش های تهاجمی تر مانند پیکرتراشی یا لیپوماتیک برای به دست آوردن تناسب اندام ایده آل خود استفاده کنید.

اگر نمی خواهید تحت عمل جراحی و بیهوشی عمومی قرار بگیرید، تکنیک لیپولیز برای شما مناسب است البته به شرطی که اضافه وزن زیاد نداشته باشید و به وزن نرمال نزدیک باشید. چرا که با استفاده از این روش میزان محدودی از چربی ها قابل استخراج هستند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان