جراحی بینی

انحراف بینی بعد از عمل بینی چه دلایلی دارد؟

انحراف بینی بعد از عمل بینی چه دلایلی دارد؟

انحراف بینی بعد از عمل بینی چه دلایلی دارد؟

امروزه استفاده از عمل های زیبایی به منظور افزایش زیبایی و بهبود ظاهر صورت و بدن در دنیا طرفداران و متقاضیان بسیار زیادی را بدست آورده است. یکی از عمل هایی که در دنیا و به خصوص در ایران دارای متقاضیان زیادی می باشد، عمل بینی یا رینوپلاستی است.

انحراف بینی بعد از عمل بینی چه دلایلی دارد؟

 

افراد زیادی هستند که از ظاهر و فرم بینی خود رضایت چندانی ندارند و بینی زشت و بد فرم آن ها باعث بروز تاثیرات منفی و ناخوشایندی در زیبایی چهره آن ها شده است. این دسته از افراد معمولا برای رفع این مشکل از عمل بینی به منظور ایجاد تغییرات دلخواه و ایده آل استفاده می کنند.

انحراف بینی بعد از عمل زیبایی بینی برای چه افرادی اتفاق می افتد؟

قطعا انجام دادن بسیاری از عمل های جراحی زیبایی و حتی درمانی دارای برخی عوارض جانبی می باشد که می تواند در صورت بروز برخی شرایط و عوامل روی دهد و موجب تغییر نتایج و آثار حاصل از اقدام مورد نظر شود و این عامل امری طبیعی برای عمل های زیبایی و درمانی در دنیا به شمار می رود.

یکی از عوارضی که عمل های زیبایی بینی دارد، خطر انحراف بینی پس از انجام عمل بینی می باشد. این مشکل جزئی از عوارض های جانبی ظاهری به شمار می رود و می تواند باعث زشتی و ظاهر ناخوش آیند بینی شود.

 

انحراف بینی بعد از عمل زیبایی بینی برای چه افرادی اتفاق می افتد؟

 

اما لازم به ذکر است که بروز این مشکل برای همه افراد یکسان نمی باشد و تنها برای دسته ای کوچک از کاندید های انجام عمل بینی این مشکل می تواند روی دهد.

به طور کلی احتمال بروز این اتفاق معمولا در افرادی که تغییرات عمده و بسیاری در زاویه و جهت نوک بینی خود انجام می دهند، وجود دارد. البته نکته قابل توجه در این رابطه این است که امروزه روش ها و نکات مراقبتی خوبی در جهت پیشگیری از بروز این عارضه در افراد پس از عمل بینی ابداع شده است که می تواند موثر واقع شود.

همچنین افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند باید توجه کنند که در انتخاب پزشک برای عمل بینی، تحقیقات و پرس و جو های زیادی در رابطه با سابقه و مهارت او انجام دهند و سعی کنند به سراغ پزشک متخصص و با مهارت بروند. زیرا پزشک معالج تاثیرات بسزایی در ایجاد نتایج دلخواه و مطلوب دارد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

دلایل انحراف بینی بعد از عمل بینی چیست؟

امروزه افرادی زیادی در دنیا هستند که پس از انجام عمل زیبایی بینی از زیبایی و ظاهر بینی خود ناراضی بوده اند و از نتایج بدست آمده خشنود نیستند. یکی از مهم ترین نکته هایی که هر فرد متقاضی برای انجام عمل بینی باید به آن توجه داشته باشد این است که، حتی بهترین پزشک و با مهارت ترین آن ها نیز ممکن است در ایجاد تقارن و زیبایی ظاهری در حین عمل بینی دچار اشتباه شود و نتایج مورد انتظار ایجاد نشود.

 

دلایل انحراف بینی بعد از عمل بینی چیست؟

 

ایجاد تقارن و زیبایی در بینی با استفاده از عمل جراحی کار بسیار دشواری است و پزشک متخصص باید آن را با تمام زوایای صورت تنظیم و متقارن کند تا باعث بدست آمدن نتایج ایده آل شود.

  • تغییرات در استخوان بندی

دلایل مختلفی ممکن است باعث بروز این عارضه برای افراد شود که از جمله آن می توان به جابجایی استخوان های بینی پس از عمل اشاره کرد. پس از انجام عمل بینی، یک دوره نقاهت به مدت چند ماه وجود دارد که در طی این دوره ممکن است تغییراتی در استخوان بندی بینی ایجاد شود.

  • قدرت جاذبه زمین

عامل دیگری که می تواند باعث بروز انحراف و عدم تقارن در بینی پس از انجام عمل بینی شود، قدرت جاذبه است. نیروی جاذبه نیز می تواند به مرور زمان در طی دوره نقاهت باعث کشیده شدن تورم به سمت نوک بینی شده و آن قسمت را کمی دچار تغییر کند.

  • اشتباهات پزشک متخصص

نکته دیگری که در صورت بروز آن می تواند باعث ایجاد ظاهر نامناسب در بینی شود، اشتباه جراح در ایجاد فرم و حالت مناسب در تیغه می باشد. تیغه بینی نقش قابل توجهی در زیبایی و ظاهر بینی دارد و در صورتی که پزشک فرم مناسبی به آن ندهد می تواند باعث ظاهر نامتقارن بینی شود.

  • عدم پیروی از دستورالعمل های مراقبتی

موضوع بعدی ای که می تواند باعث بروز انحراف بینی شود مربوط به خود شخص می باشد. زیرا در صورتی که مراقبت های بعد از عمل بینی در طی دوران نقاهت و بهبود به خوبی انجام نشود می تواند تغییرات ناخوشایند و بدی را بر روی بینی بگذارد.

  • برداشت بیش از حد غضروف بینی

برداشت بیش از حد غضروف های بینی بخصوص در یک سمت از بینی نیز ممکن است سبب بروز این عارضه ظاهری شود.

  • عدم مهارت پزشک متخصص

عدم مهارت پزشک معالج و یا اشتباه وی در طی انجام عمل زیبایی نیز در بروز انحراف بینی بی تاثیر نیست و ممکن است در صورتی که پزشک نتواند تقارن مناسبی در حین عمل به بینی بدهد، باعث بروز انحراف شود.

عوامل و نکات ذکر شده در فوق مهم ترین عوامل بروز انحراف بینی پس از انجام جراحی بینی به شمار می آیند.

اما نکته قابل توجه در این رابطه این است که افراد باید توجه داشته باشند که بروز تورم بعد از عمل جراحی بینی کاملا طبیعی است و ممکن است این تورم به صورت نامتقارن ایجاد شود و باعث بروز انحراف در ظاهر بینی شود، لذا این مشکل موقتی است و پس از رفع تورم بعد از جراحی بینی، ظاهر بینی به حالت ایده ال خود باز می گردد.

البته توصیه می شود در صورتی که شاهد انحراف بینی در شکل و ظاهر بینی خود بودید حتما به پزشک متخصص خود اطلاع دهید و او را از این موضوع آگاه کنید تا در صورت نیاز اقدامات لازم جهت رفع این مشکل انجام شود.

 

کنترل و رفع انحراف بینی بعد از عمل بینی

معمولا اغلب افرادی که ممکن است دچار انحراف بینی بعد از عمل شوند از قبل توسط پزشک متخصص پیش بینی شده و به آنها اطلاع داده می شود. پزشکان برای رفع این مشکل تکنیک ها و متد های مختلفی دارند که بسته به شرایط می توانند از آنها استفاده کنند.

 

کنترل و رفع انحراف بینی بعد از عمل بینی

 

در اغلب موارد معمولا در صورت بروز انحراف بعد از عمل بینی، باید دوباره از جراحی استفاده شود. پس از آن برای مشاهده نتایج نهایی باید چند ماهی صبوری کرد تا روند نقاهت و بهبودی به طور کامل به اتمام برسد. در نهایت معمولا افرادی که عمل بینی انجام می دهند نیاز به مدت زمان 18 ماهه ای جهت بدست آوردن نتایج نهایی خواهند داشت.

پس در حالت کلی بروز انحراف بعد از انجام عمل بینی موردی است که ممکن است در برخی از افراد متقاضی ایجاد شود که البته می توان آن را به سادگی با انجام برخی اقدامات پیشگیری یا درمان کرد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button