جراحی بینی

آیا امکان تغییر صدا بعد از جراحی بینی وجود دارد؟

آیا امکان تغییر صدا بعد از جراحی بینی وجود دارد؟

آیا امکان تغییر صدا بعد از جراحی بینی وجود دارد؟

امروزه برخلاف گذشته دیگر دستیابی به چهره و صورت دلخواه و ایده آل غیر ممکن نیست و می توان با استفاده از عمل های زیبایی و جراحی های مختلف، تغییرات دلخواه و مورد نظر را در اعضای چهره ایجاد کرد. جراحی بینی نیز یکی از این همین عمل های زیبایی می باشد.

در سال های گذشته آمار استفاده از عمل های زیبایی در دنیا رشد قابل توجهی داشته است و در این بین عمل جراحی بینی نقش به سزایی را ایفا کرده است، زیرا استفاده از روش های مدرن عمل بینی باعث شده تا با کمترین خطر و عوارضی بتوان نتایج باب میلی را دریافت کرد.

 

آیا امکان تغییر صدا بعد از جراحی بینی وجود دارد؟

 

از جمله اقدامات و عمل های زیبایی بسیار محبوب و پر طرفدار در دنیا و به خصوص ایران، می توان به جراحی بینی اشاره کرد. استفاده از عمل بینی برای افرادی که دارای بینی های بزرگ و بد فرم هستند و یا دارای نواقصی در ظاهر بینی خود هستند بسیار مناسب می باشد.

اما طبیعتا انجام دادن جراحی بینی نیز همچون سایر عمل های زیبایی و درمانی دارای برخی عوارض های جانبی بوده و خطرات جزئی ای را در پی خواهد داشت که همین موضوع سبب ایجاد شک و تردید افراد متقاضی نسبت به انجام دادن عمل بینی می شود.

یکی از متداول ترین ابهامات و سوال هایی که افراد متقاضی انجام عمل زیبایی بینی از پزشکان می پرسند در رابطه با بروز تغییر در صدای شخص می باشد. در واقع احتمال بروز تغییر در صدای فرد بعد از جراحی بینی چندین سال است که دغدغه افراد متقاضی بسیاری می باشد، در این مقاله به طور کامل به بررسی این موضوع پرداخته می شود.

بروز تغییرات صدا ممکن است به دلایل مختلفی انجام شود و به طور کلی دارای عوامل بسیار متعددی می باشد. در واقع انسان در هنگام صحبت کردن و یا آواز خواندن با ایجاد ارتعاش در تار های صوتی خود سبب ایجاد صدا در آن شده و این صوت از طریق دهان خارج می شود.

 

آیا امکان تغییر صدا پس از انجام جراحی بینی وجود دارد؟

 

دلایل تغییر صدا

بروز تغییرات صدا در انسان می تواند علل متفاوتی داشته باشد اما مهم ترین علت بروز این اتفاق در انسان، التهاب تارهای صوتی و همچنین گرفتگی مجرای تنفسی می باشد. به عنوان مثال افراد زمانی که دچار بیماری سرماخوردگی می شود، تار های صوتی آن ها ملتهب شده و این عامل سبب خشن و زمخت شدن صدای فرد می شود.

تغییرات صدا در افراد دلایل دیگر نیز می تواند داشته باشد که از عمده ترین و شایع ترین آن ها می توان به گره و پولیپ در تار های صوتی، رفلاکس معده به مری، استعمال سیگار و مواد مخدر، بروز آسیب به تارهای صوتی شخص، مشکلات تیروئیدی و سایر موارد دیگر اشاره کرد.

تغییر صدا به دلیل جراحی بینی

برای پاسخ به این سوال که آیا انجام جراحی بینی سبب تغییر صدا می شود یا خیر باید پاسخ داد که در گذشته به دلیل استفاده از متد های قدیمی و عدم آشنایی با این مشکل، احتمال این که افراد دچار تغییر در صدای خود شوند وجود داشت، اما خوشبختانه امروزه با توجه به پیشرفت علم پزشکی در زمینه عمل بینی، احتمال بروز چنین تغییری در صدای شخص بسیار پایین است و می توان از بروز آن جلوگیری کرد.

به طور کلی در گذشته اگر افراد از جراحی بینی استفاده می کردند ممکن بود دچار تغییراتی در صدای خود شوند که علت عمده آن این بود که اغلب پزشکان و همچنین افراد متقاضی، تنها بر روی کوچک کردن سایز بینی متمرکز شده و با استفاده از جراحی بینی، مجرا و سوراخ بینی را کوچک تر از قبل می کردند که همین موضوع سبب بروز تغییر در صدای شخص متقاضی می شد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

امروزه روش های مدرن و جدیدی برای جراحی بینی وجود دارد و می توان از هر کدام آن ها برای رسیدن به نتایج دلخواهی استفاده کرد و بهره برد اما نکته ای که وجود دارد پیشرفت علم باعث کاهش آسیب های ناشی از جراحی بینی در طول تاریخ شده است.

در روش های امروزی پزشک معالج عمدتا بر ایجاد فرم و شکل مناسب برای شخص تمرکز می کند و اولویت ابتدایی برای عمل بینی به حساب می آید و در صورت ایجاد فرم مناسب و دلخواه سایر اولویت ها مانند کاهش سایز بینی مورد توجه قرار می گیرند.

البته این موضوع به این معنی نیست که در انجام جراحی بینی، بینی شخص کاهش سایز و اندازه نخواهد داشت، در واقع هدف ابتدایی پزشک ایجاد فرم و سایز مناسب در بینی بدون بروز تغییرات در صدا می باشد و قطعا تا جایی که امکان داشته باشد پزشک می تواند بینی را کوچک تر کند.

به همین علت امروزه بسیاری از خواننده ها و هنرپیشه ها که داشتن صدای خوب برای آن ها بسیار مهم می باشد نیز از جراحی بینی استفاده می کنند. یکی از معروف ترین و مشهور ترین خواننده هایی که بدون هیچ تغییر صدایی توانسته از مزایای عمل جراحی بینی بهره مند شود، محسن یگانه است.

فرض کنید که با هر عمل زیبایی بینی تغییر صدا ایجاد می شد، آنگاه هیچوقت یک خواننده در این سطح این ریسک را به جان نمی خرید تا تنها برای زیبایی صدای خود را از دست دهد.

به افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند توصیه می شود که حتما قبل از انجام جراحی اطلاعات و آگاهی کاملی از انجام این عمل زیبایی داشته باشند و از تمامی مزیت ها و معایب حاصل از انجام این عمل اطلاعات کاملی کسب نمایند.

همچنین حتما نزد یک پزشک متخصص مراجعه کرده تا با بررسی بینی شما و انتظارات و اهدافتان مشاوره کاملی در این رابطه انجام بگیرد تا بتوانید بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.

در چه مواردی بعد از جراحی بینی صدا تغییر خواهد کرد؟

همانطور که می دانید امروزه استفاده از روش های نوین و به روز شده برای انجام عمل بینی دارای مزیت های متعددی می باشد که از جمله می توان به احتمال بسیار کم بروز تغییر صدا در شخص اشاره کرد؛ اما لازم به ذکر است که ایجاد تغییرات دلخواه و ایده آل در بینی شخص بدون ایجاد تغییر صدای او نیازمند انجام چندین اقدام و محدودیت هایی می باشد.

 

در چه مواردی بعد از جراحی بینی صدا تغییر خواهد کرد؟

 

به عنوان مثال برای افرادی که عدم تغییر صدا و همچنین تنگ شدن مجرای تنفسی بسیار مهم است، برای رفع قوز بینی و ایجاد فرم مناسب در آن تنها زمانی از جراحی بینی استفاده می شود که سبب تیز تر شدن نوک بینی و همچنین تنگ شدن سوراخ بینی نشود؛ زیرا بروز چنین اتفاقی می تواند علاوه بر تغییر صدای فرد به شکل تو دماغی، باعث دشوار شدن تنفس در زمان دویدن یا انجام فعالیت ورزشی نیز شود.

همچنین افرادی که در بینی خود دارای انحراف هستند و یا پس از انجام عمل، انحراف در آن ها ایجاد می شود نیز به طور دائم مشکل گرفتگی سوراخ های بینی را خواهند داشت که همین موضوع بر صدای آن ها نیز تاثیر گذار می باشد. لذا جهت ترمیم آن تنها باید از جراحی بینی استفاده گردد تا انحراف و نقص بینی به طور کامل رفع شود.

لذا توصیه می شود که برای پیشگیری از بروز مشکلات و ایرادات در بینی فرد متقاضی پس از انجام عمل بینی، حتما به یک پزشک متخصص و دارای تبحر در این زمینه مراجعه شود که به روش های روز و نوین دنیا نیز مسلط باشد تا با استفاده از آن بتوان علاوه بر دست یابی به بینی خوش فرم و زیبا، از بروز عوارض های جانبی متعدد و مشکلاتی نظیر گرفتگی و تغییر صدای شخص متقاضی پیشگیری شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

 

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان