بررسی نکات مهم دوران نقاهت بلفاروپلاستی

بررسی نکات مهم دوران نقاهت بلفاروپلاستی

جراحی پلک یکی از عمل های زیبایی است که در سراسر دنیا به خصوص در ایران با استقبال زیادی روبرو شده است که می توانید با انجام آن ظاهری بسیار زیبا داشته باشید.

در ابتدا به بررسی ” بلفاروپلاستی ” می پردازیم در واقع بلفاروپلاستی نوعی جراحی است که علاوه بر کوتاه کردن پوست های اضافی پلک، باعث کاهش چربی پوست پلک نیز می شود که در طی بلفاروپلاستی، پلک فوقانی که دارای پوست های اضافی و به صورت آویزان بر روی مژه ها باشد، برداشته می شود.

برای اطلاع از هزینه بلفاروپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با بلفاروپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

بررسی نکات مهم دوران نقاهت بلفاروپلاستی

 

بلفاروپلاستی برای از بین بردن پوست، چربی و ماهیچه های زائد پلک نیز مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا عمل جراحی پلک به منظور ایجاد زیبایی بیشتر انجام می شود و همچنین یک روش موثر برای ایجاد بهبود بینایی در افراد مسن است.

شما می توانید به هنگام انجام جراحی پلک نیز پتوز، پتوز ابرو، آنتروپیون و همچنین انقباض پلک ها را انجام دهید.

در واقع جراحی پلک مانند سایر جراحی دیگر از عوارضی نیز برخوردار می باشد بنابراین با توجه به پیچیدگی و ماهیت پیچیده آناتومی پلک می بایست برای انجام بلفاروپلاستی یا جراحی پلک از قبل ارزیابی های دقیق قبل از عمل برای انجام بلفاروپلاستی در نظر گرفته شود.

بنابراین در این حالت می توانید از عوارض مهم و جدی که پس از بلفاروپلاستی ممکن است ایجاد شود پیشگیری کرد. پس می توان نتیجه گرفت به همان میزان که روش جراحی مهم است، مدیریت عوارض ناشی از جراحی پلک نیز مهم تلقی می شود.

 

 

در واقع در ارزیابی اولیه که بیمار به پزشک جهت بلفاروپلاستی مراجعه می کند، پزشک از بیمار درخواست می کند که خواسته ها و نگرانی های خود را در مورد ظاهر و ویژگی های عملکردی پلک ها یش بیان کند. سپس پزشک بتواند مطابق با خواسته های بیمار راهنمایی لازم و روشی که برای جراحی پلک لازم است را برایش در نظر بگیرد تا در نتیجه آنچه را که از بلفاروپلاستی انتظار دارد، ببیند.

آیا بلفاروپلاستی با لیزر و بدون درد امکان پذیر است؟

ممکن است که این سوال در مورد جراحی پلک برای شما پیش بیاید که آیا نتایج حاصل از بلفاروپلاستی به صورت دائمی است؟ در پاسخ می توان گفت که جراحی پلک بالا حداقل به مدت پنج تا هفت سال دارای ماندگاری است و پایین به ندرت نیاز به تکرار خواهد داشت.

رعایت چه نکاتی در دوران نقاهت بلفاروپلاستی ضروری است؟

شما با رعایت برخی از اصول در دوران نقاهت می توانید در بهبودی خود پس از جراحی پلک سرعت ببخشید.

معمولا دوران نقاهتی که بعد از بلفاروپلاستی می توان در نظر گرفت حدود 10 تا 14 روز است تا به بهبودی نسبتا کامل دست یابید.

 

رعایت چه نکاتی در دوران نقاهت بلفاروپلاستی ضروری است؟

 

رعایت این نکته الزامی است که حتما در دوران نقاهت دستور العمل هایی که پزشک جراح برای شما در نظر می گیرد را به طور کامل انجام دهید. همچنین می بایست در دوران نقاهت برای جلوگیری از خشکی چشم از پماد برای چرب نمودن نواحی دور چشم با توجه به تجویز پزشک استفاده کنید.

 

رفتار های ممنوعه در دوران نقاهت بلفاروپلاستی

از جمله رفتار و کارهایی که در دوران نقاهت ممنوع است این است که می بایست تا حد امکان از قرار گرفتن در برابر آفتاب خودداری نمایید؛ بنابراین شما می بایست تا حد امکان از چشم های خود در برابر نور خورشید و سایر عناصر مانند باد محافظت کنید.

در صورتی که مجبور شده اید که در معرض نور آفتاب قرار بگیرید می توانید از عینک های آفتابی تیره و بزرگ از چشمانتان و نواحی اطراف چشم محافظت نمایید. یک دیگر از روش های جلو گیری از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب استفاده از کلاه های لبه دار است.

 

رفتار های ممنوعه در دوران نقاهت بلفاروپلاستی

 

یکی از رفتارهای ممنوعه در دوران نقاهت بلفاروپلاستی این است که به چشمانتان استرس وارد نکنید به طور دقیق می توان گفت سعی کنید در دوران نقاهت از خواندن کتاب، انجام کار با کامیپوتر و تماشای تلویزیون و سایر فعالیت هایی که موجب خستگی چشم می شود خودداری نمایید؛ زیرا این فعالیت ها موجب خشکی چشم می شود و سرعت بهبود را کاهش می دهد و دوران نقاهت را طولانی تر می کند.

بلفاروپلاستی پلک پایین چیست ؟

از انجام فعالیت های پرشور و همراه با پرش در دوران نقاهت که یکی از رفتار های ممنوعه به شمار می رود به طور جد خودداری نمایید. سعی کنید که به مدت دو تا چهار هفته اول پس از جراحی پلک از انجام فعالیت هایی که موجب افزایش جریان خون در چشم ها می شود، خودداری نمایید به طور مثال می توان به فعالیت های از قبیل ایروبیک ورزش های فشرده و تند دویدن اشاره نمود.

شاید برای شما جالب باشد ولی فعالیت هایی که به طور روزمره از قبیل خم شدن، بلند کردن وسایل سنگین در خانه یا محل کار انجام می دهید می تواند باعث افزایش فشار به سر شما گردد که می بایست از انجام آن خودداری نمایید.

سعی کنید در دوران نقاهت از استعمال سیگار خودداری کنید زیرا سیگار کشیدن می تواند روند بهبودی در دوران نقاهت بلفاروپلاستی را کاهش دهد و همچنین ممکن است که سیگار کشیدن قبل از بلفاروپلاستی خطر ابتلا به عفونت را نیز افزایش دهد بنابراین به شما توصیه می شود که حتما حداقل از شش هفته قبل از جراحی سیگار نکشید. همچنین در دوران نقاهت از مالش دادن چشم های به طور جدا خودداری نمایید.

 

تغذیه مناسب در دوران نقاهت بلفاروپلاستی

یکی از سوالاتی که ممکن است در مورد نوع تغذیه در دوران نقاهت بلفاروپلاستی ذهن شما را درگیر کند این است که از چه مواد غذایی در دوران نقاهت بلفاروپلاستی استفاده نماییم که روند بهبودی را افزایش دهد؟

در پاسخ می توان گفت که سعی کنید که در دوران نقاهت جراحی پلک در رژیم غذایی خود حتما پروتئین قرار دهید تا میزان روند بهبودی افزایش یابد و همچنین مصرف ویتامین ها و مواد معدنی نیز در این دوران بسیار مهم است و از یاد نبرید.

منظور از بلفاروپلاستی با پلاسما جت چیست؟

 

تغذیه مناسب در دوران نقاهت بلفاروپلاستی

 

دقت کنید که مصرف همه ویتامین ها در این دوره نیز توصیه نمی گردد بلکه ویتامین E و همچنین روغن ماهی می تواند باعث رقیق شدن خون و همچنین خونریزی نیز شود بنابراین بهتر است که از مصرف آن ها خودداری نمایید. همچنین سعی کنید در دوران نقاهت بلفاروپلاستی از مصرف غذای های کربوهیدرات ها از قبیل برنج و فرنی خودداری نمایید بلکه در صورت مصرف ممکن است باعث تورم گردد.

 

استراحت و مراقبت در دوران نقاهت بلفاروپلاستی

سعی کنید که در دوران نقاهت حتما استراحت کنید در واقع خواب کافی یک از روش ها و راه هایی برای تسریع در بهبودی شما پس بلفاروپلاستی است زیرا در صورت عدم استراحت و نداشتن خواب کافی موجب می شود که زخم ها دیرتر بهبود یابند. راه دیگر برای بهبودی بیشتر زخم ها و تسریع در بهبودی شما پس از بلفاروپلاستی (Blepharoplasty) جلوگیری از استرس است که خود نوعی مراقبت در دوران نقاهت مهم تلقی می شود.

 

استراحت و مراقبت در دوران نقاهت بلفاروپلاستی

 

برخی از اصولی که در دوران نقاهت بلفاروپلاستی می بایست انجام دهید، مراقبت های اولیه ای است که پس از جراحی پلک می توانید انجام دهید، استفاده از کمپرس های سرد برای کاهش میزان تورم پس از بلفاروپلاستی است.

در پایان می توان گفت که این عمل به منظور از بین بردن افتادگی پلک و چین و چروک های پلک برای ایجاد ظاهری زیبا و جوان تر صورت می گیرد که می توانید با مراجعه به پزشک انگیزه و هدفتان را مشخص نمایید تا در نتیجه عملی رضایت بخشی را داشته باشید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

بلفاروپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
Map