جراحی بینی

رابطه ی زناشویی بعد از جراحی بینی شامل محدودیت می شود؟

رابطه ی زناشویی بعد از جراحی بینی

رابطه ی زناشویی بعد از جراحی بینی

پس از انجام عمل بینی روابط زناشویی افراد محدود خواهد شد. سوالی که وجود دارد این است که آیا این محدودیت طولانی مدت می باشد؟ و یا در صورت انجام مشکلاتی را برای افراد به وجود می آورد؟ برای این که مشکلی متوجه افراد در زمان سپری کردن دوره ی نقاهت نشود باید اطلاعاتی در این باره قبل از رینوپلاستی توسط متقاضیان به دست بیاید.

 

رابطه ی زناشویی بعد از جراحی بینی

وضعیت رابطه ی زناشویی پس از جراحی بینی چگونه خواهد بود؟

پس از انجام جراحی بینی سوالات بسیار زیادی در زمینه های مختلف برای افراد به وجود خواهد آمد که یکی از آنها می تواند درباره ی روابط زناشویی باشد. پس از عمل زیبایی بینی به طور کلی تمام فعالیت های افراد باید محدود شوند؛ اما نکته ای که وجود دارد این است که برخی این محدودیت ها را در نظر نمی گیرند.

روابط زناشویی یکی از مباحث مهم در هر جامعه ای است که سبب می شود سلامت جامعه افزایش و یا کاهش یابد. ورزشکاران و همچنین بسیاری از کسانی که مشغول به انجام کار های تخصصی هستند و علاوه بر آن ها کسانی که عمل های زیبایی از جمله رینوپلاستی انجام می دهند، باید بدانند که در صورت انجام روابط زناشویی خارج از کنترل و همچنین بی برنامه دچار مشکلات مختلفی خواهند شد.

 

وضعیت رابطه ی زناشویی پس از جراحی بینی چگونه خواهد بود؟

 

زمانی که جراحی بینی انجام شد، پس از آن دوره ی نقاهت آن برای متقاضی مورد نظر شروع می شود که باید اطلاعاتی را راجع به روابط زناشویی خود کسب کند. باید بگوییم که پس از انجام عمل زیبایی بینی انجام کلیه اقدامات زناشویی تا 3 هفته پس از عمل ممنوع می باشد. در این مدت زمان مراجعه کننده به هیچ عنوان نباید رابطه ی جنسی داشته باشد زیرا ممکن است به بینی خود فشار وارد شود.

در عین این که متقاضیان رینوپلاستی تا 3 هفته نمی توانند رابطه ی جنسی داشته باشند از انجام ورزش های سنگین و رقصیدن نیز ممنوع هستند. کسانی که ورزش حرفه ای انجام می دهند بهتر است قبل از انجام عمل در مورد دوره ی نقاهت عمل اطلاعاتی کسب کنند و سپس برای انجام آن اقدام کنند تا غافل گیر نشده و به راحتی دوره ی نقاهت را سپری کنند.

نکته ای که باید در مورد روابط زناشویی پس از جراحی بینی ذکر کنیم این است که مدت زمان دوری از این کار بستگی به موارد مختلفی دارد که ممکن است باعث کمتر و یا بیش تر شدن این زمان شود. یکی از مواردی که مدت زمان پرهیز از انجام روابط زناشویی را تحت تاثیر قرار می دهد نوع جراحی بینی می باشد که ممکن است برای برخی سنگین و برای برخی سبک باشد.

موارد دیگری که در روابط زناشویی افراد و خودداری از انجام آن پس از انجام عمل بینی تاثیر گذار است میزان درد افراد و همچنین نوع فیزیک بدنی و استعداد آن ها در تاخیر یا تسریع در بهبودی پس از جراحی بینی می باشد. همه ی موارد فوق می تواند مدت زمان دوری از انجام روابط زناشویی را بیش تر و یا کم تر کند که در کل همه ی آن ها به خود شخص نیز بستگی دارد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

به طور کلی برای کسانی که رینوپلاستی انجام می دهند باید تذکر دهیم که نباید اجازه ی وارد شدن فشار به بینی خود را بدهند. بوسه در رابطه زناشویی و در کل بوسیدن ممکن است موجب فشار به بینی تازه عمل شده شود. در صورت وارد شدن فشار در حین انجام این کار به بینی مراجعه کنندگان تمامی مسئولیت آن بر عهده ی متقاضی خواهد بود.

