کاشت مو

روش های جدید ترمیم مو

0
(0)

روش های جدید ترمیم مو

ریزش مو زیبایی را تا حد زیادی تحت تأثیر قرار می دهد و به همین دلیل کاشت مو که با نام های پیوند مو نیز شناخته می شود سالانه مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. طبق آمار، طاسی الگوی مردانه حدود یک سوم مردان سفید پوست زیر 30 سال را مبتلا می کند و تا حدود 80 درصد از مردان بالای 70 سال افزایش می یابد.

روش های جدید ترمیم مو

درخواست مشاوره رایگان کاشت مو

طاسی الگوی مردانه دلایل مختلفی دارد که از جمله‌ی آنها می‌توان به ژنتیک و دلایل هورمونی (هورمون آندروژن) اشاره کرد. با افزایش سن و تغییر در سطح هورمون‌ها، بیشتر مردان دچار این نوع طاسی می‌شوند که تاثیر روحی شدیدی بر بسیاری از آنها می‌گذارد. البته برخی از نژادهای خاص مانند ژاپنی و چینی، کمتر دچار این مشکل می‌شوند.

آقایان موهای خود را با چندین دلیل از دست می‌دهند که آمارهای اخیر ، منتشر شده توسط انجمن بین المللی جراحی ترمیم مو ، نشان می دهد که روش های ترمیم مو – مانند پیوند مو – از سال 2014  حدود 60 درصد رشد دارند. رشدی که نشان از موفقیت و استقبال از روش‌های جدید را اثبات می‌کند. علیرغم توصیه‌ها برای کاشت مو از طرف همه، پیوند مو  برای همه مناسب نیست و باید قبل از انجام چند مورد آن را در نظر بگیرید. با توجه به این نکته ، در ادامه یک راهنمای کامل در مورد پیوند مو وجود دارد. با مطالعه آن  از نحوه انجام آن، روش های مختلف و هزینه آنها آگاه خواهید شد و در تصمیم برای انجام پیوند فولیکولی مو جدی تر خواهید شد.

انواع روش های ترمیم مو

بطور کلی روش کاشت مو شامل انتقال مو از ناحیه ای است که تحت تأثیر ریزش مو قرار ندارد – به عنوان منطقه اهدا کننده شناخته می شود – پیوند مو  به مناطقی که موها کم پشت می شوند یا کاملاً طاس هستند، اطلاق می شود. کاشت مو برای کسانی که واجد شرایط هستند ، دو روش مختلف برای انجام کاشت مو وجود دارد: استخراج واحد فولیکول (FUE) و پیوند واحد فولیکول (FUT)

مطالب بیشتر: ترمیم موهای کم پشت

انواع روش های ترمیم مو

1- پیوند واحد فولیکولار برای کاشت مو یاکاشت مو به روش FUT

پزشک نوارهای بافتی را از ناحیه اهداکننده خارج می کند و پس از استخراج ، این نوارها را در واحدهای فولیکولی جدا می کند. به همین جهت به آن جراحی نواری نیز می‌گویند. این روش، روش مرسوم‌تر و قدیمی تر کاشت مو محسوب می شود که مدتی است با روش های جدید در حال جایگزین شدن است. برش های ریز در پوست سر ایجاد می شود تا پیوندهای واحد فولیکول با دقت در آن قرار بگیرند ، که می تواند جای زخم را بگذارد.

 

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

بیشتر این برش‎ها در ناحیه‌ی پشت سر انجام می‌شود. نوارهای بریده شده زیر میکروسکوپ‌های قدرتمند قرار می‌گیرند و تیم جراحی با دقت آن را به گرافت‌های کوچک متشکل از واحدهای فولیکولاری جداسازی شده شامل یک تا چهار تا مو برش می‌دهد. این گرافت‌ها در یک محلول ذخیره‌ی بافتی سرد تا زمان انتقال نگهداری می‌شوند تا آسیبی به آن ها وارد نشود. سپس هر کدام از این گرافت‌ها در حفره های ایجاد شده در ناحیه‌‎ی گیرنده کاشته می‌شوند.

فواید:

 • نیاز نیست منطقه‌ی بانک مو به طور کامل تراشیده شود.
 • این روش برای انتقال حجم زیادی از مو مناسب است.
 • جدا کردن نوارهای مو زمان بسیار کمی نیاز دارد و بنابراین بیمار مجبور نیست زمان زیادی را صرف استخراج فولیکول ها کند.

معایب:

 • یک برش خطی هرچند جزئی در ناحیه‌ی بانک مو باقی مانده و شما باید برای پنهان کردن این اسکار همیشه ناحیه مورد نظر را با پوششی از مو بپوشانید.
 • دوره‌ی بهبود به نسبت روش های جدید تر و اتوماتیک کمی طولانی‌تر است (10 تا 14 روز)

این روش درمانی مناسب چه افرادی است؟

 • افرادی با موی بلند و تراکم زیاد در ناحیه بانک مو
 • افرادی که میزان طاسی زیادی دارند: چون در این روش امکان انتقال حجم زیادی از مو در زمان کوتاه‌تری میسر است.
 • افرادی که بیشتر به کیفیت موی کاشته شده اهمیت می‌دهند و وجود اسکار های جزئی بعد از ترمیم مو برای آن ها اهمیت خاصی ندارد.

2- استخراج واحد فولیکولی برای کاشت مو یا کاشت مو به روش FUE

FUE روش مدرن در مورد کاشت مو است و معمولاً مورد توجه بیماران است زیرا جای زخم کمتری دارد. برای FUE ، فولیکول های موی فرد مستقیماً از ناحیه اهدا کننده بیمار ، که معمولاً قسمت پشت گردن است ، استخراج می شوند و سپس با استفاده از سوزن مخصوص میکرو جراحی به محل کاشت مو منتقل می شوند.

در روش FUE ناحیه‌ی بانک موی سر تراشیده شده و گرافت‌های واحد فولیكولاری به صورت جداگانه با استفاده از یک دستگاه پانچ 0.8 تا 1 میلیمتری برداشته می‌شوند. این روش می‌تواند به صورت دستی یا با استفاده از یک ابزار جراحی مکانیکی انجام شود.

به دنبال FUE، یک سری زخم‌های نقطه‌ای کوچک روی پوست سر به جای خواهد ماند، اما این اسکار های جزئی به حدی کوچک هستند که به سختی دیده می‌شوند و در مدت زمان کوتاهی از بین خواهند رفت. در روش FUE چندگانه، جای زخم بیشتری ایجاد می‌شود و موهای موجود در ناحیه‌ی بانک مو نیز به تدریج نازک می‌شوند.

مزایا:

 • بعد از بهبود جای زخم و برش باقی نمی‌ماند.
 • عدم نیاز به بخیه و کوچک بودن ناحیه برش‌ها
 • برای کسانی که می‌خواهند موی کوتاه داشته باشند بهتر است.
 • دوره‌ی بهبود کوتاه تر است (5 تا 7 روز).
 • درد کمتر بعد از جراحی

معایب:

 • فرایند استخراج گرافت‌ها زمانبر است.
 • قیمت آن نسبت به روش FUT بالاتر است.
 • محل بانک مو کاملاً باید تراشیده شود.

 

مطالب بیشتر: بهترین روش کاشت مو

 

این روش درمانی به چه کسانی پیشنهاد می شود؟

 • جوان‌ها: به این خاطر که در این گروه امکان تغییر مدل و استایل مو بیشتر است ودر روش FUE فرم دهی مو ها پس از ترمیم مو به راحتی انجام پذیر است.
 • افراد با میزان طاسی کمتر: این گونه دیگر نیاز نیست نگران زمان طولانی استخراج گرافت‌ها باشید.
 • افراد با موی کوتاه
 • افرادی که قبلاً کاشت مو انجام داده‌اند: به افرادی که قبلاً کاشت مو داشته‌اند به ویژه کسانی که از روش FUT در مراجعه قبلی استفاده کرده‌اند و جای برش روی سر آنها باقی مانده، پیشنهاد می‌شود که از این روش استفاده کنند.
 • کسانی که به بُعد زیبایی شناسی جراحی خیلی اهمیت می‌دهند.

هر عمل جراحی که برای کاشت مو را انتخاب کنید ، موهای پیوند زده شده معمولاً طی 2 تا 3 هفته بعد از عمل جراحی خارج می شوند ، بنابراین شما باید طی چند ماه متوجه رشد جدید شوید و طبق گفته پزشکان، اکثر افراد بعد از شش ماه تا نه درصد 60 درصد رشد موهای جدید را مشاهده می کنند.

هردو روش جزو جراحی‌های ساده‌ی کلینیکی محسوب می‌شوند و پزشکان کلینیک تخصصی پوست و موی هلیا، تمام تلاش خود را می‌کنند تا شما در طول عمل احساس راحتی داشته باشید.

کدام روش را باید انتخاب کرد؟

امروزه این دو روش در رقابت تنگاتنگی با هم قرار دارند و هرکدام برتری و نقاط ضعف خود را دارد و اغلب شرایط است که بیماران را به سمت یکی از این روش‌ها هدایت می کند.

بیمارانی که قصد کاشت مو را دارند در هنگام انتخاب بین این دو روش بیشتر در مورد زخم و به جای ماندن اثر برش ها نگران‌اند که متاسفانه روش FUT چندان در این مورد موفق نیست.

با این حال، آنچه باعث می‌شود این روش طرفداران خودش را داشته باشد این است که کیفیت موهای کاشته شده، بسیار بالاست. روش FUE زخم قابل مشاهده ای به جای نمی‌گذارد و برای افرادی که می‌خواهند موهای خود را کوتاه نگه دارند، یک گزینه‌ی بسیار مناسب است.

در آخر انتخاب بین این دو روش به نظر شما و پزشک متخصص مربوط است. پزشک می‌تواند به شما در انتخاب کمک کند. بسته به میزان از دست رفتن مو، دسته‌بندی مو، میزان ناحیه‌ی موی نازک و کیفیت و کمیت تار های مو و فولیکول های بانک مو به شما پیشنهاداتی داده می‌شود که می‌توانید با کمک آن ها یک تصمیم عاقلانه بگیرید.

پزشکان کلینیک تخصصی پوست و موی هلیا تبحر لازم در هر دو روش را دارند و بنابراین می‌توانند به شما به صورت بی طرفانه در انتخاب کمک نمایند.

آیا روش های جدید ترمیم موثر می باشند

آیا روش های جدید ترمیم مؤثر می باشند ؟

با توجه به استقبال بالا و پرطرفدار بودن پیوند مو این روش این روزها چه در جهان و چه در ایران به روشی موثر تبدیل شده است. پیوند فولیکولی مو با توجه به درصد بالای موفقیت هم تبدیل به یک عمل زیبایی موفق شده است. در واقع عملکرد کاشت مو برای افرادی که با عوامل مختلفی دچار ریزش مو شده اند موثر است این عوامل به صورت خلاصه عبارتند از: ریزش موی مرد وقتی ایجاد می شود که یک شکل اصلاح شده تستوسترون، هورمون دی هیدروتستوسترون (DHT) ، به فولیکول های مو روی پوست سر حمله کند.

موهای تولید شده توسط فولیکولهای درگیر ، به تدریج از قطر کوچکتر، طول کوتاه تر و رنگ سبک تر می شوند، تا اینکه در نهایت کاملاً کوچک می شوند و موها متوقف می شوند.

همچنین  علاوه بر ریزش موی ارثی  ، عوامل دیگر می توانند باعث می شود تا فرد گزینه ایده آل برای کاشت مو باشد. اما شرایط پزشکی مانند alopecia areata و alopcia universalis باعث می شود تکه های کوچک یا تمام موهای شما از بین برود ، اما متأسفانه پیوند مو نمی تواند این شرایط را برطرف کند.

همچنین کاشت مو برای مواردی  که ریزش مو با مصرف داروهای خاصی مانند داروهایی که برای فشار خون بالا ، نقرس ، افسردگی، مشکلات قلبی، آرتروز و سرطان و یا با تجربه وقایع استرس زا ایجاد شود موثر نباشد.

ممکن است بعد از کاشت مو پوست سر شما درد داشته باشد و ممکن است به دنبال جراحی، داروهایی مصرف کنید، مانند: داروهای ضد درد آنتی بیوتیک ها برای کاهش خطر ابتلا به عفونت داروهای ضد التهابی برای کاهش تورم بیشتر اما بیشتر  افراد می توانند چند روز پس از عمل دوباره به سر کار خود برگردند. طبیعی است موهای پیوند شده دو تا سه هفته بعد از عمل از بین بروند.

این راه را برای رشد موهای جدید ایجاد می کند. بیشتر افراد 8 تا 12 ماه بعد از عمل مقداری از رشد موهای جدید را مشاهده می کنند. بسیاری از پزشکان برای بهبود روند رشد مو ، مینوکسیدیل (Rogaine) یا داروی تقویت کننده مو (Propecia) تجویز می کنند. این داروها همچنین به کندی یا متوقف کردن ریزش مو در آینده کمک می کنند. تمامی این موارد نشان می دهد که اگر گزینه مناسب کاشت علاوه بر عوارض کم روش های جدید پیوند مو تا چه حدی مؤثر و موفق هستند.

مزایای روش های جدید ترمیم مو نسبت به روش های قدیمی

مزایای روش های جدید ترمیم مو نسبت به روش‌های قدیمی

یکی از بدی های روش های قدیمی کاشت این بود که فرد به دلیل برداشت برشی مو از ناحیه دهنده ممکن بود جای زخم و بخیه را برای همیشه به همراه خود داشته باشد. علاوه بر این  عوارضی چون عفونت و خونریزی هم شدید تر رخ می داد و فرد درد بیشتری را هم تحمل می کرد.

با روش های جدید تر باید گفت به دلیل اینکه نیاز به برش نیست و واحدهای فولیکولی استخراج می شود به همین دلیل فرد دیگر شاهد درد و خونریزی شدید نیست و در طولانی مدت هم نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت. در روش های جدید کاشت مو فرد به خاطر نوع عملکرد درد کمتری را نیز خواهد داشت و جای بخیه را در پی ندارد. خبری از گاز و پانسمان و مراقبت های طولانی مدت نیز نیست. تاثیرات و میزان موفقیت روش های جدید کاشت مو هم در مقایسه با روش های قدیمی بسیار بیشتر است و به همین دلیل تمایل افراد به انجام آنها بیشتر است.

در واقع با پیشرفت علم و تکنولوژی و همپای ان ابزار و روش ها نیز برای عمل های زیبایی پیشرفت کرده است و در پیوند مو هم با روش های جدید همین اتفاق افتاده است که به سلامت و بهبود ظاهر فرد بیشتر کمک خواهد کرد. در یک کلام عوارض کمتر و نتایج بهتر مزیت مهم روش های جدید پیوند فولیکولی مو است.

هزینه های روش های جدید ترمیم مو

هزینه های روش های جدید ترمیم مو

در مورد عمل های زیبایی هزینه تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد و نمی توان نرخ ثابتی را برای آن برآورد کرد. در مورد کاشت مو هم داستان به همین گونه است. اگر برای کاشت مو تصمیم جدی خود را گرفته اید گام اول پیدا کردن یک جراح مناسب برای کاشت مو است. ماهیت طولانی فرایند FUE  به نوعی آن را از فرایند FUT  کمی گران‌تر می‌کند. ابتدا پزشک متخصص یک ارزیابی دقیق از وضعیتتان انجام خواهد داد و بعد بسته به نوع روش انتخابی هزینه‌ی کاشت مو محاسبه خواهد شد.

هرچه مهارت و خوشنام بودن یک پزشک بیشتر باشد طبیعتاً هزینه کاشت مو هم بالاتر خواهد رفت. میزان ریزش مو، وسعت مکانی که نیاز به پیوند مو دارد نیز در هزینه‌ها اثر خواهد گذاشت. نکته آخر هم اعتبار کلینیک زیبایی و مرکز درمانی که به آن مراجعه می کنید نیز هزینه ها بالا و پایین می برد.

هزینه برای پیوند شما در واقع هزینه برای بازیابی زیبایی، جوانی و شادابی خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)