1. خانه
  2. پوست و مو
  3. ماسک‌های طبیعی برای مراقبت از ابروها

ماسک‌های طبیعی برای مراقبت از ابروها

ماسک‌های طبیعی برای مراقبت از ابروها

ماسک‌های طبیعی برای مراقبت از ابروها

بخش مهمی از زیبایی چهره‌ها، به حالت ابروها مربوط می‌شود. از سلبریتی‌ها تا آدم‌های معمولی، همه دوست دارند ابروهای خوش‌فرم و خوش‌حالتی داشته باشند. مراقبت از ابروها امروزه به یکی از مسائل ضروری تبدیل شده است.

ماسک‌های طبیعی برای مراقبت از ابروها
بسیاری از محصولاتی که برای تقویت ابروها در بازار وجود دارند، حالتی مصنوعی و ساختگی برای ابروها به وجود می‌آورند. بدون تردید ماسک‌های طبیعی، بهترین انتخاب برای تقویت ابروها به شمار می‌رود. ماسک‌هایی که پیدا کردن‌شان چندان دشوار نیست و قیمت‌ زیادی نیز ندارند.

روغن کرچک

چند قطره روغن کرچک را با نوک انگشتان‌تان روی ابروها ماساژ بدهید. این روغن را سی دقیقه حفظ کنید و سپس آن را با پاک کننده آرایش پاک کنید و صورت‌تان را با آب گرم بشویید. انجام دادن این کار به صورت روزانه در مدت ۶ هفته، نتیجه بسیار خوبی برای داشتن ابروهایی ضخیم و مستحکم به همراه خواهد آورد. البته ممکن است روغن کرچک، موجب خارش در سطح پوست شود.

روغن نارگیل

گوش‌ پاک‌کن را به درون روغن نارگیل ببرید و آن را روی ابروها بمالید. این روغن باید از شب تا صبح حفظ شود و سپس با آب شسته شود. روغن نارگیل را می‌توان چند بار در طول روز استفاده کرد. این روغن، پروتئین موجود در ابروها را تقویت می‌کند و مصرف آن به رشد بیشتر ابرو و جلوگیری از آسیب‌دیدن آن می‌انجامد.

روغن زیتون

چند قطره روغن زیتون را روی انگشت‌تان بمالید و آن را به ابروهای‌تان بزنید. این روغن باید چند ساعت حفظ و سپس شسته شود. حداقل یک بار در طول روز، استفاده از روغن زیتون مفید خواهد بود. ویتامین‌های موجود در این روغن، به رشد ابروها کمک می‌کند و برای تولید ویتامین‌های طبیعی خود بدن نیز مفید است. البته باید مراقب باشید تا از روغن زیتون‌های ترکیب شده با مواد شیمیایی استفاده نکنید.

روغن بادام

چند قطره روغن بادام را با ماساژ دایره‌‌وار به ابروهای‌تان اضافه کنید. این روغن باید از شب تا صبح حفظ و سپس شسته شود. استفاده روزانه از روغن بادام، به تقویت ابروها و محافظت از آن‌ها کمک می‌کند. این روغن، حاوی چند نوع ویتامین است اما از طرفی ممکن است آلرژی‌زا نیز باشد.

آلوئه ورا

پوست بیرونی آلوئه‌ورا را جدا کنید و آن را روی ابروها بکشید تا جذب شود. آلوئه‌ورا باید سی دقیقه روی سطح ابرو بماند. از این میوه می‌تواند چند بار در طول روز برای تقویت ابرو استفاده کرد. آلوئه ورا به رشد و محافظت از ابرو کمک می‌کند.

پیاز و آب لیمو

یک پیاز کوچک را خرد کنید و آن را به حالت نزدیک به مایع دربیاورید. پیاز را روی ابروها بزنید و سپس پنبه‌ای که درون آب لیمو قرار گرفته را به ابروها بزنید . این کار باعث از بین رفتن بوی بد پیاز می‌شود. پیاز باید به مدت یک ساعت روی ابروها قرار بگیرد و این کار باید به صورت یک روز در میان انجام شود. پیاز به خاطر دارا بودن منابع غنی سولفور، یک ماده ضروری برای تقویت ابروها به شمار می‌رود.

روغن ویتامین E

کپسول ویتامین E را از وسط باز کنید و محتویات‌اش را به کمک دست به ابروها بزنید. این کار باید هر شب قبل از رفتن به خواب انجام شود و ویتامین باید تا صبح روی ابروها بماند. این کار برای تقویت ابروهای آسیب‌پذیر، بسیار مفید است و از ریشه ابروها محافظت می‌کند.

روغن جوجوبا

چند قطره از روغن جوجوبا، می‌تواند شرایط ایده‌آلی برای ابرو به وجود بیاورد. این روغن باید از شب تا صبح روی ابروها باقی بماند. استفاده از روغن جوجوبا برای تقویت ابروها، به صورت روزانه توصیه می‌شود. آن‌هایی که دوست دارند ابروهای‌شان به سرعت رشد کنند، باید به سراغ روغن جوجوبا بروند. چرا که این یک گزینه بی‌نقص محسوب می‌شود.

زرده تخم‌مرغ

زرده را از سفیده تخم‌مرغ جدا کنید و آن را هم بزنید تا حالتی یکدست پیدا کند. با یک قلموی کوچک، زرده را به ابروها بزنید و بیست دقیقه بعد، ابروهای‌تان را با آب سر بشویید. این کار برای دو یا نهایتا سه بار در هفته توصیه می‌شود. زرده تخم‌مرغ سرشار از منابع بیوتین است و این موضوع برای تقویت ابروها کلیدی به نظر می‌رسد.

روغن اسانس رزماری

ترکیب روغن اسانس رزماری با جوجوبا و یا روغن زیتون ارگانیک، یک محلول عالی و کم‌نظیر برای محافظت از ابروها به وجود می‌آورد. این مخلوط را باید به آرامی و با ماساژ روی ابرها قرار داد و آن را از شب تا صبح روی ابروها حفظ کنید. اگر این کار هر روز یا یک روز در میان انجام شود، ابرها رشد فوق‌العاده‌ای خواهند داشت. این ترکیب همچنین به تسریع گردش خون نیز کمک می‌کند.
روغن اسانس رزماری

شیر

شاید خیلی‌ها شیر را تنها یک نوشیدنی مفید می‌دانند اما خواص این مایع دوست‌داشتنی، به مراتب بیشتر از آن است که تنها از آن برای نوشیدن استفاده کنیم. اگر یک چهارم لیوان شیر کامل را به همراه یک پنبه روی ابروها ماساژ بدهیم و آن را به مدت ۱۵ دقیقه حفظ کنیم، ویتامین‌ها و مواد معدنی قابل توجهی به ابروها خواهند رسید. این کار باید هر روز انجام شود.

دانه شنبلیله

دانه شنبلیله باید در آب قرار بگیرد و سپس سی تا چهل و پنج دقیقه روی ابروها قرار داده شود. در نهایت این دانه باید با آب گرم شسته شود. انجام این کار برای دو بار در هفته، در محافظت از ابروها و رشد موهای جدید، تاثیرگذار است.

روغن چای

ترکیب روغن چای با روغن سبزیجات اگر از شب تا صبح روی ابروها باقی بماند، از ریزش ابروها جلوگیری خواهد کرد. البته ممکن است برخی افراد به این ترکیب آلرژی داشته باشند.

روغن دانه کنجد

چند قطره روغن دانه کنجد با استفاده از انگشت‌ها باید روی ابرو قرار بگیرند و از شب تا صبح نیز همان‌جا بمانند و سپس شسته شوند. اگر این کار هر روز به صورت منظم انجام شود، رشد ابروها سریع‌تر می‌شود .و ابروها حالت ضخیم‌تری پیدا می‌کنند.

دانه کتان

برای اضافه کردن دانه کتان به ابرو، می‌توان از یک ریمل خشک استفاده کرد. دانه کتان از شب تا صبح، باید روی ابروها قرار داده شود. مصرف این دانه نیز به صورت روزانه برای تقویت ابرو استفاده می‌شود.

گل ختمی

برگ یا گل ختمی را ببرید و آن را به مدت سی دقیقه روی ابروها قرار بدهید. در نهایت صورت‌تان را با آب گرم بشویید. این کار نیز باید به صورت روزانه انجام شود. در مقایسه برگ یا گل، برگ برای ابرو موثرتر است.

روغن اسانس اسطوخودوس

ترکیب این روغن با روغن زیتون اصل و باقی ماندن آن روی ابرو از شب تا صبح، یکی از روش‌های موثر کمک به رشد بیشتر ابروهاست. البته حتما این ترکیب را به مقدار کوچکی تست کنید و مطمئن شوید که به آن آلرژی ندارید.

برگ کاری

برگ درخت کاری را پس از قرار دادن در آب، روی ابروها بگذارید و آن را از شب تا صبح نگه دارید. این کار به مدت سه یا چهار روز در هفته، یکی از روش‌های مفید برای تقویت مو و ابرو محسوب می‌شود.

ژله پترولیوم(وازلین)

از مصرف این روغن به مقدار زیاد صرف نظر کنید. تنها مقدار کمی از آن را روی ابرو بزنید و آن را تا صبح نگه دارید. سپس صورت‌تان را با آب ولرم بشویید. تا زمانی که ابروها به حالت دلخواه برسند، هر شب مصرف این روغن هیچ مانعی ندارد. البته به شرط آن‌که صورت‌تان مستعد آکنه و جوش نباشد.
ژله پترولیوم(وازلین)

لیمو

یک برش لیمو جدا کنید و آن را به مدت دو دقیقه روی ابروهای‌تان نگه دارید. این کار روغن‌های زاید ابرو را بیرون خواهید کشید. استفاده طولانی‌مدت از لیمو، ممکن است رنگ ابروها را تغییر بدهد.

روغن نارگیل و پوست لیمو

ترکیبی از پوست لیمو و  سه قاشق غذاخوری روغن نارگیل برای ابروها معجزه می‌کند. این ترکیب باید با استفاده از پنبه روی ابروها قرار بگیرد. این ترکیب را حتما در یک بطری شیشه‌ای بریزید و آن را در هوای سرد نگه دارید. این ترکیب باید از شب تا صبح روی پوست بماند. روغن نارگیل و پوست لیمو، حاوی مواد مغذی برای محافظت از ابروها هستند.
روغن نارگیل و پوست لیمو

مخلوط روغن کنجد، شربت لیکو، روغن رزماری

این مخلوط خاص با دو قاشق غذاخوری روغن کنجد، نصف لیوان آب لیمو و ۵ تا ۶ قطره رزماری ساخته می‌شود. این مخلوط را باید با پنبه به ابروها اضافه کرد و یک ساعت نیز نگه داشت. این ترکیب سحرآمیز سرعت رشد ابروها را بالاتر می‌برد.

مخلوط روغن نارگیل، آب لیمو و روغن چای

۴ قاشق غذاخوری روغن نارگیل، یک قاشق چایخوری آب لیمو، ای قاشق چای خوری شربت لیمو و یک قاشق چایخوری روغن چای این ترکیب محشر ار می‌سازند. ترکیبی که باید به مدت سی دقیقه روی ابروها ماندگار شود.

بایدها و نباید در مراقبت از ابرو

استفاده از لوسیون‌های مصنوعی به هیچ وجه برای ابروها توصیه نمی‌شود. بند زدن‌های متوالی نیز برای ابروها مضر است. همان‌طور که آرایش بیش از حد به ابروها آسیب می‌رساند و برای مراقبت از ابروها (care eyebrows) باید از این مسئله پرهیز کرد.

بایدها و نباید در مراقبت از ابرو

برای داشتن ابروهایی سالم، حتما از ماسک‌های طبیعی استفاده کنید. علاوه بر آن یک رژیم غذایی سرشار از مواد معدنی نیز مفید خواهد بود. استفاده از بیوتین و ویتامین‌ها به همراه نوشیدن آب و ماساژ دادن ابروها، از اقدامات موثر برای داشتن ابروهایی سالم و خوش‌فرم هستند.
شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت خدمات زیبایی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۲۲۸۱۰۰۸۹ تماس بگیرید.
همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.
کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code