با توجه به تمامی نکاتی که در رابطه با روابط جنسی متقاضیان جراحی بینی ارائه شد می توانیم نتیجه بگیریم که هر گونه اقدام اشتباه می تواند منجر به ایجاد درد سر های مختلفی برای آن ها شود. توصیه ای که داریم این است که مراجعه کنندگان بهتر است برای از سرگیری روابط زناشویی خود از پزشک متخصص عمل زیبایی بینی اجازه بگیرند تا مشکل و یا درد سر خاصی برای آن ها به وجود نیاید.

 

نکاتی برای تسریع یافتن بهبودی پس از جراحی بینی و از سرگیری روابط زناشویی پس از آن

برای اینکه متقاضیان جراحی بینی بتوانند سریع تر از حالت عادی دوره ی نقاهت را پشت سر بگذارند ملزم به رعایت برخی نکات و همچنین انجام برخی کار های ساده هستند. ممکن است برخی درباره ی این اقدامات دچار شک و شبهه هایی شوند که آنها را در این باره به استرس و نگرانی می اندازد و آن ها فکر می کنند که نمی توانند این کارها را انجام دهند.

 

نکاتی برای تسریع یافتن بهبودی پس از جراحی بینی و از سرگیری روابط زناشویی پس از آن

 

یکی از نکاتی که می تواند دوره ی نقاهت را سریع تر به پایان ببرد این است که قبل و بعد از رینوپلاستی به هیچ عنوان از دخانیات و الکل استفاده نکنید. دخانیات و الکل هر دو سبب کاهش سرعت درمان تورم بعد از عمل زیبایی بینی می شود و نمی گذارد دوره ی نقاهت عمل فوق سریع تر از حالت عادی به پایان برسد. میزان تحرکات افراد تا حدودی با میزان کاهش و یا افزایش تورم آن ها رابطه ی مستقیم دارد.

نکته ی بسیار مهمی که حتما باید توسط کسانی که جراحی بینی انجام می دهند رعایت شود این است که از مصرف دارو هایی که در نسخه ی آنها وجود ندارد خودداری کنند. برای مثال استفاده از آسپرین برای آن ها ممنوع بوده و در هر صورت نباید آن را مصرف کنند. به طور کلی می توانیم بگوییم که فرد مورد نظر از مصرف دارو های رقیق کننده ی خون باید پرهیز کند.

رعایت تغذیه نیز جز نکات مهم در حین سپری کردن دوره ی نقاهت می باشد که افراد باید آن را رعایت کنند. برای مثال نوشیدن آب فراوان و همچنین آبمیوه های طبیعی به شدت توصیه می شود زیرا این نوشیدنی ها روند بهبود تورم بینی را تحت تاثیر قرار می دهند. علاوه بر این دو نکته باید از مصرف بیش از اندازه ی مولتی ویتامین ها و همچنین چایی که دارای ویتامین E می باشد پرهیز کنید.

نکته ی دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که باید در زمان سپری کردن دوره ی نقاهت جراحی بینی از ضربه خوردن و یا به طور کلی وارد شدن فشار به بینی جلوگیری کنید. در صورتی که پس از رینوپلاستی فشار و یا ضربه ای به بینی وارد شود ممکن است تمام عمل از بین رفته و یا نقص جدیدی برای بینی به وجود بیاید تا شما را مجبور انجام عمل دوباره کند.

در کنار همه ی این موارد استفاده از کمپرس یخ به مدت 48 ساعت پس از جراحی بینی نیز توصیه می شود. کمپرس یخ سبب می شود تا تورم ناشی از جراحی بینی تا حد بسیار زیادی کاهش یابد و همچنین درد خفیفی که پس از جراحی بینی به وجود می آید تسکین پیدا کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button