روش های جدید ترمیم موPosted by On اکتبر 26, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

روش های جدید ترمیم مو

روش های جدید ترمیم مو

ریزش مو زیبایی را تا حد زیادی تحت تأثیر قرار می دهد و به همین دلیل ” کاشت مو ” که با نام های پیوند مو و  hair transplant نیز شناخته می شود سالانه مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. طبق آمار، طاسی الگوی مردانه حدود یک سوم مردان سفید پوست زیر 30 سال را مبتلا می کند و تا حدود 80 درصد از مردان بالای 70 سال افزایش می یابد.

 

روش های جدید ترمیم مو

 

آقایان موهای خود را با چندین دلیل از دست می‌دهند که آمارهای اخیر ، منتشر شده توسط انجمن بین المللی جراحی ترمیم مو ، نشان می دهد که روش های ترمیم مو – مانند پیوند مو – از سال 2014  حدود 60 درصد رشد دارند. رشدی که نشان از موفقیت و استقبال از روش‌های جدید را اثبات می‌کند.

علیرغم توصیه‌ها برای کاشت مو از طرف همه، پیوند مو  برای همه مناسب نیست و باید قبل از انجام چند مورد آن را در نظر بگیرید. با توجه به این نکته ، در ادامه یک راهنمای کامل در مورد پیوند مو وجود دارد. با مطالعه آن  از نحوه انجام آن، روش های مختلف و هزینه آنها آگاه خواهید شد و در تصمیم برای انجام hair transplant جدی تر خواهید شد.

 

انواع روش های ترمیم مو

بطور کلی روش کاشت مو شامل انتقال مو از ناحیه ای است که تحت تأثیر ریزش مو قرار ندارد – به عنوان منطقه اهدا کننده شناخته می شود – پیوند مو  به مناطقی که موها کم پشت می شوند یا کاملاً طاس هستند، اطلاق می شود. کاشت مو یا hair transplant برای کسانی که واجد شرایط هستند ، دو روش مختلف برای انجام کاشت مو وجود دارد: استخراج واحد فولیکول (FUE) و پیوند واحد فولیکول (FUT)

 

انواع روش های ترمیم مو

 

1- پیوند واحد فولیکولار برای کاشت مو یا ” کاشت مو به روش FUT

پزشک نوارهای بافتی را از ناحیه اهداکننده خارج می کند و پس از استخراج ، این نوارها را در واحدهای فولیکولی جدا می کند. برش های ریز در پوست سر ایجاد می شود تا پیوندهای واحد فولیکول با دقت در آن قرار بگیرند ، که می تواند جای زخم را بگذارد.

مشاهده مطلب
کشیدن سیگار و مصرف الکل بعد از کاشت مو

2- استخراج واحد فولیکولی برای کاشت مو یا کاشت مو به روش FUE

FUE روش مدرن در مورد کاشت مو است و معمولاً مورد توجه بیماران است زیرا جای زخم کمتری دارد. برای FUE ، فولیکول های موی فرد مستقیماً از ناحیه اهدا کننده بیمار ، که معمولاً قسمت پشت گردن است ، استخراج می شوند و سپس با استفاده از سوزن مخصوص میکرو جراحی به محل کاشت مو منتقل می شوند.

هر عمل جراحیکه برای کاشت مو را انتخاب کنید ، موهای پیوند زده شده معمولاً طی 2 تا 3 هفته بعد از عمل جراحی خارج می شوند ، بنابراین شما باید طی چند ماه متوجه رشد جدید شوید و طبق گفته پزشکان، اکثر افراد بعد از شش ماه تا نه درصد 60 درصد رشد موهای جدید را مشاهده می کنند.

 

آیا روش های جدید ترمیم موثر می باشند

 

آیا روش های جدید ترمیم مؤثر می باشند ؟

با توجه به استقبال بالا و پرطرفدار بودن پیوند مو این روش این روزها چه در جهان و چه در ایران به روشی موثر تبدیل شده است.

hair transplant با توجه به درصد بالای موفقیت هم تبدیل به یک عمل زیبایی موفق شده است. در واقع عملکرد کاشت مو برای افرادی که با عوامل مختلفی دچار ریزش مو شده اند موثر است این عوامل به صورت خلاصه عبارتند از: ریزش موی مرد وقتی ایجاد می شود که یک شکل اصلاح شده تستوسترون، هورمون دی هیدروتستوسترون (DHT) ، به فولیکول های مو روی پوست سر حمله کند.

موهای تولید شده توسط فولیکولهای درگیر ، به تدریج از قطر کوچکتر، طول کوتاه تر و رنگ سبک تر می شوند، تا اینکه در نهایت کاملاً کوچک می شوند و موها متوقف می شوند.

همچنین  علاوه بر ریزش موی ارثی  ، عوامل دیگر می توانند باعث می شود تا فرد گزینه ایده آل برای کاشت مو باشد. اما شرایط پزشکی مانند alopecia areata و alopcia universalis باعث می شود تکه های کوچک یا تمام موهای شما از بین برود ، اما متأسفانه پیوند مو نمی تواند این شرایط را برطرف کند.

مشاهده مطلب
کاشت مو به روش fut

همچنین کاشت مو برای مواردی  که ریزش مو با مصرف داروهای خاصی مانند داروهایی که برای فشار خون بالا ، نقرس ، افسردگی، مشکلات قلبی، آرتروز و سرطان و یا با تجربه وقایع استرس زا ایجاد شود موثر نباشد.

ممکن است بعد از کاشت مو پوست سر شما درد داشته باشد و ممکن است به دنبال جراحی hair transplant ، داروهایی مصرف کنید، مانند: داروهای ضد درد آنتی بیوتیک ها برای کاهش خطر ابتلا به عفونت داروهای ضد التهابی برای کاهش تورم بیشتر اما بیشتر  افراد می توانند چند روز پس از عمل دوباره به سر کار خود برگردند. طبیعی است موهای پیوند شده دو تا سه هفته بعد از عمل از بین بروند.

این راه را برای رشد موهای جدید ایجاد می کند. بیشتر افراد 8 تا 12 ماه بعد از عمل مقداری از رشد موهای جدید را مشاهده می کنند. بسیاری از پزشکان برای بهبود روند رشد مو ، مینوکسیدیل (Rogaine) یا داروی تقویت کننده مو (Propecia) تجویز می کنند. این داروها همچنین به کندی یا متوقف کردن ریزش مو در آینده کمک می کنند.

تمامی این موارد نشان می دهد که اگر گزینه مناسب hair transplant علاوه بر عوارض کم روش های جدید پیوند مو تا چه حدی مؤثر و موفق هستند.

 

مزایای روش های جدید ترمیم مو نسبت به روش های قدیمی

 

مزایای روش های جدید ترمیم مو نسبت به روش‌های قدیمی

یکی از بدی های روش های قدیمی hair transplant    این بود که فرد به دلیل برداشت برشی مو از ناحیه دهنده ممکن بود جای زخم و بخیه را برای همیشه به همراه خود داشته باشد. علاوه بر این  عوارضی چون عفونت و خونریزی هم شدید تر رخ می داد و فرد درد بیشتری را هم تحمل می کرد.

با روش های جدید تر باید گفت به دلیل اینکه نیاز به برش نیست و واحدهای فولیکولی استخراج می شود به همین دلیل فرد دیگر شاهد درد و خونریزی شدید نیست و در طولانی مدت هم نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت. در روش های جدید کاشت مو فرد به خاطر نوع عملکرد درد کمتری را نیز خواهد داشت و جای بخیه را در پی ندارد. خبری از گاز و پانسمان و مراقبت های طولانی مدت نیز نیست.

مشاهده مطلب
کمترین هزینه کاشت مو چقدر است؟

تأثرات و میزان موفقیت روش های جدید کاشت مو هم در مقایسه با روش های قدیمی بسیار بیشتر است و به همین دلیل تمایل افراد به انجام آنها بیشتر است.

در واقع با پیشرفت علم و تکنولوژی و همپای ان ابزار و روش ها نیز برای عمل های زیبایی پیشرفت کرده است و در پیوند مو هم با روش های جدید همین اتفاق افتاده است که به سلامت و بهبود ظاهر فرد بیشتر کمک خواهد کرد. در یک کلام عوارض کمتر و نتایج بهتر مزیت مهم روش های جدید hair transplant است.

 

هزینه های روش های جدید ترمیم مو

 

هزینه های روش های جدید ترمیم مو

در مورد عمل های زیبایی هزینه تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد و نمی توان نرخ ثابتی را برای آن برآورد کرد. در مورد کاشت مو هم داستان به همین گونه است. اگر برای کاشت مو تصمیم جدی خود را گرفته اید گام اول پیدا کردن یک جراح مناسب برای کاشت مو است.

هرچه مهارت و خوشنام بودن یک پزشک بیشتر باشد طبیعتاً هزینه کاشت مو هم بالاتر خواهد رفت. میزان ریزش مو، وسعت مکانی که نیاز به پیوند مو و hair transplant دارد نیز در هزینه‌ها اثر خواهد گذاشت. نکته آخر هم اعتبار کلینیک زیبایی و مرکز درمانی که به آن مراجعه می کنید نیز هزینه ها بالا و پایین می برد.

هزینه برای پیوند شما در واقع هزینه برای بازیابی زیبایی، جوانی و شادابی خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat