لیپوماتیک

ضررهای احتمالی عمل لیپوماتیک چیست؟

ضررهای احتمالی عمل لیپوماتیک چیست؟

ضررهای احتمالی عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک در واقع یک عمل زیبایی متداول به شمار می رود که برای رهایی از چربی های اضافی بدن بسیار کاربردی است. برای انجام این جراحی زیبایی به طور معمول نیازی به بیهوشی عمومی نخواهد بود و به صورت سرپایی انجام می گردد.

 

ضررهای احتمالی عمل لیپوماتیک چیست؟

درخواست مشاوره رایگان لیپوماتیک

با این روش جراحی که برای لاغری و تناسب اندام مفید است، در یک جلسه انجام آن مقدار زیادی چربی از بدن با استفاده از تجهیزات مدرن و حداقل عوارض را هم به همراه دارد. با استفاده از این عمل جراحی، بیمار شلی پوست را تجربه نمی کند. لیپوماتیک زیبایی و تناسب بدن را نیز تقویت می کند.

لازم به ذکر است که کاهش سایز و تناسب اندام به دست آمده با عمل لیپوماتیک ماندگاری و دوام بالایی دارد. در این عمل جراحی زیبایی، سلول های چربی جدا شده و بدون درد و خونریزی از بدن خارج می شوند. هدف اصلی از انجام این جراحی زیبایی تغییر دادن در اندازه و شکل برخی از اندام بدن است و بهبودی آن نهایت در یک هفته رخ می دهد. برای آگاهی از روش انجام این عمل زیبایی و فواید و ضررهای آن ادامه مطلب را از دست ندهید.

 

لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

در اندامی که Lipomatic انجام می شود، محلولی برای بی حسی و جلوگیری از خونریزی در بدن تزریق شده و سوراخی با قطر 2-5 میلی متر ایجاد می شود، پس از آن لوله کانولا از طریق سوراخ وارد بافت چربی بدن می شود و با استفاده از امواج ماوراء بنفش و ایجاد لرزش، بافت چربی را می شکند و از بین می برد.

 

لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

 

در نهایت چربی از طریق مکش خارج می شود. این نوع عمل و دستگاه های مورد استفاده برای آن دارای سیستم ایمنی فعال است که در هنگام مواجهه با بافت بدون چربی متوقف می شود. با استفاده از این نوع تجهیزات و روش انجام، خطراتی نظیر پارگی اندام و سوختگی پوست به کمترین میزان خواهد رسید.

در یک کلام لیپوماتیک یک عمل جراحی زیبایی برای از بین بردن و خارج کردن چربی بدون شل شدن پوست و بازگشت چربی است. در طول هر جلسه مقدار زیادی چربی از بدن با مکش خارج خواهد شد. این نوع جراحی غالباً در شکم، ران، باسن، گردن، چانه و پشت استفاده می شود.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

ضررها و آسیب های لیپوماتیک در حین انجام آن

این روش کم و بیش مشابه لیپوساکشن است. با این تفاوت که در لیپوماتیک برای شکستن سلولهای چربی از فراصوت و لرزش استفاده می شود. در طی این عمل در واقع لوله کانولا در آغاز وارد بافت چربی شده و با حرکت چرخشی و لرزش سلول های چربی را از بین می برد.

این حرکات هیچ آسیبی به عروق وارد نمی کند. با استفاده از چنین فناوری، امکان مکش سلولهای چربی کاملاً خالص و بدون آسیب وجود دارد که برای تزریق چربی قابل استفاده خواهد بود.

مطابق میانگین چربی هایی که مکیده می شوند، طی 2-3 ساعت عملیات انجام می شود. با این وجود برخی از آسیب های نادر در حین انجام آن ممکن است رخ دهد که عبارتند از:

 1. زخم های عمیق و یا صدمات به اندامهای دیگر
 2. عوارض بیهوشی
 3. سوختگی ناشی از تجهیزات، مانند پروب های سونوگرافی
 4. آسیب عصبی و شوکه شدن

 

عوارض جانبی و ضررهای جراحی لیپوماتیک چیست؟

هر عمل جراحی بزرگی خطر خونریزی، عفونت و واکنش منفی به بیهوشی را به همراه دارد. خطر عوارض معمولاً با میزان انجام عمل و همچنین مهارت های جراح و آموزش خاص همراه است و با انتخاب درست پزشک می توان این خطرات را تا حد بسیار زیادی کم کرد. موارد زیر جزو عوارض جانبی ممکن برای لیپوماتیک است:

 

عوارض جانبی و ضررهای جراحی لیپوماتیک چیست؟

 

 • کبودی شدید و تورم

این عارضه طبیعی بوده و اغلب چندین هفته ادامه می یابد.

 • ترومبوفلبیت

به دلیل این عارضه ممکن است که لخته خون در رگ تشکیل شده و این عامل خود باعث التهاب و عوارض بعدی می شود.

 • بی نظمی های کانتور

اگر میزان ارتجاعی پوست ضعیف باشد، اگر زخم به شکلی غیر معمول بهبود یابد، یا اگر چربی ناهموار باشد ممکن است پوست شل و افتاده و یا با شکل نامناسبی بعد از عمل لیپوماتیک ظاهر شود.

 • تهوع و بی حسی

ممکن است در ناحیه آسیب دیده مدتی احساس بی حسی کند، اما این معمولاً موقتی است. تهوع هم موقتی است و در صورت ادامه دار شدن باید با جراح خود مشورت نمایید.

 • عفونت ها

گرچه به ندرت عفونت بعد از عمل لیپوماتیک ممکن است ظاهر شود اما گاهی اوقات این آسیب نیاز است با جراحی برطرف گردد.

 • سوراخ شدن اندام داخلی

این آسیب در صورت انتخاب پزشک و جراح دارای مهارت ابداً رخ نمی دهد و بسیار نادر است.

 • مشکلات کلیوی یا قلب

از آنجا که مایعات تزریق می شوند و یا مکش می شوند، تغییر در سطح مایعات بدن ممکن است باعث مشکلات کلیوی یا قلبی شود.

 • آمبولی ریوی

ممکن است که چربی های شکسته شده در جریان ارتعاش و لرزش وارد رگ های خونی شده و به ریه ها راه پیدا کنند. در نتیجه آن گردش خون در ریه ها را مسدود می شود. این مورد گرچه بسیار نادر است اما می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

 •  ورم ریوی

گاهی اوقات وقتی مایعات به بدن تزریق می شود، در ریه ها تجمع می یابد و ورم ریوی و مشکلات بعدی را به همراه خواهند داشت.

 • واکنش آلرژیک

بیمار ممکن است نسبت به داروها یا موادی که در حین عمل استفاده می شود حساسیت داشته باشد و واکنش های آلرژیک شدیدی از خود نشان دهد.

 • سوختگی پوست

حرکت کانول در داخل بدن و گاهی منجر به سوختگی ناشی از اصطکاک به پوست یا اعصاب می گردد.

 

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

تورم و کبودی و درد بعد از عمل لیپوماتیک طبیعی است؛ اما این روش دوره بهبودی کمتری دارد و توصیه می شود که برخی نکات مراقبتی رعایت شود:

 1. بعد از جراحی برای مدت توصیه شده توسط جراح خود از لباس مخصوص استفاده کنید.
 2. توصیه می شود از هیچگونه کمپرس گرم و سرد در مناطق جراحی استفاده نکنید.
 3. 24 ساعت بعد از عمل حمام کنید.
 4. به طور معمول مسافرت هوایی و با هواپیما بعد از 48 ساعت هیچ اشکالی ندارد.
 5. مراقب رژیم غذایی روزانه خود باشید تا غذاهایی با روغن یا نمک کمتر مصرف نمایید.
 6. بهاز عمل لیپوماتیک توصیه می شود که به مدت 2 هفته ورزش نکنید.
 7. شنا بعد از 2 هفته مجاز است.
 8. آفتاب گرفتن و شنا در آب های گرم بعد از 1 ماه مجاز است.

 

سخن پایانی

هر عمل جراحی چه برای زیبایی و چه برای مقاصد پزشکی عوارض، خطرات و ضررهای خاص خود را دارد که بسیاری از آنها با انتخاب درست پزشک و رعایت نکاتی که جراح بعد از عمل، انجام آنها را توصیه می کند قابل پیشگیری هستند.

عمل زیبایی لیپوماتیک هم دقیقاً به همین صورت است و برای جلوگیری از ضررهای آن کافیست کلینیک زیبایی دارای تجهیزات به روز و برخوردار از متخصصین با تجربه را انتخاب نمایید تا از شر چربی های اضافه راحت شده و به زیبایی و تناسب اندام برسید.

این زیبایی و تناسب اندام نیز در صورت برگشت به رژیم غلط غذایی و عدم فعالیت ماندگار نخواهد بود و لازم است تا فرد اینگونه نکات را نیز بعد از عمل لحاظ کند تا نتایج شکل ماندگارتری داشته باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)