جراحی بینی

جراحی بینی در افراد دیابتی امکان پذیر است؟

جراحی بینی در افراد دیابتی

جراحی بینی در افراد دیابتی

افراد زیادی در دنیا به دلایل مختلفی از جمله انحراف، نقص و ایرادات ظاهری یا داخلی، عدم ظرافت و زیبایی بینی تصمیم به استفاده از روش ها و اقداماتی نظیر جراحی بینی می کنند و به دنبال ایجاد تغییرات مورد نظر در بینی خود می باشند.

جراحی بینی در افراد دیابتی

 

یکی از مشکلاتی که امروزه جهت استفاده از عمل های زیبایی همچون جراحی بینی وجود دارد این است که انجام دادن این اقدامات برای هر فردی مناسب نیست. لذا افرادی که دارای بیماری ها یا شرایط خاصی در سلامتی خود هستند ممکن است برای انجام چنین عمل هایی کاندید و فردی مناسب نباشند.

از جمله افرادی که برای استفاده از اقدامات و جراحی های مختلف دارای محدودیت هایی هستند، افراد دیابتی می باشند که در این مقاله به مناسب بودن یا نبودن این دسته از افراد برای انجام عمل بینی پرداخته شده است.

استفاده از داروی بیهوشی برای جراحی بینی در افراد دیابتی

استفاده از داروهای بیهوش کننده شاید یکی از بهترین اختراعات انسان ها برای انجام عمل های جراحی و سنگین باشد. در گذشته به دلیل عدم وجود چنین داروهایی انجام دادن جراحی ها در جهت زیبایی یا حتی درمان نیز بسیار مشکل بوده و دارای درد ها و دشواری های طاقت فرسا بوده است.

اما امروزه خوشبختانه با وجود داروهای بیهوشی دیگر فرد در حین انجام جراحی دچار درد های شدید و طاقت فرسا نمی شود و می تواند در کمال آرامش و بدون احساس درد یا ناراحتی عمل زیبایی را انجام داده و به نتایج ایده آل و مورد نظر خود دست یابد.

 

استفاده از داروی بیهوشی برای جراحی بینی در افراد دیابتی

 

البته باید ذکر کرد که استفاده از داروهای بیهوشی برای افراد دارای عوارض جانبی می باشد. بنابراین تمامی افرادی که داروهای بیهوشی به آنها تزریق می شود دچار عوارض جانبی آن خواهند شد.

لذا طبیعی است که پس از انجام عمل جراحی بینی و استفاده از داروهای بیهوشی، تاثیرات منفی و عوارض آن بر روی افراد دارای دیابت نیز روی دهد. بنابراین به این دسته از افراد با توجه به شرایط بدنی خاصی که دارند باید توجه بیشتری نشان داد تا در حین عمل یا پس از آن دچار مشکلات نشوند.

اما مهم ترین نکته ای که در رابطه با استفاده از داروی های بیهوش کننده برای افراد دارای دیابت باید به آن توجه شود این است که، به دلیل دارا بودن این دسته از افراد از شرایط خاص بدنی، باید قبل از تزریق داروی بیهوش کننده، آمادگی لازم بدنی در فرد ایجاد شود.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

بنابراین به طور معمول افرادی که دارای دیابت می باشند قبل از تزریق این دارو باید سطح و میزان قند خون شخص تنظیم شده و بر روی حالتی کمتر از 150 قرار بگیرد. سپس پزشک معالج از داروهایی استفاده می کند که تاثیرات جانبی بر روی میزان و سطح قند خون نداشته باشد.

در نهایت به افرادی که دارای بیماری ها یا مشکلاتی از قبیل دیابت را دارند توصیه می شود هیچ حس نگرانی از بابت خطرات استفاده از داروی بیهوشی به خود راه ندهند زیرا می توان با انجام دادن برخی اقدامات از بروز خطرات آن پیشگیری کرد.

 

آیا افراد دیابتی می توانند جراحی بینی انجام دهند؟

به طور کلی افرادی که قصد انجام عمل های زیبایی مانند جراحی بینی را دارند باید در یک جلسه مشاوره ای و معاینه ای قبل از انجام عمل بینی به نزد پزشک متخصص مراجعه کنند تا متخصص بینی و نواحی اطراف آن را برای انجام جراحی بینی بررسی و معاینه کند.

 

آیا افراد دیابتی می توانند جراحی بینی انجام دهند؟

 

همچنین در این جلسه پزشک متخصص سوالاتی از فرد متقاضی می پرسد تا از انتظارات و اهداف فرد مراجعه کننده از انجام عمل بینی به طور کامل آگاهی پیدا کند.

لذا اهمیت این جلسه برای پزشک و همچنین متقاضی جراحی بینی بسیار بالا می باشد و لازم است فرد حتما تمامی اطلاعات مرتبط با سلامتی خود را به پزشک اطلاع دهد.

برای افرادی که دارای مشکلاتی از قبیل دیابت هستند نیز در این جلسه باید اطلاعات کامل از وضعیت سلامتی و بیماری خود به پزشک متخصص اطلاع دهند زیرا این مشکل تاثیر مستقیمی در روند و مراحل انجام جراحی بینی دارا می باشد.

به طور معمول پزشک معالج برای افرادی که دارای مشکل دیابت هستند نکات و مراقبت هایی را تجویز می کنند که لازم است تا فرد متقاضی آن ها را تا مدت زمان معینی قبل از انجام عمل بینی رعایت کند.

لذا انجام دادن چنین اقدامات و نکات مراقبتی قبل از عمل زیبایی بینی بسیار حائز اهمیت می باشد و در صورت انجام ندادن آن ها ممکن است شرایط برای انجام جراحی بینی مناسب نباشد و پزشک از انجام عمل خودداری کند.

بنابراین می توان گفت که انجام دادن عمل بینی برای افرادی که دارای دیابت هستند تنها بستگی به دو عامل، رعایت نکات و آمادگی های لازم قبل از جراحی بینی، انتخاب یک پزشک متخصص و متبحر در این زمینه دارد.

اگر فرد مراجعه کننده با مشکل دیابت برای انجام عمل زیبایی بینی اقدام نماید و پزشک متخصص مشکل خاصی در وی مشاهده نکند با رعایت این دو نکته ذکر شده می توان انتظار داشت تا عمل پیش رو کم خطر بوده و اتفاق خاصی رخ ندهد.

 

آمادگی های لازم قبل از انجام جراحی بینی برای افراد دیابتی

امروزه تقریبا در اکثر عمل های زیبایی و درمانی که افراد انجام می دهند، نکات و توصیه هایی وجود دارد که معمولا توسط پزشک معالج در قالب آمادگی های قبل از انجام عمل به فرد متقاضی گوشزد می شود.

 

آمادگی های لازم قبل از انجام جراحی بینی برای افراد دیابتی

 

عمدتا تمامی نکته هایی که لازم است تا قبل از انجام عمل توسط شخص رعایت و انجام شود دارای مزیت ها و تاثیرات مثبتی در روند انجام عمل و نتایج حاصل از آن دارد.

عمل بینی نیز از جمله جراحی هایی می باشد که لازم است تا فرد قبل از انجام آن با انجام اقداماتی، آمادگی لازم برای آن را بدست آورد. لذا افرادی که دارای مشکل دیابت هستند باید حتما قبل از انجام جراحی بینی برخی موارد را حتما رعایت کنند تا در روند انجام عمل مشکلی ایجاد نشود.

به طور کلی معمولا نکات و مراقبت هایی که قبل از جراحی بینی، پزشک معالج برای فرد متقاضی تجویز می کنند عمدتا شامل رژیم غذایی و مواردی است که نباید تا چند ساعت قبل از عمل مصرف شوند، تا سطح قند خون شخص به حالت ایده آل و نرمال برسد.

به عنوان مثال از جمله مواردی که فرد دارای دیابت باید رعایت کند این است که، فرد باید از نیمه شب روز قبل تا زمان انجام جراحی بینی هیچ گونه مواد غذایی و خوراکی مصرف نکند و تنها از آب و یا آب میوه های بدون پالپ استفاده کند تا میزان قند خون بدن شخص به طور طبیعی پایین بیاید و برای انجام عمل آماده شود.

همچنین لازم است تا این دسته از افراد قبل از انجام جراحی بینی از استفاده داروهایی که دارای خاصیت ضد انعقاد خون هستند مانند آسپرین حتما خودداری کنند زیرا اثرات این دسته از داروها می تواند سبب خونریزی بیش از حد در حین انجام عمل شود.

نکته دیگر که لازم است برای بدست آوردن آمادگی قبل از عمل انجام شود، عدم مصرف و استعمال دخانیات و مشروبات الکلی قبل از روز عمل می باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان